Chlapec v pruhovanom pyžame

• Česko Chlapec v pruhovaném pyžamu (viac)

Osmiletý Bruno je synem nacistického důstojníka, který je povýšen a poté odvelen z pohodlí Berlína do opuštěné oblasti na venkově. Bruno, jehož starší sestra už má jiné zájmy, se cítí osamělý a nemá si s kým hrát. Z nudy a ze zvědavosti neposlechne matčino varování, že se nemá vzdalovat od domu, a vydá se k nedaleké „farmě“. Netuší, že je to koncentrační tábor, kde se v praxi provádí „konečné řešení“ židovské otázky. Náhodou se však setká se stejně starým Shmuelem, který je oblečený do pruhovaného „pyžama“ stejně jako kuchař, který pro Brunovu rodinu vaří. Přestože chlapec na druhé straně plotu s ostnatým drátem žije úplně jiný život než Bruno, dvojice se skamarádí a Bruno si zvolna si začíná uvědomovat, jaký je doopravdy svět dospělých. Střet s realitou 2. světové války však pro oba chlapce končí tragicky… Drama podle románu Johna Boynea, jež ukazuje z neobvyklého pohledu brutalitu, nesmyslnost a zničující důsledky války, natočil režisér Mark Herman. (oficiálny text distribútora)

lori93

Výborný film, ubírám hvězdu za to, že bylo málo záběrů na tábor a židy. Čekal jsem že hlavní postava žida (Jack Scanlon), bude víc vidět protože svojí roli na jeho věk hrál nadprůměrně dobře! Tudíž jsem myslel, že bude víc záběrů jak to probíhá v táboře kde přežíval. Hezký, smutný film z jiné strany mince. ()

evita_

Takú stiesnenosť, ťažobu a mix nepríjemných pocitov som pri filme už veľmi dlho nezažila. Po dopozeraní mi nebolo všetko jedno. A k tomu všetkému tá vedomosť, že toto naozaj existovalo...Bože, nikdy viac sa to nesmie zopakovať, NESMIE!!!!!! ()

xulux

Téma je hodně citlivé, konec filmu plyne k jasnému závěru. Jediné co mi kazilo dojem z filmu, že ve skutečnosti by si chlapci nikdy nepovídali, aniž by je někdo viděl. Ale to by film nemohl skončit, tak jak skončí ... Kdo tyto tábory popírá, tomu bych přál mít možnost vrátit se v čase, aby tvrdě pochopil ... ()

teekanee

Tématika holocaustu mě dost fascinuje a pohled na ní očima malýho Bruna byla více než zajímavá. Herci tu hrají perfektně a ani mi nijak nevadí, že jsou to všechno Britové s btitským přízvukem. Konec je opravdu velice silný a opravdu jsem ho nečekal. 87% ()

PavkaHu

Kniha lepší, chyběla mi tam ta čistá naivita dětí, která je v knize všudypřítomná. Přeci jen je to kniha psaná pro mládež. ()

Magda123

Tento film mě zasáhnul už jen proto, že v něm figurují děti. Nicméně je to hodně rozporuplné. Líbí se mi tam ta dětská nevinnost a naivita, děj i ukončení. No, ale je to dosti nereálné, i knižní předloha je dle Johna Boyna "nehistorická, neboť krásná" , takže si nemyslete, že se něco takového mohlo ve skutečnosti stát. Ale jak jsem psala, je to hezky udělané, a pokud máte slabost pro děti, obzvlášť ve válce, tak vám slzička ukápne jako mně... ()

Enon

Zajímavý film. Konec byl celkem drsný ale tak nějak sem to čekal po tom co se začal bavit s tím Židem. Dobrý herecký výkony a určitý přesah a edukativnost. Hudba celkem v pohodě a nápad fakt dobrej. Dávám 5* ()

HanaHu

Nemám ráda moc dlouhé filmy, ale co se týče této tématiky, půl hodinou navíc by se vůbec nic nezkazilo. Ale jinak je to skvělý film s nečekaným koncem, který naprosto skvěle pracoval s postavou malého nevinného chlapce za II. sv. války. Tím si mě příběh získal a dokonce mě jako nečtenáře inspiroval k zakoupení knihy, podle které byl film zpracován. Je to jednoznačně nádherný, ale velice emotivní příběh, který si určitě zaslouží pozornost. ()

Ivett.Motion

Smutný snímek, představující dětskou nevinnost a naivitu v době druhé světové války. Bere válku z trochu jiného konce, zaměřuje se na strašlivé osudy židů v táboře a lidi na druhé straně- Brunova rodina. Hezky odhaluje vliv propagandy na děti. Bruno je zvídavý klučík, kterého jeho dobrodružná osobnost zavede na to nejhorší místo. ()

Scorsese zavrhl Di Capria

Scorsese zavrhl Di Capria

18.03.2010

Neměl ale na výběr. Hrdina jeho nového filmu totiž bude mít pouhých 12 let, a přestože je Leo „věčný kluk“, tohle bychom mu asi neuvěřili. A tak se Marty musí alespoň dočasně vzdát svého oblíbeného… (viac)