Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

rasto87

Will fakt ukazuje, že je výborný herec, ktorý si dokáže pripútať divákov na svoju stranu a čo ponúka v tejto dráme je nezabudnuteľné. . ()

vodkasesemte

viděli ste toho černýho zmetka na začátku, tak to je celý moje ALTER ego. enlight the darkness prologue, ted tomu dám 5, protože mě to narovinu odrovnalo. ale po chvíli zjištuju, že jsem KONSTERNOVÁN a nemužu se zbavit dojmu, že darovat libovolnou část těla moje úchylná bible zakazuje! tak se jako zapřísáhlý KATOLÍK spokojim s úvodem, kde se rozhovory s Bohem vedou ještě v mentální rovině. za shlédnutí to ovšem stojí. jinak bravo čecháčkové, bravo, cynismus vám ještě cizí není! (herecká výbava na oko líbivá, WILLIAM opět ve své kuži) nejlepší komentáře : Nathálie. ()

Ateina

Něco bylo špatně. Možná všeho trochu moc, nebo naopak něčeho málo. Nejdřív mi trochu trvalo, než jsem pochopila, proč chce Will "spasit svět". Tušila jsem nějaký hluboký motiv, který se člověk dozví až ke konci filmu. Nápad je to dobrý, ale celé to na mě působilo trochu křečovitě. Když se moc tlačí na pilu, nemusí se to vždy povést. Dokoukala jsem to, Will mě docela baví, ale od půlky jsem věděla, jak to celé dopadne a druhou část filmu jsem se i trochu nudila. Ale krásná hudba, Will a Rosario jsou hodně koukatelný pár, dobrý nápad. Tak proto tři hvězdy. ()

Algen

Zajímavé téma, které bylo nezajímavě zpracováno. Od počátku se film snaží být co nejvíce tajemný. Když pak po čase začne divák tušit, tak se začne i dost nudit. Celou dobu jsem čekal na nějaké strhující a zajímavě podané finále, které ovšem režisér sfoukl během pár minut. Pokud by se více rozebrali osudy "zachráněných" lidí po sebevraždě, dal bych o hvezdičku víc. Při takovémto zpracování se jedná o průměrný film. ()

Nahmair

Ach Will Smith. Ty si jeden zákerný citový vydierač. Som rád, že ti tento film nevyšiel tak ako mohol. Že je až príliš dlhý, a tým pádom v niektorých častiach aj dosť nudný. Mimoriadne ma to teší, pretože zásadne nesúhlasím s myšlienkou filmu, ktorá je pekný bullshit. Drahí potenciálni diváci, ďalej radšej ani nečítajte, lebo nasledujúci text je už len hromada spoilerov. Najskôr si rypnem do scény, v ktorej hlavný hrdina zisťuje, či je osoba ktorú si vyvolil dobrý človek. Robí to tak, že mu zavolá, a začne ho urážať. Chlap na druhej strane telefónu sa stiahne, a nič mu na to poriadne neodpovie. Čo tým ale hlavný hrdina zistil? Aký to malo zmysel? Keby mu jeho vyvolený odpovedal: „Pane, vy ste chuj.“, nebol by dobrým človekom? Cítim tu istú nedotiahnutosť na povrch emocionálne silnej scény, ktorá ale vo vnútry akosi nedáva zmysel. A bude horšie. Pretože to, čo ma na filme dopálilo najviac, je hlavná myšlienka filmu. Chlap zabije pri autonehode, ktorú zapríčinil 7 ľudí a tak sa rozhodne vybrať si 7 iných, pri ktorých si najskôr overí, či sú to dobrý ľudia, a potom sa zasamovraždí, a podaruje im svoje orgány. Myšlienky o morálke, vine, a treste ako z pera 7 ročného chlapca.... Môj názor: To čo sa v tomto filme oslavuje, nie je hrdinstvo, ale slabosť. Pričom, scenárista nám celý čas podsúva pocit, ako keby hlavný hrdina nemal inú možnosť. Ale on ju mal. Počas filmu zisťujeme, že hlavný hrdina je veľmi bohatý. Teoreticky, keby zafinancoval nejaký projekt v Afrike a dozrel na to aby fungoval, určite by zachránil oveľa viac malých černoškov ako len 7, a pritom by ešte nebol rozobratý na orgány. S toľkými peniazmi by sa dali zachraňovať životy ako na bežiacom páse. Ale načo, radšej dajme slepému oči, potrebuje ich viac ako černoško jedlo... Možno, keby sme sa v príbehu dozvedeli dačo ako: „a tak hlavný hrdina rozdal všetky svoje peniaze charitám, a rozhodol sa pre tento šialený čin, nakoľko ho za zabitie 7 ľudí čakalo už len doživotné väzenie, alebo trest smrti“ dokázal by som to ešte brať. Nakoniec sa sice hlavný hrdnina zamiluje do dievčiny so slabým srdcom, ktorá umiera, a len on jediný má tú istú krvú skupinu ako ona, takže on jediný môže byť jej záchranou (koľká to zhoda náhod), a tak mi môžu scenáristi konečne zalepiť ústa s výčitkou: „Aká zbabelosť, veď to je veľká obeta“ a ja im budem musieť dať za pravdu. Ale do toho bodu, je konanie hlavného hrdinu čistá zbabelosť. Ktorú scenáristi glorifikujú, a nemajú ani najmenšiu chuť zamyslieť sa, alebo nebodaj aj načrtnúť inú možnosť. ()

