James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

Lenny.M

Daniel, Judi, Raplh a Javier? Sorry, ale jaké jiné hodnocení mám dát :) V poslední době jediný film, který mě k smrti nenudil a dokonce jsem se dobře bavila. Pro dávku zábavy zmáčkněte Skyfall! ()

hammer_head

Tak tohle, že má bejt film, kterej vydělal miliardu? Ne, že bych mu tu miliardu nepřál, ale sere mě to, že kvůli velkému kasovnímu úspěchu prodloužej smlouvu s Craigem, už jsem se těšil, že ten rudej ďábel z reklamy na clavin vypadne a nastoupí někdo přijemnější. Craig mi ve Skyfall vadil víc, než kdy předtím, vypadá staře, strhaně, každá akce ho unaví a on zrudne jak rak. Je to ten typ chlapa na kterýho se špatně dívá a ještě hůř zvyká, vypadá spíš jak vymahač dluhů nebo vyhazovač z barů, než sympaťák a svůdník, kam se sakra podělo to že je to Bond, James Bond. Další věcí je příběh, který není ničím zvláštním, asi sem opravdu mimo, ale vůbec nechápu proč má zrovna Skyfall takovej ohlas, jak na recenzích tak i na financích. S takovouhle se příští díl může jmenovat James Bond penzista=> aneb jaké beru prášky. Ale i přesto všechno se jedná o solidní akční nářez. ()

marhoul

Senzační bondovka! Nenudila jsem se ani vteřinu, naopak jsem se královsky bavila! :-) A Daniel Craig mě v roli 007 prostě dostal! Úžasné, vřele doporučuji a hodnotím maximálním počtem hvězdiček! Tomu se říká superbiják! ()

korbitch22

Takže vážení, to už si ze mě vážně děláte prdel!!! Nejlépe hodnocená Bondovka?Největší finanční zisk?To jako vážně?Po kvalitním úvodu ( ve kterém Bond udělá hned dvě neuvěřitelně dementní chyby, což mi k agentu007 nějak nejde ) ve kterém je skvělá honička na motorkách přichází rozvleklá nuda s příšernými logickými kiksy a hromadou nepodstatných dějových linek a postav.Je to zbytečné dlouhé, zoufale málo akční, Q je vyloženě trapas, minimum Bondovského humoru, otravná píča M s velkým P, kvůli jejímž imbecilním rozhodnutím a jejímu povrchnímu chování chcípá jeden agent za druhym, ale bůh ví proč ji Bond skoro miluje.Světlá chvilka přichází s nástupem geniálního Javiera Bardena, který je bohužel potom v ději degradován na přiteplenou a směšnou figurku s tím nejvíc ubohým a profláklým motivem a to pomstou.Slabá Bond Girl, asi nejhorší snad ze všech 23 Bondovek.Stupidní logické zvraty, hlavně Bardenův útěk je výsměch snad každému normálnímu divákovi, jenž už má za sebou nějaký ten film, ono je totiž nejlepší připojit k interní síti počítač člověka, který se bez problému dokázal nabourat do sítě MI6, to jsem si myslel že snad to dvd vypnu.Kudlou dozad bylo imbecilní finále ve Skotsku, stačilo zavolat pár agentů a udělat past, ale né, on totiž chrabrý James se starou loveckou puškou a jedním seschlím dědkem přeci zmákne komando zabijáků :D Když potom Craig brečel plácal jsem se smíchem do kolen a děkoval bohu, že sem za tuhle přehodnocenou sračku nedal 150,- korun v Cinéééstáárůů.Vrcholem mé vší nasranosti zůstává ohavný a otravný product placement.3* si film zaslouží s vodřenou prdelí, za pár světlích okamžiků jako epicky zmáknutá akce ( které je ale zoufale málo ) odkazy na starého dobrého Bonda, hlavně úplný konec mi malinko zvednul náladu a skutečnost, že v dalším díle neuvidim tu starou píču.Jinak se musim opět strašně smát jak v dnešní době můžete natočit nudný a povrchní roztahaný žvást, který absolutně sere na logiku, s primitivním scénářem ignorácí vlastně všeho, co kdy dělalo Bonda Bondem a oni vám na to diváci skočí a vychvalují to jako nejlepšího Bonda.Pro mě zůstává Bondem Pierce Brosnan, nejlepší Bondovkou Zlaté Oko a jediným dobrým filmem s Craigem Quantum of Solace.Jestli vám tohle stačí k tomu, abyste vytáhli tak mizerný film na 84%, tak děte všichni do prdele.55%. ()

