Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

J. T. Kirk

I přes mé přesvědčení, že 3D stojí za hovno jsem šel na Thora ve 3D. Opravdu toho lituju, protože platit víc za takovou blbost jakou je 3D je opravdu zbytečné. Samozdřejmě jsem to viděl s dabingem, protože ten mám radši, ale nyní opravdu lituju, že jsem nešel na 2D verzi s titulkami. V kině jsem měl celou dobu žízeň a z toho debilního 3D mě bolely oči, ale to je vedlejší. Samotný film byl super, celý ve stylu Iron Mana, málo akce a hodně vtipů. Jeden z nejlepších vtipů byla narážka na Starka. Doposud neznámý Chris Hemsworth si touto rolí (pro kterou se snad narodil) nastartoval kariéru. Doufejme, že slibnou. Další pro mě novou tváří je Tom Hiddleston, který se na svou roli také docela hodil. Herci, jako Anthony Hopkins a Natalie Portman stále umí hrát, takže u nich se žádný problém neobjevil. Co by to byl za moderní film, kdyby zde nebyla nějaké sexy herečka? Sice zde máme Natalie, ale kdyby se nám už zdála okoukaná, tak zde máte Jaimie Alexander. Jediná věc kterou bych její postavě vyčetl by bylo to, že nenosí bikiny a nehopsá po pláži. Hodně postav dostalo pouze málo prostoru, např. Thorovy spolubojovníci a nebo Heimdall. U Heimdalla jsem čekal, že se pořádně nasere a všechny porube tím jeho mega mečem a ono nic. Tak nejlíp si to frčel samozdřejmě Thor, když měl Mjölni, třeba v souboji proti obrům. No další koho bych se fakt bál byl Ničitel, no a taky Heimdall, který se ukázal, jako neschopný sráč. Cestování Bifröstem může být docela zajímavé, vypadalo to jako cestovat FTL, jenom rychlejc. Docela mě mrzí, že jsem nepočkal na tu scénu, která měla být až po závěrečných titulkách. Každopádně už se těším na Avengers. Doufám, že to bude pořádný nářez! ()

Hapretor

Od Kennetha Branagha bych teda čekal něco pompéznějšího, více mythologicky propracovaného a s větším respektem ke germánskému božstvu. Tohle je, podle mě, typická popcorn "mainstream" zábava pro typické spotřební publikum, které v rámci cool image si vyjde v neděli do kina. Nejspíš ne zrovna záživné pro fandy komiksu, ani pro "zapálené" mytology. Nicméně já nejsem ani jedno z toho, tudíž jsem se bavil dost poctivě, jen ke konci už to trochu vázlo. Potěšila mě vizuální stránka filmu - Ásgard je udělaný opravdu hezky a zajímavě, duhový most byl taky hezký. Sem tam nějaký ten fórek lidi v kině i mě opravdu pobavil a Hemsworth nehrál jen muskulaturou a Natálka se nám taky snažila. Výjimečně mohu prohlásit, že tentokrát nepovažuju 150 Kč za zbytečně investovaných do "kulturní" zábavy. ()

kacirek_

Dneska po třech dnech od shlédnutí již ani nevím, co o tom mám proboha napsat - zcela zbytečné 3D a ušmudlané tři hvězdičky. Na hlavního hrdinu se celkem jako dalo dívat, jinak nevím nevím. Film naštěstí celkem utíkal, páč jinak bych si asi schrupla, a ani ty rány kladivem by mě neprobudily. Tři hvězdičky za trochu vtipu, když se Thor dostane do "našeho" světa a za závěřečný průlet vesmírem ve 3D. ()

Norus88

Jeden z veľmi mála 100%ných filmov ktoré kedy boli natočené. Fantasy čo malo absolútne všetko čo film takéhoto žánru má mať. Dej zaujímavý tak, že 2hodiny sa zdajú ako 1, príbeh pri ktorom divák ani nežmurká aby mu náhodou niečo neuniklo a nedýcha aby náhodou niečo neprepočul a samozrejme perfektné efekty, herci, hudba neuveriteľný drive a akcia, proste dokonalé. Thor predčil moje očakávania vo veľkej miere. ()

CyriC

Jako velký fanoušek nevinné fantasy a scifi jsem beze slov mistře Kennethe. Thor více než naplnil mé očekávání. Oproštěn o přiblblý hollywoodský humor a jdoucí čistě ve šlépějích epické a osudové fantasy a pohádek. Na takový film jsem čekal několik let. Film, kde vám necpou zelenou či západní agitku, ale jen důležitost lásky. Chris Hemsworth hraje skutečně výtečně(jsem dost překvapen) a ostatní do toho dávají také vše. Každopádně nejzajímavější mi na filmu přijde forma. Práce s barvami je naprosto úchvatná, 3D technologie je zde využívána na plno a podle mého názoru daleko lépe než v předchozích blockbusterech. Ústřední melodii jsem si broukal ještě 2 hodiny po projekci a celková kombinace audia a vizuálu je skutečně na prahu umělecké geniality. Seděl jsem v kině vytřeštěný a šťastný jako malé dítě po prvním shlédnutí Pána Prstenů. Thor je skutečně takový superhrdina, jakého jsem si v dětství představoval. A nakonec s lehkým odstupem přidávám, že Thor byl nejsilnějším filmovým zážitkem dle komiksu, co jsem si kdy z kina odnesl. Tohle natírá prdel i Dark knightovi. ()

