Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiálny text distribútora)

Stanislaus

U žádného hororu jsem ještě nebyl tak podělaný a to jsem si myslel, že jsem už viděl hodně věcí. Strašidelná atmosféra by se dala chvílemi doslova prořezávat motorovkou. Skvělá a sympatická Alison Lohman, k "babizně" nemám slov. Velkým mínusem bylo pro mě v velké množství až příliš absurdních scén (viz krvelačný kapesník či zvracení čehokoliv z jakýchkoliv otvorů) a přehnaná animace u potvůrek a při atakování hlavní hrdinky. I tak ale maximálně doporučuju - hlavně pro ty, kteří se rádi bojí. ()

heyda

Tak takovouhle úchylárnu s koncem, který se mi ale vůbec nelíbí, já podporovat nebudu. Jen jednu a to zcela zaslouženou hvězdičku jsem se rozhodl :-) ...DÁT... :-) úžasné, nádherné a skvělé herečce Alison Lohman. ()

mat.ilda

Já tušila že horor od Raimiho nebude marný, vzdát se několika umělých náhražek, počítačového kozla, dávení tekutin a už poněkud nudných červů, mohla to být jednička, Same. Správně použitá, žánrově nezbytná klišé, jako vzdouvající se záclony, výstupy ze tmy a hřbitovní klasika v dešti - to byla jiná, večeře u rodičů rafinovaná, Miloš byl našinec a konec, ten byl prostě božský, ehm - vlastně pekelný!:-) ()

jojinecko

Sam Raimi upustil od spidermanovskej kŕčovistosti a vrátil sa do vôd, v ktorých plával na začiatkoch svojej kariéry. To je síce fajn, mix komediálneho a (najmä) hororového sa vhodne dopĺňa, režisérova invencia sa nezaprie...Občas je to riadne psycho hraničiace až s nie veľmi pozitívnou absurditou. Ako celok lepší priemer o nejakých ospevných ódach nemôže byť reč. ()

Flego

Je to paráda, ak sa taký režisér ako Sam Raimi vráti k "svojmu" žánru... horror je pre neho stvorený a on pre horror. DMTH zvláda perfektne, v určitých chvíľach ( hlavne pri ľakačkách ) som si spomenul na Evil Dead. Raimi to jednoducho vie. ()

sharky

54% Nemůžu si pomoct, ale kongres CSSD je teda milionkrat hruzostrasnejsi. Jedinych 10 minut, kdy jsem se bavil, jsou uvodni sceny se starenou, ta se fakt povedla a muze se smele zaradit do top 5 nejhruzostrasnejsich jezibaba filmoveho platna a to je tak asi zhruba vse, co me na filmu zaujalo. Jinak je to hrozne nenapadita nuda, videna v mnoha jinych filmech, v hlavni roli s husickou, ktera ma charizma bohuslava sobotky a herecky rejstrik zdenka skromacha (= toporny usmev + vydeseny skleb). Digitalni efekty jsou hrozne a do filmu se nehodi. Raimimu by se mel seskrtat rozpocet, aby se mohl vratit ke kvalite svych skvelych prvnich filmu, ktere tocil za par dolaru. ()

Flakotaso

Raimi mě velice překvapil. S žánrem si pěkně hraje, slovo nadsázka mu není vůbec cizí a některé věci (kovadlina) jsou opravdu jako z Toma a Jerryho :) Navíc jedna opravdu výtečná lekačka, u které mi skoro vyletěl ohryzek z hrdla. Pomyslnou třešničkou na dortu byl výborně připravený závěr. ()

anais

Raimi umí vyděsit i rozesmát v ten samý moment. S neomylnou jistotou dávkuje scény zvracení a absurdních vipů. Některé momenty jsou výborně nastříhané a doplněné skvěle vybranou hudbou – hlavně na kvílivé smyčce má Raimi očividně úchylku (ale třeba když je hrdinka napadená ježibabou v autě, hraje k tomu kontrabas nějakou jazzovou linku a výsledek je docela originální). Trochu mě mrzelo, že pečlivě budovnou atmosféru stojící na střihu a hudbě, začnou v několika momentech přebíjet digitální triky. Ve scéně u média si nelze nevybavit Poltergeista a jeho trikovou přeplácanost... Trochu mě štvalo i obsazení některých rolí– třeba ten indický věštec působil trochu křečovitě, a Justin Long vypadá jako Ross z přátel (a Čech Miloš byl taky spíš do počtu – ty grimasy, co na plátně dělá jsou legrační spíš nechtěně...). Celkově se to ale moc povedlo, Raimi je očividně ve svém živlu. My můžeme jen doufat, že už brzy povolá Bruce Campbella zpět do zbroje. ()

eraserhead666

Ty laciné lekačky si mohl Raimi klidně odpustit. Ono tedy Drag me to Hell neoplývá nějakými originálními nápady a novátorskými postupy, jako Raimiho dnes již kultovní horrorové prvotiny, ale nelze upřít, že Sam ještě nezapomněl, jak to všechno dobře namíchat, natočit, nadávkovat a vystupňovat. Při sledování filmu jsem se cítil úplně stejně, jako při čtení románu Joe Hilla Černá krabice. Oba příběhy nejsou vůbec originální, kalkulují s klasickými postupy a ingrediencemi, ale oba mají jeden obrovský trumf – jsou skvěle odvyprávěné, pobaví, zaujmou, strhnou; to jim vystačí k mé naprosté spokojenosti. Atmosférické pasáže se zde velmi vhodně a příjemně střídají s těmi opravdu (v tom dobrém horrorovém smyslu) odpudivými (takřka každá scéna v níž hrají hlavní roli cikánská bezzubá ústa se vším jejich obsahem), lekavými a démonickými (ďábelsky kozlí silueta určitě potěší každého milce black metalu – mě tedy potěšila) a i těmi humornými. Strašně se mi líbil samotný závěr. Alison Lohman je skvělá, Justina Longa mám hodně rád, i když tady jen přicmrndává, stará cikánka je boží. Takhle si představuji současný povedený mainstreamový horror. ()

rikitiki

Jsem ráda, že osmdesátky stále žijí. Aspoň v podání Sama Raimiho. Se vší toporností, nechutnostmi a zároveň skoro skautskou upřímností. Tenhle film má začátek ostrý jako břitva a ani později si moc servítky nebere. Tohle je horor staré školy. Nepřemýšlivý, nepsychologický, jen prosté vršení hrůz jednu na druhou. Klasika. /18. 11. 13./ ()

anderson

Na RAIMIho, pokiaľ sa považujete za znalca jeho diela, dosť neoriginálne. Nazval by som to akýmsi reverzným EXORCISTom pre tínejdžrov a mainstreamových konzumentov. No a najviac si užijú milovníci rôznych (telesných) tekutín a amatérski oftalmológovia. Ale oceňujem komediálnu zložku, ktorá prevláda a ktorá jediná mi nedovoľuje udeliť nižšie hodnotenie. Bohužiaľ po spiderman - shitoch som čakal viac, oveľa viac ... No a BRUCEa som tam v nejakej ikonickej miniroličke nepostrehol. Asi tam nebol. (1.6.2009) ()

jonyyy

Nechutnost: 5/5, lekání: 5/5, obsazení: 5/5, efekty: 4/5. Zpracováním trochu připomíná Evil dead, ale v Stráhni mě do pekla končí sranda a převažuje hororový žánr u kterého se leká i otrlý hororový fanda. 95% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 80 kč ()

Ivoshek

Docela to místy obstojí jak jako horor, tak jako komedie. Častěji jako horor, i když scény se starou gipsy-witch, s mluvícím kozlíkem šikulou a s vysvětlováním tchýni, jak je to s koťátky ("to víte, chvíli tu jsou, za chvíli už jsou pryč...") jsou pekelně zábavné. Už ta zápletka s hypotékou je super. Chtěl jsem dát za 3, ale konec mně přesvědčil, že si Sam Raimi ještě ten jeden zaslouží. ()

Xeelee

Nemůžu si pomoct, ale vůbec mi to nesedlo. Po prvním shlédnutí mám hodně smíšený pocity. Čekal jsem děsivej horor ze starý školy, ale v tom problém není. Sice jsem se většinu času smál, ale lekačky byly nádherně děsivý a humor morbidní a absurdní, tak jak to mám rád. Dohromady mi to ale přišlo místy dost kýčovitý a i když je ve filmu spousta nepředvídatelnejch zvratů, tak na menších úsecích je film s postupem času dost předvídatelnej a jednotvárnej. Nejvíc mi ale vadila předvídatelnost lekaček, který fungovaly především díky hlasitýmu zvukovému doprovodu, a hlavně zaměření jen na lekačky a velmi mizerná neděsivá atmosféra. Raimi každopádně z pekla vytáhl spoustu zajímevejch nápadů a nebál se je použít. Souboj s kancelářskými potřebami opravdu neměl chybu. ()

