Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

BranuliQ

Film s naozaj nádhernou myšlienkou, ktorý zo začiatku síce moc nedával zmysel, no napokon som sa do toho dostal. Áno, je to hra na city a áno, možno priveľa sentimentu, no herecké výkony fantastické a všetko bolo popoháňané celkom príjemnou melódiou. Avšak celkový dojem kazila trochu prehnaná stopáž, hlavne vďaka ktorej sa vo filme vyskytlo až priveľa hluchých miest. 70% ()

eMovieMan

Emoce dojici slatanina o chlapikovi co tak nejak prichazi o kusy tela, ale nez se k tomu dobereme musime pretrpet 2 hodiny filmu o nicem. A nakonec bude zpivajici cernousek.... ()

xmarek

Neuvěřitelně emotivní záležitost kde se hlavní hrdina pasuje na dárce. Škoda jen, že tvůrce zapomněl zdůraznit, že mozek byl v jeho případě totálně nepoužitelný. Prostě něco ve stylu k čemu je mi můj život když může moje tělo posloužit dalším dle mého soudu užitečnějším, no ne? ()

HanaZ

Nejdřív jsem u toho usnula a škoda, že jsem se probudila, přetočila a dokoukala to... Mně se prostě hra na darování orgánů z pocitu viny, zahnaná do krajnosti v podobě odkazu rohovky a srdce umírající lásce, nelíbí...Je to příliš sporné téma a na romantiku v něm místo opravdu není. ()

Karel321

Je to hloupé, hloupé, hloupé. Rádoby lidský nadrozměr je naprosto hlupácky zpracovaný. Tím myslím scénář. Dialogy jako ze zvláštní školy. Will Smith, který se celý film tváří jakoby mu někdo právě šlápl na kuří oko, je trapný. ()

Pajina68

Pro mne nezapomenutelný film, který mne na konci prostě "dostal". Mám romantiku ráda, proč se jí bránit, ale ze závěru filmu mi naskočila husí kůže. ()

Tomas.Jeline

Bohužel nejslabší část filmu je režie, která si prostě řekla, že film musí mít přes 2 hodiny. Kdyby to nebylo tak roztáhlé, tak bych neváhal dát lepší hodnocení. Konec je výborný, ale bohužel 1 hodina a 45 minut co mu předcházejí ne. ()

Sejkorka

Včera jsem na to koukal a ještě teď přepočítávám ty zachráněné pořád mi jeden chybí. Asi to budu muset prosvištět znovu. Je to strhující dílo a pro mne velký objev = Rosario Dawson. Skvělá !! PODRUHÉ 01/2022 Plíce, játra, ledvina, kostní dřeň, srdce, oči, dům = 7, ()

ultimo2015

Film, který má jediný cíl, diváka na konci rozbrečet… povedlo se mu to i v mém případě. Vykoupení svědomí za cenu vlastní smrti, která však bude mít smysl a odůvodnění. ()

kaldera

Filmy opravdu ztělesněné klišé a plyne z něj jediná myšlenka a to je nepiš SMSky za volantem. Neměl jsem se asi ani dodívat, ale protože jsem se dodíval tak tomu dávám dvě hvězdy. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)