Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

phoenixer

Je to vtipny, je to akcni, ma to sviznost. Me to zkratka bavilo. Batman tady konecne neni takovej srac jako v predchazejicim filmovem duelu se supermanem. Liga je pohromade, tak snad se dockame priste jeste lepsi podivane a vyrovnaji se konecne sily s Marvelovkama. ()

Whitebeard

Určitě nejhorší film od DC zatím. Tady se asi hejt Marveláků nedá odvrátit. Akce sem tam slušná, ale jinak převládá spousta vyloženě trapných situací, spousta nelogičností, zbytečností, slabýho humoru. Tam, kde měl BvS vyloženě navrch, tak tam JL zklamal. Tohle páni z DC těžce neukočírovali. Slabé 3* ()

dalziel

Čo budeme potrebovať na náš miešaný nápoj? V prvom rade Zack Shaker. Do vnútra vložíme 2.diel Hellboy Zlatá armada., 2 diely Avangers a dochutíme troma dielmi Pána prsteňov.A potom trepeme a trepeme a trepeme.Nakoniec to podávame v kelimku od DC KOMIK ssssssssss. Mňamka. ()

michald99

Nevím, jestli mám očekávání moc vysoko, ale tohle prostě nestačilo. Nejnudnější záporák, co se kdy v komiksovce objevil se částečně postaral o to, že je Justice League jeden z nejtuctovějších superhrdinských filmů vůbec. A všechno se to vrací zpátky k tomu, že i když scénář není žádný skvost, dobrý režisér z něj vytěží maximum a to pro mě prostě Zack Snyder není a neudělal. Nevím, kde by tenhle film byl, kdyby jej Jason Momoa nezachraňoval svým občasným elánem, protože zbytek týmu těžce trpí nedostatkem osobnosti, přiznávám ale, že to se může změnit s nadcházejícími pokračováními. Aspoň jsem si u toho netrhal vlasy z hlavy jako u Batman v Superman. ||50%|| ()

rukay

Zack Snyder se nejspíš naposledy vydal před 10 lety, kdy se mu po skvostném 300 (5*****) podařilo natočit ještě vynikající Strážce (5*****). Pak ale očividně mozkově ochořel a dnes jen seká jednu hovadinu za druhou. Liga spravedlnosti si neomylně drží zajeté koleje DC, které zdá se vůbec nepochopilo, jaké je století. Na nekonkrétní břitce zpracované lokaci kdesi v Rusku se k uzoufání ploché charaktery hrdinů nenápaditě tlučou s jakýmsi generickým digi-padouchem neznámého původu a bez špetky charismatu. Hlavní rohaté monstrum odkudsi, chce za pomoci čehosi zničit veškerý život na Zemi, prostě proto, že mu to přijde dobrý nápad. Hybatelem většiny událostí je očividná náhoda, absolutně bez příčinného zdůvodnění čehokoliv. Překotně střídaná random dějiště, mezi nimiž se hrdinové teleportací přemisťují, vyvolávají vzpomínku na rané díly nízkorozpočtových sci-fi seriálů z 90 let. Opravdu 1* z milosti. ()

Jakubik

Tak jsem to konečně viděl a mohu říci, že jsem rád, že jsem na to nešel do kina. Byly by to vyhozené peníze. Nemůžu říci, že jsem se nudil ale dopad to nemá fakticky žádný. A zajímalo by mě, kde je těch 300 milionů co to stálo. Neboť. Vizuálně je to horší než polovinu stojící marvelovky, záporák by nevyděsil (ani vizuálně ani dialogově) tříleté dítě (to už by strašidelnější Rumburak), hudba…no ta tu taky žádná není. Film mi rozpočtem přijde jako tunel. Má smysl pokračovat v záporech? DC má dobré charaktery téměř analogické k Marvelu jenže je prostě neumí tak dobře obsadit a napsat jako Marvel. Gadot a její WW je v pohodě tam se trefili. Ještě je celkem slušnej Affleck ale taky to občas skřípe. Ale ten zbytek. Co to kurva je? Cavil se tváří, jak kdyby dostal čípek doprdele (v MoS byl ještě dobrej), Flash ten je nesympatickej a trapnej, Cyborg…tam je stejně půlka digi takže je to takovej charakter do počtu. Aquaman. Momoa je možná celkem sympatickej ale ten charakter. Nejasnej, odbytej bez záměru. A na závěr si nechám scénář. O co se tam ty dvě hodiny sakra snažili? Vždyť tam o nic nešlo. Koho chránili, kde je ta hrůza? Celej film byl defacto o tom, že šest absolutních debilů zachraňovalo čtyři chudáky někde v Rusku. Vůbec ní týmově. Nakonec se tam trapně až předvídatelně musel objevit Superman kterej udělal bum a bylo. No prostě bída, bída a bída. Takovej ten pocit když téměř neznámý hrdina konkurenční společnosti s polovičním rozpočtem vám natrhne prdel… ()

Kingjiri

Úvod a seznamovačka s novejma postava (resp. skládání týmu) byly vcelku fajn. Jenže od oživení Supermana měla zábavnost i tempo vyprávění značně klesající tendenci. Snyder to s CGI a barvičkama přehnal (finále), takže vizuál vypadal často dost nerealisticky až nedokonale. Ale ani výprava nebo kompars (zánik světa naznačenej ničenim ruský vidlácký vesnice - WTF?) rozhodně neodpovídaly danýmu rozpočtu. Nějaký dialogy byly poměrně trapný (chvílema jsem měl pocit, že se Bruce Wayne zabouchnul do Clarka Kenta), k dobru aspoň budiž pár hlášek. Timhle způsobem DC Marvel fakt nikdy nedožene, tři slabší hvězdy. ()

