Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Marek1991

Tento film je pre mňa duševnou záležitosťou. Rok 2008 bol pre mňa rokom, kedy som mal svojich sladkých 17 a nastával zlom v mojom živote. Bol to rok, keď som mal spretrhané vzťahy so všetkými kamarátmi z minulosti a to som nevedel, že niektorých dlho neuvidím a niekoho čochvíľa už vôbec. Takisto na strednej škole to nebolo ono a prežíval som tam platonickú lásku, kvôli ktorej som sa dosť trápil. Rozmýšľal som nad životom, svetom a večnosťou a mal som mnoho myšlienok, že už nechcem žiť, zároveň som si predstavoval, aké by to bolo, ak by som bol s niekým šťastný, ale aj aké to môže byť vo večnosti a rozmýšľal som nad blízkymi, ktorí už neboli na svete. Svet sa zmenil celkovo, ľudia už neboli ako v mojom detstve, cítil som, že všetko je už také neosobné, všade ide len o peniaze a svet je horší. Tento film prišiel ako rana z dela, ktorá všetku moju frustráciu a smútok zhrnula. Možno niekomu príde nudný, ale mne len zhrnul beznádej, trápenie, lásku a mnoho iných pocitov, ktoré som cítil. Hovoril mi z duše, navyše vyvrcholil bolestným záverom ako keby ste si bez anestézy rezali končatinu, lenže toto bolo vraždenie samého seba a duchovne to bol ešte silnejší pocit trápenia. Dom na pláži pri pobreží, kde vidieť zapadať Slnko, v ktorom žil s manželkou som si predstavoval roky, bol mojím vysnívaným. On sa zaoberal vesmírom a technikou, mňa zaujímala skôr geografia aj keď ten svet bežných prác to nebol, ale zábavná a zaujímavá forma práce áno, takže túto túžbu sme mali spoločnú, tak ako túžbu lietať. Paradoxne mám závrate z výšok, ale lietať som vždy chcel. Tá nehoda bol akýsi tvrdý zlom, mne pripomínala časy, kedy ma môj otec odhlásil z futbalu a vtedy sa mi zmenil celý život, stratou kamarátov, začiatkom šikany, smrti blízkych, zmena vo svete, ktorú spôsobili vojny v Afganistane a v Iraku, kedy sa nám všetkým zmenil svet, proste akýsi náraz. Taktiež samotný rok, v ktorom to natočili, bol rokom začiatku veľkej svetovej hospodárskej krízy. Pomoc ľuďom, ktorú robil následne po tej havárii, keď prišli o život ľudia a aj jeho manželka, je mne blízka. Ja by som chcel pomáhať, ale často nemôžem tak, ako by som chcel, lebo nemám peniaze, ale nápady áno. On spáchal samovraždu, aby zachránil niekomu život, to je vrchol celého, ale neviem, či zrovna správny z pohľadu kresťanstva, ktoré vyznávam, ale aj tak som z toho cítil tú bolesť a tú túžbu pomôcť, ktorú mám tiež. Že je to citový film je jasné, dokonca skoro do trištvrte filmu som nevedel prísť na to, čo sa deje, preto je aj dosť tajomný. Retrospektíva, beh na pláži, beh dažďom, či fotky udalostí zo steny pre mňa boli silnými momentmi, ktoré do toho patrili. Dokonca chvíľu som nedávno uvažoval aj nad prácou finančného poradcu, takže aj tento moment mi film pripomenul. Je to film z mojej duše, ktorý tú moju bolesť, lásku, túžbu pomáhať a myšlienky nad večnosťou priam stelesňuje, aj keď to nedopadlo celkom tak, ako by som chcel, ale napriek tomu je to silné a mám k tomu silnú väzbu. ()

joehot

Rádobyinteligentní přeceněný blábůlek, který pouze naplňuje jedno klišé za druhým a hraje na city (což se mu u mě dařilo tak na půl plynu - a když takovému snímku zcela nefungují emoce, nefunguje ani celek.) Will Smith byl fajn, nikoliv však skvělý (a propos - mám pocit, že s lepším hercem by byl výsledek výrazně silnější). Nakonec mi tak nejvíc v hlavě uvízl hudební doprovod z doby kolem 1h:43min - odkud já jej jenom znám? 55% ()

Torision

Výbornej Smith a ucházející Dawson. Má to svojí atmosféru i gradující příběh. Ale problém je ten, že pokud Vám někdo prozradí pointu hned v popisku filmu, tak to ztratí hodně ze svýho kouzla. Bylo by asi nefér tomu filmu kvůli tomuhle srážet, takže nechávám na čtyřech. ()

