Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

laik_60

Ešte že tu máme csfd, kde som počas sledovania tohto slaďáku odbiehal, aby som si ozrejmil či ten film ktorý sledujem je prve ten , čo má 80 %. Inokedy akčný Smith mi zrazu akosi príliš v tom ružovom (pardon lososovom) tričku veľmi nesedel. Ale záber na pulzujúcu tepnu krku Rosario Dawson bo milý. S opatrnosťou dávam tri b. ()

C0r0ner

Ve svých "nej" na profilu mám Sedm životů jako nejsmutnější film. Hned úvodní scéna diváka vcucne do dění a ač ten zpočátku nic netuší, tak kousek po kousku odhaluje osud Bena Thomase, který je sice extrémně nezáviděníhodný, ale zároveň velmi inspirující. Poslední půlhodinu mám vždy slzy na krajíčku a říkám si, že bych snad dokázal něco podobného, kdybych chtěl/musel. Kéž bych to dokázal... 100% ()

Flynn

Jak již tady bylo několikrát zmíněno. Člověk tuší kam to všechno vede a pokud umí napočítat do pěti tak se ve výsledku nemůže zmýlit. Stopáž mi ani moc nevadila, člověk jen pořád tak trochu čeká kdy to konečně řeknou že to tak je co si myslí, na emoce tlačili až až to je pravda, osobně mi to nevadilo a docela jsem si to užil. Příjemný film se skvělým Smithem. ()

Gabbo

Scénář měl bohužel mnohem větší potenciál, než dokázal využít. Nakonec z toho vznikl vleklý útok na divákovy emoce. Naopak herecké výkony jsou velice dobré, i když Ezra v podaní Woodyho Harrolsona mohl mít větší prostor. ()

Andre3000

Tak tohle asi muselo zasáhnout většinu populace co má srdce. Nejdříve chození kolem horké kaše s občasnými výjevy minulosti, kdy si pomalu, ale jistě dáváte dohromady o co půjde. Řekněme, že mimo konce je film dobrý, průměrný a směřuje pouze k tomu jednomu vyvrcholení. Ten finiš je poté dost emotivní a přiznávám se, že jsem nějakou tu slzu uronil, tyhle příběhy, mě vždycky dostanou. Možná zde najdete pár nelogičností, nebo si říkáte, že by se to tak určitě nestalo, ale je to jedno, za ten konec to stojí !!! ()

J0hny5

Jiné, jak už to tak bývá, a lepší než jsem čekal. Začátek jsem měl pocit zaspal, ale naštěstí jsem ho nemusel zopakovat a vše důležité jsem se dozvědel s blížícím se koncem. Rozhodně zajímavý nápad a obávám se příliš nereálný. My dobráci hodnotíme nadprůměrně, 80%. ()

pakobylka

Příběh, který vám pomalu, kousek po kousku předá tiché, bezbřehé moře zoufalství. V cíleném útoku na city vám na první pohled může připadat trochu vyděračský - jenomže (jak je vědecky doloženo) přehledné mělčiny každého moře záhy vystřídá nekonečná černočerná hlubina, lehce překrytá blankytnou modří a stříbřitým odleskem mořských vln. Lidská duše je s ní srovnatelná ... a třeba právě cesta, vedená intenzivní touhou po vykoupení, jí může přinést smíření. P.S.: Nikdo po vás nežádá, abyste se ztotožnili s tím, co uvidíte. ()

necisty

Měl jsem tu drzost a ještě jsem hledal třešničku na dortu. Kdyby to ke všemu bylo podle skutečné události, tak asi hotovo :). Moc krásný film. ()

c.tucker

Průhledná pointa, kterou odhalíte hned začátkem, ale celý film nechcete, aby to tak dopadlo. Z Willovi strany je to perfenktní a utříbený výkon, který si zaslouží obdiv. Sice srdce mé při konci neyaplesalo, ale i přes to je to obdivuhodné co se dá dokáyat s tak průhledným scénářem. ()

Maty85

V první polovině filmu se může divák jen těžko orientovat a klást si otázku oč tu přesně kráčí a kam to všechno vlastně směřuje. V druhé části s postupem času film "roste" a vybarvuje se v celkem slušný drama s vynikajícím závěrem. ()

Biggy

Ač jde o vcelku sentimentální záležitost, Muccino vytáhl z rukávu něco víc než jen druhé Štěstí na dosah; tentokrát to bylo vybroušené, mělo to kvalitní kontinuální děj a je to jedno z nejlepších děl poslední doby v tomhle žánru. Will Smith opět znovu a znovu dokazuje, jak vynikající je herec, který dokáže utáhnout naprosto cokoliv, Rosario Dawson naopak kombinuje svojí krásu s přirozeným charismatem, což dodává do onoho vztahu tu podstatnou jiskru. K závěru filmu jsem měl co dělat, abych i tu malou slzičku pro tenhle film nevyronil, ovšem marně; nevím jak to přesně popsat. Hlavně díky Willovi dávám 4/5. ()

Deverant odpad!

Tim Thomas je jeden z nejperverznějších hrdinů, kterého jsem na plátně kdy viděl. Ne postav, ale hrdinů, protože vzhledem k tomu, že Seven pounds zůstávají v podstatě jen a jen slzavou a dojímavou podívanou, která po divákovi chce aby chápal a soucítil s jeho motivacemi, nemůže Tim hrdinou nebýt. Jeho zvrácenost nespočívá v tom, že se kvůli výčitkám svědomí odhodlá zabít, ani v tom že se po smrti (a ostatně už i před ní) nechá rozřezat a rozmístit do několika dalších lidí, dokonce ani v tom, že se rozhodl odejít ze světa groteskně a velmi bolestivě pomocí - medúzy (jedná se myslím o chironex fleckeri, opravdu tak smrtící jak se ve filmu říká), ale tím, že se staví do pozice soudce, že si vybírá, koho zachrání a koho ne, že chce, aby mu „obdarovaní“ dokázali, že si jeho „pomoc“ zaslouží. Tím se pro něj z jeho sebedestrukce stává zdroj moci (a slasti), on sám sobě dává svou „obětí“ právo rozhodovat, kdo bude žít a kdo zemře (nebo kdo uvidí a kdo ne: Ezra jako vegetariánský prodejce masa je další pokřivenou figurou, něco jako nenásilí vyznávající prodejce zbraní), je samosoudcem toho co – a kdo – je dobré a co je špatné. Tím se diskredituje jakákoli úvaha o opravdovosti pokání a snahy o vykoupení (třeba patologického a směřujícího k stejně bizarnímu konci), z neúmyslné smrti sedmi lidí, které mu postavila do cesty náhoda, se stává záchrana stejného počtu pečlivě vybraných, a tedy mimoděk i úmyslná smrt těch, co si nezasloužili žít, protože neprošli výběrem, protože nebyli dost „dobrými lidmi“. ()

dr.fish

Americké filmy tohoto ražení mají jednu zásadní vadu. Nejsou pro evropské publikum. Myslím si, že evropané vnímají věci daleko komplikovaněji, jsou zkrátka složitěji stavění. Američané jsou přímočaří a tím i vlastně temperamentnější, mají rádi prostá řešení. To vidíme i v jejich přístupu nejen k filmu, ale i světu vůbec. Myšlenka tohoto filmu není vůbec špatná, ale snímek nakonec vyznívá strašně zjednodušeně a ploše. Ačkoli Will Smith dělá co může, herec z něj asi nikdy nebude. Myslím, že šanci uspět má film asi jen u lidí, kteří nemají moc nakoukáno, jelikož v minulosti jsou desítky lepších filmů v rámci žánru. Strhujících, kdy jsem slzel jak želva. Tohle je film, kdy by měl slzet každý. Já nic. Tak buď já anebo ten film je vedle. Já tvrdím, že ten film. 60% ()

Carrie_3

Nemám v oblibě filmy, které se hned od úvodu snaží působit na divákovi city a v podstatě jej tak vydírají. Po celou dobu sledování "Sedmi životů" jsem se nemohla zbavit pocitu, že se tak děje i v tomto případě. Možná se mýlím a jsem proti romantickým snímkům určitým způsobem vysazená, ale jinak si nedokáži vysvětlit tak vysoké zdejší hodnocení. K nižšímu hodnocení mě dále rovněž pomohl fakt, že již od počátku není těžké odhadnout závěrečnou pointu, což kazí dojem z celého filmu. Na druhou stranu musím také uznat, že poselství snímku je velice chválihodné, milé a donutí diváka k zamyšlení. ()

Icefist

V mých očích neskutečně silný příběh během něhož mám na krajíčku. Při opakovaném shlédnutí, kdy už víte, jak to ve finále skončí, není dopad na diváka takový jako poprvé, ale já si to dokážu prožít i tak. Ústřední myšlenka je uvěřitelná a přitom unikátní. Hudba příběh skvěle doprovází a herci svými výbornými výkony vše jen podtrhují. A přestože to vyzní asi paradoxně, tak teď, čerstvě po závěrečných titulcích, nevím co víc napsat. Nebo spíš nechci víc psát. 100 % Oblíbená část- opravený slon ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)