Torgal

K tomuto filmu som pred jeho zhliadnutím už načítal toľko negatívneho, že ma mohol v podstate len príjemne prekvapiť. A po ťažkopádnom Batmanovi vs. Supermanovi som sa aj bavil. Film je krátky, viac odľahčený a má sexy Gadotku, takže logické kiksy som až tak neriešil. Príbeh už znie ako obohraná platňa, opäť sa zlosyn z vesmíru snaží zničiť svet a aby pritom náhodou niekto neprišiel k úrazu tak k finálnej bitke dôjde na opustenom ruskom vidieku. Jediné, čo ma naozaj negatívne prekvapilo bola úroveň trikov, ktorú by som čakal v sérii Sharknado a nie vo vlajkovej lodi komiksového DC univerza. Každopádne oproti Marvelu je toto naozaj len druhá liga a slepá ulička. 6/10 ()

bararich8

Asi nebyl dobrý nápad koukat na to po třetích nadupaných Avengers, protože rozdíly tam jsou markantní. Akce je celkem fajn. Ale jinak to prostě není dotažené. Jako koukat se na to rozhodně dá, o tom žádná, ale mohlo to být o stupeň/dva někde jinde. Těžko popsat. Lepší 3* ()

Cinematrix

Ben Affleck se do role Batmana hodí víc, než vyzáblej Christian Bale, nevim, co pořád blbnete. Jde o oddechovku, která opět splnila svj účel a víc v tom bude hledat jenom idiot, ()

ludva10

Jako příznivci konkurenčního studia a Avengers se mě tento film hodnotí špatně. Jakoby se Avengers chtěli vyrovnat, ale za mne to prostě není ono. I tak ale slušný počin, pěkné efekty, hudba už mě ale tak dobrá tak nějak nepřipadala. Každopádně za snahu a závěrečnou slušnou scénu přimhouřím oko a dám 3.51 *. ()

AngelG

Svěření DC adaptace Snyderovi? Chyba. 50% filmu dodělání Whedonem? Další chyba. Asi takhle, oba dva jsou skvělí režiséři, ale koho pro boha napadlo spojit tyhle dva dohromady?? Jejich styl je neskutečně odlišný, což je nejen vidět ve finálním zpracování Justice League, ale také v jejich sólo projektech. Snyder vždy preferoval temné a vážné zpracování, Whedon zase barevné a akční vtipkování. Díky tomu zde vzniklo tohle absolutně nevyvážené cosi, z kterého prosakuje Marvel, až to pěkné není. Co se vizuálu týče, nejedná se o žádnou hitparádu. Co se herců a postav týče, všichni se chovají jak banda imbecilů bez jakékoliv chemie, naprosto katastrofální výkony od všech. A co se děje týče, ''Ooo né, CGI padouch bez charakteru chce zahubit lidstvo jen tak, žádný extra důvod a může ho zastavit jen banda superhrdinů? To jsem ještě v životě neviděla, jak to asi dopadne.. ''. A jasně, Marvel má Thanose, jenže to je jako srovnávat herecký výkon DiCapria a pornoherce. Určitě jsem nečekala nic moc, už po zhlédnutí traileru a to nic moc nebylo rozhodně překonáno. DC a WB se snaží, to jim člověk nemůže upřít, ale stále nedokáží najít a pochopit tu správnou formuli a kopírováním Marvelu opravdu ničeho nedocílí. ()

KafuR

V žádném případě ne vyloženě špatné, ale takové nemastné neslané. A navíc něco podobného už tu je nějakou tu dobu zahnízděno v sousedním Marvelu, takže srovnávání se člověk těžko ubrání. Obsazení protagonistů povedené tu více (Aquaman), tu méně (Batman), a hlavní záporák dost plochý a nepropracovaný. Každopádně ale jako nenáročná týmovka na jedno zhlédnutí ani o píď horší, než co je k mání u podobných bezpohlavních klišoidních monstrozit. ()

AloeB odpad!

Na to jaký BvS se všemi svými chybami nahodilo zajímavý tón politického thrilleru se superhrdiny, aneb Watchmen kde Sůvu nahradí Netopýr a Superman chodí oblečený, tak tato nepovedená ukázka Bethesďáckých titulů v první den vydání s režiséreským neumětelem Whedonem a dosluhujícím Snyderem poslala slibné universum na úroveň avengerských slátanin. Jmenovat všechny pitomosti a chyby je stejně jako v případě Infinity war nemožné, takže se pozastavím jen nad tím že Marvel posílá do kin své filmy alespoň hotové. Toto byl jen náhodný sestřih několika rádoby drsných scén. Děkuji nechci, jakkoliv jsou kolem filmu problémy, diváci mají právo vidět hotové dílo a ne režisérksé války dvou naprosto neslučitelných bláznů. Sledujeme snad Director wars: The Last cut či co? Člověk pak začne mít rád i věci které jsou mu krajně protivné. Vždyť i Endgame se mi líbila víc. ()

NiaWolf

Toporní herci, úsměvné efekty, ale hlavně hrozná nuda. Ani jako film do pozadí to není dost dobré. Kdyby to bylo animované, tak si asi ušetřili spoustu peněz a ostudy. ()

tranquill

"Co jsi zač? .. Ta, co věří!" Já věřím, že se to spoustě lidí nemuselo líbit, ale já s touhle akční komiksovkou neměl problém a bavil jsem se. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera