James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

frmoll

Celý konečný masakr ve Skyfallu byl dosti předvídatelný a hlavní záporák byl jak přes kopírák. Jinak skvělá bondovská zábava. Mimochodem - nikdy bych nečekal že by se mi mohla líbit Adele, velký respekt. ()

TEKAS

Skyfall od Adele si pro mě žije vlastním životem a neseděla mi do titulků, ale co no, film to byl parádní, navzdory tomu, že Craig pro mě prostě nikdy nebude ten správný Bond a Bardena nemám ráda. Do bondgirl jsem se zamilovala i já, ta její postava, no lidičky, za tu by nejedla z nás zaprodala svou duši. Nový svěží roztomilý geek Q - prosila bych i v 24 a 25. Děkuji pěkně. ()

Zl0

Keby som sa pristihol že som tomu nejakým omylom dal 5 hviezd, tak spravím nasledovné: Vyspím sa na to, lebo ráno je múdrejšie večera. Potom si odmyslím že je to zo série James Bond. Pauza a hlt červeného vína, lebo martini nepijem. Potom by sa to dalo rozumne zhodnotiť, možno by sa mi už aj zazdalo že záverečná scéna je somarina zamaskovaná atmosférou a niečo z toho som už raz aj niekde videl. Áno, v Cliffhangerovi. A ani ten bager by ma tak nepoplietol že by som to omylom označil za filmový klenot. Dobrý akčný film ktorý ma v závere nudil. Nič viac, nič menej. ()

Marator

Nejpovedenější Daniel Craig Bond, skvělý padouch Bardem, dobré lokace (hlavně Skotsko, město duchů), výborné úvodní titulky a píseň od Adele. Prostě dobrá podívaná od Sama Mendese. R.I.P. M ()

Tiiso

Nikdy bych neuvěřil, že se něco (série 007) stejné dá pořád a pořád předkládat jijným způsobem. Sam Mendes mě přesvědčil, že to prostě jde. V době kdy mnozí lidští hrdinové, ve svých nekonečných filmových reinkarnacích mají tendenci přeměn v superhrdiny, Mendes hodil opačný kurz (skvěle tento trend nabídl M. Campbel se svým Casino Royale) a dvojitou nulu nám předhodil jako bytost veskrze obyčejnou a zranitelnou. A aby se zarytí fanoušci "Old School" J.B. nemohli zlobit, tak ten přerod zabalil do několika klasických "Bondovin", ale takovým způsobem, že potichu zírám. A nejlepší na tom je, že jsem snímek viděl již několikrát (cca pět až šestkrát) a zírám více a více. Ten film prostě zraje. Úvodní "klasická" scéna se velmi dobrým způsobem přemění v lahodně pomalou (takřka deset minut bez dialogů) scénu v Šanghai, která opět přeskakuje do rytmičtějšího Macaa. Když jsem snímek viděl poprvé, nasazený rytmus mě moc neseděl a scény byly poněkud zdlouhavé a nerovnoměrné (proto film ode mě původně dostal 4h). Ale s každou další projekcí se tento pocit ztratil a já jsem plný radosti, že jsem asi našel režisérův záměr. Ale toto je čistě subjektivní pocit. Snímek pak dále pokračuje v nastaveném trendu ke svému konci, který nejen uměl překvapit (co se obsahu týče), ale i ukázat, že se tvůrci nebojí svět kolem agenta Jejího Veličenstva, předložit opět po svém. Za to jim posílám dík. S D. Craigem nemám osobně problém a tak není filmu co moc vytknout. Záleží již jen na malých subjektivních pocitech diváctva. Soundtrack není vymšlen špatně. Je poplatný roku 2012 a uvidí se jestli bude mít za nějaký ten čas co nabídnout. Stejné je to s úvodní skladbou. I když za sebe říkám, že od Casino Royale mají skladby co kvality se týče, vzestupnou tendenci. Trikovost a filmové zpracování velmi dobré, snad až na scénu s havarující soupravou metra. Takže ať chci nebo ne, vychází mě hodnocení někde mezi 4-5h. ()

Don82

Staré způsoby jsou ty nejlepší a pro Skyfall to platí ve všech směrech: Stavba děje, zápletka, rozvržení postav a spousta odkazů na starého Bonda. Že by tedy něco pro pamětníky? Vůbec ne. Sam Mendes má velmi vytříbený vkus pro dávkování napětí, časování scén a když už to nemůže být lepší, tak přijde s naprosto dokonalým dialogem a postavy jednoduše hrají koncert na plátně. Mendesovi prostě tleskám za tu odvahu jít proti času a udělat vyváženou Bondovku s nádechem retra, ale visuálem 21. století. Samotný Craig nejlepší co jsem zatím viděl. Po katastrofálním Quantum of Solace, které jsem naprosto nerozdýchal je Skyfall 180° obrat v sérii 007, který zde nebyl minimálně po celou dobu kdy byl Pierce Brosnan u kormidla. Jen tak dál! ()

Falco.araea

Poníženě se přiznávám, že to byla moje první Bondovka. Honičky po střeše na motorce jsou sice vtipné, ale když podobné srandičky provázejí celý film, už to začne pomalu nudit. Postavy mě taky zrovna moc nenadchly, kromě teda pěkného Q, do půlky filmu jsem nevěděla, koho Bond vlastně honí. No, zkrátka, slibovala jsem si více... ()

GudMen

Po sedmihodinovém maratonu jsem si na agenta ve službách Jejího veličenstva uvykl natolik, že se mě zmocnila tendence chtě nechtě nadhodnocovat. Skyfall, stejně jako předchůdci, lehkomyslně zneužívá zbraní, bagatelizuje násilí a redukuje ženy na sexuální objekty. Naštěstí si jej vzal do parády jeden z nejvšestrannějších režisérů současnosti, což mu jen prospělo a zmíněné neduhy, třebaže nepatrně, potlačilo. Zajímavé a zároveň potěšující je tak například zjištění, že z novodobé série je to právě tato bondovka, která jako jediná, byť s odřenýma ušima, projde testem Alison Bechdelové. ()

Zombiepod

Po slabšom odklone v Quantum of Solace sa agent 007 vracia v plnej paráde. Mendes postavil žáner bondoviek do úplne iného svetla, a dokázal stvoriť majstrovský film, a pravdepodobne najlepšiu bondovku všetkých čias. Výpravná, dobrodružná pecka s perfektnými dialógmi, kde ani jedna scéna neodbáča od príbehu, bez jedinej zbytočne hluchej scény, a predovšetkým s geniálnou dvojicou - nikdy nestarnúci drsný elegán Craig a ultimátny zloduch Bardem, ktorý si pripísal na svoje konto ďalšiu nenapodobiteľnú rolu záporáka. Po celú dobu ma napĺňal pocit nadšenia, vzrušenia a nefalšovaného adrenalínu až do finále, ktoré som teda ani v najmenšom nečakal a s bondovkami ako ich poznáme nemá vôbec nič spoločné. Lepšie ako Campbellove Casino Royale ktorému som dal päť, tu dávam pomyselnú hviezdu naviac. Držím režisérovi palce pri ďalších dieloch, pretože samého seba v tom najlepšom bude ťažké prekonať. ()

TaNya_

Podobně jako Casino Royale je tohle zas trochu posun jinam. Mohl by být problém s navázáním, ale tohle radši přenechám odborníkům. Záporák opět vybrán bravurně, nikoho lepšího než Bardema najít nemohli. Na druhou stranu se ale postupně mění i zbytek hereckýho obsazení. Zatím to vychází, no uvidím co bude příště.. ()

rottik-cb

O co netradičnější Bondovka, o to lepší film. Samozřejmě má pár much, hlavně stopáž je přepálená, ale bavil mě a to hned z několika důvodů. 1. Gin Wigmore v reklamě na Heineken coby hlavního sponzora, pecka! 2. Úvodní písnička a titulky. 3. Exteriéry, radost mi udělal hlavně Istanbul. 4. Herečky: Naomie Harris je ve filmu skvělá, Judi Dench opět potvrzuje, že je nepřekonatelná. 5. Vlak. Honičky a přestřelky jsou prostě boží. 6. Obsadit Javiera Boldena do role záporáka byla geniální volba. 7. Na ocelově šedý Aston Martin DB5 se skvěle kouká, škoda ho. 8. Mendesova precizní režie. Takže: „Welcome to Scotland.“ ()

satanjel

Tak z tohto filmu mám úplne zmiešané pocity. Miestami ma nadchol, že som až blahom chrochtal, miestami to bol čistý brak, až som sa hanbil pred sebou, že to pozerám. Vyzdvihol by som úvod, prevedenie komplikovanosti bondovho vzťahu k M (hlavne na začiatku filmu) a samozrejme akčnú scénu z mrakodrapu. Ak by celý film bol na takej úrovni, 5tim hviezdičkám by neušiel. Avšak patrí do radu bondoviek, a preto do neho museli natlačiť kopu "bondovských" akčných a iných scén, ktoré sa snažia pôsobiť odľahčene, čo popri kvalitných vyššiespomenutých scénach vyznievajú proste len tupo. Moju inteligenciu iritovali najmä záporáci. Záporákovi číslo xy Bond v priebehu posledných 5 minút zabije 20 kolegov, a keď na Bonda konečne mieri, tak čo urobí? No samozrejme sa priblíži na vzdialenosť, kde ho môže Bond spacifikovať. Asi to bol latentný homosexuál a nedokázal potlačiť pocit, že sa chce s Bondom objímať. Ten hlavný záporák musel, žiaľ, tiež spĺňať kontúry bondoviek. Predtým, ako chyteného Bonda idú popraviť, mu musí porozprávať celý svoj evil plan. Ako keby mu ho nemohol prezradiť až potom, čo bude prevŕtaný olovom. ()

Domineus

Bondovkám som sa vyhýbal, no tento film som vynechať nechcel. Vynikajúca titulná pieseň v podaní Adele, skvelý výkon pána Bonda, vynikajúci strih a vynikajúca prestrelka, ukončená výbuchom domu(pevnosti). Po Návrate Temného Rytiera pre mňa druhý najlepší akčný film. ()

Oudee33

Když se tak poohlédnu zpátky, tak Bonda ztělesňoval zpravidla nějaký "štramák ". Craig ne, to je psí čumák, nicméně svojí vychytanou nekompromisností a přísným faceliftem staví Bonda na úplně jinou úroveň. Pro mě ideální volba a tahle poloha mě u něj baví! Příběh slušný a některé téměř umělecké scény dostávají tenhle akční žánr zase o něco výš. 77% ()

Uesbe

výborne realistické, temné ako dnešok, pripomína Nolana......prospelo.....Craig je stále k svetu, Ben je dobré iQ a najlepšia Bond girl je...tadá........Javier! ()

J.e.r.e.c

Nuda. Rutina. Prázdnota. Nejhorší film s Bondem. Nenašel jsem v něm jediný záchytný bo(n)d, pamětihodnou scénu, vtipnou přestřelku. Jestli jsem se dvakrát uchechtnul (z toho jednou při „last rat standing“), bylo to hodně. Funguje to líp jako reklama cestovky na zájezdy do Šanghaje, Macaa nebo Skotské vysočiny, než jako pokračování legendární série. Scénář je tak plný nelogičností (dopředu připravený geniální plán, výbuch v podzemce, kde jsou všichni ti programátoři, co procházejí firewallem MI6 jako nic?), že se nějakou smysluplností děje nemá cenu vůbec zabývat. Konglomerát toho, co jsem už viděl v jiných filmech – tu Šakal s Willisem, támhle Mlčení Jehňátek, hergot, vždyť to kopčí dokonce i Zlaté Oko! Celé je to zastřešené marnou snahou o velkolepý spektákl à la Temný Rytíř, což jenom dokumentuje bezradnost tvůrčího týmu, co s tím Bondem vlastně udělat. Po řemeslný stránce samozřejmě v pohodě, ale, kurva, vždyť je to totálně sterilní akční podívaná! Emoce se asi měly dostavit kvůli ohrožení života M, ale tahle nepříjemná bába mi byla celou dobu dokonale ukradená. Bardem nehraje zle, ale na jeho postavě není kromě teploty zhola nic zajímavého. Fiennes, Whishaw a varan se snažej zachránit, co se dá, hezký je i zrod Moneypenny, ale to je prostě málo! Já jsem čekal víc, daleko víc. Tenhle Bond chtěl bejt říznej a stylovej jako pravá skotská whiskey, ale přitom je slabej a obyčejnej jako několikrát vyluhovanej sáček Tesco čaje. 60 % ()

Tamdydam

Bondovky byly vždy přitažené za vlasy (mírně řečeno). Ovšem byly alespoň podány s nadhledem a humorem. Současné bondovky jsou čím dál tím absurdnější, zároveň se ale(narozdíl od svých předchůdců) tváří smrtelně vážně. Což z nich činí hovadinu prvního řádu. Krom toho všechny hlavní postavy jsou krajně nesympatické (Bondem s ksychtem zabijáka KGB počínaje, arogantní starou semetrikou Em konče). Největší problém mám ale s absolutní amorálností nových bodnovek. Každou druhou bezohlednou honičkou by agenti jejího veličenstva způsobili větší jatka než teroristé, proti kterým bojují. Ocenit musím ústřední melodii. Jednu z nejlepších, co v bondovkách zazněla ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)