Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

halberdier

Ač možná trochu laciné ždímání slz, tak to tomuto filmu odpustím, protože mě naplnil pozitivními pocity a zjištěním, že stále na světě existuje dobro a taky vedl k zamyšlení, že si vlastně v životě nemám na co stěžovat. Skvělí Will Smith, Rosario Dawson a Woody Harrelson. Idealní film na sledování s drahu polovičkou. ()

kolodej1

úplně mi neseděl způsob rozkrývání Benovi minulosti a zpočátku tedy zcela nejasné motivace jeho jednání, pak zase naopak to bylo až moc průhledné. Taky mi přišlo, že by asi bylo lepší, kdyby zachraňoval jen ten jeden život, stejně kromě Emily nikdo jiný nedostal pořádně herecký prostor, bohužel ani Woody Harrelson. Na druhou stranu se mi film dost líbil výtvarně, pěkná kamera, stejně jako herecký výkon ústřední dvojice. I vyvíjející se příběh se mi líbil čím dál víc, i tím, jak film vygradoval. Celkově silný film s velmi dobrým nápadem, ale nemohu se zbavit pocitu, že potenciál nebyl úplně využit. 70% ()

Strelkyne1

Přemýšlela jsem, jak vůbec ohodnotit tento film. Po několika minutách sledování, kdy jsem se trošku ztrácela v časových liniích a nechápala jsem, co se údajně stalo Benovi...no upřímně chtěla jsem přepnout. Nicméně jsem neustále dávala šanci, až jsem se dočkala lepšího a konečně zajímavějšího konce. A musím tedy říci, že se mě to dost dotýkalo a emoce z obrazovky přímo tryskaly a skoro i slzy. Přesně to od filmu očekávám, že mě to vtáhne do děje. Škoda jen, že to nebylo od samého začátku. ()

Spenatka

Ačkoli mi první část filmu nepřišla nejdříve vůbec zajímavá, potom mě film hodně chytl. Hrál neuvěřitelně na emoce. A ať jsem chtěla nebo ne, měla jsem potom tendence pokládat si mnoho otázek. Často ale i na samotnou logiku filmu. Tenhle důvod je až moc častá příčina. Telefonování, smska, otáčení se dozadu za dětmi... to prostě za volant nepatří. Ale když pominu tohle... můžete být dobrý člověk, ale nemusíte se dočkat dobrého konce. Dojemná romantika. ()

lepo

Silnejúci emociálný koktail s blížiacim sa finále, bol pre mňa naozaj chvíľou len pre silné oči. Nádherná myšlienka s výborným Willom Smithom ma jednoducho dostala. Bravooooooooooo.... ()

NikaIn

Will exceloval,tento snímok sa zo začiatku tváril úplne inak než nakoniec dopadol,pri jeho sledovaní som mala hlavu plnú otázok,aké má zamestnanie,prečo to robí a časom keď už sa začal príbeh vyjasňovať a konečne mi došlo o čo kráča neubránila som sa slzám,nehovoriac o tom,že keď film skončil smoklila som ešte dobrých 10 minút a zamýšľala som sa nad ním ešte asi týždeň.Veľmi silný príbeh o sebaobetovaní z dôvodu odčinenia zla ktoré hlavný hrdina spôsobil.Nechápem niektoré negatívne reakcie na tento film,pretože ja som nič emotívnejšie a napínavejšie v rámci drámy nevidela. ()

Tomy_Reardon

Neuveritelne!!! Naprosto unikatni, naprosto promysleny, naprosto skvely.. Ja byl tak unesenej az to nebylo mozny.. Tento film byl jeden z nejsmutnejsich ktery sem kdy videl.. Drama jako hrom, ten napad zachranit 7 zivotu vsemi prostredky a nakonec obetovat ten svuj, to bylo proste skvely, az na par hluchych mist, opravdu par to bylo AWESOME!!! Vic takovych filmu, u kterych sedite na prdeli a skoro 2 hodiny nedutate pac to ani nejde.. Will Smith byl, je a bude proste unikat!!! ()

Matonny1012

4* na 5 mi tam niečo chýbalo alebo vadilo. Občas to bolo kus zdĺhavé a nudné ale väčšina filmu bola naozaj perfektná a zároveň smutná. Úplne na konci som už mal na mále aby som nepustil slzu. Celkový dojem je ale veľmi dobrý. ()

BarGoldstein odpad!