hazaba

Nádherně podaný Asgard, občas humorné prupovídky a fakt, že díky tomuhle filmu si osvěžím báje a pověsti o Thorovi a Lokim. Ono to mělo být ve 3D? K čemu, prosím vás? Jinak je to docela milé odreagování na jeden večer. ()

greenlord

tesil jsem se na thora asi nejvice za posledni rok ,ale vysledkem jsem zklaman. nejak mne to nesedlo. ale jeste si sezenu ang. verzi a pak uvidime. dabing nestoji za moc ()

montongery

Když se děj odehrával v nadpozemském Asgardu bylo všechno parádní, ale když přešel na Zem, tak to začalo trošku kolísat a film vyzněl trochu jak z německé produkce. Hercům to celkem šlo, hlavně Hemsworthovi. Ale doopravdy se mi nejvíce líbill začátek, kde je vidět propracovanost a originálnost, která jinak v Marvel Universum zoufale chybí. ()

Puol

Typická marvelovská adaptácia: pestrofarebná, slušný rozpočet, herecká prvá liga, jednoducho pohoda nakrútený film bez prekvapenia, a hlavne nehrozí riziko, že by to finančne prepadlo. Úprimne, réžiu Kennnetha Brangha som si uvedomil hlavne pri akčných scénach, ktoré za veľa nestoja. Na druhú stranu nakrútiť film s lietajúcim vikngom, oháňajúcim sa obrovským kladivom, tak aby sa ľudia nesmiali hneď na začiatku vyžaduje určité umenie. :) Tak 7/10. ()

merigieren

sem byl zas po dlouhé době v Kině, takže sem po 20 minutách reklam přestal doufat v to, že film někdy začne. Ale povedlo se, občas se klepala podlaha pravděpodobně rozrezonovaná šílenou aparaturou, která se mi snažila vyrazit bubínky, ale jinak to bylo skvělý, velký obraz, kráska vedle mě a rozumná hlasitost v rozhovorech. Na to že jde o akční a spol, chybí zde zařazení do komedie, protože ten film je občas vtipný, tím se stává snesitelnějším, no a ty mezery mezi vtipem vyplňují svalnatí bojovníci s meči, kladivy, rampouchy a dalšími zbraněmi. Je to celkem pěkný, ale víckrát bych ho nemusel. ()

KuZd

Moje prvni 3D zkusenost, takze jsem byla patricne nadsena! Ma to spad, efekty jsou vyborne, vse co od filmu v 3D kine potrebujete. ()

Rokle

Scény z Asgardu výborné! Zejména prostředí onoho výjimečného světa je fascinující a "nutí" k prozkoumání. Oproti tomu jsou okamžiky na Zemi poněkud slabší (nezaměňovat za slabé). Důležité ovšem je, že hlavní postavy (Thor, jeho bratr a hlavní záporák) jsou zajímavé a dokáží slušně napsané dialogy utáhnout. Trochu skřípe uvěřitelnost postavy vědkyně Natalie Portman, ale co... hezky se na ni kouká :) Dabing je v rámci toho, co jsem měl možnost za poslední roky v kině slyšet, na obstojné úrovni (Jiří Plachý jako Hopkins dokonce super). ()

FilmWave

Nepříliš povedený mix "Trona" a "Starmana". Akce pomálu a spíš podprůměrná (triky rozhodně podprůměrné), dialogy jako dětská verze "Hamleta". Taková trochu "Xena" místo "Barbar Conan". ()

DHDV

Každá komiksová postava má svůj svět a je mi otázkou, jak tyhle světy sloučí do jednoho filmu. Thor získává 4 (průměrné) hvězdy a těším se na Capitan America… ()

sadlokan

Kulisy v Asgardu jak z Conana.Thor lítá jak Superman.Fronta na vyndavání kladiva jak na Excalibur(to je taky asi jedinej anglickej přínos).Obklíčení kráteru jak v Akta X.Ninja,Xena a Robin Hood.Ale zas Thor ultrasympaťák.N.Portman a ne že by mi to vadilo,jen už tak přemejšlim z jakýho důvodu hraje téměř všechno téměř ve všech tady těch"trhácích".Ačkoli,máme zde podobného "universála "A.Hopkinse,že. ()

zelda82

Tak trochu jina komiksovka, ktera na to jde uplne jinak nez vetsina konkurence. Vic mluveni, mene akce a spousta monumentalnich vyjevu, aby si to clovek zapamatoval... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)