mcb

Skyfall je jako výběr toho nejlepšího ze starých a nových bondovek. Formálně velmi invenční a zároveň značně sebereferenční dílo, které odkazuje k podstatě sebe samého a zároveň se nebojí prozkoumávat nové možnosti. Mám takový pocit, že při druhém zhlédnutí bude Casino Royale až na druhém místě. Více v recenzi... ()

Scalpelexis

Po 4 letech tu máme opět nejslavnějšího agenta filmového plátna a oslava 50. výročí první bondovky, pokud tak můžu Skyfall brát, se povedl. I když jsem se obával, že by se mohlo jednat o až moc artovou podívanou na úkor akce díky muži sedícím na režisérském křesle, tak se naštěstí tyto předtuchy nenplnily a Craig si opět solidně zasportoval. O Skyfall bych mohl mluvit v mnoha superlativech: Craig je opět správně naštvaný, Judi Dench tvrdohlavě šarmantní, fantastická hudba s po dlouhé době úžasnou, záda mrazící a hlavně noblesní znělkou (A to Adele nijak neposlouchám), řachající metro, nostalgie na rozdávání, ale hlavně neskutečně výborný záporák v Bardemově podobě, ze kterého jsem radostí až slintal. Na druhou stranu má snímek k dokonalosti stále poměrně daleko, i když se v mnoha ohledech snažil Mendes vyhovět všem a budoval snímek jako celek než kousek sestavený z dokonalých částí. Proto je tam akce spíš méně než více, příběh pouze fungující, humoru poskrovněji, žádná do budoucna legendární scéna, málo postelovek se sličnými dámami, a konec..pro někoho asi krásně stylový, pro mě už možná trošinku old-school. Celkově je Skyfall skvělý, příznivce 007 naprosto uspokojující a jako akčňák těžce nadprůměrný s pořádnou porcí samozřejmé elegance. Celkový verdikt: Těsné nedosažení 5* a Casino Royale stále nepřekonán, nicméně děkuji za zážitek a těším se na další, již 24. bondovku. [Raoul Silva]: "England... Mi6... so old-fashioned!" [Imax Cinema City Flora, 29.10.2012] ()

Yardak

Filmové 50leté výročí a překvapivý finanční trhák!:o)) Titulní song (a zasloužený Oscar): Adele - Skyfall, autoři songu: Adele a Paul Epworth. ()

VenDulin85

Za prvé, nejsem velký fanda bondovek od té doby, kdy bylo ohlášeno, že nový představitel hlavní postavy je blonďák s modrýma očima (Bonda prostě vidím jinak). Za druhé, dávám pět hvězd. Co mě přimělo se na Skyfall vůbec podívat, byla stejnojmenná píseň od Adélky, před kterou by se měly třást všechny zpěvačky, protože síla jejího hlasu rozrazí kámen i lidské srdce... Poslouchala jsem tu píseň pořád dokola, až jsem si řekla fajn, kouknu se na to. Po shlédnutí stále nejsem Danielem Craigem nadšená (nic proti němu jako herci), ale jsem nadšená Skyfallem. Člověk by řekl, že po tolika bondovkách už musí humor mezi M a Bondem vyšumět, ale ne (Proč jste se tedy vracel? Bože, došel jim alkohol, že?). Kromě jiných herců mě velmi potěšila Naomie Harris (po Small Island) jako neohrožená řidička a lazebnice a nový Q, Ben Whishaw. V podstatě nemám výtky a pomalu se poohlížím po předchozích dvou bondovkách, ano, opravdu se na ně podívám a možná si na Craiga zvyknu. ()

mat.ilda

To jsou mi novinky! Neostřílený a zamilovaný Bond přejde z Casina Roayal do megaakčního rozčarování jménem Quantum of Solace, aby se stal sirotou, hojící si ztrátu iluzí pohledem na dno lahve, což mu přivodí ztrátu fyzičky, nedokrvenost končetin, značný pokles zájmu o ženy a snad poprvé se v jeho tváři na okamžik zjeví zděšení! A mně se tato změna, včetně té na režisérské stoličce, hodně líbí! Mimo jiné způsobuje, že mně jeden každý, ne zrovna oblíbený herec skvěle sedí, všem ale neoddiskutovatelně vládne Daniel Craig svýma rentgenovýma očima, ledovým úsměvem, ráznou řečí těla, ušatou stínohrou a bondovskou noblesou, která mu umožňuje s naprostou samozřejmostí prokráčet ceremoniály exotických zemí bez ztráty své agentské důstojnosti. Až na několik inovací však nová bondovka ctí statut svých předchůdců, takže očekávaný titulkový úvod s ústřední písní naprosto úchvatný, anglický humor dobře vysušený, cestování veřejnou dopravou nestandardní, stejně jako divoká jízda tržištěm (na nebohé koření v orient bazarech mají agenti zvlášť spadeno :-)), výbuchy všeho druhu a samozřejmě gymnastické prvky i pády, neslučující se se životem. A kromě drobných změn v Bondově osobnosti přibyly efektní nanosekundové záběry, spousta prosklených dveří a stěn (asi sponzor), poodhalená tajemství, velký prostor pro "M" a poslední třetina v duchu filmu "Sám doma" pro dospělé, což mě stačilo naplnit velkou radostí z prožitku, kterému bylo málo i těch 143 minut. ()

heyda

Byly tam jisté momenty, které si říkaly o 4 hvězdičky, ale přepísknutý závěr opět usadil nového Bonda do typického průměru. Zajímalo by mě, kolik se ještě natočí Bondů, protože dle mého názoru je bondovský příběhový potenciál dávno vyčerpán. Ale třeba se dalšího filmu chopí nový režisér a stane se zázrak. Kdo ví... ()

jojinecko

Nemôžem si pomôcť, mňa ten nový Bond dostal. Sam Mendes bol tou najlepšou voľbou pre režisérsku stoličku a dúfam, že ďalšia bondovka bude opäť stáť na jeho režisérskych schopnostiach. Skyfall má všetko, čo by mal JB mať (až na výraznejšiu bond-girl:), ale tentokrát som videl aj niečo naviac. Skyfall je pre mňa definovaním nového Bonda, akčnou a zábavnou jazdou s poriadnou dávkou nadhľadu, šarmu, skĺbenia old-school a nových prvkov. O 5tej * definitívne rozhodlo nasadnutie Bonda do starého Aston Martina a záver na štýlovej škótskej pustatine - krása. ()

