Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

+sfinx+

Pro někoho příliš jednoduché, předvídatelné. Jenže druhému se líbí ta krása, kterou jednoduchost skrývá. A pak jsou tu tací, kteří bez ohledu na kvalitu zpracování dají rádi velmi vysoké hodnocení už za samotný obsah filmu, který strčí do kapsy drtivou většinu romantických patlanin. Smysluplných filmů na téma: 'shon je na hovno a jediná vteřina dokáže zničit vše, co si každý hrabivý zmetek nasyslil', není nikdy dost. Když se ještě přidá ukázka ze života méně šťastných, kteří si uvědomují pravou hodnotu věcí a obraz člověka, kterého až tragédie donutila o těchto lidech přemýšlet, pak tu je krásný výchovný film. Mám-li se kouknout na tu uměleckou stránku věci - jediné, co by mi stálo za výtku je hudba - takovýto film by si zasloužil něco, co bych si teď (pár hodin po shlédnutí) ještě pamatoval. S výjimkou jedné známější melodie to neplatí. ()

Martazoe

O tomto filmu básnil kdekdo, ale mě tedy dost zklamal. Co mě ničilo nejvíc byla přehnaná snaha ukázat, jak moc se dokáže někdo polepšit. Způsob, který si zvolil hrdina pro svoje pokání , je opravdu na pováženou. Nedokázala jsem tomu věřit, ani věřit nechci. ()

lenticer

Silný téma, nepřesvedčivý zpracování. Místy nešlo dost dobře rozeznat kdy hlavního hrdinu pronásledují démoni minulosti a kdy je "teď" a z těch úvodních sedmi jmen se tři někam poztrácela. Pocit viny a potřebu jejího odčinění nebo přinejmenším umlčení výčitek svědomí má kromě asociálních psychopatů asi každej a každej se s tím vyrovnává po svým. ()

JohnnyV

Prvních 100 minut se táhne jak týden před výplatou. Námět není špatný, ale rozhodně mohl být rozpracován mnohem lépe. Takže za 2,5. ()

Redyx1

Naprosto strhující příběh muže,který pyká za svůj hřích.Brilantní herecký koncert Willa Smithe,který dokazuje,že není jenom hercem komedií,nebo představitelem siláků. ()

Lenakf

Kéž by měl každý člověk svědomí jako Ben Thomas (Will Smith) , svět by byl hned lepší a krásnější místo k životu a nesetkávali bychom se s hrůzami, které jsou v dnešní době bohužel naprosto běžné.... ()

phoenix9

Napriek pomalšiemu rozjazdu , kedy som nerozumel, čo ma vlastne núti s takým záujmom pozerať tento film , tak musím uznať, že na konci ma to fakt dostalo . Každou minútou sa film zlepšoval , a tá pointa celého , naozaj krásný a silný film... 85 % ()

macherano

Ani neviem ako hodnotit ale na hviezdu sa to vysplhalo az na samom konci inac nudaa ale tazko nedat ked to taky film aj ked sa tam dialo len poslednych 20 min nieco a hodina 40 nuda velkaa ale viac nemozem ako jednu chcelo to lepsie spracovanie nieco ako John Q s denzelom Washingtonom to malo ten spravny naboj a podobny film ale napatie po cely film kdezto tu len posledne minuty a pritom rovnaka tematika ()

asmodias33

supr filmek, nejlepší je když vám to v polovině všechno docvakne a začne zapadat do sebe, will jako vymahač z bernáku moc pěkný, jak jim dávál ty ultimáta s usměvem na tvaří,jinak moc pěkně promyšleny film, u které se nudit nebudete, pěkně emotivni bombička, při které se někteří slabši jedinci mužou i rozplakat. Nenechte se však odrati prvními minutami tohoto filmu, jako jsem to málem udělal já, jelikož jsem se zaboha nemohl chytit ale časem vás to pěkně všechno nasměřuje a nevtirravě vám to odpoví na všechny nejasnosti. ()

ja003

Závěr jsem bohužel odhadl již asi v třetině filmu, nicméně i tak mě film velmi bavil. Trochu jsem se bál, že bude kopírovat zápletku z 21 gramů, naštěstí si zachoval originalitu. [spoiler] Možná jsem jen čekal něco více, než "obyčejnou" autonehodu, ale budiž. ()

fermatf

FIlm, který se dost snaží hrát na divákovi citi, ale většinou to divákovi nevadí, takže s dojetím sleduje a citovou extázi zažívá v závěru, kdy pochopí souvislosti, které ve filmu od začátku nechápal. ()

cortez.sk

Krásne spracované dielo , úžasný sentiment .herecký koncert willa smitha a woodiho harrelsona . Scenár je človeku jasný po prvých desiatich minútach ale aj tak sa na to oplatí pozerať dve hodiny. Moccino je cítiť z celého filmu po šťastí na dosah opäť fantastický počin odporúčam . deväťdesiat percent . ()

3logix

Skvelý film... akurát ten ťah s tými očami na konci bol dosť mimo... ale na pointe, kvalite a pútavosti filmu to našťastie neubralo. Will Smith opäť nesklamal. ()

DavidAAAA

Nádherný lidský příběh, který je sice naprosto neuvěřitelný a nereálný, ale je krásné snít o tom, že by se třeba někdy někde něco takového mohlo stát. Přítomnost mých oblíbenců Woodyho a Willa pozvedá dílo ještě výše a rovněž představitelka hlavní ženské role má super úroveň. Jo, u poslední scény jsem brečel. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)