Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Heavyman

Myšlenka příběhu je fajn. Ovšem to zpracování na pováženou. Samotný Thor ještě ujde i když jeho načesanost bije do očí. Ovšem to,že Asgard hlídá černoušek ve zlaté zbroji je fakt moc. A korunu tomu nasadí Thorova parta, kde nesmí chybět asiat(aby byly zastoupeny všechny rasy) a hlavně emancipovaná bojovnice co právě slezla z mola. Nordické legendy dostávají na frak v americkém stylu. ()

Luk Skywalker

Náhodně viděno a nikdo mi neřekl, že to je romantická sračka a chybí to zde i žánrovém zařazení filmu - romantický je zde na místě. Jinak klasický marvelácký film podle komiksu, kde se severská mytologie přesunula do vesmíru a jako bonus zde máme negra a šikmookého, kteří se zajisté v této mytologii vyskytují. ()

Rathalos

Chris Hemsworth je sympatak,sekne mu uloha Thora a aj ju dobre zahral,vyborny akcny fantasy film so skvelymi hercami,zvladnute vizualne i po akcnej stranke,nenudil som sa a Natalie Portman je neskutocna nadherna zena,som z nej hotovy,pokracovanie tohto filmu bolo o nieco slabsie...:-) ()

Shredo

Prvá Thorovka urobila dojem. Thor ako taký je impozantný sympatický hero s ohromnou silou. Svet bohov prináša množstvo zaujímavých zákutí, deja, zápletiek a boja. Postavene na tradičných rodinných hodnotách s luxusným osadenstvom hercov. Dobre sa mi to pozeralo. Bez Mjolnira ani krok. ()

MickeyStuma

Jak jsme byli u předchozího snímku této marvelovské filmové série ´Iron Man 2´ (2010) v potitulkové scéně obeznámeni, následuje seznámení s korunním princem Asgardu Thorem, které jakoby navazuje na události ve výše zmíněném druhém snímku o Iron Manovi. Fantasy příběh není zrovna pro zfilmování jednoduchým počinem, obzvlášť, když je v mnohých detailech hodně podobný k dějství o Supermanovi. Komiksový tvůrce Stan Lee zkrátka neudělal nic jiného, než že spojil postavy ze severské mytologie s prvky žánru superhrdiny a filmaři tak samozřejmě podle toho k tomu přistupovali. Asi nejvíce utkví scéna bitvy s ohromným robotem na hlavní ulici nějakého městečka. Hodně se podobá scéně ze snímku ´Superman 2´ (1980), kde obyvatelé městečka čelí útoku třech zločinců. Tvůrci se komiksu v určitých detailech věrně dotýkali, jinak vše přizpůsobili současnému pohledu na věc. Vznikl tak spíše slabší odvar veškerého kouzla původního komiksu. Nedočkáme se tedy ani speciálního severského jazyka, který v komiksech i v českém překladu zohledněn je. Film je prostě jen film a ne komiks, takže by to tak zřejmě tolik nezafungovalo. Na správné fantasy, a obzvlášť v superhrdinském odvětví, by měla být průzračná magie, ale v takovém podání, jaké prezentováno zde, moc neoslní. Neznat komiks, byl by to vcelku solidní a vtipný fantasy hrdinský epos, ale takto je to spíše zklamání. Filmoví tvůrci v plánech hbitě mířili k Avengers a tak to vypadá, že s tímto snímkem k obeznámení dalšího člena této party dost spěchali. Je to škoda. Thorův vstup do filmového světa mohl být velkolepější. Ale jako jednoduchý superhrdinský rodinný dobrodružný film postačit může. ()

foundation

Tak kôli tomuto je teraz najnovšie taký humbuk? Bezmyšlienkovitý a hlavne najstarší, najobohranejší a bez jediného čo i len malého prekvapenia nesúci sa príbeh o chlapčekovi ktorý neposlúchal a svojou pýchou privodil veľké útrapy svojmu kráľovstvu aby sa nakoniec triumfálne vrátil a všetko napravil. A samozrejme nomôžeme zabudnúť na zlého súrodenca ktorý všetko manipuluje z pozadia. Hmm. Originálnejšiu vec by človek asi nenašiel. Ono vzhľadom na ten charakter čistého popkorňáku, by niekto mohol povedať že dej nie je až tak podstatný ale mne to skrátka v tomto prípade strašne vadilo, plus ak by sme šli trochu nižšie na jednotlivé scény, 90 percent z nich je tak klišovito otrepaných že ma to od polovice prestalo baviť pozerať a iba som čakal na koniec. Vlastne to bolo prvý krát za veľmi, veľmi dlhú dobu keby som v kine vytiahol telefón a bavil sa radšej s ním. Herecky takisto nepodarené, neviem ako niekto môže povedať že Hemsworth vie hrať takú postavu ako je Thor. Škoda reči. Špatný film, špatný herci, priemerná réžia. Dobre pozerateľných ,s občasným fórikom ktorý nie je trápny od podlahy, je asi tak 7-10 minút. Osobne to mám zaradené niekde medzi 1 a 2. EDIT. Zabudol som spomenúť dabing, ktorý ma definitívne presvedčil, že už nikdy v živote si nepozriem film inak ako v originálnom znení. Aby ma pri tom všetkom muselo naťahovať aj z tých fušerákov v dabovacom štúdiu, tak to je vrchol. ()

Jakubik

Pro mě asi překvapení roku...no nebudu předbíhat jěště toho máme hodně před sebou ale Thor v mém plánu návštěv kin nebyl. Můj názor změnili až nezvykle vysoké hodnocení zde na CSFD a mojich přátel, tak jsem neváhal a do kina zašel. Musím říct, že Thor je opravdu pěkná podívaná ve které najdem opravdu všechno a hned zprvu to začíná hodně z ostra a pevně jsem doufal aby si film tempo udržel nebo alespoň nepolevil. Tomu se tak stalo film má po celou dobu co nabídnout a tak nenudí. Napětí a akci prokládá velmi osobitý humor které v podání Chrise Hemswothse je fakt vydařený. Trochu nevýrazný soundtrack a slabší závěr ubral tomuto filmu jednu hvězdu... ()

Haide

Musím přiznat, že jsem šla do kina trochu se strachem z výsledku. Severská mytologie a "robooblečky"? To zní doopravdy děsivě. Nicméně výsledek předčil veškerá očekávání. Skvělý svižný film, který vás doslova, pomocí 3D technologie, vtáhne do děje. Skvělé herecké obsazení a úžasné vizuální efekty (bohužel mohli být i lepší, kdyby tvůrci trochu lépe dotáhli 3D, které bylo občas v rychlých akčních scénách lehce "mlhavé"). Bod navíc za supercharismatického hlavního hrdinu, kterému jeho změnu charakteru absolutně věříte. Dokonalé to rozhodně není, ale pro mne zatím nejlepší akční film tohoto roku a trocha krve do žil skomírajícímu fantasy žánru. ()

NiaWolf

Samotný příběh není špatný, herecké výkony jsou skvělé (to se nedá říct o herečkách), kostýmy jsou fantastické, efekty průměrné. Kdo jde do kina s tím, že uvidí trhák bude asi zklamán, ale kdo chce strávit dvě hodiny příjemným filmem, tak litovat nebude :) ()

radaza

Je to velkolepé. Digitální triky přinesly záplavu adaptací komiksů....a mě to už začíná nudit. Ještěže se objeví občas Kick-Ass ad. Thor je efektní pohádka, které ale chybí nadhled a občas, což je horší, i napětí. Je to film, na který přijdou diváci (hlavně nejsilnější skupina návštěvníků kin- 14-25), ale ruku na srdce, co si z tohoto filmu budeme pamatovat za rok. Je tady nějaká nesmrtelná hláška? Nějaký neopakovatelný týpek? Něco nepřekonatelného? ()

Kingjiri

Dle očekávání vydařený dílo a první letošní pořádnej blockbuster. Po vizuální stránce slušně vymakaná záležitost, které by neuškodilo ještě o něco více soubojů, aby si divák mohl užít více zdařilých vizuálních triků. Těch totiž v části filmu odehrávající se v našem světě rapidně ubyde. Také by možná stálo za to zkrátit nějaké, možná až příliš zdlouhavé, výjevy z našeho světa. Jinak jsem si však film velmi užíval a byl jsem náležitě uspokojen. Nyní mi nezbývá mi nic jiného, než se těšit na Avengers, kde bude mít Thor také svojí roli. I přes jisté rezervy, které Thor má nakonec dávám zasloužené čtyři hvězdy - už jen za téměř plné kino dva týdny po premiéře (to však bylo možná tím, že to byla jedna z mála verzí, která se v ČR promítala nezprzněna českým dabingem). Btw. po skončení filmu, resp. nájezdu titulků neodcházejte, stejně jako v případě Iron Mana přichází po jejich skončení dodatek, který vás jistě navnadí na Avengers. ()

palmrus

Tak tohle byla bomba, bomba, bombička. Čekal sem tak trochu nějakou Béčkovou rubačku, bez nějakýho hlubšího smyslu, ale Thor byl Ačková rubačka která celkem smysl dávala, a nebála se snažit být občas i dost vtipná. ()

Dm1tr1j

Počul som ,že spracovanie 3D bolo lepšie ako v Avatarovi vyvracať to nebudem, do kina som nato ísť odmietol. Po vzhliadnutí som sa uistil ,že som spravil dobre, boli to dlhé minúty keď som od začiatočných nádherných scén ľadových obrov v boji proti bojovníkom Asgardu očakával repete, prvý záblesk veľkej bitky na ľadovej planéte ma veľmi potešil ale potom som ostal zmrznutý ako ten strážca dúhy. Škoda, čakal som viac scén s mastičmi zo S.H.I.E.L.Du, okrajovo spomenutým Tonym Starkom, či nejakých ďalších pánov z Avengers. Odpozeral som to a vedel som ,že po titulkoch bude nasledovať ešte nejaká scéna ,ktorá nasadí chrobáka dohlavy správnemu divákovi aj keď v kine by som ten koniec asi prešvihol a odišiel skôr. Celé mi to prišlo ako plítvanie perfektným motívom a hereckým talentom , ak to malo slúžiť iba ako predohra k niečomu lepšiemu mohli to odfláknuť ešte viac, ušetriť milióny a použiť ich v tej ďalšej bombe. Záporáka už poznáme, Loki sa o dobrodružstvo na zemi postará. Ale to čo mohli dostať z tohoto snímku to nebude. Loki už miliardu vojakov na rozbíjanie kladivom vo voľnom štýle nezoženie a tak sa na plátne bude diať 1,9 hodiny odhaľovanie kto to je za starým vedcom a tých 10 minút sa to porieši a hotovo, ešte záverečný záber na dúfam konečné splynutie superhrdinov a môžeme spokojne oľutovať vstupné. ()

bolf!k

Přiznám se, že jsem čekal velký trapas, který se ale nakonec vůbec nekonal. Ne, že by to bylo něčím výjimečné, ale nechyběl tomu humor a nakonec ani opravdu sympatický hrdina(což jsem podle obrázků nečekal už vůbec). Takže jako fajn oddychovka to za ten čas určitě stálo. 80% ()

KOOHA

Pecka film, který úplně se nevnucuje a bezproblémově kráčí kupředu. Pěkně zahrané, žádné skeče a hlavní hrdina je sympaťák. Spousta cameo rolí z nichž mě nejvíc dostal Idris Elba (alias Luther) s jeho hlubokým baritonem...prostě labůžo. To ale musíte jít na anglickou verzi a ne dub verzi. ()

IBI

Moc mě to mrzí. Ten nápad čerpat při tvorbě hrdiny z mytologie ujde, to nepopírám. Ale film? Výhodou je, že neurazí spoustu lidí. Třeba vy, kteří se obáváte, že by byl moc akční a bezhlavý, nebojte, to tedy není. A vy, kteří nesnášíte utahané milostné scény? Kdepak, k tomu by se Thor nesnížil. A co vy, kteří se bojíte složitosti postav? V pohodě, znáte jména a nic víc vám tenhle film tlačit nebude... Kdyby se našli třeba lidé, kteří nesnáší nedořešený konec, tak ti budou u tohohle filmu taky velice spokojení, protože konec je prostě jednoduchý jako facka. Dobře nechám toho... filmu se nedá upřít jistý spád, slušný výběr hlavního herce a jistou snahu o vytvoření svého světa, ale bohužel jsou tyhle dojmy silně přebité nezajímavým děním, občasným nepochopením logiky některých postav, na konci mi v podstatě bylo absolutně jedno, co se komu stane, hlavně pokud ***SPOILER*** konečně umře ten děsně nesympatickej Thorův bratr, ať už mu jde o co chce. ***KONEC SPOILERU*** PS: poprvé jsem nad tímhle nízkým hodnocením začal uvažovat, když jsem se ledabyle po chvíli kouknul na hodinky a zjistil jsem, že už v kině sedím hodinu a půl a to jsem myslel, že jsme teprve u úvodu. Verdikt? Kdyby si tvůrci ujasnili, na jakou skupinu chtějí cílit, tak klidně za ty 4 hvězdy. Takhle? To tedy určitě ne. ()

PEZ

Thor prekvapuje dost prepracovanym pribehom (J. Michael Straczynski sa nezaprie), ale pada na obycajnom scenari a na tom, ze filmu chyba silnejsi moment alebo nejaka nadpriemerna akcna sekvencia, pripadne nejaky moment prekvapenia. Ale celkovo ide o standartne spraveny komiksovy filmik s kompaktnym dejom a dobre natocenym svetom Asgardu. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)