Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

verbst

Dvou hodinová sračka o ničem. Tak tohle byla podpásovka od obou hlavních aktérů. Jak od Smithe tak od Muccina... Skoda toho ()

TomX2

Rozporuplný zážitok. Na jednej strane je to film emotívny, čo je fajn (vedel som, že to bude smutné, predsa len je to obsadené snáď v každom druhom "Saddest Movies of All Time" rebríčku). Na strane druhej, ten začiatok je pekelne slabý. Snáď až príšerný. Prvá scéna (včetne telefonátu s W. Harrelsonom) ešte zaujme, následujúce smerovanie deju a správanie hlavnej postavy je však tak veľmi chaotické, až som bol nahnevaný a uvažoval som, že film dopozerám inokedy. V druhej polovici to však dostane nový život, film chytí druhý dych a tým si získa moje sympatie. Ku koncu sa mi to už vyložene páčilo a najväčšie zásluhy má na tom pravdepodobne R. Dawson, ktorá ťahá celý film dopredu a aj vďaka nej sa môže Will Smith pyšniť za svoj výkon. Ten samo o sebe nie je nijak zvlášť vynikavý ani špeciálny, ale chémia medzi nimi dvoma je tak dobrá a uveriteľná, že drží celý film pokope aj vo chvíľach, kedy stráca dych. A že tu takých chvíľ je. Vo výsledku tak ide o priemer, ktorý v sebe mal väčší potenciál, ale ten ostal najmä kvôli pokazenému úvodu a celkovo nekonzistentnému scenáru nenaplnený. V jednej veci film ale dokázal splniť svoj účel - vyžmýkal zo mňa zopár sĺz. ()

katasta

Nevím co o tomto filmu vlastně psát, ale musím. Po hodně hodně dlouhé době sem byla po shlédnutí filmu jako v tranzu a nebyla schopná nic dělat nebo myslet na něco jiného než na ten příběh. Will Smith svou roli zahrál tak skvěle, že mě vtáhl do děje. Asi do půlky se film zdá být trochu o ničem, nebo spíš prostě nevíme o čem. Sled zdánlivě na sebe nenavazujících a nesouvisejících událostí. Ale jak to plyne dál, člověk začne pomalu chápat, co se asi děje v Benově hlavě, a já prostě cítila s ním, až se mi chtělo brečet. Což se mi normálně vůbec nestává, takže za nevšední zážitek je i těch 5* málo. A do toho všeho ještě ta skvělá hudba! ()

mysiak

Je evidentné že Will Smith si ide priamou cestou po Oscara...ale to je možno aj chyba...je to typicky "útočíme na Oscara" dráma, kde vládne jeden herec a ostatní su do počtu...čo je možno na škodu pri tomto filme, lebo námet je dosť silný, ale zabíja ho možno ten zámer zamerať sa na jedneho hrdinu..ale ináč nadpriemerný film ()

O.Peta

Docela dobrý film, ale mohl být kratší, protože děj se moc nevyvíjí, a tím potom přijde na člověka nuda. Očekával jsem závěr a těšil se, jak emotivní bude. A ten se povedl, nicméně lepší hodnocení než 3* dát nemůžu. 70% ()

Tommass95

Ze začátku se mi film celkem líbil a nevadilo mi ani, že se mě pan režisér snaží oklamat falešnými emocemi, když ale v závěru rozdal a rozprodala Smithova postava vše co měla, tak mi to už fakt přišlo přespříliš a místo pláče, jsem se bohužel musel spíš smát. Škoda dalo se z toho vymačkat víc. ()

Baronne

Romantika, to neni žánr pro mě, protože jak se zjeví snímek jako tenhle, pak všechny ostatní jsou jenom šedá, podprůměrná, nudná a stereotypní hromada letních filmíčků, na který potřebujete jenom pixlu nutelly nebo zmrzku. Ale tohle je úplně o něčem jinym, a taky je to pro mě ničitel ostatních romantik. Podle mýho jestli chcete zrežírovat novej film tohohle žánru, musíte prostě udělat úplně něco jinýho, něco jako tohle. Will Smith absolutně fenomenální, role mu padla jak ušitá na míru, i když mě trochu děsí, že ve většině jeho filmů má vzpomínky na minulost, která byla dost hrozná, a postupně se dostává navenek (Já Legenda, Já Robot, Hitch). Konec děsivej, ale jedinečnej, originální, a vizionářskej. Přecejenom ukazuje i dobro v lidech. Kritiku nechápu, jestli se Vám víc líbí Hvězdy nám Nepřály, nebo Twilight, tak to je bohužel dost zvláštní styl. ()

