Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

lindanovak

Vzheldem k tomu kolik špíny se o tomhle filmu napsalo, tak je výsledek velmi povedený. Na rozdíl od BVS je tón filmu pozitivnější, což se k týmovce hodí. Představení nových postav není uspěchané a jejich motivace k začlenění nepostrádá logiku. Velmi mě potěšila týmová chemie, tým se dobře doplňuje a funguje. Je vidět, že si herci na placi vzájemně sedli. Potěšila i přítomnost Green Lanternů v příběhu a znovuzrozený Superman. Naopak záporák je slabší, ale to je u konkurenčního Marvelu již pravidlo, proto bych to nijak nehrotila. Výtku bych měla snad jen k hudbě, která není nijak výrazná. Elfman připomíná spíše jen svůj vlastní stín z dob minulých a to je škoda. ()

JArty

Jakožto velký fanoušek DC universe a sběratel komiksů jsem se po přečtení několika recenzí výsledku docela obával, ale nakonec to tak hrozně nedopadlo. Úvod filmu (asi první polovina) je zbytečně roztahaná a druhá polovina poměrně svižná. Rozhovory tak nějak váznou a připadají mi zbytečné a vynucené. Atmosféra z počátku byla docela temná, tak jak bych čekal, ale ke konci filmu se z toho stala klasická akční barevná "marvelovka". Hlavní záporák za moc nestojí, ale naopak hlavní postavy se mi vcelku líbily. Asi bych nejvíce vyzdvihl Flashe a naopak naprosto zbytečný mi přišel Aquaman, ale vyloženě mi nikdo nevadil. Od komiksového světa se zde nachází nějaké nesrovnalosti, ale k tomu musí člověk přihlédnout, neboť DC universe existuje více jak 75 let a vznik JLA byl popisován několikrát a různými způsoby. K hudbě nemám co vytknout a ačkoliv na toto téma by se dalo jistě vytřískat víc, kdyby to člověk dělal trošku se zápalem a ne jen pro prachy, ale vyloženě zklamaný nejsem a uvidíme jak si povede JL v dalších filmech. Jako úvodní film JL 70%. ()

redwing19

Je tu úplne rovnaké ako Avengers, len menej farebné. Jedinú chybu asi čo spravili WB bola, že s tým prišli neskoro, keď už ľudia milujú Avengers/Marvel a DC už ich nezaujíma... A hlavne boli nedočkaví a hneď začali točiť filmy, kde sa stretne viac hrdinov naraz. Mali dať tomu čas a ísť postupne, aby si tu ľudia zamilovali.... ()

Thug_Leo

Aquaman zcela zbytečný, Batman neuvyužitý, Flash chce být vtipný,ale není. WW v podstatě nesmrtelná až je to vtipné. Co bylo nejhorší byl generický záporák z her na přelomu tisiciletí. JK Simmons tam být nemusel stejně jako A.Adams. Vpodstatě je film zbytečný a nudný. ()

Terminator666

Poutavý, potemnělý a vtipný děj, který dává smysl. Dobrá hudba spolu s dobře napsanými charaktery z toho dělají opravdu kvalitní podívanou. Obzvláště se mi líbí, že tam nejsou zdlouhavé vysvětlující scény, ale jsou tam motivy charakterů jasně patrné. Po zklamání z Thora mi tento film zvednul náladu. ()

Martin712

No akože nič moc. Postavy nevýrazné a najvýraznejší bol asi Flash čo nikto nečakal. Spád prišiel veľmi rýchlo a film nie je ničím originálny. Ale nenudil som sa. Je to celkovo priemerný Superhero film čo sa dá aj čakať. ()

Matt_Farrell

Pekný film. Bál som sa, že Batman v takomto kolektíve nevynikne, ale Ben Affleck to zvládol bravúrne. Hrdinovia v tomto príbehu pôsobia dosť skromne, čo však neuberá z jeho dynamiky. Hlavný záporák Steppenwolf veľmi neoslnil, ale mal to dosť ťažké proti toľkým klaďasom. V skutočnosti najväčšou hrozbou nebol on, ale zničenie sveta, ktoré malo nastať po spojení troch tajomných kociek. Tam-ta-dá Superman. Aj ten tam bol, aj keď nemal. Ale aký by to bol superhrdina, keby neprekonal to, čo zastaví všetkých ostatných. Film nabitý akciou a množstvom kostýmov a efektov. Teším sa na dvojku. ()

