Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

rozika

Film by sa mal volať "NÁHRADNÉ DIELY". Hviezdička za DOGU. Predpokladám že aj Gabriele Muccino je scientológ, pretože tak stupidný scenár a stupidnú réžiu MOHLO DÁT DOKOPY JEN PÁR BLBÝCH HLAV. Will Smith beží do nemocnice /deň predtým daroval kostnú dreň???/ a vonku leje. Do nemocnice vbehne suchý, akurát má mokrú hlavu a ruky??? To je len malý príklad z toho nepodarku. ()

bublinka21

Z mého pohledu je to velmi dobře udělané dílko. I když je film poněkud zdlouhavý a zamotaný- nepřišel mi vůbec nudný. Pokaždé, když opadla moje pozornost nastal zvrat v ději. Minulost se prolínala se současností tak nenásilně, že bylo zprvu těžké oba děje oddělit. Willa považuji za výborného herce a ani tentokrát mě nezklamal. Myšlenku rozdávání vlastních orgánů jako nápravu křivdy, jsem úplně nepobrala, ale i tak je u mě film za krásných 90% a tleskám. ()

henrybrno

Dávám jednoznačně 100%. Will Smith Vás hned od prvních minut vtáhne do děje a za 2 hodiny Vás nepustí. Hlavně úvod filmu Vás donucuje neustále se ptát na otázky, proč chtěl spáchat sebevraždu nebo kde je jeho žena. ()

styvyvondr

Do první poloviny filmu nebudete tušit vo co go, pokud ale vydržíte do konce, čeká vás krásné propojení všech střípků v jeden celek. Možná padne i nějaká ta slzička, u mě nebyla jen jedna. ()

Gaston155

Tento snímok,zo všetkých filmov čo som kedy videl,mi najviac pripomína 21 gramov.Aj keď dej je o niečom úplne inom.Aspoň ja mám taký pocit.Budem jediný,čo si to myslí,ale budiž.Koniec ma dojal,ale rovnú polovicu filmu som mal pustenú iba na pozadí monitora.Poviem to takto:Nuda.Veľmi rozťahané a nezáživné.Až na ten koniec,ako vravím.Will sa snažil,ale tento film by sám nikdy neutiahol. ()

Mate0

Dobrý snímek ale až moc romantiky a jak už tu bylo párkrát zmíněno,klidně mohl být o pul hodiny kratší a dojem by byl lepší....Ale i tak je to slušné drama a Will Smith to zahrál skvěle,konec se mi líbil hodně ()

brano921

neskutočne dobrý herecký výkon willa smitha jeho mimika tvare počas filmu sa neustale meni prave tak ake silne emocie sa vo filme odohravaju ...perfektný napad na film vyborny dej proste 100% 5 hviezd...velmi vela omečných scen ....tento film ma uplne dostal ()

CarlaBrunn

Pridavam sa k uzivatelom, ktori Seven Pounds ohodnotili slabsie. Dat viac ako dve hviezdy je proste nezmysel, prilisne brnkanie na city uz pocas prvej polhodiny sledovania jednoducho nepusti. Nestava sa mi casto, aby som stiahnuty film rozpozerala na par min a nasledne zmazala (teraz tomu nebolo inak). Pri filmoch sa snazim relaxovat, nie opak. Myslienka sice vysoko humanna a pekna, ale aj napriek tomu, pre mna akosi nic moc. ()

Milan-K

Tři čtvrtiny filmu se díváte na něco, co nedokážete pochopit... Čekáte, co z toho vyleze, proč to dělá, co ho k tomu vede? Čekáte něco zvláštního, co z toho vyleze za scénáristickou lyšárnu, ale já osobně takový závěr nečekal. Naprostá spokojenost jak s hbitě vykonstruovaným závěrem, tak s hereckým výkonem. ()

oleg121

A prečo nie? Sympatická, originálna dráma zamýšľajúca sa nad základnými životnými hodnotami, pripomínajúca nám, že nemáme strácať vieru v dobro a lásku. Ruku na srdce, kto z nás pozná/al takého človeka, akým bol Ben? Takéhoto sympatického človeka by som chcel stretnúť. Opäť pre mňa film, ktorý ma zasiahol s hlbokou pointou a úžasným hlavným predstaviteľom. Film nemusí mať 5*, aby bol dokonalý... ()