Boze muj! Neco tak kretenskeho jsem dlouho nevidel! Film me uvedl do hluboke deprese, predevsim faktem, kolik lidi zde pise jak se jich tahle neuprimna, vyumelkovana, ultraamericka sracka vnitne dotkla! Netusil jsem, ze lidi kolem me jsou takovi plytky kreteni! Mr. Smith je herec-robot, jeho vrcholem by mely byt porady typu Particka a to mu jeste lichotim. Hnuj! Hnuj! Hnuj! Po shlednuti filmu jsem nemohl 2 hodiny spat a mel jsem chut nekoho (nejlepe pana Muccina) zmlatit do bezvedomi! ()

Optical

Až moc průhledná ždímačka emocí, která na rozdíl od vynikajících "Nedotknutelných" postradá prvek odhlečení. Ben se rozdal z posledního, až nakonec nezbylo co pohřbívat. ()

Kozlowski8

Ben Thomas se, po prožité životní zkušenosti s fatálními následky, snaží pomoci dobrým lidem, kteří se - ne vlastní vinou - dostali do bezvýchodné životní situace... Minimálně polovinu filmu jsem byl zmaten a snažil jsem se lovit jednotlivé souvislosti, abych pochopil, o co vlastně Benovi jde a proč jedná tak, jak jedná. Vlastně až u konce se to všechno vyjasnilo, avšak můj rozporuplný pocit z filmu zůstal. Zcela mne nepřesvědčil ani Will Smith a jeho permanentní výraz smutného psa. Naopak - Rosario Dawson se mi v každém jejím filmu líbí velice a zde to rozhodně platí taky. Za pochvalu stojí i hezká hudba. Každopádně jsem přesvědčen, že film by se dal udělat lépe. 65%. ()

kantyna2

SPOJLUR Alurt! Plačky opět zaplesaj. Průměrný romanťák, který vyzdvihuje Will (scéna se čtyřhrankou? já ho žeru!) a nevšední náměť o sebeobětování. Místama jsem málem i usnul, evidentně bych o nic nepřišel. Jsou důležitý jenom flashbacky a ne s kým a proč mluví. Závěrečná scéna je to, co mě na filmu nehorázně se*e, nemuseli jí tam vůbec dávat nebo jinak zpracovat, existuje totiž i transplantace sítnice nebo rohovky, ale černý oči? Musim se zasmát... No a to je asi tak všechno, co je na filmu jiný. Ostatní je totiž silně průměrný. 68% ()

Misha.d

Omlouvam se za trochu spojlerovou vetu, ale prostě musím zahájit takhle. Jak napsal níže Blizzard... Asi největší ponaučení z tohoto filmu je: Nečum do mobilu za volantem! A t3d vazne... Uz od začátku vás snímek přková k obrazovce tím, že pořád nevíte, kdo vlastně Ben je a co ho potkalo, že se chová tak, jak se chová. A celou dobu prahnete po tom zjistit to. Musím vás ale zklamat. Pokud čekáte, že se to dozvíte hned, tak fakt ne. Autor si to vymyslel dobře a napína nás až do samého konce. Odhalí se to opravdu až ve finále. Ale moje spojler věta vám jistě napoví. Žena říkala, že se na to boji koukat, že to má být drama, ale celý film je to víceméně romanťárna. Zlomí se to až na konci. Ale i tak to není úplně dramatický. Je to hodně emocionální, to každopádně. Ale slovo drama bych vyměnil spíš za mystery nebo sci-fi, protože ten konec je opravdu trochu přitažený za vlasy a přehnaný. Proto jsem také z původních 5ti * snížil na 4. Ale i tak musím říct, že jako fandu romantických a mystery filmů, mě tenhle snímek docela dostal a klidně se na něj podívám znovu. Už to je známka zajímavého filmu, který člověk jen tak nezapomene a nepohřbí pod jinými. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)