Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Kathane

Líbilo se mi to, moc. Ani se Willovi nedivím, že se takhle zachoval. Když stratí v životě, to co miluje a nemá chut žít dál, tak alespoň věnuje lidem to, co potřebují a nechá je štastně žít. Myslím, že udělal dobře. Akorát mi bylo líto ženy, která se do něj zamilovala. Ale taky ji vlastně zachránil život. 80% ()

Elissabet

Opravdu zvláštní snímek. Will Smith alias pojišťovák co pomáhá lidem. Zápletka dobrá. Ale zhruba do 80 minut vůbec netušíte proč se vlastně všechno děje, jenom spoléháte, že příjde někdo, kdo to bude vysvětlovat. A ono se to taky vysvětlí, ale až trochu později na konci. Takže na začátku prakticky ani nevíte na co to koukáte. Film hraje hodně na city, což se dalo očekávat. Jinak herecký výkon Willa Smithe byl jako vždy dobrý, i když jsem se neubránila šklebu, když nasadil ten svůj "tragický" výraz. Nejvíc mě ale fascinovala hudba, které si obyčejně napoprvé nevšimnu. Takže abych to shrnula: srdceryvné, zamyšleníhodné, poměrně depresivní, dobře odehrané drama. Lepší 3* ()

kondomxxl

Film sám o sebe nie je vôbec zlý, ale prvú polovicu neviete o čom, popravde pozeráte sa na pár hercov a neviete o čom ide. Tak som pociťoval prvú polku filmu ju. Potom sa to rozjelo a už sa niečo črtalo až nakoniec prišlo vyvrcholenie, čo bola najlepšia scéna z celého filmu. Tak či tak, napriek pomalému rozbehu sa mi film celkom páčil, i keď pán Smith to mohol zahrať lepšie. ()

bobisix

Rádoby zábavný film, který však ve finále ničím nepřekvapí a stává se tak pouze dvouhodinovou romantickou lovestory vhodnou na nedělní odpoledne u TV... ()

vranekt

Me se to libilo. Scenář je skvěle propletený, divák postupně rozplétá co se děje. Ano, občas je to trochu průhledné, ale to mě vůbec nevadilo, celkový dojem z filmu je velice silný. Rozhodně hodnotím 5*. ()

Llaney

Hm, zbytečnější film by nebyl? Tedy, ne, že by to nebylo hezké na koukání, i Rosario Dawson jsem překousla, ale nějak jsem nepochopila, proč si někdo dal tu práci a tenhle film natočil...Ta třetí hvězdička je za Woodyho. ()

Poland

A je to tu. Po nádherném Štestí na dosah se Gabriele Muccino a Will Smith znovu sešli a pokusili se vytvořit něco podobného jako před dvěma lety. Znovu útok na divákovy emoce a myslím, že se to povedlo skvěle. Na někoho tohle může působit už dost kýčovitě, ale mě to stále baví. Charistmatický Will Smith předvádí brilantí výkon jako vždy. A o Rosario Dawson ani nemluvě. 80 % ()

vernerka

Zajímavá myšlenka, zajímavé zpracování... Pravdou je, že bez komplikovaného prezentování divákovi by šlo o dost plitký příběh jednoho nešťastného muže. Ale takhle, myslím film splnil účel, dojal, přiměl k zamyšlení... Možná jsem jen ufňukaná příslušnice ženského pohlaví, ale dostal mě. ()

Kašák

Velmi silné drama s fantastickým Willem Smithem coby Timem, který se rozhodne zachránit několik lidských životů. Jen stopáž mohla být kratší, jinak skvělý film. ()

SONYAGENT

Je to sice zdlouhavý a táhlý film, který nemá příliš mnoho momentů, u kterých nejsou divákovi city zasaženy.. Ale příběh je dokonalý, stejně jako nápad. Režie je výtečná a hudba ve filmu jakbysmet. Takže film hodnotím velmi kladně hlavně pro nápad který mě opravdu dostal.. Will Smith je film od filmu lepší a lepší!! Role pozorného, inteligentního a tejemného státního úředníka mu sedla a velmi mě okouzlila.. 82% ()

kacudzde

Svojí vinou zmařil lidské životy a teď se to snaží odčinit. Will Smith v pro mě zatím nejlepší roli. Celkem silný filmový zážitek o hodnotě lidského života. Jo, a fakt díky - medúz se bojím ještě víc! ()

NaTe

Skvělý Will Smith ve velmi zajímavém a dojemném dramatu. Po celou dobu děje vlastně nepochopíte, o co se vlastně ten Ben Thomas snaží, ale na konci, kdy všechno vypluje na povrch, jste nadšeni a dojati zároveň. 75 % ()

SgS_Sarge

Krásný film o sebeobětování, nápravě chyb, které byly napáchány. Bohužel, hodně rozvláčné a dlouhé. Na konci ale emoce byly, takže se přikláním ke čtyřem hvězdičkám. ()

VlaP odpad!

Reklama na to aký je niekto veľký a dobrý, dokonca hrdina ak je ochotný darovať svoje orgány, dokonca skoro všetky. Vytvára sa v spoločnosti nálada, proti tým , ktorí ochotní niesú. Film, možno priamo, možno nepriamo podporuje obchod s orgánmi, či už legálny alebo nelegálny. A kričí do sveta, buďte aj vy hrdinovia, urobte to čo hlavný hrdina... Ak má takto vyzerať sebaobetovanie, Tak to nie. ()

Monini

Zprvu to bylo jen bludiště náznaků, pak se z toho stala romance, pak drama a nakonec doják jak hrom. Sedm životů je originál - podobně pojatý film s podobným příběhem jsem ještě neviděla. 4 hvězdy zejména za originalitu a za Smitha, který je mým velikým oblíbencem. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)