Flego

Nápadné na poslednej bondovke je, že jeho hrdina je hodne poludštený. Je zarastený, pije pivo a už to nie je ten neohrozený hrdina, hoci aj zmŕtvychvstanie sa nestáva každému.:) Mne sa takýto Bond páči viac, lebo ako divák mu viacej verím. Ďalšou nápadnou zmenou je, že nebojuje proti vonkajšiemu nepriateľovi, tento príbeh je z vlastnej kuchyne ( rozumej MI5 ) a tentokrát je v ohrození M ( Judi Dench má veľký priestor ) a povesť jej úradu. Preto je príbeh dosť osobný. Inak sa ide po vyšľapaných stopách, po dychberúcom úvode nasledujú krásne titulky ( osobitne vyzdvihujem song Adele ). Pri dvoch-troch scénach sa mi nepozdával strih a na škodu veci sa film dostal na istý čas do závozu a chvíľu mu trvalo, než sa rozbehol. Nástupom hlavného záporáka Raoula Silvu ( vynikajúci samopašne démonický Javier Bardem ) sa film dostal do želaného tempa a až do konca bol okulahodiaci. Určite k tomu prispel aj Newmanov soundtrack. Skyfall je atraktívny, živočíšny film a príjemnou zábavou k 50.-temu výročiu filmových bondoviek. ()

sharky

Sam Mendes a John Logan budiž pochváleni! Kdyz přišlo Casino Royale, ktere doslova splachlo předchodzich 20 filmu do vylevky a tvarilo se, ze krome jmena Bond a herecky hrajici M (za cimz byl nepochybne spis financni kalkul spojeny se slavnym jmenem oscarove hvezdy) nema s bondovkami nic spolecneho, bral jsem to jako kudlu vrazenou hluboko do zad vsem fanouskum, kteri producentum dali vydelat velkou spoustu penez. Ano, bylo mi jasne, ze Bond potrebuje nejak inovovat, jen mi to prislo udelane prilis nasilne. Skyfall vypada presne tak, jak jsem si vysnil Casino Royale. Po dvou filmech s podivnym cizim agentem se konecne vraci stary dobry 007. Je lehce inovovany, chvilemi je to spis temny rytir Bond, ale pri tom neztratil nic ze sveho kouzla a hlavne se s nim vraci vsechny stare dobre postavy. Bond cedí jednu suchou hlášku za druhou, projde pár velmi zajimavých lokací (vylidneny japonský ostrov Hashima) a najde si čas i na pár starých odkazů jako auto z Goldfingera, nebo Q zas připomene výbušné pero a podobně. Skyfall vrcí do bondovského světa zpátky šarm, eleganci, kouzlo i nadhled a též chytlavou uvodní písničku. Fanoušek musí překousnout málo akce, hodne dialogů, trochu poezie i fakt, že jediné regulérní bondgirl v tomto filmu už táhne na osmdesát, ale nic z toho mi výrazně nevadilo. Jediným skutečným průšvihem je velmi mizerná hudba - obzvlášť ty skřeky v závěrečných titulcích poté, co dozní James Bond Theme - to je tak strašné, že to ani nejde označit za hudbu. Davide Arnolde, vrať se! ()

Roman.Ticka

Mendes potvrdil svůj status sociálního režiséra. Díky citlivému oldschool přístupu, navíc komplexně mistrně zvládnutému, má jeho vypiplané dítě vyšší kredit a zaslouží si všeobecnou pochvalu. Jako by postupně maloval vzácný obraz, který nabývá na kráse, zajímavosti, kvalitě, hodnotě a čím je starší, tím je lepší (přenádherný úvod!). Mířím k podstatě záruky úspěchu filmu, čímž je stylové invenční nenápadné boření přeceňovaného kultu mládí a krásy. Až se bojím, že se budou mladí nudit, i když si zde každý najde svou trošku potěšení, přesto Skyfall patří do okruhu středněgeneračního publika. Nebýt spontánní náhodné kolektivní akce, patrně bych se Bondovi vyhnula obloukem, není má oblíbená série a hlavně kvůli osobní averzi k některým hercům. Kromě inteligentního nepředvídatelného příběhu, vtipných hlášek, úchvatných scenérií a detailů, pěju ódy na skvělou hudbu i úvodní soundtrack a samozřejmě dostatečnou porci psychologie.☺ ()

poz3n

Poprvé v životě jsem vyrazil do kina na Bonda. Hodnocení skvělé. Režisér jedním z mých nejoblíbenějších. Jenže Skyfall není drama o smyslu lidské existence, nýbrž akce naplněná akcí a hláškami. A vše je již stokrát opakované, a já mám pocit, že to již není pro mě. A samozřejmě si neopomenu vzpomenout na Jasona Bournea, na to, jak je skvělý, jak ho miluji a jak si ho chci vzít. Zato Bonda ne. 6/10 ()