nirvanafan

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem čichala citověvyděračskou sračku. Výsledek je přitom ještě horší, než jsem čekala. Nejenže na konci nás skutečně čeká kýčovité citové ždímání, ale i cesta, která k němu vede, je neskutečně útrpná. Will Smith se celou dobu chová jako psychicky narušený úchyl a stalker. Do toho si přidejme šíleně nataženou stopáž a fakt, že se film tři čtvrtiny času tváří hrozně tajemně, aby nám nakonec odhalil, že Smith skutečně je psychicky narušený člověk, ale ve filmu to vlastně nikdo neřekne, protože to bychom si zkazili to dojímání se.... ()

sonnak

Průhledně vykonstruované od první do poslední minuty, přesto se ale filmu nedá vytknout kvalita herců (Smith a výborný Harrelson) a opravdu silně úderná závěrečná patnáctiminutovka, i když samotná pointa je trochu na hlavu. ()

speedy3

Obdobný film jako Štěstí na dosah, jenž je také velice citově zaměřený. Snímek se vám pozvolna dostává pod kůži, ale závěr je až příliš předvídatelný. Krásný dojemný snímek 3,5 hvězdy by bylo tak akorát, ale kvůli Willovi 4*. ()

zipper111

Neskutečně předvídatelný, nezdravě dlouhý, výborně zahraný film, který už od začátku prokouknete. Ale jak je sakra možný že přesto přezevšechno ta slza ukápla? Nevím, síla filmu. Mě se to líbilo. Will opět potvrzuje jak výborný to je herec. ()

buldock

Obrovský útok na divákovy city v místy až příliš zdlouhavém , avšak emocionálně hodně vypjatém dramatu o sebeobětování , tragédii , lásce a porozumění. Vynikající výkon ústřední dvojice Will Smith - Rosario Dawson pozvedá kvalitu snímku o třídu výš , než by se nacházela bez jejich účasti. Subjektivně za tu druhou polovinu a vlnu emocí musím dát nejvyšší hodnocení , ikdyž je snímek trochu zbytečně natahován a scénář (hlavně v první polovině) je krapet nepřehledný. Celkově však určitě doporučuji! Film: 86% ()

blackrain

Svědomí dokáže někdy strašně tížit. Dožene vás k věcem, které by jste nikdy neudělali. Snažíte se svému svědomí ulehčit, ono to není zrovna jednoduché. Někdy stačí říct pouze pravdu, o všem si promluvit, ale existují i další způsoby jak všechno vyřešit. Will Smith vzal svůj osud do vlastních rukou a umanul si, že musí pomoci sedmi lidem, které si velmi pečlivě vybíral. Měl k to mu totiž velký důvod. ()

ABLABLABLA

Úžasně smutný film, který mě opravdu dostal. Will Smith je v hlavní roli výborný a po zhlédnutí si nedovedu představit, že by to zahrál někdo jiný. Zpočátku jsem teda vůbec nechápala, co se děje, kdo je kdo, proč dělá tohle a tamto...ale postupně díky vzpomínkovým "vracecím" záběrům se člověk dostal do obrazu a mohl si vše uvědomit. Krásný film o tom, že život není jen zábava a smích. ()

gogos

Will Smith po hodně dlouhé době nezískal v USA stovku. To ale vůbec nevadí. Od začátku až do konce předvádí jak on, tak Rosario Dawson, že jsou výbornými herci a své řemeslo ovládají dokonale. Když se k tomu přidá solidní scénář a slušná režie, příjemná hudba a celkem solidní střih, dá to dohromady velice příjemnou podívanou s opravdu silným závěrem... ()

Pilec

Toto je film, který mě po hodně dlouhé době nedovolil ani na vteřinu sklopit oči, nebo si jen dojít pro pití. Excelentní příběh, a především výborný výkon Willa Smithe. Tyto role k němu opravdu patří(viz. štěstí na dosah, legenda o slavném návratu) Především posledních 5-10 minut filmu je hodně působivých na vaše city a pud sebezáchovy. ()

SarumanKo

Žeriem Willa Smitha a aj napriek tomu, že jeho akčné a zábavné role mám radšej, ako uliata mu padla aj tá citlivá poloha, ktorú má v Siedmych životoch. To svedčí o tom, že je to univerzálny talent a dokáže utiahnuť akýkoľvek film, aj taký, ktorý by za iných okolností možno nebol úplne záživným zážitkom. A toto je presne jeden z tých prípadov. Seven Pounds má minimálne prvú hodinku nie príliš zaujímavý, skôr zbytočne komplikovaný príbeh, ktorý síce prehlbuje sympatie k postavám (okrem Willa napríklad výborný Harrelson a ešte lepšia Rosario Dawson), ale skutočný prelom a nejaký posun prichádza až po hodine, kedy sa konečne objaví niečo ako emócie. Jasné, filmu by sa dalo vyčítať silnú hru na divácke city ojedinele podané hlúpučkými dialógmi, no spôsob, akým to gradovalo a ako sa príbeh vo výsledku mozaicky zložil, mi dokonale vyhovoval. Niektoré línie sú síce trestuhodne zanedbané, ale vďaka silnému záveru Sedem životov za pozretie rozhodne stálo. (70%) ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)