Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Lucasion

Začnu tím, že moje nároky na Sedm životů byly vážně velké. Na takto velmi dobře hodnocené drama, jsem se těšil celý půl roku. Abych hodnocení uvedl na pravdou míru, tak řeknu i to, že jsem velmi sentimentální člověk a tak jsem podle těch mnoha reakcí u svých uživatelů čekal, že skutečně polovinu filmu probrečím. Nakonec ne, oči mi zůstaly suché. Konec je samozřejmě velmi dojemný, to ano. A taky mě dojal, ale ne až k slzám. Je to jednoduše tím, že jsem si celou zápletku někdy v půlce filmu domyslel. Pak skutečně není snadné plakat, když to tak nějak čekáte. Will Smith je ale svým výkonem absolutně odzbrojující. Rozhodně jedna z jeho nejlépe zahraných rolí. Woody Harrelson má na druhou stranu pro mě velmi sympatickou roli. Sedm životů je velmi pěkné drama, které se místy možná až dost okatě snaží diváka dojmout. Což se tedy daří, ale problém je, že k tomu velkému a dojemnému (já vím, opakuju se) konci spěje film moc dlouho. To byl celý problém toho filmu, že jsem mockrát koukal na hodinky. I když jsou výkony herců skvělé, tak přesto film místy hrozně nudí. Možná, že jsem měl velké nároky, ale fakt je, že kdyby to bylo kratší o půl hodiny, tak je z toho možná jedno z nejlepších romantických dramat. Protože příběh rozhodně stojí za to a myslím, že film jako tento, by měl každý alespoň jednou vidět. (72 %) ()

seale

Mně ten film nepřišel průhledný, jak jsem se dočetla v příspěvcích už zde uvedených. Samozřejmě, tento filmek neosloví ostřílené diváky peprných filmů, ale osobně jsem v něm našla hlubokou moudrost a cit :o) Tento film má hrát na city.. Je fakt, že ve druhé třetině jsem se začala trochu nudit, protože děj stagnoval a tak se ty lidské scénky opravdu pozvolna přeměňovaly v patosek, ale závěr dal nudě na frak. Krásně to do sebe zapadlo jak vnitřek mechanických hodinek... ()

Handle

Myslel jsem, že mě to zasáhne daleko víc a nebo se mě to alespoň bude líbit. Sedm životů je ale bohužel film, který by se dal natočit mnohem líp. Kdyby ho natočil někdo jiný, věřím, že by se z něj mohl stát dost kvalitní snímek. Ano, i když to říkám nerad, bohužel jsem se fakt hodně nudil. Film mě vůbec nebavil, nezaujal a nepřišlo mi na něm nic zajímavýho. A už vůbec mě nedojal. Ani ten konec, nic. A to podotýkám nejsem žádnej bezcitnej ignorant. Ale ty rádoby dojemné scény na mě prostě nefungovaly. Občas nám hold něco nesedne, 2* za dobrý námět a pár dobrých záblesků. Film měl vážně oscarový námět, ale nevytěžil z toho. Vůbec se nedivím, že nedostal ani nominaci... ()

ScarPoul

Will Smith sa mračí. A to je celé čo je na tom filme hodné zapamätania. Okej, okej. Viem, že Woody je super, rovnako aj Rosárka, ale príbehovo je tento film strašné nič pozlatené do atraktívneho hávu. Stotožnenie nulové, motivácie spochybniteľné a romantická línia predvídateľná a postrádajúca bezprostrednosť. Čo je na tom, keď jeden vytrhá burinu? Finále ma sklamalo a nechalo chladným. Dakedy je menej viac. A divák je už nejaký rok zvyknutý, že osierať sa nevypláca. A dostať na konci menej než nám bolo pred tým vďaka vizuálu a napätiu ponúknuté, je rana podpás pre každého, kto má rad netradičné príbehy. Tento sa na neho usilovne hrá, pričom je ale veľmi obyčajný -až gýčový. ()

maseer2

ten film mě na začátku spolkl, aby mě pak po skončení vyplivl v takovém stavu, kdy nejsem téměř schopen slov.. zkrátka neuvěřitelně silný příběh o drastické cestě za osvobozením duše.. jasných 5* ! ()

Caszidy

Ben Thomas (Will Smith) se snaží napravit/odčinit nenapravitelné/neodčinitelné. Příjemně pomalu plynoucí snímek směřující k neodvratnému fatálnímu závěru dokresluje hudba i celkové pastelové zabarvení obrazu ve spojení s perfektní kamerou. Uvěřitelné civilní herecké výkony Willa Smithe a Rosario Dawson jsou však tím hlavním na čem z pohledu dnešního světa neuvěřitelný příběh stojí. Fakt, že to Emily a Benovi nevyjde víte od začátku, o to vás to ale mrzí víc. ()