breebee

Celej den si říkám, že možná kdybych k tomu už automaticky nepřistupovala tak negativně, mohlo se mi to i líbil. Ale ne, tak to není. Ten film měl šanci mě naprosto uhranout, protože jsem od toho nečekala vůbec nic. Odpustila bych tomu, že z toho budu celkem zmatená, protože jsem viděla jen Wonder Woman (ta se mi líbila), ale to byl bohužel nejmenší problém. Nemůžu si teda odpustit srovnání s Marvelem, zvlášť když teď světlo světa spatřil nový Thor, na kterým jsem byla už 3x, uhm. Tady se žádná taková podívaná nekoná. Děj je dost pofidérní, záporák je fakt trapnej a to nejen kvůli tomu šílenýmu CGI, který dost ubralo celýmu filmu (kolik byl rozpočet, 5 babek?). Vlastně kdyby jen záporák. Batman mu v trapnosti dost obstojně konkuruje. Takhle chabýho hrdinu (on si to super fakt nezaslouží) už jsem dlouho neviděla. Díky němu ale všichni ostatní působí docela "ok", takže tímhle jim dělá celkem službu, protože jinak jsou totálně divný. Neladí, nedoplňují se, vlastně moc ani nedává smysl, proč se dali dohromady. Občas je teda někdo vtipnej (zejména Flash, kterej mě jako jedinej fakt bavil), ale to je tak všechno. Takže za mě fakt ne. Jo a kdybych chtěla být fakt rejpal, tak se ještě zmíním o brnění (uhm?) WW, ale to zase jindy. ()

capone

pomaly sa rozbiehajuci viac stranny dej ... ktory sa postupne vlieva do jedneho hrnca .. vynechal by som par scen mozno zo zaciatku, ovsem postupne to nabera grady . uprimne ukazka sily niektorych hrdinov je excelentna, spomalene sceny pri pomniku a podobne. Dovolim si tvrdit, ze tento film je realistickejsi urobeny ako avangers napriklad. ()

Jarvis555

Problém číslo 1: Nové postavy nemajú dostatok času nato aby diváka oslovili. Jediný kto si ma získal bol Flash. Jason Momoa ma síce charizmu ale to proste nestačí a Cyborg to isté čo Aquaman len bez tej charizmy. Myslím si že tu malo DC zvoliť rovnaký spôsob ako Marvel natočiť sólovky a až potom vytvoriť spoločný snímok. Problém číslo 2: Absolútne nevhodný humor áno je vtipný ale do DC sveta, ktorý by mal byť temný vôbec nepatrí. Najväčší face palm (superman a bytovka WTF). Problém číslo 3: CGI veľmi často pôsobí ako počítačová hra čo je pri takomto rozpočte neodpustiteľné. Zhrnutie: Vysrať sa na ten jebnuty humor. Spracovať to temnejšie brutálnejšie a využiť potenciál postav a hlavne nekopírovať Marvel čo sa týka spracovania. Sám o sebe to nieje zlý film no bohužiaľ je zlé podaný. 6/10 ()

Gyl

Naprosto nejlepší film! Mnohem lepší než Wonder woman, nebo než Man of steel a kterýkoli z filmů o jednotlivých hrdinech. Nebyla to jen spektakulární podívaná plná efektů, ale také tam bylo několik výborných vtipů. Po vizuální stránce naprosto dokonalá podívaná, kterou jsem si užil opravdu na 100%. Jděte na to do IMAXu. :) ()

AmunRa

Je smutné hodnotit DC film, jako slabší marvellovku, ale je to přesně tak. Pochmurná atmosféra a vážná témata jsou pryč, na jejich místě je tradiční konec světa se záporákem, který je zlý, protože je od přírody zlý a basta. Superman a WonderWoman jsou skuteční neprůstřelní superhrdinové se zcela nadlidskými silami, o Aquamenovi a Cyborgovi se toho moc nedozvíme, ale Batman a Flash by měli být víceméně lidé, takže by z nich inkasované údery měly dávno udělat smutnou položku v márnici. Hodně nevyvážená skupinka moc nevyužívá silných stránek svých členů a soustřeďuje se na bezduchou bitku na blízko. Jak Batman sám říká, tučňáci jsou trochu jiný level záporáka proti mimozemské příšeře. Několik vtípků a kopec digitálních efektů už dávno nejsou dostačující, když chybí atmosféra a slušný příběh. Mimochodem, návaznost na potitulkovou scénu BvS chybí. ()

