Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

annickka

Tenhle film vynika predevsim naprosto preciznim obsazenim. Potesila me taky hudba (soundtrack je jedinecnej), efektni triky a absence filmovych klise, coz musela byt pri zpracovavani tak omilaneho tematu docela fuska. Tleskam! ()

Tyna31

Ano, jsem jedna z těch, která při pohledu na Roberta Pattinsona lehce uslintávala, ale co, je to pěknej kluk:D Jinak mě Stmívání ničím jiným nezaujalo. Upíři mohli být daleko tajemnější a triky promakanější. Knižní předlohu jsem nečetla, takže nemohu posuzovat. Ani nevím, za co ty 3* dávám, možná právě za Pattinsona:D ()

arinečka

Je to slaďák. Je. Je. A co? Snížila jsem hodnocení, ale i tak je to dobře udělané, ve své kategorii si to ty 4 hvězdy zaslouží:-) ()

haWranka

Já tenhle film nemůžu ohodnotit dost objektivně. Šla jsem na něj do kina s tím, že od něj neočekávám absolutně nic víc, než sám je - totiž pohádka pro puberťačky. Kdybych měla hodnotit "umění", nedostane Twillight víc, jak 2*, protože co si budeme nalhávat, Robert Pattison nestojí herecky za nic a záběry na zrychlený pohyby mi přivozovaly záchvaty smíchu. Abych jenom nekřivdila, Kristen Stewart je vcelku herečka (fandím do budoucna) a hudba byla přímo nádherná. (A taky Peter Facinelli jako Carlisle, ale to je naprosto subjektivní názor:) Na druhou stranu kdybych hodnotila příběh, nápad, musím dát aspoň 4*, knížky jsem svého času přečetla a autorka se trefila do chybějícího místa na trhu. A na konec varování: Holky, neberte svoje kluky na tenhle film, protrpí to a vy si náležitě neužijete všechny ty fešáky a jiskřivý scény. (Když někdo v kině při polibku zakřičí "A teď jí ukousne hlavu", trochu to naŕuší atmosféru:) ()

Brady

Dobrovolně se přiznávám, že jsem přečetl celou tetralogii serie Twilight a ač muž, absolutně jsem si toto literární dílo zamiloval. Postava Belly je totiž natolik zvláštní, až je prostě skvělá. Proto i mé hodnocení filmu není úplně objektivní. Popravdě bych musel asi hodnotit za 3*, ale jako fanoušek knižní předlohy musím výš. Tak mi to odpusťte. :-) ()

Lukadlo

Velká, opravdu hodně velká pitomost. Film moc natažený, konec hodně odbytý. Celej děj se víceméně točí jen kolem toho, jestli si dají pusu nebo ne...a teprve pak je jako taková malá třešnička na dortě 10 minut před koncem trocha akce. Velké zklamání!!!! ()

Alfa58

Upír "vegetarián"? Mám pocit, že všetci, počínajúc autorkou knihy a končiac producentom, nemajú ani páru o tom, čo to znamená byť vegetarián. Milovanie so studeným upírom? Bŕŕŕ!!! Ale ináč nie zlé, na Kristen Stewart sa celkom dobre pozeralo. Slabé tri *. Len kvôli nej a výbornej hudbe. ()

Primavera

Mladík, ktorý zadržuje dych, aby necítil krv milovaného poraneného dievčaťa, lebo by sa neovládol a .... Stop, ide o chuť, ktorá s rovná trebárs mojej chuti na bryndzové halušky ... Ale medzi nami - neviem si predstaviť, že by som sa zamilovala a chodila s bryndzovými haluškami. Preto mi rovnítko - obľúbená značka jedla/krvi rovná sa milovaná žena, pripadá zvrhlé. Čo bude robiť, keď bude mať milovaná žena svoje dni? Uf, neviem si to predstaviť. Zhrniem to - film mi pripadal infantilný a dala by som mu nižšie hodnotenie. Kedže však nebol určený pre moju vekovú kategóriu a moja dcérka nadšene híkala, zvíjala sa v emo-kŕčoch, chce sa stať v dospelosti dobrovoľným darcom krvi a zuby si bude čistiť pastou na bielenie zubov, tak huráááá, dám tri body, nech nežerem. :-) ()

Moly

Když přistoupíte na to, že tohle asi vážně nebude román natřískaný filosofickými myšlenkami, můžete si to pořádně užít (zvláště, pokud jste mladší slečna se slabostí pro upíry). Dokonce tam jde najít i několik nápadů oproti "upířím stereotypům". Podobně je na tom i film, jenže ouha. To, co ještě může šlapat na papíře, na stříbrném plátně řádně skřípe. Výtvarné zpracování dobře odráží atmosféru knihy, hudba je dobrá (i když občas by to chtělo paní režisérce vysvětlit, že méně často znamená více). Pár vcelku dobrých scén se taky povede (upíří baseball, vaření u Cullenových a jejich čapky z promoce), ale po většinu filmu se smějete spíše, než vtípkům zamýšleným, neumětelství scény (kupříkladu Bella, Edward a větrák v učebně biologie). Robert "Edward" Pattison vypadá spíše směšně, než přitažlivě či uhrančivě. Nemluvě o tom, že po onom zmiňovaném baseballu už film nemá v podstatě co nabídnout. Zajímavé komentáře: Cervenak ()

