James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

JPO

Pokud k Skyfall přistoupíte jako k akční špionské krimi a ne jako k bondovce, budete vrnět blahem. Craig je král a Bardem bůh. Spodní prádlo, které budete mít při sledování na sobě, už nepůjde vyprat. ()

dewil21

Sam vzal z těch nejlepších bondovek to nejlepší... protřepal, nemíchal a stvořil Skyfall. Pro něj to rozhodně nebyl pád z filmařských výšin, ovšem pro Bonda, to pád byl... a to doslovný. Doby, kdy ho obklopovaly krásné ženy, luxusní vozy a kdy ničil nepřítele hodinkami, jsou nenávratně pryč. Craig je sice sexy i neoholenej, nicméně se mu v poslední době moc nedaří, zranění přibývají, v práci ho to nebaví a domov má v kartonových krabicích ve skladišti. Je vyhořelej, docela dost pije a na fyzičce je to znát. Ze dna se musíte odrazit... Bond, stejně jako Batman, musí povstat z vlastního popela, postavit se minulosti, postavit se tváří v tvář sám sobě, aby mohl čelit zatraceně charizmatickému hlavnímu záporákovi. To vše Sam Mendez půvabně zabalil do neotřelých a bondovsky originálních obrazů, ve kterých si pohrává s barevnými filtry a stíny, což není u něj nic nového, ovšem v předchozích Bondech budete tohle hledat stěží. Navíc na umění povýšil i akce, které si konečně můžete vychutnat, aniž byste při sledování ztratili přehled a potěší i choreografie bojových scén. Už bylo na čase... I když se to na první pohled může zdát, film není jen vážné, freudovské drama, nechybí karikatury, sarkasmus, satira... dialogy jsou sice někdy mírně lacině prošpikovány odkazy na předchozí snímky, zato s bondovskými hláškami se zachází jako se šafránem, zazní jen jednou, přesně ve správný čas a tu nejtypičtější vlastně ani nevysloví. Celá koncepce mě nadchla, díky Same. Můj nový idol se jmenuje Bond. James Bond... Nelíbí se vám? A co jste čekali? Výbušné pero? ()

godspeed

Tak na vzdychání u povedených akčních scén už jsem moc starý a bohužel příběh pitomý a tuctový, jak to jen šlo. Řemeslně výborný film bez nápadu aneb vykalkulovaný kasovní kousek. ()

Lilien

doba ide dopredu tak isto ako aj špionáž či samotný Bond. Občas nieje zlé k inováciám doby pridať niečo to klasické, pridať najlepšieho záporka za posledných 10 bondoviek, spoľahnúť sa na agentov šarm či nadupanú akciu, a vznikne veľmi kvalitný film. ()

BlacksharkX

Začínám koukat na Skyfall a takřka hned po 10 minutách jsem viděl natolik dokonalou scénu (Bondova smrt a jeho následný pád do vody), že jsem zíral s otevřenou pusou. Úplně jsem z toho chytl "husí kůži" a nakonec tento pocit umocnila píseň Skyfall začínající hrát. Nečekal jsem tak famozní začátek, to rozhodně ne. Během filmu jsem se dál kochal nabušeným scénářem, skvělým hereckým obsazením a úchvatnými hereckými výkony (hlavně Javier Bardem a jeho zlodušský smích, když sedí v cele a také samozřejmě Daniel Craig podle mě nejlepší Bond, kterého jsme kdy viděli). Už jenom doufat v to, aby se příští Bondovky chopil podobně schopný režisér jako je Sam Mendes. ()

hamir0

Je to hlubší, ponuřejší, depresivnější, propracovanější. To všechno bývají ingredience dobrého akčního filmu, ale do bondovky se bohužel nehodí. Zasloužený průměr. ()

beso74

SPOILER! SPOILER! SPOILER! Zabili Judy Dench, parchanti!!! Inač asi najcivilnejšie ladená časť o tajnom agentovi jej veličenstva, kedy sa konečne divák dozvie aj niečo o jeho minulosti. Škoda, večná škoda, že M už jej veličenstvu doslúžila. A zdravé rozhorčenie mi nedovolí dať plný počet bodov. Ak to takto pôjde ďalej, nabudúce zrušia aj agenta 007 a namiesto neho povolajú nejakého holobriadka s typovým označením 47 ( to číslo možno že bude vytetované aj niekde na ňom, aby nezabudol ako sa volá...) ()

pekl

Na tomhletom ještě dneska někdo ulítává? Hned na začátek 15 minut honička se zločincem, při které měli být podle fyzikálních zákonů oba asi tak 10× mrtví. Částečně se odehrává na tržišti plném lidí, 2 auta a poté motorky v plné rychlosti, stovky vystřílených nábojů; hlavní hrdina zázračně přežívá…uff Přiznávám bez mučení, že jsem v životě neviděl ani jednoho Bonda. Nějak jsem asi podvědomě věděl, proč ho nevyhledávám. U Skyfallu jsem podlehl jen proto, že jedna nejmenovaná osobnost napsala na svém twitteru: „Naše recenzentky se opět vyznamenaly – nepoznaly zásadní film“. Takže zásadní film…hm. Já bych spíš řekl nelogická slátanina pro dospělé děti odkojené dnešní dobou, tj. povrchní, nekritické a oslněné efekty všeho druhu. Mnoho desítek minut filmu je nádherný…přírodopisný dokument z cizokrajných krajin a asijských měst po soumraku. Navíc překvapivě ošklivý hlavní hrdina. Ale hlavně zkažený sobotní večer. ()

SKreyn

Podľa mňa to bola najslabšia časť James-a Bond-a. Pripadalo mi to silené, akoby narýchlo natočené nejakými amatérmi, plus ešte ako bonus nie moc podarený český dabing. Nepáčilo sa mi to, bohužiaľ. Najlepšia na celom filme bola úvodná hudba, tento film je pre mňa jedno veľké sklamanie, toť vše. :( ()

Maniik88

Pravdu povediac, čakal som viac, o mnoho viac. Akosi sa zovšadiaľ hrnuli chváli a keď som sa k tomu dostal plný očakávania, nejako ma to nepresvedčilo. Úvod bol super, zvyšok filmu potom nedosiahol taký vrchol. Chýbali mi Bondovské hračky, auto, niečo originálne. Miesto toho sme sa previezli v starom Astone azda ešte z prvého Bonda. Záporák bol správne slizký, Bond girls tento krát nič moc, soundtrack od Adele super. Pravdu povediac, ma najviac oslovil úvod a úvodné titulky s pesničkou. No a koniec bol na štýl Expendables, čiže bezhlavá streľba z gulometov. Craig mi na toho Bonda asi nikdy nesadne. U mňa veľmi slabé 4*, zase taký prúser to nebol, ako predošlé Bondovky s Craigom. ()

AjfelCZE

Pro mě dobrá bondovka ;) Sice se Bond vychrápal jen s dvěma ženami ( příště trochu více ženských!!! ), nechal se osahávat jedním chlápkem s umělým předkusem typu "Ronaldinho ala Pavel Horvát" a trochu zestárl, ale pořád to byl dobrý akčňák se vším všudy. Pro mě za 5! ;) ()

xylofonka

James Bond dokázal v předchozích filmech dospět a nyní nám ukazuje, že s přehledem dokáže i stárnout. Naprosto nepopsatelný zážitek a záporák, ze kterého vám bude špatně ještě týden. ()

dogma97

Když mi z bondovky zmizí vtip, lehkost a nadhled - tedy vše, co mi umožňovalo tento subžánr konzumovat se shovívavě pobaveným úsměvem, zbyde nestravitelná, vážně se tvářící pompézní a logiku postrádající akční bublina. Děkuju nechci. ()

Snathoras

Craigovi jako Bondovi nemůžu moc přijít na chuť...ale po akční stránce si nemůžu na nic stěžovat, jen mi ten film prostě nějak nesedl no...znáte to ()

syphoon

Po 3 měsících co jsem se k filmu odhodlával jsem příjemně překvapen. Po "fiasku" Quantum of Solace přišla daleko lepší podívaná! 75% ()

Gromit

Po dvou filmech tu zase konečně máme plnohodnotnou bondovku. Z agenta 007 se opět stal zkušený profík se smyslem pro ironii a slabostí pro luxus, alkohol a krásné ženy. Ne snad že by občas nedošlo i na nějakou tu psychologii a emoce, obojí ovšem funguje podstatně lépe než minule. A k tomu všemu ještě dostanete nečekaný - ale o to působivější - závěr. Sam Mendes zkrátka natočil jednu z nejlepších bondovek vůbec! ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)