Smrť čaká všade

• Slovensko Smrť číha všade (viac)

Ak je vojna peklo, prečo sa toľko mužov hlási do armády? V čase, keď armády netvoria regrúti ale dobrovoľníci a muži sa hlásia do vojenskej služby dobrovoľne, je adrenalínové prostredie bojiska silným a neodolateľným lákadlom, často priamo závislosťou. Napínavý príbeh elitných vojakov, ktorí majú jedno z najnebezpečnejších povolaní na svete - uprostred bojov deaktivujú bomby. Keď sa velenia špičkového pyrotechnického tímu ujme nový seržant James (Jeremy Renner), prekvapí svojich dvoch podriadených, Sanborna (Anthony Mackie) a Eldridgea (Brian Geraghty), a priamo uprostred bojov v uliciach mesta ich vtiahne do smrteľnej hry. James sa chová tak, akoby si neuvedomoval, že môže zomrieť. Kým sa obaja muži snažia svojho nového veliteľa udržať pod kontrolou, v meste okolo nich sa rozpúta absolútny zmätok a Jamesova skutočná povaha sa ukáže spôsobom, ktorý všetkých z nich navždy poznamená. (TV JOJ)

KitFisto

Fakt paráda. Kathryn Bigelow nemám moc rád a ani bych do ní neřekl, že může něco takového natočit. Předchozí její filmy nemám moc v lásce, ale tohle bylo něco. Skvělá pecka která tu eště nebyla. Dějově možná né moc silné ale vynahrazené faktem, že bomba může kdykoliv a kdekoliv vybouchnout . War is a drug ()

tnp101

Musím přiznat, že jsem čekal víc. I když jsem si vědom toho, že cílem bylo vyvolat u člověka, při zneškodňování bomby tíživou atmosféru, mě to nějak nevzrušovalo. Naopak jsem se často až nudil. Do toho mě bolela hlava z rozklepané kamery a tři hvězdičky byly na světě. Vím, že hromadu lidí film nadchnul. Pro mě to byl však pouze průměrný filmový zážitek, který si možná časem zopakuji a kdo ví, třeba budu v takovém rozpoložení, že budu hodnotit více hvězdičkami. ()

MiCM

Tak tohle už je fakt neskutečné.. Jak mohl takhle nijaký, skoro až slabý film přebrat oskary tak velkolepému Avataru... Jeden můj dobrý kamarád občas říká: "Svět se v cipa obrací"....není to pravda..už se obrátil.. ()

tomxxx

Tohle, že dostalo 6 Oscarů? Za co? Zvuk a zvukové efekty toleruji, byly opravdu dobré. Za scénář? Panebože, dyť příběh byl prakticky nulovej, jako z béčkového akčního filmu, jen zahaleno v rádoby akční kameře. Ta mě ve skutečnosti štvala. Roztřesené hnusy, jsou už dávno z módy. Stalo se z nich klišé, které používá každý, kdo chce docílit "jedinečnosti". Postavy se chovali divně a dialogy byli hodně blbé. Nejvíce mě však štvalo, že se film vydával za decentní a moc se nevyžíval v nechutnostech až do jedné chvíle: Na scénu přišla (spíš ležela, ale to je jedno) rozkuchaná mrtvola chlapce. Tolik záběrů na mrtvé dítě jsem neviděl ani v perverzním hororu, natož v seriózním dramatu. Nevím, o co režisérce šlo, možná chtěla ukázat, jak je chlapská, ale tohle bylo fakt trapné a maximálně zbytečné. ()

Iroquaise

rozhodně zajímavý a dobře natočený film, příjemný vklad do válečného tématu...Bigelow byla vždy dobrá řemeslnice a dokázala realisticky uchopit prostředí a postavy...výborně použitá účast Ralpha Fiennese, náhlá smrt jeho postavy dodává filmu na překvapivosti a naléhavosti...drama se tu přitom děje nejen přímo před očima ( scény likvidace bomb jsou opravdu napínavé), ale zároveň jakoby pod povrchem ( viz. Mariňák)...ale ta oscarová smršť je hodně, hodně přepálená...vlastně celý ten dvojnávrat Bigelow - Cameron je trochu přitažený za vlasy...ani Smrt, ani Avatar nejsou tak dobré filmy, jak jsou široce presentovány... ()

Hnedoocko

Bezvadná kamera mě velmi rychle vtáhla do děje, ze kterého vyloženě dýchala atmosféra nebezpečného Íráku. Detailní záběry na orosená čela vystrašených vojáků, všude prach, zpomalené záběry výbuchů, zvuky zbraní a to napětí...opravdu povedené! ()

noriaki

Ač jsem byl skeptik, film si mě získal prakticky okamžitě. Kathryn Bigelow má Oscara zaslouženě. Tohle minimalistické a téměř dokumentární drama prakticky nemá chybu. Zapomeňte na to co víte o amerických válečných filmech. Hurt Locker ani neplave v patosu, ani není lacině akční. Ve skutečnosti nejlépe funguje v okamžicích, kdy je nebezpečí jenom nejasně tušené a ryze potenciální. Vyprávění ze života příslušníků pyrotechnické jednotky je pojato stylem "Jeden den ze života Ivana Děnisoviče". Každá mise se zdá být bez konce a i když ji voják přežije, je vysvobozen jen do dalšího rána. Pak začne ruská ruleta nanovo. I přes jistou nevýraznost, co se postav týče, by byl zážitek poloviční, nebýt výborného Jeremyho Rennera. Top 10 za rok 2008. ()

geklon

Hvězdu za cameo G. Pearce. Jinak je tahle óda na marnost války a filmového průmyslu pohodlně průhledná. Zázrak se nekoná. Ale je mu zas o kousek blíž. ()

JohnSmith

Je zajímavé, jak žena dokáže natáčet filmy o mužích. Ať už to byl vynikající Bod zlomu nebo slušná K19. The Hurt Locker je velice pěkný snímek o pyrotechnické jednotce v Bagdádu. Po Odsouzených k boji další moc pěkný a realistický snímek ze současného iráckého pekla ()

zaseprd

Překvapilo mě, jaké štěky si zde zahráli Guy Pearce a Ralph Fiennes. Před režisérskými schopnostmi Kathryn Bigelow předvedenými ve filmu nezbývá než smeknout. Při scéně, kdy Jeremy Renner "frajersky" vytahuje dráty ze štěrkové cesty, jakoby tahal za nějaké špagáty kdesi na pouťi, jsem byl s nervama v koncích. ()

Tomesh

Už jenom sledování těhle pyrotechnických kejklí do mě pumpovalo solidní dávku adrenalinu. Celá rota víceméně trpí velitelovou absencí pudu sebezáchovy. Tam, kde běžný smrtelník zdrhá na míle daleko, tak tenhle frajer s cigaretkou vytahuje ležerně dráty ze země s výrazem pokerové hráče. Pozoruhodné na tom celé je, že nám tuhle syrovovou porci válečného pekla naservírovala žena. Ten Irák, to je pandořina skřínka, měl zůstat pěkně hermeticky uzavřenej i s tím fousatým kriplem Saddámem.. ()

Mihail123

Nenápadný film z ktorého sa stal klenot medzi vojnovými filmami. Nemám slov. Film, na ktorý tak ľahko nezabudnem. Vietnam má Platoon, Irak má The Hurt Locker. ()

Trustme

Kathryn Bigelow a možná ještě Mimi Leder jsou jediné ženy režisérky co ovládají akční filmy. U Kathryn je to až chlapsky dokonalé ( ostatně je to bývalá manželka samotného Jamese Camerona, tak lze pochopit její sklony). Ve svém posledním filmu se rovnou vrhla na pokus reálných, uvěřitelných válečných filmů. Sledujeme tak práci pyrotechnické jednotky v boji s větrnými mlýny atentátníků v Bagdádu. Film je snímán stylem vojenských dokumentů na Discovery (což míním jako lichotku) a kromě úvodního labužnicky inscenovaného výbuchu a pár napínavých scén se dočkáme spíše typického dokumentu na téma "Měsíc služby v pekle Iráku". Film vyniká pak ještě dobře vykreslenou atmosférou věčného strachu z jakéhokoliv potencionálního nepřítele. ()

