Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Šimpy

Tak nebylo to špatný, základní myšlenka dobrá, pointa zajímavě provedená, leč místy pouze útok na city a hlavně od půlky filmu odhadnutelná zápletka. Ale Will hraje slušně, Woody ještě líp a kdybych už tak nezcyničtěl, a každou scénu nekomentoval shazovačnou hláškou, mohlo to na mě i silněji zapůsobit... ()

majo25

Will Smith v netypickej roli ne-akčného hrdinu. S filmom mám, napriek jeho určitým kvalitám, trochu problém. V prvých 110 minútach sa dozvedáme minimum informácií, aby sme sa v záverečných 10 minútach dozvedeli maximum. Klasický typ drám so skladačkovým prístupom, v ktorých pozorný a vnímavý divák môže vytušiť pointu, predvidateľný filmík to teda je. Nutne by tiež potreboval skrátiť stopáž, pretože je po celý čas veľmi naťahovaný až nudí. A ten záver s transpantovanými očami (!) - tak to som nemal tušenie, že k žánrom patrí aj sci-fi. Čo tak skúsiť transpantovať aj mozog, osem zachránených ľudí je predsa viac ako sedem. ()

Radiq

Je to divný vidět Smithe v takovým spíš tragickým, než akčním nebo komediálním levelu. Navíc mi připadá, že dost shodil nebo nevim, jestli nezačal během natáčení/před natáčením brát drogy nebo nevim. To těžko. No hlavní je, že mi celou dobu není nepříjemný dívat se na jeho smutnej marnej ksicht a su zvědavej, o co mu vlastně v tom filmu jde. Je to prostě takovej zajímavej kousek, kterej vám sice nestrčí jazyk do pusy ani nepooře pole ani neoživí mrtvýho křečka, ale hlavně že se vám nevysoplí do záclony nebo se nestane parazitem na vašem žlutým z ucha a ani vám kvůli tomu nespadne na barák vrtulník (komu spadl na barák během filmu vrtulník, tomu se omlouvám). ()

Immortal17

Will Smith již po několikáte zachraňuje svět. Vynikající snímek o člověku, který se nikdy nedokázal smířit se svou chybou, kterou kdysi napáchal, při níž přišlo 7 lidí o život. Odhodlaný odčinit své chyby svou vlastní smrtí mi vskutku vehnal slzy do očí,nikdy jsem neviděla nic dojemnějšího. Ve skutečnosti si o tom však můžeme nechat jen zdát. Nevěřím, že nějaký člověk by ve skutečnosti byl schopný to udělat. Zasloužených 90%, a to nejen kvůli ději filmu, ale i kvůli vynikajícímu hereckému výkonu Willa Smithe v hlavní roli Bena Thomase. ()

MJMilan

Čeho si u tohoto snímku nesmírně cením, je nápad. Celkově působí docela hezky, ale přijde mi, že se v tom divák musí zaručeně ztrácet. Will Smith je klasa, to se musí nechat, i když mi k němu jdou více jiné role. ()

wendelin9

Ze začátku jsem byla hodně zmatená a nechápala jsem, k čemu příběh směřuje, ale jakmile jsem to pochopila, nemohla jsem se odtrhnout. Strhující příběh o muži, který kvůli nepozornosti udělá obrovskou chybu, kterou se snaží napravit, se mi opravdu dostal pod kůži. Will Smith předvádí opět neskutečný výkon a já nemůžu hodnotit jinak, než 5*. Film všem vřele doporučuji, ale možná si pro jistotu nachystejte kapesník. ()

StanislachKo

Videl som to dávno... Naparil som spokojné 4, ale po pár rokoch a druhej projekcií som si uvedomil, že toto je neskutočne hlúpy film, ktorý nemá čo ponúknuť iba relatívne originálnu pointu a miestami uveriteľného Smitha. Všetko ostatné (na čele s totálne bezradnou réžiou, ktorá svoju impotenciu zakrýva bezmyšlienkovitými hudobne nafúknutými flashbackmi) je ťažkopádne a tak hollywoodsky / lenivo "univerzálne". ()

kocik1

Výborně natočený uplakaný kýč plný sentimentu a citového vydírání. Doufám, že už nikdy na něj v televizi nenarazím. ()