Jinny

Nová bondovka je hlavně ukázka kvalitní filmařiny, na sto procent jeli Sam Mendes, kameraman i herci. O něco víc se mi líbila první polovina než ta druhá a skotská anabáze byla takříkajíc chucknorrisovská. Téma "starý a nový" (Bardemův klasický bondovský záporák versus moderní geekovský Q) a pocta bondovskému kultu tu na druhou stranu funguje mnohem líp než ve Dnes neumírej. ()

anais

Skyfall ukazuje v jak širokém žánrovém spektru se agent 007 může pohybovat. Bardemův záporák tu v podstatě slouží jen jako mediátor vztahu mezi Bondem a M. Díky němu jsou jejich osudy dohnány až do fatálního finále, které spíš než akční film završuje vztahové melodrama "matky a syna". Krom toho Mendes většinu lokací prodává neuvěřitelně komponovaným záběry - ať už je to "bladerunnerovský" mrakodrap v Shanghaji, plovoucí Makao nebo závěrečný Skyfall jak vystřižený z viktoriánských románů... Troufám si tvrdit, že vizuálně nebyl Bond tak dotažený snad ještě nikdy. ()

honajz

Tak nějak se mi stýská po té chlapské "pohádkovosti" a vůbec všeobecném nadhledu původních Bondů. Tohle je podobně blbé jako novodobí Bourneové, kteří se s tím chamberlainovským nemohou měřit ani náhodou. Kde je původní napětí a tajemství? Jinak istanbulské střechy jsou nějak moc v kurzu letos, viz Dalších 96 hodin. Mimochodem, úvodní titulky a písnička je jen počítačová esence toho the best of minulé filmy s Bondem, ještě když to byl Bond. ---- Ale k filmu samotnému. Jsem rád, že tvůrci zkusili propojit atributy minulých Bondů s tímto novým restartem (Aston Martin, Moneypenny), ale jinak působí film hodně schizofrenně. Na jednu stranu hodně temně, drsně, skoro až realisticky s nějakými snad dokonce psychologickými pokusy), na druhou stranu se konečně objeví sem tam fór, nějaká slaboučká hláška, dokonce už zde máme oblíbený Bondův nápoj, i když bez hlášky... Celkově je to pak takový kočkopes, ani ryba ani rak. Na jednu stranu skutečně pokus o bondovského Nolana s jeho druhým Batmanem nebo Shutter Island, na druhou jde o lacinou a ani ne moc akční vykrádačku mnoha již viděných filmů, jako třeba Stará puška, nějaké ty Delonovky, filmy o IRA apod. Daniel Craig je skutečně hodně drsně vyhlížející macho, ale má to jeden problém - Bondové před ním vynikali nadhledem, pohodou a užíváním si života. Měli neustále klukovský pohled na svět a rádi si hráli. Tohle Craigovi zcela chybí. Drsně se umí tvářit i Cuba Gooding Jr. Také mi trochu vadí politická korektnost snímku a pak ty řeči o tom, jak je mládí chytřejší než dospělí, kteří by měli být odepsaní, ale nejsou. A je otázka, nakolik závěr dává za pravdu teenagerovské klice, podle níž je nejlépe lidi nad 50 zastřelit, nebo zkušenostem a rozhledu starších. Ačkoliv tedy s Bondem má tento film společné jen jakési ne zrovna dotažené vnější atributy, dá se brát jako akční thriller, jakých se točí docela hodně i přímo na DVD, má to slušnou kameru a střih, jenže to by snad měl být u blockbusteru standard. Takže na vyšší hodnocení to nevidím. (Btw - když si záporák mohl koupit malou armádu s vrtulníkem, to si fakt nepřikoupil nějaké rakety, jimiž by barák smetl rovnou?) A když jsme u toho, ani záporák mne moc nenadchl, muž se zlatou zbraní byl o hodně lepší. A také řeči o tom, že dnes špioni nemají co na práci, když skončila studená válka, jsou hodně zcestné. A že by tedy bondovky neměly o čem být... Jo, pravda, a málem bych zapomněl na ten vlak - kde že to jezdí nákladní vlaky s osobními v jednom? Nu, a abych ten chaotický sled myšlenek nějak zakončil - až někdo natočí film o tajném agentovi s klukovskou duší, který se dokáže radovat ze života, a bude to mít nadhled a vtipné dialogy, budu v sedmém nebi. Proč se takové filmy už netočí? ()

rikitiki

Dva ublížení chlapečci spolu bojují o přízeň zrádné Matky a přitom neváhají likvidovat si vzájemně oblíbené hračky (ženu, vojáky, auto, helikoptéru...). ____ Film začíná nejkrásnějšími titulky, jaké jsem kdy viděla: poetická obrazová skladba si pohrává s motivy živlů a přitom zlehka připomíná bondovské téma ze starších filmů. Následuje fascinující úvod okamžitým skokem do děje a nápaditou, rychlou a přitom přehlednou stíhačkou v ulicích města, přes jeho střechy a v jedoucím vlaku. Macho agnet se vším všudy. ____ Jenomže doba už je jiná, než v 70tých a 80tých letech, věci nejsou jednoznačné a Bond musí navléknout přemýšlivý, psychologizující kabátek. A ten mu, narozdíl od jeho obvyklých obleků, nesluší stejně jako ta vintage teplákovka, kterou nosí při testech zdatnosti. Je to psychologie tak banální a tolikrát viděná, až je nechtěně legrační. Hláškující hajný snímku taky nepřidal, protože jeho výroky byly téměř uvozeny upozorněním: Pozor, teď přijde hláška! Pár minut mi trvalo, než jsem si zvykla na hlavního padoucha a způsob, jakým se projevoval. ____ Kamera ale kouzlí a mnohé scény mají labužnickou příchuť (střílení ve vodě vzhůru k zamrzlé hladině, boj o rodiné sídlo, výbuch centra MI6, Matka stojící u rakví svých agentů...). Nevadily mi příliš ani nelogičnosti v ději, protože ty k tomuto typu filmů patří. Důležitější je akce a ta je tady vymazlená a vychytaná._____ Na představě Bonda, pro kterého by jistý druh lásky nebyl první zkušeností tohoto typu, je něco znepokojivě vzrušujícího. :) 14. 1. 13. ()

HellFire

No to mě podrž za kšandy. Tohle že má být ten všemi do nebe vynášený miliardový Bond? Kde je nějaká záživní akce, monstrózní hudba a Bondovy trademarky (svět zašel tak daleko, že kvůli smlouvě s pivovarem neuslyšíte ve filmu proslulé "protřepat, nemíchat" a Bond girl je naprosto nevýrazná a svou chvilkovou účastí nakone i zbytečná)? Místo toho se dívám přes dvě hodiny na film, kde je velká spousta nudných dialogů a scén, vyplněná ne o moc záživnějšími akčními sekvencemi. A to nepočítáma tavoké nesmyslné drobnosti jako je motorka s klíčama v zapalování nachystaná rovnou pro Bonda, volný řetěz na střeše vlaku nachystaný přesně pro Bondova záporáka, výborné načasování helikoptér na ostrově a nesmírně nesympatickou a chladnou M. Ve srovnání s takovým Bourne Ultimatum nebo Casino Royale jde o odpad. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)