MishKonn

hodně zajímavej snímek, kterej se kouká na válku z Iráku už snad z třetího pohledu. Aspoň já už byl v Iráku třikrát. Jednou s nudnou partou, která mě svými kecy málem unudila k smrti a dodělala to střelbou do vzduchu (Jarhead - pardon, ale tenhle film mi vážně nesedl); podruhé se skvělou partou, která mě svými kecy a mnohdy potrhlými činy málem sundala ze židle. A když se dostali do akce, šlo o perfektní řemeslnou práci, která má švih (Generation Kill). A do třetice Hurt Locker. Syrová, paranoidní a časty mrazivá podívaná na lidi, kteří dostali za úkol zase o něco jinej džob. Na tomhle filmu mě zaráží jeho nevyrovnanost - velmi intenzivní, syrový zážitky (sniperský odpoledne) a naopak nudná, bezcílná místa (Willův výlet za Beckhamovými). Konečný zážitek, jakkoli rozporuplnej je, ve mne zanechává velmi prázdný pocity, a to byl asi účel. Weird movie. ()

swe

Odpadky a pískem zasypaná ulice Bagdádu, z oken na vás koukají lidé, s odporem, s nenávistí, ale nejčastěji se strachem v očích. Vy musíte projít na druhou stranu, zneškodnit bombu schovanou pod igelitovým pytlíkem a přitom doufat, že vás nesejme odstřelovač. A pokud přežijete, kolik takových akcí dokážete absolvovat než úplně zešílíte? Jednu? Dvě? Osm set čtyřicet tři? Právě o tom Hurt Locker je. Pohled do hloubi duše na válce závislého vojáka a zároveň ukázka pekelného prostředí dnešního Iráku ve vašem baráku. Dobrý film, ale těch šest oscarů přičítám faktu, že Amíci mají v Iráku svoje chrabré kluky. A to myslím vyjímečně bez ironie. ()

hroubek

Nedokázal jsem pochopit co mají všichni stím filmem dokud jsem ho sám neviděl.Film je neuvěřitelně syrový a opravdový což jsou největší klady snímku.Děj se nežene nějak rychle dopředu spíš jde pomalu a buduje atmosféru která je úžasná člověk nechápe jak tohle mohla natočit žena nic proti vám ženám ale necháputo.Avatar by se měl bát,protože tehle film si o ,zlatý plešouny´ přímo říká. ()

sochy.zirafka

Stejně jako válka je věčná, i Hurt Locker postrádá výraznější začátek i konec. Spíše se jeví jako sled silně emotivních a napětím přetékajících scén - ať už se jedná o půl dne za hlavní . Vizuální zpracování vůbec je výborné a zpomalené záběry nepůsobí kýčovitě. Opravdu mi ale chyběla nějaká osobnější rovina všech aktérů....Vlastně se žádné představení postav v podstatě nekoná. Škoda, protože atmosféra rozhodně byla. A rozhodně ne řídká. Přidám ještě velké plus za apolitičnost a absenci moralizování. ()

Nyck

Tak tenhle film bral 6 Oscarů? No, nevím, ale mně tedy nepřišlo chození po Bagdádu jako nějaký superúchvatný film... Ano, první polovina byla skvělá, ale ta druhá byla přinejmenším nudná. ()

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnost. Kathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy… (viac)

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu

17.11.2014

Sepsat celovečerní adaptaci videohry Uncharted není legrace. Na tomhle úkolu si vylámalo zuby už několik lidí, a to včetně Davida O. Russella (Terapie láskou), Thomase Deana Donnellyho a Joshuy… (viac)

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)