Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

D28

Prečo by som mala dať menej ako plný počet?Je to rodinný 3D animák.Rodinný bol,pretože sa nenudili deti ani dospelí,bol vtipný,akčný i dojímavý.3D bolo použité vkusne a účelne,animácia bola bezchybná.Naviac ani nepamätám,kedy naposledy som nemusela trnúť,čo vyjde z úst aktérov, nehovoriac o nehovoriacich zvieratkách,to zvlášť oceňujem. Krásna hudba, krásna myšlienka a záver s nožičkou...Ja vážne neviem,čo by sme viac od Dreamworks mohli chcieť. ()

blackJag

Perla rodinné zábavy skrytá v obvykle animovaném balení a jednoduchém příběhu. V originále je film dobře obsazený, hlavně Butler v roli náčelníka Vikingů má ten správný akcent, ale i ostatní sednou poměrně přesně. Je zde dokonale vybalancovaná dojemnost, která nikdy nepřechází do patetické úrovně a už jen to je na animák vyložené vítězství a jasný důkaz o tom, že i film, určený primárně pro děti, se dá dobře napsat, ikdyž se zrovna nerozhodnete dolovat v nejhlubších koutech neužité invence. Fantasy mám rád, draky také a u tohoto snímku jsem se bavil od začátku do konce. II Scénář: William Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders (vycházející ze stejnojmenné knihy britské spisovatelky Cressidy Cowellové, která vyšla i u nás). Hudba: John Powell. 90% ()

ghatos

Mohla to být pěkná pohádka. Hodně legrace, akce a zábavy. Než se pustím do kritiky vyjmenuji pozitiva. Chválím rozmanitost draků, výcvikový tábor, roztomilého draka a hlavního záporáka. Začátek je dobrý, leč během minut se mi do mysli začali vkrádat pochybnosti. Ano, už je to jasné - pod tím vším nablýskaným pozlátkem je to bohapustá avatarovská multikulturní agitačka. Já neříkám, aby v pohádce nezvítězilo dobro nad zlem. Využívat však k propagandě i animované dětské filmy?!? Zvedá se mi žaludek. Hlavně závěr alá Sluneční stát od T. Campanelly, kde žijí všechny stvoření, chudí, bohatí, blbý i zdravotně postižení v harmonii...?!? Válka se zrušila a všichni měli všechno! PS1: Multikulturalismus je již dávno překonaný koncept, nikdy nemohou žít v dlouhodobé symbióze rozdílné druhy. Ze své přirozenosti budou maximalizovat své zisky na úkor jiného kmene, společenství atd. Stačí se podívat na dějiny lidstva. V lidské fylogenetice je zakódována agresivita benigní (neškodná) a maligní (zlá - lidské specifikum). PS2-spoiler: Nemůžu si odpustit ještě jednu poznámku. Jak jinak vidíme od prvních minut zbabělého troubu. Ten je tak neschopný, až nakonec omylem udělá ze své tuposti přednost (jak příznačné pro dnešní dobu)! Začne využívat svou tupost (ne protože by byl vyčůraný, ale protože mu to společnost dovolí) a danou komunitu začne měnit. Má účinné metody a ukáže "zaostalé" společnosti (to je znázorněno v ideovém souboji otec vs. syn) novou cestu "cukru". Má velký úspěch, racionální kolaborace jim započatá je úspěšně dokončená :). Nepřipomíná vám to něco? ()

Ichabod

A hodnotil bych víc, kdybych to viděl ve 3D :-) . Fantastický přímočarý příběh (snad nejlepší od LOTRa) co chytne za srdce při sbližování Vikingů a draků a zarazí do křesla při akci, která kulminuje ve finále srovnatelném snad jen s Final Fantasy Advent Children, kde vše skutečně graduje. Něco podobného nám Dreamworks zatím podle mne nikdy nedokázal nachystat. How to Train Your Dragon je pro mne třetím nejlepším animákem v historii (po Lion Kingovi a Wall-Em). Největším pozitivem je opravdu lehce podaný příběh, výborně využité prostředí slučující podivně a prvně kulturu Vikindů s draky. Grafika se tentokrát vydala nejlepším směrem - sloužit svému účelu a vykašlat se na technologické pokroky. ()

s.e.p.p

Čím přesně je tento animák tak výjimečný pro mě zůstavá tajemstvím. Příběh předvídatelný, dle klasického stokrát viděného schématu, humoru maličko a jediné na co se trochu spoléhá (a soudě dle zdejších komentářů se to i vyplatilo) je miloučký kukuč Černé fúrie. Většina lidí při prvním chlapcově dotyku mezi nozdry krásně animovaného draka roztává, já se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu déja vu. ()