Crazer

Z celkových dvou hodin filmu se chodilo více než 100 minut okolo horké kaše a divák spíš sledoval jen samotnou omáčku. Ti, co se dodívají až dokonce budou příjemně překvapeni ... pokud do konce vydrží, jelikož první polovina filmu není zvlášť záživná. ()

Ajinka126

Tohle není ten tip filmu, kterému chcete dát plný počet za to, že vás obohatil a obšťastnil. Tady je bodovací škála 5 + 1 nedostačující. 7 životů je přesně ten vyděračský tip filmu, který Vám svou dojemností a smyslem pomíjivosti života, káže ho významně ohodnotit. Přeci jen se zde Will zpovídá ze svého života a dělá poslední dobré skutky, jenž jsou tak morální a dojemné, že společenská etiketa Vám nedovolí nižší hodnocení. ()

Marsik

** Mega parádní skvělý film. Není co vytknout. Viděl jsem již 3x, pokaždé mě dostal. 90% (with J. - ikdyž jenom půlku:)) ()

Astaroth12

Tento film som vobec nepoznal,až keď ho dávali v Tv. Najprv ma moc nezaujal lebo tam bolo veľa otázok a žiadne odpovede.Už konečne keď sa dočkám o čo išlo hlavnému hrdinovi,tak ma to ani neprekvapí.Film ma viac než dve hodiny ale úplne zbytočne.Je to o siedmich ľudoch ale ja prakticky o tích ľudoch viem úplné hovno,lebo film sa hlavne zameral len na jednu osobu a ostatné vzal len okrajovo a tu nastáva CHYBA.Keby sa film tváril viac ako dráma a nie aj ako romantika,tak by bol určite lepší.W.Smith aj tu ukázal že vie hrať a naozaj ma presvedčil o jeho hereckých kvalitách.A ten koniec slzičku som zo seba nevydal ale tragické to bolo dosť.Tento film je veľmi depresívny,lebo prakticky sa točí len okolo nemocnice tím pádom aj smrti.A najsilnejší moment v tomto filme bol ten,keď sa spýtal tej starkej,že čo by si priala nech povie čokoľvek a ona povedala že sa chce vykúpať,tak to bola sila. ()

yakoob

Willa Smithe mám opravdu rád a je to jeden z mojich nejoblibenějších herců...A je vidět, že jako herec, dokáže zahrát i na emocionální strunu...Moc se mi to líbilo...Zajímavá kamera...Na začátku jsem se sice trošku nechytal, ale pak se z toho vyklubalo nádherné drama o sebeobětování a smíření s minulostí... ()

spaceboyCZ

Typicky priklad filmu, ktery se snazi byt necim, cim v zadnem pripade neni. Neni pusobivym dramatem. Film vas prinuti si zhruba tak prvni ctvrtinu filmu pokladat spousty otazek a ten zbytek filmu vam bude servirovat jednotlive odpovedi. Proc se Ben snazi zachranovat zrovna tyto lidi? A co znamenaji ty vzpominky na manzelku? A jaky smysl mel ten psychoticky a neeticky vylev na slepeho operatora informacni linky? (mimochodem, skvely Woody Harleson, skoda, ze nedostal vetsi prostor). Uplny zaver filmu je dojemny, vic dojemnejsi uz byt nemohl a Will Smith se ve svych zaverecnych scenach opravdu vyznamenal, nicmene cely film mate pocit, ze jste natahovani, ze je tam az prilis hluchych scen a ze mnoho veci slo udelat jinak, lepe, zajmaveji. Will by se mel vratit k akcnim ci komedialnim filmum, dramata mu toliko nejdou, par scen ano, ale filmy celkove opravdu ne, ani Stesti na dosah nebyla kdovijaka vyhra. Je to skoda, neni spatny herec, Ja, legenda je skvele zahrany film. ()

schizmo

Oproti většině podobných filmů nenechá diváka trápit se emocemi v průběhu, vše propukne až v závěru filmu, kdy je odkryta pojinta. Dojemný film o dojemném osudu, který každou sekundu může potkat kohokoli z nás... ()

ladko

Málokedy sa mi stáva, aby ma film absolútne vtiahol do deja už po pár sekundách. Seven Pounds ma mal takpovediac v hrsti už po úvodnom 911 telefonáte a po piatich minútach a dokončenom telefonáte s Ezrom sa mi už do očí tlačili slzy. Úvod je neskutočne silný, ale to je vlastne celý film. Emocionálna bomba roka. A s hereckými výkonmi tak presvedčivými, že to až vyráža dych. Najmä Will Smith hraje snáď najlepšie v svojej doterajšej kariére a ja by som mu už želal nejakého toho Oscara. A prekvapila ma aj Rosario Dawson a vlastne všetci ostatní zúčastnení herci. Skvelá hudba dodáva tu správnu atmosféru a z mojeho pohľadu filmu nemám čo vytknúť, sadol mi perfektne. ()