JimmyL33T

Snímek jež si hraje na hlubokomyslné drama obsahuje koňskou dávku patosu a několik postav které by si zasloužily více rozvést např. slepec, kamarád jež s plánem pomahá. ()

Jirgen

Will prostě nezklame ... Opět dokázal, že je nejlepší herec současnosti a dokáže zahrát úplně cokoliv. Bylo to drama jak vystřižené z učebnice, se vším všudy, prostě dokonalý obraz jak dostat slabší diváky do kolen a zasáhnout jejich emoce. Pro mě to tak emotivní nebylo, ale Will je prostě pan herec a už se jen těším až natočí další filmy s ním v hlavní roli. Prostě kdo nemá rád Smitha tak nemá rád filmy, jinak to nejde říct. ()

Triple H

Will Smith a rejža Gabriele Muccino znovu spojili sili po obrovskom úspechu, ktorý mali s predchádzajúcim Pursuit of Happyness. A z výsledku mám zmiešané pocity. Pursuit ma skutočne úprimne bavil a bez hanby priznávam, že aj akurátne dojal. Je evidentné, že Smith zatúžil zopakovať si ten úspech a takisto, že by veľmi chcel na poličke oprašovať vlastného zlatého plešouna. Herec je vážne veľmi dobrý a má na to. Pursuit bol tiež v podstate obyčajný doják, ale pôsobil tak nejak úprimnejším dojmom. Zo Seven Pounds ten kalkul dosť cítiť a to IMHO uberá filmu slušný kus pôsobivosti. Smith sa opäť snaží a hrá veľmi dobre, ale práve v tom Pursuite mi prišiel lepší. Rosario Dawson je veľmi sympatická, prirodzená a príjemna ako vždy. Ostatní majú len drobučké party. Predchádzajúca spolupráca Smitha s Muccinom v takej správnej miere dojímala a hrala na city, ale v Seven Pounds už tvorcovia skrátka trošku prestrelili. Ale stále ešte celkom slušné. ()

maxxxim

Konečne niečo ,čo si po dlhom čase zaslúžilo 5 hviezd bez myhnutia oka. Solidná myšlienka prevedená bravúrne hereckými hviezdami ako Will Smith,Woody Harrelson, Barry Pepper a v neposlednom rade aj Rosario Dawson. Tomuto filmu sa nedá azda nič vytknúť, žiadna scéna nedáva podnet na zníženie koncentrácie a udrží vás v záujme až do konca a práve toto si na ňom cením. ()

Jaňo

Bože, ďakujem Ti za filmy, pomocou ktorých nám iní vlievajú svoje myšlienky srdca do tých našich. Ďakujem, že to vedia takto nádherne. Amen... ()

Decker

Z filmu jsem trochu rozpacity. Nejvetsi rozpak vzbuzuje neverohodnost celkem solidne podovane latky. Smith se tvari celou dobu velmi zachmurele, ale nejak se mi nehodi do teto role. Zaujal me po dlouhe dobe Woody Harrelson, ktery bohuzel dostava jen maly prostor pro vlastni realizaci. Nemyslim si, ze film je vylozene spatny, ale scenarista si hral tak dlouho dokud neudelal tak trochu dort pejska a kocicky. ()

vadic

Průběh filmu je pekelně zdlouhavý, předpovídatelný a prvoplánově přecitlivělý. Celkový dojem aspoň trochu poupravuje závěrečná gradace a scény, kdy vrcholí Willovo obětování jsou překvapivě, v kontrastu s celým filmem, lidské. Ale aby týpka, který "se k sobě posledních několik let nechoval hezky " hrál herec s postavou Discobola, mi příjde opravdu podivné. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)