Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

carly

Chris Hemsworth je kus. kus chlapa. a aj kus sympaťáka. a v roly Thora veľmi uveriteľný. a to ako arogantný horkokrvný bojovník aj ako poučený mladý muž, ktorý obetuje možnosť vrátiť sa k žene, na ktorej mu záleží, aby zachránil svet, ktorý ešte pred časom chcel zničiť. a aj zbytok castu je podobne dobre vybraný. aj keď osobne som si najviac užila Kat Dennings. film mal veľmi dobé tempo, vizuálne bol dychberúci a veľmi veľmi vtipný. bol to zážitok a určite si nenechám ujsť ďalšie stretnutie s vládcom blesku ()

Andre3000

Rád bych byl více spokojen s výsledkem jednoho z pro mě neočekávanějších filmů letoška. Ale nebudu si nic nalhávat. Vypadalo to jako bojovná lovestory, která nemá s legendou o Thorovi moc společného. Nelíbili se mi ani herecké výkony, ani barevně ztvárněná Thorova planeta. Čekal sem něco více mystického a fantasy, ne jen jednoduché propojení dvou světů a únavné bojové scény. Thor jako legenda měl potenciál na natočení něčeho mnohem lepšího. ()

Sammya

Musím říct, že ač jsem původně, v samém začátku, neměla v úmyslu tenhle film vidět, jsem ráda, že jsem to udělala. Jsem comics geek, žeru je všechny, takže jsem si nakonec ani Thora nenechala ujít, i když je v hlavní roli Chris Hemsworth, kterého nijak extra nemusím, ale když už jsem teda četla, že je to nejlepší komiksové zpracování filmu, šla jsem do toho. Nakonec se z toho vyklubal úžasný zážitek, i přes ten otřesný dabing. A film přecpaný intertextualitou, ale to už odbočuju :D Myslím, že toho Thorova bratra, Lokiho, můžu vyhlásit za nejvíc sexy filmového padoucha tohohle roku. Byl úžasnej. Ale to nebyl v tomhle filmu sám, Chrise jsem nakonec vzala na milost (ty modré oči!) a Natalie Portman je jako herečka skvělá, o tom žádná. Co se týče filmu, moc se mi to líbila, mluvící scény nebyly ukecané, akční scény byly dechberoucí. Fascinovala mě ta technická dokonalost všech těch světů a přístrojů. Kovový padouch ála "megazord" byl cool. A stálo za to si počkat na sécnu po titulkách. S.H.I.E.L.D. rules. Btw. měla jsem šok, když jsem zjistila, kdo to natočil, sice jsem to zjistila předem, ale v životě bych Branagha na takovýhle film netipla. ()

agathon

Vlastně mě to překvapilo svojí komorností - i navzdory všem těm rozevlátým vele-celkům z Thorovy rodné planety. Už to bylo řečeno i napsáno mnohokrát, ale Branagh v sobě milovníka Shakespeara vážně nezapře a tady je to jenom ku prospěchu věci. ()

sulimo

Co se stane, když se na zem dostane mimozemšťan s komplexem boha? Člověk by řekl, že se z toho stane pěkná kravina, a kravina se z toho jistě mohla pěkně rychle stát, ovšem to by se režie nesměl chopit Branagh. V jeho rukou se i z pravděpodobného kýče může stát fungující fantasy dobrodružství, které je stejně vtipné, jako dramatické a navíc se superhrdinou, kterej je prostě minimálně maximálně k sežrání. ()

campix

''Nevím, co se ti stalo na Zemi, že jsi se vrátil tak vyměklý.'' V poslední záplavě různých comicsových hrdinů jsem se těšil na Thora asi nejméně ze všech. Ale musím uznat, že je to kvalitně vykonstruovaná popcornovka. Bavil mě nápaditý svět Asgardu a jeho následné prolínání s naším světem a musím se přiznat, že mi ani Hemsworth nijak nevadil a poznal jsem, že je i docela i sympaťák. Ale nějak mi to přišlo až vše takové vyumělkované a prvoplánové, prostě taková pohádka pro dospělé. Sice nemůžu říct, že by mě nebavila, ale u Thora mi to prostě nestačilo. Uvidím s čím se vytasí další Avengeři nebo Green Lantern. Thor je pro mě dobře natočený Hollywoodský průměr. Nic víc, nic míň. Alternativy:Iron Man, Green Lantern, Captain America. ()

Pajky3

Překvapen a nezklamán. To jsou dva hlavní body tohoto filmu. Perfektně mi sedlo i obsazení. Zase ta Natálka. Asi mě nakonec ty Marvelácký komiksárny snad ještě začnou bavit. Efekty se mi líbily, Asgard je udělanej perfektně. Vlastně není co vytknout. ()

Flynn

Takové příjemné comicsové pokoukání. Příběh nic extra, vyvrcholení taky žádná velká sláva.... pro mě osobně tak 3-4 hvězdy. Jednu hvězdičku dávám za Natálku :o). Jinak grafika a prostředí Asgardu jsou moc pěkné, scény na naší planetě Zemi se zjednodušily do zaprášeného zapadákova v USA, což už mě u takových filmu začíná krapet štvát (viz Jsem číslo 4). Jak vidno chystá se zřejmě dvojka tak jsem zvědavý s čím se vytasí kuci ušatí tam... ()

necisty

Paráda! Po efektové stránce naprosto luxusní:). Dějově taky super, opravdu se mi tyhle Marvelovky začínají hodně líbit a úplně nechápu, jak se jim podaří z toho vytáhnout téměř maximum. Asi opravdu stačí najmout kvalitní osazenstvo a to už se postará o úspěch i úplné blbosti. Moc se mi líbí i vzájemná propletenost s Iron Manem a začínám se těšit na Avengery. Jen teda nevím jestli jsem měl nějaký horší rip, ale v kecacích sekvencích jsem toho moc neslyšel, ale když si Thor řóchl do gatí tak to probudilo rodiče za dvěma zavřenými dveřmi, v kině asi super, ale mě se to tu ve 3 hodiny ráno moc nehodilo:). ... Enšpíglíku, proč tam nelupneš rovnou plnou:)?! ()

Martrix

Ani nevím odkud začít, protože si ještě teď nejsem jistý, jestli se mi Thor líbil, nebo ne. Takže začnu zeširoka a konečné rozhodnutí nechám vyzrát. Neznám komixovou předlohu; neměl jsem představu o tom, co se bude ve filmu dít. Na druhou stranu se ovšem vcelku slušně orientuji v severské mytologii. Pro ty z vás, kteří jste na tom podobně, mám varování. Tvůrci komixu si vypůjčili jména postav, jejich(velmi)základní charakterové vlastnosti, pár propriet, jako je Thorovo kladivo Mjölnir, most Bifröst, rozpor mezi Ásy a ledovými obry...a vcelku nenásilně pošoupli severskou mytologii do sci-fi (Erich von Däniken by měl radost). Nicméně dojde i na prznění mýtů ve stylu Xeny a ajp.. A už tady začíná můj problém s tímto filmem. Nedokážu vnímat Thora pouze jako adaptaci komixu. Neubráním se tak kritizování něčeho, co by měl pravděpodobně schytat právě onen komix. Proč by měl severský hrdina, potažno obyvatel jiné planety, mluvit anglicky? Proč by měla brána na Zemi vést do USA? Jak to, že strážce mostu(obsluha hvězdné brány) Heimdall je ve filmu černoch, když je podle mýtu syn Odina? Jak je možné, že sobecký, krvežíznivý Thor, symbol prchlivosti a arogance, zkrotne během pár dní na Zemi takovým způsobem, že je z něj vyměklý humanista? (Na ty otázky si umím odpovědět sám. Přece proto, že komix i film udělali američani. Zbytek světa...pokud se mu to nelíbí, ať se dívá na třeba na Arabelu). Thor je v severské mytologii i přes znaky jisté zabedněnosti vcelku komplikovaná postava, kterou filmaři vykastrovali, učesali, navoněli a vypustili na plátno jako mladšího bratra prince Krasoně. Možná i proto byla Portmanová nesnesitelná už na pohled. Zamilované vzdychání, nadržené pohledy, charakteristika její postavy...hrůza, která je v obrovském kontrastu s jejími předešlými rolemi. A když už jsme u toho, tak Stellan Skarsgård měl ve filmu funkci pouhého maskota a jeho postava byla naprosto zbytečná(vlastně ne, jak jinak by se dostal do The Avengers?!) Je paradoxní, že právě postava Heimdalla(kterého hrál zmiňovaný černoch), byla mnohem zajímavější, než Skarsgårdova postava profesora s norskými kořeny. Potenciál měla i Thorova družina. Jenže ve filmu posloužila pouze jako křoví(postav je v Thorovi relativně málo a někdo přece musel odnášet raněné, stát po boku Thora ve válce...) Odin Hopkins vymáčknul z chabého scénáře co šlo a jeho výbuch hvěvu měl jistý Odinovský smrádek, nicméně scénář připravil o koule i jeho, takže se z něj stal hodný uplakaný taťka. No a máme tu poslední postavičku a tou je Loki. Nevím jestli je to práce Branagha, scénáristy, nebo autora komixu, ale pokud je nějaká role v Thorovi dobře napsaná, tak je to právě Loki. Jen díky tomu, má Thor jiný nádech než ostatní komixové adaptace. Záporný hrdina tady má pochopitelné a lidské důvody pro své činy. Což je další paradox, protože zrovna Loki je v severské mytologii "imigrant", který má mnohem blíž k Jokerovi, než tragické postavě ze Shakespeara. Kdyby se při psaní scénáře podobné péče dostalo i hlavnímu hrdinovi, rád bych se přidal k hodnocení většiny uživatelů. Jenže postava Thora je plochá a nudná a celý film tak na mě působí jako nejzdařilejší díl seriálu Hvězdná brána. A to jak dějem, tak výkony herců. Branagh své kvality jistě má, ale tentokrát myšlenku a propracovanost postav zakrylo vizuálno, které ale přitom nebylo tak úplně komixové; já osobně, mám mnohem raději "přiznaný" komix, který si na nic nehraje a prostě jen baví. Zlatí X-Men I, II, Hulk a klidně i Fantastická čtyřka. Mám nutkání jít proti všem a vypálit jen dvě hvězdičky...za to vizuálno dám tři, ale s odřenýma ušima. () (menej) (viac)

pufina

Akční, poutavé a vtipné (Když si budete chtít koupit koně, kam půjdete? Přece do zverimexu!). Tom Hiddleston byl tak úžasně odporný, Chris Hemsworth zase dobrák až do morku kostí a Anthony Hopkins byl taáák starý - je to vůbec možný? Na začátku jsem se bála toho, na co sakra budu 2 hodiny koukat, ale nakonec mi to nepřišlo nijak přehnaně natahované. A vyplatí se počkat na scénu po závěrečných titulcích. ()

pakobylka

Trocha mytologie nemůže uškodit, obzvláště když jí po vizuální stránce nelze nic zásadního vytknout. Přesto mě neoslovila až tak výrazně, jak jsem původně předpokládala. Schází jí alespoň špetka bezstarostné hravosti a poetiky. Možná i proto, že sama sebe bere zbytečně vážně a její opakované pokusy zůstat nad věcí tak navzdory drobným vtípkům vyznívají do ztracena. Kam se poděl nevtíravý nadhled, který by jí v rozhodných chvílích stál věrně po boku, aby její propojení s naším střízlivým a pragmatickým světem nepůsobilo v některých scénách poněkud vykonstruovaně až komicky ?!? Naštěstí hlavní hrdina dostal příležitost k návratu - a v týmu "Avengers" (2012) si bez sebemenšího zakolísání napravil maličko pošramocenou image. ()

Juto

Ďalší solídny superhrdinský film od Marvelu. Čo sa však o tomto filme povedať nedá, je, že nemá dostatočne slušný charakter ani vývoj príbehu. Je to, samozrejme, klišé, ale to ho mojich očiach teraz neznižuje. Čo sa týka herectva, nikto sa neberie príliš vážne. Čo je dobré. V tomto sa mi páčili všetci a nezdalo sa mi, že by boli vtipy vynútené. 7/10 ()

Jermann

Skoro jistě zaslouženou čtvrtou hvězdu této namakané fantasy pohádce přidám, jakmile se naskytne možnost vidět ji v originále .. možnost, kterou naše distribuce ve své idiocii samozřejmě nenabizí, čímž mě nevýslovně sere. Plnohodnotný komentář tedy až někdy později .. bez všudypřítomného basbarytonu Jiřího Klema. ()

c.tucker

Další velice povedená Marvel příprava na veliké Avengers. Prvně se zde také objevil Clint Barton aka nejlepší střelec světa čímkoliv. Ústřední mužská trojka byla veli výborným castingovým tahem a Natálka byla opět pouze kouzelná, ale i to mi stačilo. Rozhodně stojí za povšimnutí Idris Elba jako Heimdall, i když to neměl být černoch, ale což. ()

papaJA21

Pro fanoušky komiksové série určitě krásná podívaná, která se drží neuvěřitelně blízko původní stylizace. Jako akční filmek pro nezasvěcené obstojí jen velmi těžko. Děj je hodně hloupoučký, o samotném scénáři se ani zmiňovat nebudu. Ale pokud si chcete zavzpomínat jak Vám bylo když jste v šesti letech viděli poprvé Flashe Gordona, nebo máte děti a už si nechcete hrát na Spidermana, je to to pravé. ()

WolfR

Thor je velice zajímavá a neobvyklá komiksovka. Zajímavý příběh sleduje osudy hrdiny Thora, syna Odina, krále bohů ve světě Asgard. Celé je to krásné, výpravné, fantastické, zábavné, akční a celé provázené severskou mytologií. Nechybí emotivní scény, mimochodem výborně zrežírované, a taky skvělá hudba. Navíc Chris Hemsworth, ale i většina ostatních herců se se svými roli popasovala nadmíru dobře. Nakonec jsme tedy svědky skvělého fantasy-komiksového díla. Povedený blockbuster, silné 4 hvězdy. ()

emo

Keď som sa prvýkrát dopočul, že filmové spracovanie Thora dostane pod réžíjnú taktovku Kenneth Branagh, mal som trošku obavy. Teraz po zhliadnutí filmu, musím konštatovať, že boli neopodstatnené. Branagh natočil kvalitnú adaptáciu komiksu, ktorá je verná predlohe, ale osloví aj nezainteresovaného diváka. Hemsworth je ako Thor skvelý a úprimne sa už teším na Avengers. Renner ako Hawkeye ma patrične navnadil... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)