mArtinko5MB

Smith ma v tomto snímku dokonale pohltil. Film je tak strašne smutný, až sa to zle pozerá a to je na tom to najlepšie. Pri každom pozeraní si slzy utieram, pretože ich neviem potlačiť. Dejová línia sa mi veľmi pozdáva, Muccino dokázal dokonale zahrať divákovi na city. 95 % ()

yazik

Velice emotivní snímek, který si zaslouží plný počet bodů. Skvělý Will Smith v roli, ve které ho moc často nevídám. ()

BlackAngels

Sedm životů....,,,, sedm životů...,,, Životní role muže, o kterém pojednává film je jasná. Co vzal chce zase vrátit. Každý se se svými hříchy vyrovnává po svém. Nevím zda metoda Bena je tou správnou, ale je určitě tou metodou co nenechala jediné oko suché. Naprosto úchvatné ztvárnění filmu, kdy jsem při první scéně o Benovi smýšlela jako o hovadu co uráží bezdůvodně lidi a léčí si tak svoje mindráky, toto smýšlení se hned vzápětí otočí a Benovi fandím, chápu ho, pomáhám mu očima, obdivuji ho a nedá se jinak než říct, že ho i svým způsobem miluji. Když jsem tento film viděla poprvé bylo to po boku muže, který se brzo stane mým mužem pro celý život. Můžu vám říct, že tento film nás neuvěřitelným způsobem propojil a svedl na stejnou vlnu. Seděli jsme vedle sebe a já byla nejšťastnější ženou i přes smutné scény, protože sem se svých chlapem koukala na stejný film a ve stejné chvíli sem se s ním smála, ve stejné chvíli jsem měla slzy v očích, ve stejné chvíli jsem vypustila závěrečné vzdychnutí. Tento film je vytesán jak do mé paměti tak do mého srdce. A co víc je nádhernou vzpomínkou na čas kdy jsem byla naprosto spřáhnutá s pocity mého Figuska :-* ()

Jadro

Jednoducho to je ako "babolepka" (pre neznalých odvodené od mucholapky), no priznávam stále mi nejaká tá slzička vybehne, aj keď som to videl možno 10krát... TOP!!! ()

gotham

Je to vlastně milostný příběh mezi Willem Smithem a Rosario Dawson, kde člověk už od začátku ví, že to nedopadne dobře, jen neví, jak přesně. Konec je opravdu uchvacující, bohužel film občas postrádá jakousi stabilitu, zejména střední pasáž. Will Smith zde předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů kariéry, jasně ukazuje, že umí zahrát i charakterově problematičtější postavu. Škoda, že to nenatočil nějaký věhlasnější režisér, který by dokázal vystupňovat dramatické scény, pak by byl zážitek z filmu ještě emotivnější. 70% ()

Facerr

Hezký, smutný, výjimečný, originální, ale na mě moooc dlouhý a utahaný. Je mi jasný, že to je kultovka, navíc výborně zahraná, se silnou příchutí smithovský chemie. Bohužel přes to všechno, včetně silný myšlenky si nemůžu pomoct. Ten nápor melancholie s tklivým piánem mě tak trochu minul. ()

AndrewNewman

Tentokrát si Will vybral drámu s temnejšou atmosférou,ktorá sa však divákovi nedostane pod kožu lebo vlastne do finálnej scény filmu neviete o čo ide. Film sa dá porovnať s talentom Aronofského,ktorého filmy sú až do finálnej fázy ničím výnimočným. Posledná polhodinka vám však vyrazí dych a priková do sedačiek,pretože takýto šlachetný skutok,by snáď neurobil nikto... ()

Knightey

Jeden z mala filmu, ktery je dejove hodne dobre propracovany. Will Smith zde zahral opravdu dobre. A cloveka donuti tenhle film se hluboce zamyslet. ()

terhulinka odpad!

Přejete-li si film plný klišé a se stoprocentní přesností předvídat následující scény.. tak si to ani přesto nepouštejte. Dokoukala jsem asi jen proto, že jsem čekala jediný moment, co by překvapil. Hodnocení, které to tu má je nad moje chápání. A ani ta láska se jim nedala věřit. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)