themic

Will Smith je Pan Herec. Absolutní skvost mezi novodobými filmy s trochou kýče. Příběh je emotivní a člověka v některých chvílích nutí k zamyšlení se na myšlenkou filmu. Podobných námětů už tu asi pár bylo, ale tenhle absolutně vyniká vším, převážně svým hereckým obsazením. I když je začátku krapet zmatený, tak se divák hned po prvních pár scénách z orientuje a film vtáhne do děje a jen tak nepustí. Skvělý film, s ještě lepším Willem Smithem, kterýmu jsem tu věřil, každý jeho gesto. Možná tu budu za troubu, ale mě Smith svým výkonem přesvědčil. Prostě bomba film, já si to užil do sytosti! 95% ()

zdepapepa

V prvé řadě - nečtěte si žádný pokus o nespoileroidní obsah tohoto filmu. Ovšem bude problém napsat na něj rozumně znějící názor, aniž bych nenastínil alespoň kousek děje. Ale k věci - film to není rozhodně špatný, sice v rámci nutnosti vystavět napětí a citový vztah k postavám, je nám na začátku ukázána nic neříkající scéna (kterou jsem si jasně zařadil a tam taky skončila) a pak sledujeme zmatené prostřihy, nutno říci že filmařsky zvládnuty na výbornou. Jak se děj vyjasňuje je i divákovi jasné co se bude dít. Já měl pocit, že se z toho Muccino snaží vytřískat letní romanci, když zrovna nepropůjčuje Smithovi Mary Sueovské schopnosti, aspoň zobrazuje Rosario Dawson s úsměvem od ucha k uchu a výstřihem od krku až k pupku. Tomu není co vytknout. Bohužel na mě docela protahaný konec, který, a teď radši nečtěte, protože přijde SPOILER a kdo čte dál, ať si laskavě počká až se toto slovo objeví v textu znova, tedy konec, který měl podle mě skončit posledním Smithovým vydechnutím ve vaně a závěrečná scéna Dawsonové s Harrelsonem by se hodila jako bonus na případné DVD, ještě bych chtěl pochválit, když už jsem v tom spoileru, výtečně natočenou scénu srážky aut, kterou bych dal do televize. Kam se na to hrabe Nezvratný osud. Teď se můžou vrátit všichni ti, co nadšeně čekají na slovo SPOILER. Závěrem bych chtěl dodat, že tento film rozhodně stojí za to, ovšem nedá se o něm prohlásit, že by to byl filmařský zázrak či film roku. Za mě silné tři hvězdy. ()

baribal

Důraz na formu před obsahem, dvě hodiny jsou opravdu vražedné už jen proto, že od začátku víte, jak to asi tak dopadne. Kdyby bylo o půl hodiny méně a trochu méně režisér tlačil na citovou stránku, bylo by to rozhodně lepší. ()

Krissty

Nevím, co napsat. Nečekala jsem, že mě to tolik pohltí... Ano, je to útok na divákovy city, v mém případě se ovšem vydařil na 200%! Smith mě hodně překvapil a i když jsem chvíli přemýšlela nad nižším hodnocením, závěr mi potvrdil, že 4* by si film nezasloužil. ()

agentmiky

Sakra, vůbec jsem si už nepamatoval, že se mnou ten film takto emocionálně zamává. Nadstandardní podívaná s Willem Smithem v hlavní roli. On již úvod s voláním záchranky diváka indikoval k tomu, že tady se šťastného konce hlavní postava nedočká. Ikdyž, vezmeme-li v potaz, jaký si dal Tim Thomas cíl, tak možná to zakončení zafungovalo jako to nejlepší vykoupení za tragédii, kterou Tim způsobil. Film hraje dost na city, to přiznávám, na druhou stranu ty výkony a různé dialogy jsou tak přirozené, že vám ve výsledku nepřijde, že vás film k něčemu nutí. A to tento snímek odlišuje od mnoha konkurentních snímků, ta schopnost tak lidsky vám podat tento tragický, na druhou stranu ale i krásný příběh, to vše v tak bezchybném balení. Uniklou nominaci Willa Smithe jsem jaksi nepochopil, takto úžasně ztvárnit člověka, jehož svědomí ho tíží a rozhodne se k tak obdivuhodnému, pro mnohé nepochopitelnému kroku, to chce talent. Upřímně jsem mu to žral i s navijákem. Ve vedlejších rolích zazářil Woody Harrelson, i Rosario Dawson překvapila. No a závěr, to je absolutní ždímačka, to mě rozsekalo. Za mě 8/10 ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)