Kailo

Můj stý komentář ! Noo, film se mi celkem líbil, ale nemůžu do odpustit pár poznámek. Moment, kdy Hl. hrdinka začala "zvracet" (Uvozovky proto, že to se nazvat zvracením ani nedá viz. dále) sem film stopnul a musel se ujistit, zda je to vůbec horror. Protože to na mě zapůsobilo, jako laciná parodie. Další pestrá momentka... Mrtvola vyzvrací obsah svého žalůdku do pusinky Hl. hrdinky... No, to sem se málem opravdu "zeblil" já (Uvozovky proto, že by to bylo něco víc, než pouhé blití). Další parodická momentka s kovadlinou a vystříklíma očima. Nechci tím říct, že film od určité části degraduje, to vůbec. Jen mě to pobavilo. Proč takové hodnocení i přes moje (dalo by se říct) výčitky ? Sám nevim, ale film mě hodně upoutal. Ani nevim proč. Že by kletba ? 70% ()

SOLOM.

Sam Raimi patřil (ano skutečně patřil) k mým velice oblíbeným režisérům díky svým hororovým počátkům a především trilogii Evil Dead. Bohužel poté co se začal „srát“ do komiksového Spidermana u mě klesl. Filmového pavoučího muže totiž považuju za pěkný průser a tím u mě jeho kredit vysoce klesl. Přesto jsem byl potěšen, když natočil tento film, protože jsem mu chtěl dát ještě jednu šanci napravit si reputaci a to se mu docela povedlo. Sice jen na půl, ale jsem rád, že se Sam vrátil tam, kam patří – tedy k hororovému žánru. Drag Me to Hell sice není žádná velká pecka, ale určitě jde o nadprůměrný kousek, který nám místy skutečně nabídne slušnou podívanou, místy skvěle gradující atmosféru, velkou porci lekacích scén, černého humoru, ale i dosti nepříliš povedených digitálních efektů a úplný závěr mě zklamal. Mělo to skončit scénou na hřbitově. Začátek byl sice na můj vkus trochu pomalý a nepříliš záživný, ale po příchodu staré cikánky jsem se začal bavit. Ta babka byla vážně k pohledání a nabídla mi několik nezapomenutelných okamžiků. Zvláště pak scénky točící se okolo rakve byly vážně dobré. Ona bitka v autě byla sice spíše srandovní, nežli by mi u ní měli stát chlupy na těle, ale splnila svůj účel. Od chvíle prokletí to byla vážně jízda. Stupňující se teror démona sebou skutečně přivedl pravou nefalšovanou hororovou atmosféru a slušnou porci napětí, takže se konečně dostavila i spokojenost a díky některým scénám jsem si i já opět oživil vzpomínky na Evil Dead. Asi nejvíc mě však dostal černý humor, který tu byl rovněž obsažen mírou vrchovatou. Na pojídání koláče, vymýtání ale i trhání vlasů a vypadávání zubní protézy jen tak nezapomenu. I já si však myslím, že to chtělo trošku utáhnout uzdu – protože místy už to bylo až moc přeplácané a opakovaný „vtip“ už není vtipem. Zvláště pak ona scénka z garáže s bruslí byla už jaksi navíc (v tu chvíli jsem pocítil ve vzduchu jakousi trapnost). Ale tak Sam Raimi nám ukázal, že i po letech nezapomněl jak se točí horory. Ten chlapík prostě umí, jen už by to zase chtělo něco dalšího z jeho dílny.70% ()

claudel

Sam Raimi přistupuje k hororům s úžasným nadhledem a nebojí se si z nich utahovat. Jeho hlavní záměr spočívá v úkolu pobavit diváka, čímž nejméně o dva stupně převyšuje všechny ostatní režiséry, kteří se snaží tvářit nesmírně vážně a přitom působí směšně. V rozhovoru pro francouzskou Premiere vzkázal, že Spidermana 4 natočí, ale teď jej máme všichni nechat točit nenáročné horory. A patří mu za to dík, že v záplavě podprůměrných a průměrných vyvražďovaček a lekaček nabízí kvalitní strašení s notnou dávkou humoru. ()

Sofia

Vizuálně působivé, ale postrádá to jakoukoli hororovou atmosféru a napětí. A "překvapivé" rozuzlení na konci bylo tak průhledné, až to bolelo. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)