Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

lubos.cermak

Přečetl jsem si zde mnoho názorů a o všem se dá spekulovat. Ale ve výsledků Vás stejně obklopí pocit emočního tlaku na vaše víčka a nápor myšlenek ve Vaší hlavě, a to je přesně to, co tento film sleduje. Pokud chcete zjistit, u jakých filmů vaše přítelkyně uroní slzu, jděte do toho. ()

ellegirl

Uz len pri predstave, ze by to niekto naozaj urobil, ze by sa rozdal pre inych, odhliadnuc od motivov, davam tomuto filmu 5 hviezdiciek. A nie preto, lebo ma koniec filmu rozplakal:) ()

migsee

Ze začátku se člověk trochu ztrácí a chvilku trvá, než se zorientuje, ovšem to není minus. Ten film snad nemá žádný minus... Abych pravdu řekla, nečekala jsem, že to bude tak dobrý, takže hned na začátku mně spadla čelist a vydržela tak až do konce.. Mimochodem opravdu oceňuju výkon Woodyho Harelsona. V podstatě mě zaujal víc než Will. A to si na Willa potrpím:) ()

Nurder

Při začátku toho filmu jsem si říkal, na co se to koukám, co to vůbec je. Nechápal jsem děj, nechápal jsem pointu. Neříká se pro nic za nic, že se na film máte koukat až do konce a ne ho hnedka vypnout. A v tomto případě to platí dvojnásob. Když jsem to dokoukal musím se přiznat, že jsem měl slzy na kahánku a myslím si, že určitě nebudu jediný. Will Smith zde předvádí svůj užasný herecký talent. ()

blahblah12

Dávám *** za ten konec.Jinak se mi to zdálo takový nudný,ani jsem to moc nepochopila,ale na to že je to drama a romantický to patří spíš k těm lepším filmům. ()

moonaless

Půl hodiny mi moc nedocházelo, o co že vlastně půjde a navíc po jedné z prvních z scén, mi bylo Woodyho Harrelsona tak líto, že jsem Willa proklínala a došla jsem k závěru, že z něj bude asi něco jako převychovaný záporák. Ale po sérii flashbacků mi došlo, s kým že mám vlastně tu čest, a nakonec mi konkrétně tato scéna byla ještě vysvětlena. Snímek poučující o tom, že dobro z lidí ještě nevymizelo a taky o tom, jak má vypadat správná oběť, má působit melancholicky na city a ono se mu to u mě vlastně povedlo. ()

moviepill

Tento film mi odporučil známy. A som rád, že som dal na jeho radu "Človeče, to stojí za to." Will Smith je naskutočne dobrý herec, teraz to viem naplno. To, čo tu predvádza, zaváňa Oscarom, hoci ho nezískal. Veľmi emotívny film o vine a pokore, o tom ako sa dokáže človek zmeniť a doslova sa rozdať... Minimalistická hudba len podčiarkuje silu tohto príbehu, ktorý nám Gabriele Muccino predkladá. Možno nenápadný film, ale zasiahne na tom správnom mieste. 5* za fenomenálneho Willa Smitha! ()

kosaka

Ať už se Seven pounds vytýká cokoli, Will Smith ( i když ho moc nemusím) si zde za svůj výkon 5* zaslouží. Přebil veškeré případné výtky a postaral se mi o drsně krásný filmový zážitek. ()

rogger

Po 1.krát som videl Willa Smitha hrať vážnu,až dramatickú úlohu a musím povedať že u mňa uspel a myslím si že ďalej by sa mal uberať týmto smerom. Dej sa mi zdal byť mierne lahko predvídatelný,aj vďaka prvému záberu, ktorý bol vlastne z konca filmu sa dalo čakať kam sa bude dej vyvíjať ,takže to mu trošku uberalo na napínavosti ale ináč bol dosť dobre odstupňovaný. Emócie z neho vskutku sršali takže divák si môže ku koncu prichystať vreckovku. Herecké výkony, na čele s tentokrát naozaj výnimočným Willom snímku potiahli. Aj keď ,priznám sa, že určitá pachuť na konci vo mne zostala. Asi preto že zopár podobných filmov,už tu bolo, čiže to nebolo nič netradičné, originálne či nebodaj novátorské. Aj napriek tomu 4*. ()