Anayka

Po druhém zhlédnutí (bůhví proč jsem to chtěla vidět podruhé, asi jsem zapomněla, jaké utrpení to pro mě poprvé bylo) jdu ze tří * na dvě (s dobrou vůlí dvě a půl). Ne, ani jako romantika pro pubertální dívky to nefunguje. Prostě NE! ()

DarkoCohen

To je vážně romanťárna jako blázen. Což je neuvěřitelně moc na škodu. Hlavně když se Bella svěřuje nahlas, tak to vyloženě zavání kýčem. Za tohle palec dolů, možná rovnou dva... Co se ústření dvojice týče, tak ta možná vypadá dobře na plakátě, ale s hraním už je to horší. Někdo to nazývá ,,hraní do hloubky", já spíš křeč. Hlavně pak u Roberta Pattinsona. Co ten dovede s obličejem, to jsou teda věci. Občas mi to přišlo až nechutné. Za tohle taky palec dolů...Na druhou stranu je tam hodně povedených momentů, kterým vévodí baseball. Ten jsem si musela pustit dvakrát.o) Pár pokusů o temnější scény a samozřejmě fantasy prvky, bez nich by to bylo zřejmě nekoukatelné. Celkově hodnotím atmosféru palcem nahoru. No a konečně hudba. Ta se povedla náramně. Kůli ní se možná aj podívám znova. Palec nahrou...Sečteno a podtrženo: 5-2-1+1+1=4**** ()

alienemo

Dlhé a nudné. Knihu som nečítal, a po tomto filme sa ani nechystám. Nudu oživí asi tak len scénka prvého stretnutia dvoch upírskych rodín ale to nestačí ani na večerníček, nie to ešte na dvojhodinový film. ()

E lan

Opravdu chápu proč je tohle kultovka pro náctileté. Není to totiž vůbec špatný film, ba co víc některé scény jsou věru vynikající a hudba je perfektní. Přesto je to zapomenutelné dílko... ()

arkie odpad!

No to bola hroza. Pocinajuc neskutocne slabymi hereckymi vykonmi, stupidnym scenarom, konciac maskami upirov (kilo pudru nevytvori dojem chladne krasnej bytosti, ktorou zjavne mal taky upir byt) za ktore by hocaky emo nehanbil. Cely film sa skoro nic nedeje a okrem par scen, kde so sebou mrskaju o zem, ani toho sexu nieto. No a za soundtrack na hranicu, co to bolo? Radim, vyhnut sa oblukom a necakat do konca, ze "sa nieco stane". Vraj ani kniha nebola nic moc, ale film je priam katastrofa. Fuj, museli sme si vpalit do zil Kill Bill Vol.2, aby sme zmyli tu hnusnu pachut .... :) Poznamka od Arkieho zeny: Hodnoceni tohoto filmu neni genderova zalezitost. Ja bastim romantiku. Ale tohle vazne bolelo. Cedric Diggory ma peknej kukuc, ale nikoliv, kdyz mu predtim vykoupali ksicht v mouce. A ten soundtrack znel jako z gymnazialniho filmoveho projektu meho sestnactileteho brasky. Je-li vam mentalne vice nez memu braskovi, vykaslete se na Twilight. Mimochodem, vsimli jste si ze Pattinsonovi na plakate museli zvetsit nos? Photoshop rulezzz! ()

Ichmael

Dlouho opěvované Stmívaní od Catherine Hardwicke rozvířilo vlnu nadšení zejména u mládeže. Ale je tomu opravdu tak jak to vnímají? Podle mého názoru ne, děj byl oproti knize hodně rychlý a zjednodušený, připomínal příběh ve stylu Kráska a zvíře a až přehnaně mnoho se ve filmu objevovala ,,romantika“ a vražedná vášeň. Co se týče efektů, tak byly jedním velkým zklamáním. ()

waska

Vcelku nezáživný film s tuctovým příběhem a ničím novým nezajímavou milostnou romancí. To, že se jedná o upírský film tady je více na škodu než k užitku, protože dialogy směřované k tomuto tématu jsou úplně o ničom. Kdyby Kristen Stewart nebyla tak neuvěřitelně sexy a nebyla tam famózní baseballová scéna, šel bych s hodnocením ještě o jednu hvězdu níž. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)