BigDeal

Je mi to aj trochu ľúto, ale musím zostať pri 3*. Will Smith je síce výborný, rovnako tak aj vizuálna stránka, hudba, vedľajší herci...ale! príbeh to všetko pochováva. Nie žeby som Smithov finálny čin čakal, ale to, čo k nemu predchádzalo bola miestami dosť veľká nuda. Chyba je v tom, že celý film je postavený na konečnom vysvetlení, no počas dvoch hodín sa dej nijak neposúva, režisér len ponúka scény ktoré celý čas nedávajú zmysel a na finále tak treba proste čakať. A keďže pre mňa to čakanie bolo pridlhé, na konci ma film nechal úplne chladným a prinútil ma rozmýšľať, či ten koniec predsa len nebol prehnaný. Jedna dejová línia sa tu ale predsa len nájde a tou je tá romantická, ktorá je síce fajn, no dve hodiny takisto neutiahne a keď už ide o sedem životov, nemuseli sa tvorcovia sústrediť len na tento jeden- uvítal by som napríklad viac scén so slepcom. ()

st.ranger

Drama o snaze napravit způsobenou chybu. Na to, jaké filmy má Will Smith za sebou je pro něj tato role netypická, přesto jí zvládl perfektně. ()

murakamigirl

Páni, zomreli by ste, keby sa do vás rachla Rosario Dawson? (no že či, tyjj!!! od šťastia!) Zomreli by ste, keby vás trafil blesk od Amora a vznietil lásku ako hrom? (??!!) Zomreli by ste, ak by váš exit na druhý svet bol pod 100-mi zámkami, to jest váš odchod by nebol vôbec nutný? (nie som váš hovorca, tak sa konečne realizujte áno?) No proste, konanie hlavného hrdinu = druhu zbabelosti, a tej najvyššej, prosím! Buď je ten hrdina tak ehm limitovaný alebo je to autor scenára alebo oboje (C správne je:)). Vari to nešlo inak? No jasne že hej, ale "citlivý" Hollywood.... no!.... a sme doma.... Seven pounds podáva vážne 100% recept, ako na tzv. "smrteľné hriechy", resp. ako oblafnúť isté zatratenie. Tak teda, bravó!!! ()

Terva

Film začíná sebevraždou a pokračuje větou : Bůh stvořil svět za sedm dní a já ten svůj zničil za sedm vteřin. Číslovka sedm je pro tento film prokletím. Pak je asi sedmdesát minut filmu o utrpení ( Matka a dvě děti) neštěstí (Emily a její nemoc) a urážkách (Prodavač masa Azro) hlavních aktérů. Willl Smith jako Ben se rozhodl, že sedm lidí dle jeho výběru udělá šťastným a pomůže jim k lepšímu životu. Docela dlouho se dařilo tvůrcům filmu tajit, jakým způsobem to Ben provede. Díky tomu jsem brečel jen posledních patnáct minut. Jen jednu poznámku bych měl: Lovestory Bena a Emily je v některých částech filmu zbytečně dlouhé a někdy i nudné a posouvá docela radikálně do pozadí dalších šest životů. 70% ()

Dale

Síce ma dokáže dojať pomaly každý druhý film, no tento ma nechal absolútne chladným. Čím to môže byť? Aj na city sa totiž musí vedieť útočiť primerane, tu to tvorcovia absolútne nezvládli a prekročili určitú mieru, čím sa zo silne emočnej drámy stala trápna dráma, ktorá sa len hrá na silne emočnú drámu. Žiadne skutočné emócie, len vykalkulovaný pokus o útok na city divákov. ()

Hismael

K velmi silnému finále se budete muset dostat po cestě, o které ve skutečnosti spoustu věcí nevíte. První polovina je spíše takový úvod pro dojemnější druhou polovinu. Film chce, aby divák v příběhu spíše tápal a teprve ke konci dostal odpovědi na otázky. Až pak je možné zjistit, že si Sedm životů průměrné hodnocení nezaslouží. ()

moviesfan

Seven Pounds je velmi působivé drama, které si mě získalo. Odkrývání karet je zřejmé a ihned na začátku jsem věděl, co mohu očekávat. Přesto mi tato skutečnost zážitek nezkazila. Zážitek zůstal velký. Will zvládl tuto roli velmi dobře, avšak příběh je samozřejmě nejsilnějším článkem. Když jsem si zde přečetl, že film je útok na city, tak s tím částečně souhlasím, ale z tohoto důvodu bych film neodsuzoval. Stejně tak bych mohl odsoudit několik filmů ze zdejší topky. Film se opravdu povedl a zapůsobil na mě. ()

Beznoh

Výborný, takovejhle super film jsem fakt nečekal. Super herecké výkony nádherně zpracované, vůbec to nenudí a v tý správný míře to zapůsobí na vaše city. Můžu jen doporučit. ()

jahol

Nevadilo mi tolik jako jiným, že ze mne tenhle film doluje city, protože se mu to hrubě nedařilo, a to je u ufňukanýho jaholka co říci (stačí mi, když si na důkaz vzpomenu, co se mnou dělal Will Smith ve Štěstí na dosah). Prostě mě scénář nevtáhl do děje, přišlo mi, že herci nemají co hrát a je to celé nějak příliš násilně sešroubované. A to jsem ještě úplně netušil, co mne čeká na konci - další citové vydírání na druhou. Film Sedm životů nemá atmosféru, která by vám zrychlila tep a donutila zapomenout na to, že už je po půlnoci (jindy se přece na filmy nedíváte, ne?). ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)