Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

gicous

Film má silnou ústřední myšlenku založenou na pocitu viny a z ní vycházející touze po vykoupení. Bohužel je všechno rozmělněno v slzepudném dojáku, který nedokážou unést ani samotné hvězdy v hlavních rolích. Po první spolupráci dvojice Muccino-Smith je jejich druhý počin zklamáním. ()

Kutkey

Zavrhuji komentáře typu průhledný útok na divákovy city, chtěl bych vědět čemu se říká neprůhledný útok na divákovy city. ()

kloaf

Báječný Will Smith mě nezklamal. Naopak jsem se nestačila divit. Je vidět, že se dokáže vžít do různých rolí a tahle rozhodně nebyla lehká. Film může být pro někoho velmi zdlouhavý a pro netrpělivé i nudný. Ale myslím, že ve většině případů vás vtáhne do zvláštní dusivé atmosféry. Člověk se s Willem zamiluje a člověk i s Willem trpí. Je to báječný film a naprosto úžasný příběh, kterého si velmi cením. Lidé, kteří chápou, jak je někdy život těžký a kteří mají alespoň špetku empatie film určitě pochopí a dotkne se jich. ()

frufru98

Zhruba od poloviny začíná divácká blamáž, končící až OČI-vidnou zvrhlostí. Jinač Dawson skvělá, Smith je lepší v komediích. ()

Akvarista

Ze začátku dost zmatený a docela zajímavý film, který bohužel začne postupně trochu nudit... Velkou slabinou je "prozrazení" pointy někde v půlce, pak už je jasné kam film směřuje. Snímku i přesto nemůžu upřít sílu a skvělé herecké výkony. Lepší průměr. ()

subic

Zajímavý, leč celkem utahaný a roztahaný příběh, který navíc vyžaduje pozornost po celou dobu a to jednoho fakt unaví. Štěk pro Woodyho Harrelsona a Barryho Peppera. A proč to vlastně dělá (Will Smith) ? V hlavě mi zůstala jediná otázka, když jsem to před lety viděl v kině. Dá se zabití 7 lidí odčinit tím, že pomůže jiným 7 lidem něčím ze sebe, z toho jedné vlastním srdcem? Nedávno jsem viděl na DVD hned 3x, protože se mi nepodařilo u toho neusnout už během první hodiny. Největším problémem tohohle filmu je samotný Will Smith, který si vybírá pouze takové role a netají se tím, už od Dne nezávislosti (1996), kde ukazuje, že chce jednou být americkým prezidentem, že spasí nejen Ameriku, ale i celý svět. ()

pekas

Celkem dlouho bylo jasné, co a proč Will chystá. Neodolatelná Rosario mu to trochu zkomlikovala. Tahle holka, kterou jsem poprvé zaregistroval v Clerks 2, jak diskutují, jestli se může z análu do pusy, je všude skvělá. Stejně tak zde, coby křehká dívka se slabým srdcem. Je to citová ždímačka, ale taková decentní a skvěle zahraná. Já tomu takovou lehoučkou pětku dám. 81% ()

macetoma

Romantický film, co zvládnou sledovat i muži. :-)) Přesně tyto role sedí herci jménem Will Smith. Dávám 3 hvězdy, sneslo by to kratší stopáž. ()

MirkaP

Jediné, čím se ten film jeví zajímavý, je fakt, že se odehrává tak, aby nebylo hned jasné, o co jde. A pak ten způsob použití medúzy. Pokud by to šlo chronologicky, bylo by to ještě míň než ty 3* ()

Kimkong

90% filmu je zmatených a nudných. Náhodný cápek, co si hraje na úředníka se snaží pomáhat lidem. Závěr je však hodně silný. Zjistíme proč dělá co dělá a jak rozdá vše co může. ()

Seal269

Obsah filmu naprosto neodpovídá zdejšímu hodnocení. Připravte se na to, že první polovinu filmu nebudete mít absolutně páru o tom, co se na plátně odehrává a jaké jsou motivace postav. Hlavní hrdina by byl v reálu odsouzen za stalkerství a obtěžování a nikoliv veleben, protože neusnesl, že sám zavinil nehodu, při které zemřeli lidé. Následná snaha vše narychlo odčinit působí spíše jako parodie než jako vážně míněný počin. ()

Tominni

Seven Pounds - film, který útočí na city a přestože příběh je tak nějak očekávaný, tak film mě stejně nakonec přeci jen emočně zasáhl, byť asi ne až úplně na dřeň, ale ten závěr se povedl. Benův projekt tak můžeme sledovat až do konce. ()

liquuid

Hodně emoční a dojemný zážitek, který nutně musí zacloumat s každým zdravě přemýšlejícím člověk. Jediný, co mi vadí, tak je to, že prostě víme, kam to celé směřuje. Je to potom už do očí bijící, že k tomu dojde, ale i tak zážitek fajn. Doporučuji vidět. ()

Mamlas odpad!

Ani po půlhodině jsem nepochopil, o co v tomhle zmateném a vleklém sociálním drámíčku jde. Nezaujalo mě to vůbec ničím a představa, že bych na tu urputnou nudu měl koukat ještě dalších 90 minut nebyla představitelná. Vypnuto. (5%) ()

johnny01

Úvod je brutálně dlouhý a hlavně nudný, sledujete nějaké děje, které naprosto nedávají smysl. Probliky do minulosti tomu nepomáhají. Některé případy jsou naznačené tak lehce, že vůbec nelze poznat, co se děje (hokejový trenér). Není divu, že po filmu nedokážete napočítat do sedmi... Nepřiměřeně příliš prostoru pak dostává romantická zápletka - to jí jako musí zlomit srdce a slíbit děti, aby se "přesvědčil", že je dobrý člověk? U jiných mu stačil telefonát nebo jen pohled v nemocnici. Proč tam musela být mermomocí taková podivná romantika? A jak mohl v začátku filmu pracovat v kanceláři a na PC finančního úřadu? Bohužel popis filmu je mnohem smysluplnější než samotný film. Děj měl být vybudován naprosto jinak. Nezáživná nuda se špatně vybudovanými postavami, ke kterým nic moc necítíte. ()

Miloško

Herecké vžitie do hociakej postavy dokáže W.Smith vždy.Seven Pounds je pekný film.Celková pointa filmu je možno niekomu známa vopred,ale to nič nemení na veci,že ma to vtiahlo do deja,bolo to plné silných emócií. Ale bohužiaľ veľmi účelových,a nereálnych...Proste moc "americké",čo tomuto filmu nesvädčí... 7/10 ()

pasqviL

Krásný film, který vás pobaví a rozpláče. Smith je skvělí herec a v tomto filmu jeho smůtný obličej prostě musíte milovat. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)