Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

JoKKeR

Krasný film,pokud takové filmy nevydelavají a naproti tomu filmy typu:Disaster movie a epic movie jo,tak ta filmová tvorba muže jít k čertu:D.určo tam bylo par míst hluchejch ale prostě jsem byl zmagnetizovanej od začatku do konce a nakonec i slzička ukápla:) Will Smith je prostě pašák ()

fferdas

Skvělý film, který po celou dobu apeluje na vaše emoce. Snad až ve druhé půlce filmu jsem pomalu začal zjišťovat o co vůbec jde, ale přitom jsem ani na vsteřinu nedokázal od filmu odpoutat zrak. I takhle může vypadat perfektně odvedená práce. ()

lipan

Stejně jako ve Štěstí na dosah mi Will dokázal, že umí hrát. A když přehlédnu to, že se zde jeden člověk stal kompatibilním dárcem pro několik ostatních, tak film nemá chybu. ()

Dexter666

Nádherné s citom natočené dielo, akých je naozaj iba hŕstka. Will Smith je úžasný herec a keď po jeho boku (opäť po šiestich rokoch) stojí aj moja obľúbenkyňa, nádherná Rosario Dawson, je to v tak úžasnom filme ako splnený sen. Pre tých ktorí snímku považujú za hru na city nemám pochopenie. Buď sa chcú hrať na silných "chlapákov", ktorými nič nepohne alebo sú to naozaj bezcitní kozumenti, ktorí majú Seven Pounds za povinnú jazdu. ()

X-tREmE

Film celkovo za 3*, škoda toho natiahnutého konca... Will však exceluje, u mňa jeden z najlepších hereckých výkonov za posledné obdobie, takže za 5*. No a keď sa to berie ako celok, neostáva mi hodnotiť nie ináč ako za 4*. ()

gu-staff

Já jsem si po přečtení zdejšího obsahu, a pár minutách filmu řikal, no jo tak dobrý Will bude všem pomáhat, aby odčinil, co napáchal, koukal jsem na líbivý obrázky, poslouchal výtečnou muziku, a nějak jsem si nedokázal srovnat, jak to skončí, asi jako jeden z mála, jak tady čtu (nebo si tady honěj drsňáci triko). Ale když se to asi 15 minut před koncem objevilo, úplně mně to dostalo, kurva, já teda drsňák nejsem, a nestydim se za to. Možná kýč, hra na emoce, ale ten film si na nic jinýho nehraje, a to svoje odvede hodně nadprůměrně. A Woody coby slepej, vegetariánskej, panic a prodavač hovězího?.....! ()

Patr1k

Rád používam slovo silný, preto si to neodpustím a poviem opäť, že ide o silný film, ale ako čítam komenty ostatných, tak dám tým čo to nevideli jednu radu, ak nemáte v oblube telenovely, drámy, depresívne filmy a podobne, tak to ani nepozerajte, podľa mňa jeden z najlepších filmov kde je will smith v hlavnej úlohe...keď si už ludia z tohoto filmu niečo nezoberú, tak už neviem z čoho ()

MaxQ69

Já to viděl a mně se tenhle snímek prostě líbí, ať si říká kdo chce, co chce. Navíc Will Smith je výborný herec a jeho herecké schopnosti jsou čím dál, tím lepší. Seven Pounds je drama, které strašně působí na emoce nebo tak alespoň působit má. Chvílema mi ale docela vadilo, že to působí až moc, a že nepůsobí prostřednictvím příběhu, ale že za to může pochmurná atmosféra doprovázející celý film. Jinak logicky je samotná pointa trochu postavená na hlavu, v lepším případě je jen přehnaná či spíše nedomyšlená. Navíc mi někdy vadily táhlé lyrické scény, u kterých jsem málem usnul. Jinak ale musim za sebe film velmi pochválit, líbila se mi hudba, vizuální zpracování a samozřejmě herecký výkon Willa Smithe. Podle mého je tento snímek skutečně nadprůměrný. Hodnotím 70% ()

FiFoo

Od první minuty brutální útok na city končící po dvou hodinách u titulků. No, neříkám, že úplně zbytečně ztrávených, ale nechat diváka chvíli od chvíle vydechnout, ubrat na patosu a zkrátit o půl hodiny, by tomuhle kousku určitě neublížilo. V zásadě by se dalo říct, že celý film drží nad vodou jen přesvědčivé herecké výkony a příjemná hudba. Znovu bych na to kouknul (jedním okem), jedině pokud bych chtěl zákeřně rozněžnit nějakou nenáročnou spoludivačku. ()

vasek.raul

Will Smith zde opět dokazuje, jak výborný je herec. Po vzoru Já legendy předvádí fantastický výkon. Celý film jsem čekal na rozuzlení a bylo takové, jaké jsem si představoval. Film je velmi dobře udělaný a Tima (Will) si člověk asi po půlce filmu opravdu zamiluje. Musím smeknout i nad výkonem Rosarii Dawsonové, která mě mě velmi mile překvapila. Celkově mám z tohoto filmu velmi dobrý dojem a jsem rád, že Will začal hrát tyto charakterní role, které mu navýsost sedí... ()

DaWz

Sice souhlasím, že to možná mohlo být o trochu kratší, ale když vezmu to jak mě to vzalo, tak je to naprostý detail. Ke konci už jsem jen koukal s pusou dokořán. Jeden z mála filmů co jsem v poslední době viděl, na kterej jen tak nezapomenu. Doporučuju. ()

Lancer

Dobrý námět pohřbený v nejisté režii, debilním scénáři a lehce nadprůměrných hereckých výkonech. Mohlo z toho být dalších 21 gramů, ale šance byla zcela promrhána. Co to zkusit ještě jednou? ()

kanalek

Mám rád Willa Smitha a to byl asi jediný důvod, proč jsem si film sehnal a kouknul se na něj, i když se mi do toho vůbec nechtělo.Při závěrečných titulcích mi bylo jasné jedno, Smith je opravdu ten největší důvod, proč se na film kouknout.Od rolí nigas frajírků se konečně dostal do pozice skutečného herce, který opravdu umí.Roli zmateného, depresemi trpícího člověka, který přišel(vlastní vinou) o manželku, zvládnul na jedničku.Začátek filmu je stejně tak zmatený, jako Tim sám a jak film plyne, začne vám vše docvakávat.Docvakne vám to dokonce tak jasně, že začnete tušit, jaký konec film bude mít - a to je možná velká škoda! ()

vnucionorf

Keď som prvýkrát videl obrázky a text distribútora k tomuto filmu, bol som mierne sklamaný.Po filmoch ako Ali, Šťastie na dosah a I am Legend /I. A. L. hovorím o hereckom výkone Willa Smitha a nie o filme ako takom:)/ som čakal geniálny film.Môj záujem bol minimálny.potom čo sa ma jeden známy spýtal či som videl Seven pounds a spomenul mi pointu /Bože ako vás prezrádzačov point mam "Rád"/ zaslintal som.V kľude som si zapol film a s otvorenými ústami som sledoval herecký koncert Smitha, Harrelsona Dawsonovej a Starenky...Nechápem prečo sa toľko ľudí naváža tak do Seven Pounds. Uz som dávno nevidel film o láske kde tak medzi dvojicou fungovala chémia . Zbožňujem Woodyho boj so Smithom po telefóne, či moment keď na konci pri rozhovore s Rosario pochopí, kto ona je a na koho sa vlastne prišla pozrieť.Podľa mňa veľmi podhodnotený film a nemyslite si že som nejakým fanúšikom Pilcherovej alebo Steelovej. ()

oSiSko

Will Smith a jeho filmy ma nikdy nechytali a nikdy som v nich nenašiel to svoje. Tento film bol z iného súdku ako filmy zhliadnuté predtým a musím uznať, že Will to zahral bravúrne, ale kvalitu filmu nerobí jedna dokonale zvládnutá herecká úloha (výnimky - Stroskotanec...) . Keby film skrátili, sekvencie by boli kratšie a spravili by dej v každom momente zaujímavým, film by v mojich očiach stúpol dramaticky hore. ()

holden

Podstatu uz vystihol KevSpa. Toto je jednoducho film, ktory sa hra na nieco cim nie je. Taktiez mi pocas celeho filmu vadilo Smithove "prehravanie", tlacil na pilu az prilis. Jednoducho som mu jeho postavu neuveril. Tento film samoucelne utoci na divakove city a to je zle :) Slabe tri hviezdicky, skor by som povedal, ze 2,5* ()

kachnacekk

Mě film skutečně dostal, šla jsem na něj s tím, že neočekávám nic závratného a díky tomu jsem byla mile překvapena. Proto Muccinimu ráda odpustím lehce průhledné hraní na city. Will předvedl výborný herecký výkon a jeho bolest jsem mu skutečně věřila. Nezbývá než dát plný počet bodů, protože posledních 10 minut filmu jsem probrečela jak želva... ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)