JohnCoffe

Dokonale natočený sentimentální film, v kterém emocionální tlak jednoznačně musí dohnat diváka k slzám ..Je zajímavé sledovat jak se Will Smith od rolí jako byl voják ve Dnu Nezávislosti nebo potrhlý frajírek v Mužích v Černém za ty roky dokázal odrazit k takovému výkonu jako je role v tomhle filmu kdy vlastním zaviněn...ím zabil při autonehodě 7 lidí a snaží se jiným 7mi smrtelně nemocným lidem šanci odrazit se k lepším zítřkům..Snaha odčinit svoje jednání i za cenu vlastní smrti dokonale zafungovala a já dávám 100 % ..Rosario Dawson je kočka světové extratřídy a Woody Harrelson mě čím dál tím víc přesvědčuje že je Pan Herec :-).. ()

CrazymanM

Je mi jasné,že hlavním cílem tohoto filmu je diváka dojmout,ale to mi vůbec nevadí.Byl to velmi působivý film,skvělé herecké výkony,strhující finále,mě se to líbilo! ()

melis.cuga

Will Smith nesie tento film na chrbte celých 118 minút stopáže bez jediného potknutia. Jeho charizma vo mne jednoducho dokáže niečo zlomiť a možno aj preto tých 5 hviezdičiek. Čo by však ostalo bez Willa? Naprosto predvídateľný gýčom omotaný príbehový zlepenec s hudbou ktorá aj bez vizuálu vedie k slzám. Je to doják bez originality v réžii či scenári a napriek tomu všetkému dávam 5. Sú totiž filmy pri ktorých inak nemôžete a ja netuším či mi vtedy niečo padlo do oka, ale kombinácia Ennio Morricone, Will Smith a idea hľadania "dobrých" ľudí v tomto skazenom a zvrátenom svete mnou dokázala pohnúť. Raz za čas človek potrebuje aj takýto film... ()

megajalec

Ťažko hodnotiť...Prvá pol hodina, to som sa nevedel zorientovať. Keď som sa do toho dostal, tak to ušlo. Príjemný film, trochu predvídateľný, ktorý mohol byť kratší. A viac sa zamerať aj na ostatných ľudí, nielen na jednu, ďalšie dve okrajovo a je to vybavené. Posledných 20 minút je v pohode, i keď sa mi zdá, že sa príliš tlačí na pílu. Tri alebo štyri? (mimochodom, dokopy to je sedem:)). Toto je moja dilema po vzhliadnutí filmu až doteraz. Nebudem uberať, tak slabšie štyri, i keď nabudúce Vám to pán Muccino neodpustím! :) ()

KERUOCOK

Má srdcovka, naprostá dokonalost... Tento film řadím jako nejlepší snímek kde se Will Smith ujal hlavní role. Krásný příběh muže, který se se svou osudovou chybou vypořádá po svém... Příběh, který vás nadchne a dojme.. a pokud ne, tak jste z ledu a kamene... ()

Slam7

Z kategorie romantický drama tohle řadim hodně vysoko. Ale v konkurenci ostatních filmů ho řadim tak nějak do průměru. Will Smith jako již tradičně perfektní, takže velký plus. Mínus dávám za takový ty rozhovory o ničem a docela nudný místa uprostřed filmu... ()

simoneo

Film ma silno oslovil a to nielen kvôli tomu, že Will Smith patrí medzi mojích obľubených hercov. Dlho som ešte premýšľal, či bolo jeho rozhodnutie správne a či by som tak učinil sám. Väčšinou dokážem filmy predpovedať, no v tomto sa mi to nepodarilo, aj keď pri druhom zhliadnutí sa mi zdal už oveľa viac priehľadný, tak som mal možno len slabšiu chvíľku. ()

Crybaby

Ten spravne emocionalny film v ktorom mi nevadilo absolutne nic. Willa mam rad a tu opat zahral skvele. Premna dalsi svetly filmovy zazitok. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)