Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Mykhaluu

První shlédnutí: Jo. Vleklo se to jako film od Terrence Malicka... a to mě u filmu drželo! ;-) Ale jo! Bylo to fajn! Jo, Wille! Bylo! Jseš dobrej! Chlape! Jo... ! Nevím, jak jinak popsat potřebu použití papírového kapesníčku, kterou mě film chtěl vnutit! :) Rozhodně toho nelituju! Něž se koukat zase na nějakou krvárnu, tak raději tohle! :) Jo, a nepoužívejte při řízení motorového vozidla mobilní telefon bez handsfree!!! Tak a rychle do půjčovny pro Štěstí na dosah! :) **** Duhé shlédnutí: Obraz a zvuk (hudba) se snoubí do fungujícího vyprávění příběhu o pokání, který buď chcete sledovat a dojme Vás a nebo... ()

Chicony

70%, kdyby to nebylo tak zbytečně dlouhé, možná bych se přiklonil v hvězdičkovém hodnocení zde na druhou stranu. Jenže čekat skoro dvě hodiny na závěr, který je už nějakou dobu dost dobře předvídatelný, to bylo trochu přetažený. Jinak je to celkem pěkné romantické drama, které určitě něčím zaujme. ----- "In seven days, God created the world. And in seven seconds, I shattered mine." ()

Zaplo05

Přímá trefa do černého. Po dloouhé době film u kterého jsem seděl jako zařezaný, přemýšlel, šrotoval a hledal co nemám společného s hlavním dějem a hrdinou. Poutavé, napínavé, vydařené strhující a s koncem, který se očekává. Mělo to všechno co film tohohle žánru má mít. Ale dějovou linii neustále musíte skládat v hlavě, kdo komu a proč? Postupné gradování ale přinese tížený konec. Bylo to prostě pěkné. Jestli vás citově nevyždíme tento filmový klenot s Willem Smithem,tak pak jedině pračka! ()

Zuzatornik

Možná je to průhledný a pro mnohé nezajímavý, ale pro mě je tohle vážně srdcovka. Konec mě dojal asi stokrát víc než u Titanicu, kvůli tomu 5*. Jo asi snaží hrát na city ale u mě se jim to vážně povedlo. ()

Asdas

Pri sledovaní k smrti unudení , nulové emócie , nevýrazní herci .. Je pravda ,že Smitha mám radšej v komornejších filmoch ako ačného hrdinu. ()

Eilem

7/10 Zo začiatku veľla otázok ale hneď po začiatku sa to pre mňa začalo rysovať priveľmi očakávane ,snáď až na záver ktorý by som si vedel predstaviť na viac rôznych spôsobov.Vzhladom na žáner a konkurenciu môžem len odporučiť. ()

RoninNiro

Ach jaj...nepozerám romantické filmy a neznášam, keď sa niekto umelo snaží hrať mi na city. Seven Pounds ma jednoducho dostal. Snažím sa o filme vedieť čo najmenej, kým si ho nepozriem, aby ma to pri jeho sledovaní neovplyvňovalo a presne o tomto filme som nevedel nič a netušiac, čo ma čaká, som pri ňom strávil krušné chvíle. Tejto veci sa podarila nemožná, dofrasa ešte donedávna nemožná vec, aby ma film rozplakal. Možno aj preto, že od Smitha som taký výkon ani zďaleka nečakal. Ak film rozplače takého cynického bastarda ako som ja, tak je to kurevsky dobrý film, nech si vraví kto chce čo chce.... ()

Nakhla

Přehnaně rozvleké a tudíž nudné drama s vynikajícím, ale zavádějícím trailerem, a s Willem Smithem, který zná pouze dva výrazy - neupřímný úsměv vyvolávající kopřivku a pohled "mám na krajíčku, asi se rozbrečím". Možná jsem citově vyprahlá, nebo si emoce nechávám pro lepší filmy. Dojemná desetiminutovka na konec jako jediná část celého filmu uteče tak rychle, že skoro ani nestihne být dojemná, ale díky za to. Kdyby nastala tak o tři čtvrtě hodiny dřív, nebylo by to na škodu, právě naopak!! W. Smith by měl raději zůstat u akčních thrillerů a podobných filmů, kde se nevyžaduje téměř žádná mimika,.... V Seven Pounds ho rozhodně jako pozitivum nevidím. ()

pe3czech

Sedm životů je film s báječným neotřelým nápadem. Bohužel je natočen nedůstojně hodnotě toho nápadu. Je výborné, že mi docela dlouho trvalo, než jsem zápletku odhalil, nicméně to celé až moc trvalo. Lehce sklouzáváme k zamotanosti, ještě jednoduššeji k nudě. ()

Slunik

Děs. Celý film jsem nechápala smysl, proč jedná tak jak jedná? Tu a tam jsem si myslela, že začínám chápat, ale děj mi vždycky začal odporovat, takže i když jsem uhodla záměr, nedokázala jsem mu uvěřit. Závěr potom vrší jedno klišé na druhé a celkový dojem (pokud je to ještě vůbec možné) se tím zkazí úplně. ()

bleskaMeryl

Musím uznat, že mě tenhle film nejprve strhl. Je dobře udělaný i když se tam objevuje dost známých klišé.... Hodně mě zaujala hlavní myšlenka "Brát vážně zodpovědnost za své činy". To se totiž v dnešním světě moc nenosí. Vždycky je něco, nebo někdo, na koho lze přenést zodpovědnost za to, co člověk udělá.... Je to přece tak snadné a kdo by toho nevyužil, aby si sám před sebou ospravedlnil, že "já nic já muzikant". Tenhle způsob uvažování ale očividně hlavní hrdina nemá. Cítí za to, co zapříčinil zodpovědnost a výčitky svědomí ho vedou až k oběti nejvyšší. Jenomže tady právě vidím problém. Je způsob, kterým se snaží svou vinu vykoupit ten správný? Je efektní, je drastický, a z role viníka, který zavinil smrt lidí se postupně dostává do role hrdiny. Je těžké, představit si, že by se takto někdo dokázal obětovat. Je to těžké ale není to nemožné. Ale co je snadnější, umřít s pocitem, že se obětuji, (ve finále dokonce pro milovanou ženu, ne pro někoho neznámého) nebo žít dalších 30 let s výčitkami svědomí? Ben by mohl "pomáhat lidem" jiným způsobem, ne sice tak efektním, ale ve finále by jich mohlo být daleko víc. Ale o to v tomto filmu asi nešlo. Takže jsem dospěla k závěru, že si tenhle film hraje na něco, čím není. ()

svetylko

Komentuji tento film s odstupem více než tří let, kdy jsem ho viděla v kině. Plno filmů po této době bych dokázala jen tématicky zařadit, protože většinou nestojí za to se jejich obsahem zabývat ani den po jejich shlédnutí (vyjímky nestojí za to ani v kině). Sedm životů bych ale i dneska dokázala obstojně odvyprávět. Ne, není to film, který si pustíte zase za rok. Ale nutí to přemýšlet o milosti a odpuštění, které pro sebe hrdina nenašel - a tak se s bolestí největšího osobního selhání a pocitem viny vyrovnává tak, že za to zaplatí. Promyšleně a zodpovědně. Chápu ho - ale.... přes dobro, které tím způsobil, přece člověk nemůže kývnout na to, že řešením je smrt - i když je mi férovost celého přístupu moc sympatická a jedná se o nejnesobečtější odchod za světa, jaký si člověk dokáže zrežírovat. ()

pmusic

Sedm zivotu jsem videla celkem dvakrat a rekla jsem si, ze znovu uz jej videt ani nechci. A proc? No, zkratka proto, ze jsem celkem citove zalozeny clovek a na takove pribehy zkratka nemam. Jiste je, ze toto byl Muccinuv zamer, urcite vsazel na promocene kapesniky, tohoto cile se mu jiste podarilo dosahnout. Will Smith je muj kun, uz ve Stesti na dosah predvedl podobnou polohu. Skoda jen, ze scenar filmu z 90% visi jen na nem, napr. Woody Harrelson mohl dostat vic prostoru, verim, ze by jej dobre vyuzil. ()

Ferenzo

Tak jsem dneska asi po 5té shlédl 7 životů a nemůžu říct jinak, že bomba. Jeden z mála filmů, který mi vhrkl slzy do očí. Všem mohu jen doporučit, ať už máte oblíbený žárn jakýkoliv, 7 životů je prostě pecka, která stojí za shlédnutí pro všechny. Příběh je neuvěřitelně silný. Mráz po zádech pokaždé, když na to koukám. 90%. ()

Lucius55

První polovinu jsem se v tom trochu ztrácel a druhá polovina se až moc protahovala. Ale ztrácel jsem se v tom rád a to protahování nebylo tak strašné;-) A ještě radši jsem byl, když se to na konci vše rozmotalo;-) I tahle nekomediální (a neakční) herecká poloha W.Smitha mi sedí, stejně jako neakční W.Harrelson. Hezký film, který jsem, nechápu proč, viděl až po 4 letech od jeho vzniku, a ještě více nechápu, jak se mi podařilo zakázat známým mi prozradit, o čem to vlastně je;-))) ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)