mrGhostly

Udělal film Superman: Liga spravedlnosti pořádek na poli superhrdinských týmovek? Ne. Rozhodně ne. Ach jo Zacku... Rýpání do DC se oddávám nerad, protože si myslím, že konkurence v podobě tohoto univerza je do budoucna prospěšná i pro Marvel. Ale nic jiného mi tady nezbývá. Justice League se totiž v tolika ohledech snaží být "takyMarvel", až je to nepěkné. A ještě k tomu se jí to vůbec nedaří. Záporák je takovou parodií na Thanose, okopírovaný vzhledem i charakterem ze stovek předchozích filmů... Jakési energetické kostky, které se spojí v jednu a zajistí neskutečnou moc (asi ne zas tak moc, protože záporák dostane kapky docela rychle), kde už jsem to sakra viděl... Šablonovité schéma filmu, rádoby emotivní momentky... Digitální omalovánky rozmazané ještě víc než u Marvelu... Snyderovy orgie ve zpomalovačkách, které už mi ke konci fakt lezly krkem a měl jsem chuť místo sledování filmu vyrábět patřičnou voodoo panenku. Co se mi naopak líbilo byl celkově temnější nádech filmu, akorátní dávka (trefného) humoru, který ten nádech nenarušoval a taky představení jednotlivých hrdinů. Ale to ostatní... Opět se ukázalo, že Snyder je takové dítě, které si prostě jede své a nedívá se doprava doleva. I z tohoto důvodu si myslím, že pro osud DC univerza bude rozhodující, jak se vyvede přechod k jiné režii. // 2D Atmos // orig. znění // 10. 12. 2017 // 65%. P.S.: ! Potenciální SPOILER ! Ještě že ta Liga spravedlnosti Supermana defibrilovala, nebo bychom byli nahraní... ()

WilliamWalla

Ajajáj! Táto Justice League by mala konkurovať Avengers? No to asi ťažko ... Snímok až takou katastrofou ako ho opisujem nebol, ale na to aký mal potenciál tak ho absolútne nevyužil. Jediný, kto zaujal bol aspoň Aquaman a celkom sympatický bol aj Flash. Prišlo mi to celé akési urýchlené, veci sa tam diali bez nejakého lepšieho vysvetlenia. Sem tam to zaiskrilo. Možno ak by to malo väčšiu dlžku, zabudlo by sa na niektoré pasáže a pár vecí by sa pridalo mohlo to dopadnúť na jedničku. Ak by prišli nové filmy určite by som sa sústredil na Supermana. Cavill rolu muža z ocele hrá naozaj super a zachránil filmu aspoň tie 3*, ktoré mu dávam! ()

darthhomer2

Kdyby se mě někdo zeptal na to jakým jedním slovem bych to měl schrnout? Tak bych řekl KOPÍRKA. Hned vysvětlím proč. Protože záporák je kokos, který má přilbu s rohama. Jestli pak já jsem to někdo neviděl a jo vlastně v Avengers. No a důležité je se zeptat proč je ten záporák na zemi. On přišel kvůli 3 krychlím, který jsou strašně mocný. No super tohle s těma krychlema je něco úúúúplně jinýho, protože v Avengers je ta krychle jenom jedna. Další věc je to, že celý film se Bat man snaží dát dohromady tým superhrdinů a chce, aby se semkli. A to taky bylo v Avengers. A ted k samotným hrdinům. Máme tady Bat mana alias nová verze Iron mana podle DC. Wonder Woman je jako ženská podoba Kapitána Ameriky. Wonder Woman je zárověn ve svém týmu člen s nejlepším účesem a tohle obhajuje Kapitán Amerika ve svém týmu taky. Aquaman je kopie Thora jenom používá vodu a ne blesky a taky jsou si herci dosti podobní. Oba jsou vlasatí, fousatí a svalnatí a jsou oba tak trochu bohové. Kyborg je jako Vision oba jsou stvoření z magické síly a oba mají kámen v čele a oba uměj brouzdat po webu. A nakonec Flash a ten plní funkci jako Spider man. Je to prostě náctiletý hovada co má ze všech respekt a ptá se TATKI Bat mana co má jako dělat a samozřejmě je to vtipálek. Takže moje konečný zhodnocení je takový, že na scénáři měli zapracovat. Přeci jenom mohli vymyslet jakýhokoliv záporák a jeho motiv. Ale film je protkán nádhernými vizuálními efekty. A Flash je dost vtipný i přesto, že je jako Spider man. Takže dávám 3 hvězdy. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera