Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

crazyflow

Posledni dobou mi pripada, ze i kdyby divaci dostali film pozlaceny, tak se jim nebude neco libit...oproti tem vsem twilightum konecne krasny a poutavy snimek.. Wil Smith exceloval a snad jiz take dokazal, ze opravdu umi..vsem rejpalum muzu jen vzkazat, at si trhnou nohou, protoze ja si tenhle film uzivala od zacatku do konce a nemam potrebu hledat chybicky. Natocit dokonaly trhak je pro stale narocnejsi divaky nemozne..ano, zvysuji se naroky, tim tedy i kvalita filmu..ale lidi! vzdyt tohle byl opravdu pekny film :D doporucuju a urcite si znovu pustim, protoze takhle jsem si pobrecela naposled pekne dlouho :) ()

johael

Chytře vymyšlený a poskládaný příběh, kde to na konci do sebe všechno pěkně zapadne. Čisté kapesníky s sebou! Na konci budou užmoulané a mokré. Ryzí charakter, coby se pro druhé uvěřitelně rozdal, navíc šmrncnutý romantickou lovestory zadrnká na emoce tak srdceryvně, jak to uměl snad jen Orfeus na své mýtické lyře. ()

Lion438

Když se během filmu vcítíte do hlavní postavy a začnete zamilovanému páru fandit, aby jim to vyšlo, ona aby se uzdravila a žili šťastně až do smrti, tak vás konec totálně semele. Opravdu silné drama se skvělým příběhem. ()

Zrcadleni

Z tohodle filmů mám velmi rozporuplné pocity. Jsem fandou rozvíjejícího se talentu Willa Smithe, který zde ukázal, že základy charakterového hraní má nějaký pátek v repertoáru, ale nějak se nemůžu zbavit vleklosti celého filmu s jasným závěrem od 10 minuty filmu. Všechno je to přílišně postaveno na emoci: Dostat diváka do kolen. ale bohužel díky tomu jde do kolen tento film. 2 za Willa a 1 za Woodyho ()

samurraj

Nevím, co na tento film říct. Byl pěknej, dávám 4*, ale málem jsem u něho omdlel. To když nesli to jeho srdce na míse...Fakt to se mnou málem švihlo a to jinak se mnou nehne ani ten nejdrsnější horor. ()

2tomas2

Krásne spracované dielo o mužovi ktorý zachranuje alebo mení žiovty ludi ktorý to nemaju najlachšie. Velmy príjemna zmena vydiet Smitha v dojemnej dráme.Film sa ma fakt dotkol a pohltil. 5/5 ()

medulinka

Začátek filmu se celkem táhne, pokud divák vydrží uvidí citové drama s koncem u kterého nezůstane oko suché a herecký výkon W. Smitha je opět na jedničku. Film jsem viděla , ohodnotila , ale jednou vidět stačilo. ()

Austy

Gabriele Muccino nás zavede do prostředí zoufalého života Willa Smitha, který každý den přemýšlí o sebevraždě. Důvod je jasný. Zavinil autonehodu, která znamenala 7 mrtvých životů, 7 lidí, kteří už mezi námi nejsou. Rozhodne se pomoci sedmi lidem, kteří si to zaslouží a žijí spořádaný život. Některým pomůže finančně, některým zdravotně. Snaží si držet od těchto lidí odstup do té doby, než se do jedné zamiluje. Už je však pozdě přehodnocovat svůj záměr, neboť by potom vše bylo ztraceno. Od dětství ho uchvátil druh medúzy, která je extrémně jedovatá a stává se i jeho katem na tomto světě. Sedm ztracených životů, osmý jeho, a sedm lidí, kterým pomohl k lepším zítřkům, 5 hvězd bez diskuze ()

SJS

Will Smith je pro mne vždy lákadlo pro kvalitní podívanou a ani tentokrát tomu není jinak. Film působí už od začátku poutavým dojmem a neztrácí ho až do konce. Pravda, že asi po hodině jsem měl dojem, že už by měl děj nabrat trochu víc na intenzitě, ale to jsem mu odpustil, ponořil se do příběhu a nechal se jím unášet dál. A to bylo dobře, síla příběhu, emocí, prožitek každé vteřiny, to bylo to o co tu šlo, ne o kvantitu "akcí". Konec je udělán výborně a prožitek je maximální. Oba hlavní představitelé hrají skvěle a naprosto přesvědčivě. Rozhodoval jsem mezi čtyřmi hvězdami a pěti, hledal jsem, co byl snímku vytknul, nakonec jsem na nic nepřišel. ()

Deadly2810

Pohádka či spíše balada pro odrostlejší. Kdyby člověk nepotřeboval nějakou integritu (vnitřních orgánů), mohlo se to jmenovat třeba 13 životů. Na druhou stranu se můžeme podívat jak by mohlo vypadat osobní peklo ve chvíli, kdy se rozjede kolotoč výčitek svědomí. ()

derris

Pouze dojemný příběh s dojemným hereckým výkonem Willa Smithe na plné hodnocení nestačí. Přesto se jedná o nadprůměrně kvalitní a nadprůměrně smutný film. ()

corradi

Seven Pounds útočí na city diváka, ale to není vůbec špatně, naopak, film má být o tom, že ve vás vyvolá emoce a tenhle film ve mně vyvolal hodně silné emoce a závěr mě dojal k slzám. Doporučuju se na film podívat nejenom jednou.... ()

Foltin

Muccino ve spolupráci s Will Smithem udělal nádherný snímek Štěstí na dosah, bohužel tento film tak skvělí není. Dokonce jsem u něj i usnul, prostě nuda, nuda a nuda stejně tam byli scény, které stály za to, takže 3 hvědy je takový průměr a podle mého názoru dobré hodnocení. ()

wendlik

Tento film, i kdyby byl o 30 minut kratší, stále by byl moc dlouhý. Nebýt toho konce, zasloužil by si hvězdičky jen 2. Ve druhé půli se často hodila klávesa +5s u zbytečně dlouhých a nudných pasáží, kterých je tento film, bohužel, plný. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)