Honey007

Patetické, nepravděpodobné, přehnaně sentimentální. Samotný příběh je ale vyprávěn s notnou dávku citu pro napětí, protože přemýšlení o tom, jak to všechno zapadá dohromady a co se skrývá za jednotlivými náznaky, vám nedovolí se ani na chvilku nudit. Pravda, hlavní zápletka je prostě postavená na hlavu, protože obvykle je zvykem, že se hlavní hrdina po prožitém traumatu svěřuje do rukou psychologů a psychiatrů a sebevraždu páchá zahloubán sám do sebe, zatímco v tomto případě se snaží pod rouškou konání dobrých skutků dosáhnout navíc. Paradoxně ten větší "dobrý skutek" či "dar" příliš nefunguje - co je dobrého na tom člověku lhát a předstírat lásku (nepředstíraná by naopak měla přinášet katarzi, očistu a znovunalezení smyslu života) a pak ho bez vysvětlení opustit a uvrhnout v bolestivou nevědomost? Samotné téma nabízí mnohem více prostoru, jak s ním naložit, ale Sedm životů klouže pouze po povrchu. 50% ()

pelegryna

Jako nápad zaůtočit na lidství super, ale jinak scéna umírajícího W.S. je hoooooooooooodně za hranou a jestli to nyní W.S. čte.... tak se musí stydět .Takhle hloupě smrt nehraje snad ani ten největší přehrávač z Bolyvůůůůůůdůůůůů. Námět dobrý, herecky slušné, kamera obstojná , ale nic víc než průměr. ()

zuzulend

Velmi povedený film,který dojemně skončil.Určitě si zaslouží název drama,protože to bylo drama jako vyšité.Člověk byl celý napjatý,jak se to bude dál vyvíjet.Skvostné herecké výkony hlavně Will Smith zaslouží obrovskou poklonu,protože to co v tomto filmu předvedl bylo úžasné.Sedm životů jsou parádně natočeny,myslím,že lépe to ani nešlo.Hudba je dramatická a skvěle se hodí k celému filmu.Takže co říct na konec?Nevím,co by jsem tomuto filmu vytkla,bavil mě a má všechno,co by měl kvalitní film mít. ()

Maerik

Niektorí komentujú, že nestojí za veľa, že len brnká ľuďom na city ale veď to práve potrebujeme..... Je to užasná drám o človeku, ktorý sa chce kajať za svoje chyby a robí to tým najlepším sposobom aky vie. Je to možno trochu ťakšie pozerať, začiatok je taký, že človek nievie čo si má myslieť ale rozhodne sa vypláca pozerať do konca, sam som na konci plakal.. ()

yrik

Ježkovy oči!!!! Film doporučený ke koukání s přítelkyní (kamarádem nazván tzv. babský film, který mě neurazí), přítelkyně odešla spát, já, protože jsem fakt nepoučitelný, dokoukal do konce (když už tam hraje Woody...). Prvoplánovaně citovka, slzy se na konci můžou koulet jak hrachy, tedy když má divák IQ 100 a níž a myslí si, že si může vybrat, komu dá kus sebe samého... Békovina. ()

Evziiik

Krásnej film. Sice se dá od začátku tušit, proč se co děje a co se chystá, ale to nevadí. Je to smysluplný příběh, ke kterému se ráda vrátím. Protože, co byste dělali vy, kdybyste neúmyslně zavinili smrt sedmi lidí včetně své ženy? To si nad nedokáže nikdo ani představit. A "rozdat se na náhradní díly" je celkem smysluplný. Minimálně tím ulevil sám sobě a zachránil pár dalších životů. Takže za myšlenku a smysluplnost filmu 4* ()

Dejte na me

Smekám a tleskám! Nádherný film, který ještě x-krát uvidím a x-krát doporučím, kdybych mohl dát 10 *, tak bych měl stejně potřebu dát 11! ..a vy, kteří tady píšete, že je to nuda nebo ztráta času, vás lituju.. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)