MI-380

Ještě jako malý čtenář pohádek jsem měl jedno velké přání: mít vlastního draka, na kterém bych létal krajem a zažíval spoustu dobrodružství. Teď se mi sen podruhé splnil (poprvé to bylo v Nekonečném příběhu) - díky dokonalé animaci, zářivým barvám, příjemnému příběhu a nejkouzelnějšímu drakovi všech dob, který mi silně připomíná našeho černého kocoura Vincenta. 85%. ()

IvyH

Proč, když nejspíš vůbec nespadám do cílové skupiny, nemám moc ráda hrdinské animáky a film jsem neviděla ve 3D, tomuto filmu dávám skoro plný počet? Protože mě baví Dračí srdce, mám po krk všech animáků s otřepanýma popkulturníma hláškama a užvatlaným zvěrstvem a jo, jsem holka. Na poli rodinných animovaných sraček i jednooký králem? ()

drackula

Svieže, originálne a hlavne zábavné. Takto si predstavujem kvalitný animák. 100 % //po dlhšej dobe som si to mrkol znova, a nadšenie ostalo. ()

Puyi

Jeden z nejlepších animáků, ne-li ten vůbec nejlepší. Skvěle napsané, příjemné postavy (hlavní postava je sympaťák a ne nějaký přehnaný šílenec..), skvělí draci, skvělý, nápaditý, zábavný příběh, který určitě pobaví, jak mladší, tak i podstatně starší okruh diváků, skvělá grafika. :) ()

Ravi

Eh? Tolik % jsem teda nečekal. Pěkný animák, který ovšem vedle takových Příšerek s.r.o. podle mě hodně bledne. Dětinské dialogy, přitroublý děj. No dobře, je to pro děti, ale ruku na srdce, existují mnohem lepší animované filmy. Závěrečný souboj a konec šel úplně mimo mě, úplně. 50% = 2+/5 ()

Kali4

Energické postavy, řízný humor, napínavé a dynamické akční scény a skvělá hudba. To jsou hlavní devizy tohoto animáku a, popravdě, nic víc ani není třeba. ()

Autogram

Inšpirácia Avatarom je očividná, scény lietania sú bezchybné. Animácia už dosahuje vrchol v detailoch, aké ľudské oko vôbec môže postrehnúť. Zostávajú už len scény s vodou, ktorá stále robí problémy s reálnosťou podania. No a tentokrát na môj vkus celkom detinský príbeh, ako animák pre dospelých by som to neodporúčal. ()

šerminator

Tato pohádka mě zas tolik neoslovila, už jsem viděl i lepší a zábavnější. Takto mi to případá, že amící už dělají vše podle vzoru Shreka, co se zpracování (ne příběhu) týče. Někdy se to povede více a někdy méně. Ale taky je to pěkná pohádka do pohody. ()

TheRoller

Milé, vo viacerých momentoch mi to však prišlo nedotiahnuté (resp. celé to malo potenciál vytvoriť okolo seba kult typu Harry Potter a vôbec nebyť animované), prípadne maximálne nelogické aj keď je to animák. A možno mi len hrabe zo skúšok. Ako som povedal - milé. ()

Dagoussek

Poprvé mě to doporučila ségra, že to musím vidět a fakt je to úplně boží, krásný, roztomilý, úžasný, kouzelný, no zkrátka to můžu doporučit i těm, co i animovaný moc nemusí. Bezzubka je ten nejroztomilejší dráček :-* ()

KASUGI

Docela se divím, že z těchto typů námětů nevznikají regulérní filmové bijáky s živými herci. U animáků s mluvícími zvířaty, auty, letadly - tam to jaksi nejde, to všichni cítíme, ale tady si to tématicky o hrané fantasy vyloženě říká. Beztak jsou drakobijci viditelně (i slyšitelně) pro krapet větší děti, takže dát tomu animovanou tvář je škoda přeškoda. Místo kravin jako Eragon mohli dolary nacpat do tohoto. Tak jako tak, po dlouhé době 3D animák, co mě fakt bavil. EDIT: AJAJ, to bylo promítano ve 3D? Do kina bych zašel a pět hvězd bych tomu fláknul, ani bych nemrknul...ale jak jsem mohl vědět, že to bude tak dobré, když současné 3D animáky stojí za prd a proto je nemám nějak v lásce? ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům