Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

blackJag

Do hlavní role byl vybrán velmi dobrý typ (Chris Hemsworth), Hopkins se s rolí Odina vypořádal se ctí (podle předpokladu), dobré mi přišlo i obsazení Lokiho (Tom Hiddleston). Podle mě tam třeba vůbec nemusela být Thorova svita, která především v zemských sekvencích působí dost trapně, jinak ale vše pěkně funguje (včetně triků). Přes absenci velkolepých akčních scén stojí tato komiksová parafráze na antická dramata na svých nohou a ani se moc netřese. 80% ()

J-o-k-e-r

Můj první Avenger shlédnut. Ovšem nemám s čím srovnávat. Já byl po závěrečných titulcích nadmíru spokojen. Zřejmě z toho nebude kult, ale jako letní podívaná velmi slušné. Opět něco nového na filmovém plátně. Sympatický hlavní hrdina (chodící posilka Ch. Hemsworth), Natálka, A. Hopkins i záporák T. Hiddleston potěší. Akčních scén sice není tolik jako by jiný čekal, ale zato nenajdete hluchá místa. Jak už tady někdo podotkl, někdy máte pocit (a to zejména na Asgardu), že sledujete nějaké divadelní představení, což ale ke škodě rozhodně nebylo. Těším se jak na pokračování tak i na ostatní Avengery... ()

Myrreczech

Po shlédnutí Thora, posledního z Avengerů, který mi scházel do sbírky filmů, jsem musel sebrat Captainovi America hvězdičku. Protože tohle je úplně jiná liga. Výborné výkony herců podbarvené monumentálně laděným soundtrackem se solidně propracovaným, ale přesto jednoduchým příběhem jsou dokonalou kombinací na superhrdinskou akci. Po Iron Manovi v těsném závěsu druhý nejlépe natočený Avenger. ()

V.Silver

Tak tomuhle říkám podívaná - jak po vizuální, tak i po herecké stránce. Kenneth Branagh filmy prostě točit umí a comicsová klasika v jeho podání byla opravdovou pastvou pro oko - navíc "Walk" od Foo Fighters hrající na pozadí při popíjení v baru mi udělala velkou radost, i když je to naprosto zanedbatelná maličkost - ale maličkost, kterou Kenneth velice trefně vybral :) 80% Zajímavé komentáře: Marigold (ten mi mluví z duše) ()

Scar

Stále netuším, akú mal Thor osobnosť, povahu, city... neodohrali to za neho ani svaly, ani animácie. Včera som videl predražený gýč a som šťastný, že som za neho nevyhodil peniaze v kine. A pritom nápad je to viac než dobrý. Dal by som ho však do rúk asi radšej nejakým španielskym filmárom. ()

Eso_pwned

Škoda že tam nebylo víc nějakých těch epických bitev. Nejlepší byla skoro na začátku a pak už nic moc. Ale i tak mě to docela bavilo. A Thor byl sympaťák. ()

Guzo

Než co jiného je to hlavně mix fantasy a našeho světa, ale tahle trochu divná kombinace tu naštěstí funguje nejen díky sympatickým hercům. Trochu mě zamrzelo, že občas efekty vypadají poměrně levně (strážce artefaktů v některých záběrech), ale jinak není moc co vytýkat. Jen u mě z týmu Avengers pořád s přehledem vítězí Stark. ()

mkubalikova

Po Iron Manovi je Thor zase úplně jiný a já to beru. Myslím tím, že se mi líbí, jak Marvel posouvá hranice komixu. Je jasné, že to šlo natočit jako nonstop akci, ale to by nezbyl prostor na přerod arogantního, samolibého a rozmazleného božího synka ve velkého sympaťáka. Bez výborných spoluhráčů by to ale nešlo: Hopkins je úžasný, Hiddleston je trefa do černého. Já jsem obdivovatelka Marvelovského universa a nestydím se za to. Marvelovští hrdinové jsou složitější, až na pár vyjímek vám ani nemusí být moc sympatičtí. Stačí trochu zručnější režisér a scénárista a komixový film může bavit i více lídí. Koukněte třeba na Nolanova Batmana. To byl ale u DC výkřik do tmy. Oproti DC mají u Marvelů plán a jdou si za ním. Rozdělili universum na Avengery, X-Meny a zbytek :-D. Kvalitní herci, kteří se vrací (i v malých rolích či cameo vstupech), týmy, které fungují a umí překvapit, Stan Lee a dějová provázanost dělají z tohoto universa jedinečný filmový seriál. Mým snem je vidět je všechny v jedné epické bitvě. Představte si, kolik hvězd by se sešlo na jednom místě! Tolik povídání o Marvelu. Pokračování příště :-D 80% ()

vyfuk

Nahlédnutí příběhy Thora je začátek Avengers, toho velkého velkofilmu. Je dobré vědět kde a jak se ti hrdinové vzali. Thórův příběh je stejný jako každý jiný a jeho sledování v Blue-Ray verzi mě dosloval ohromilo. Velmi mě bude zajímat pokračování, který bych si v kiě nechtěl ujít. Líbilo se mi propojení odkazující na Iron Mana, Avengers, Hawkeyeho, i Hulka. Velmi se těším na další filmové Marvelovské dobrosružství a i na starší dobrodružství, které jsem ještě nezhlídl. ()

Autogram

Príjemný pohodový fantasy film. Nič svetoborného alebo hodného druhého pozretia, akurát na jeden večer pre úlet do iných vesmírov. Svalovec s kladivom aj vedecká krásavica sú o niečo sympatickejší v našom svete ako v tom svete bohov. Príšer našťastie nebolo príliš a mali svoje čaro rovnako ako aj prostredie, kde sa pohybovali. Jedine toho golema mohli nechať v českej rozprávke a neťahať ho do každého filmu. ()

Johnny Violent

Slátanina o všemocných hrdinech a paralelních světech pro nerdy, co nikdy nevyrostli. Thor si vyhonil kladivo, nad Hollywoodem zaburácel hrom a výboj sežeh Yggdrasil. Nasralo mě to jenom tak low-key. ()

Mr.KarlAdler

Z Thora si zapamatuji pár věcí. Za prvé: Nerozumím tomu, jak je možné, že tak tupé hovado má větší podporu, než parádně sarkastický Loki. Chris Hemsworth navíc kandiduje na roli největšího Dřeváka od slavných dob Arnolda Schwarzeneggera. Za další, proč, proboha, musí všichni jezdit na koních, když ovládají postmoderní technologie? Ono taky, nejmocnější věcí je kladivo? Hned je mi to jasnější. Další zdroj odpovědi zřejmě vězí ve stejné dimenzi jako Anthony 'Žižka' Hopkins v roli Odina a Asterix s Obelixem jakožto Dřevákovi pacholci (ach ta germánská mytologie). Přitom film tak pěkně odsejpá, klasicky komiksové vtípky nechybí a Natalie Portman (byť se taky jako Hopkins nejspíš zbláznila - vzít tuhle roli) ta pozice vědátorky celkem sedne. Natočit film o Lokim, bude to protistereotypní a rád si na něj zajdu. ()

Luksa

Souhlasím s tím, že Thor je prima. Severská mytologie, byť samozřejmě notně upravena pro potřeby amerického komiksu, je mi bližší než chlápci v robotickém obleku nebo zmutovaní vědci. Asgard a země obrů jsou výtvarně hodně zajímavé, ikdyž místy mi přišly přespříliš digitální. Hodně se mi líbila osudovost, dialogy mezi všeotcem a dvěma jeho syny, a herecké výkony, jež jsou na komiksový film naprosto skvělé (hlavně Loki v podání Toma Hiddlestona!). Naproti tomu na Zemi se z filmu místy stává zdařilá hláškovací komedie ("Chci koně!"). Už se těším na dvojku, doufám že se o ní postará stejný tým. 85% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)