Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Niles

Zo začiatku som tento seriál nemal rád. Postavy mi boli nesympatické a celkovo humor mi nepripadal veľmi vtipný. Čím viac dielov som však videl, tým viac som si obľúbil postupne všetky postavy, ich životy, až som sa nakoniec stal na Teórii veľkého tresku tak trochu závislý. Dr. Sheldon Lee Cooper, B.S., M.S., M.A., Ph.D., Sc.D. je jednoznačne najlepší, no nezaostávajú za ním ani Leonard, Raj, Penny, Howard a Howardova mama :). Jediné, čo mi na novších dieloch prekáža je postava Amy, ktorú považujem za nevydarený pokus vytvoriť ženskú verziu Sheldona. Pre ešte lepší zážitok odporúčam vyhnúť sa dabovanej verzii. ()

playboxguest

Musela jsem se propracovat přes celou první sérii, aby mě to začalo jakž takž bavit, ale jó, musím říct, že si Sheldona začínám vyloženě užívat. Zatím nejlepší díly - 203 Penny a závislost na online hrách, 207 Penny, Sheldon a strikování :D Edit: Druhá série nadmíru vydařená, co se zábavnosti týče (mám chuť vrazit čtvrtou hvězdu), jen jsem dospěla k tomu, že kromě Sheldona a Penny nemám žádnou postavu ráda a je mi celkem fuk, co se s ní děje. Třetí série na příčce zábavnosti opět strmě klesá a ani těch dvacet minut u většiny dílů nedokáže plně udržet mou pozornost. Celkově mě nenadchla ani série čtvrtá, ani pátá - vyjma Sheldona mě nebaví nikdo (už ani Penny, kór když se tahá s Leonardem) a až na to, že se sem tam nad nějakou hláškou pousměju, stále nevydržím ani těch dvacet minut udržet pozornost a nudím se. Šestá série už mi připadá zase o něco zábavnější, než ty předchozí, ale konečný dojem nijak zvlášť nevylepšuje. Celkový dojem - 50% (S01 - 60%, S02 - 80%, S03 - 40% S04 - 40%, S05 - 40%, S06 - 60%). ()

Nin

Big Bang Theory. Teorie velkého třesku. Jediný seriál, na který jsem průběžně koukal neuvěřitelných 12 let. Přilákalo mě na něm to, že se jedná o seriál s nerdy, co čtou komiksu, a hned jsem si seriál oblíbil. Taková horší verze IT Crowd. Za tu dobu se toho hodně změnilo, a nebudu popírat, že kvalitou šel Big Bang Theory dolů. Zažil jsem hodně seriálů, které měly kvalitativní sešup (Lost, Prison Break, Heroes...), a naštěstí u TBBT to zhoršení nebylo zdaleka tak divoké. Hodně lidem vadí vývoj, ve kterém čtyři divní asociálové najednou randí a dokonce se i žení a mají děti. Svým způsobem se z toho stali Přátelé, jen míň vtipný. Na rozdíl od Přátel je ale na tomhle seriálu děsně sympatický, jak propaguje vědu, a komiks a popkultura si v něm taky vždycky našly své místo, i když často hodně v pozadí. Big Bang Theory změnilo pozitivně vnímání nerdů a geeků. Když jsem kdysi dávno někde řekl, že čtu komiksy, reakce často byla "Jo, ty jseš jako ten Komiksák ze Simpsonů". Nyní, díky tomuhle seriálu, mě přirovnávají k Leonardovi z Velkého třesku. To je slušný posun, od tlustýho protivy k inteligentnímu fyzikovi, co randí s krásnou vtipnou blondýnou. Pozdější série Big Bang Theory mně nikdy nevadily. Příběhy se začaly opakovat, některé vedlejší postavy mně nebyly moc sympatické a některé vtipy byly fakt slabé. V průměru jsem se ale vždy minimálně jednou upřímně zasmál a ústřední partě jsem musel fandit (ať už mně někdy štvali sebevíc - holt jsem si na ně za ta léta navykl). Jsem rád, že poslední díly pěkně uzavřely celou tuhle záležitost. Realistické to nebylo v žádném případě, ale to byl tenhle seriál málokdy, takže jsem za tenhle pohádkový konec fakt rád. (7/10) ()

Madsbender

Zrejme ma nič a nikto nepresvedčí o tom, že TBBT nie je najzábavnejším seriálom dneška a rozhodne si zaslúži i pozornejší pohľad na pozadie jeho humoru, popkultúrnych a sociálnych podtextov. Kto sleduje súčasnú sitcomovú scénu (ktorá až na pár výnimiek otravne opakuje totožné postupy, archetypy a nevtipné klišé), je tak trochu nerd a pozná aspoň jedného ašpirujúceho vedca, vie, o čom hovorím. Do obľúbených si ho však predsa ešte nejakú chvíľu nedám. A.D. profhubert: Skúsil som a funguje to. ()

sheen

Tak to je hustý nářez přechytralého humoru, to se opravdu povedlo. Vtípky dostáváme v opravdu obrovské hustotě:) Narážky na SW, Star Trek, Blade Runner, WOW, Halo a další kultovky jsou super:) Musím říci, že druhá série je ještě nadupanější!! BBT si drží svoji vysokou laťku ve všech sérkách, tím převyšuje How i Met o jednu příčku. ()

petaspur

Sheldon se stal doktorem v 16-ti letech. Je to jistě známka jeho geniality a záruka toho, že jeho spermie nikdy nezaútočí na žhavý klín roztoužené dámy. Proto bydlí s Leonardem, který získal doktorát až ve 24-ti letech, což mu dává jistou šanci na relativně normální život. Takový život by si Leonard představoval s novou blonďatou sousedkou Penny, která má však nepřehlédnutelné vady. Nejenže nechápe Sheldonovu parodii na Bornovu - Oppenheimerovu aproximaci, ale ona snad ani neví, že se jedná o přibližnou metodu pro řešení stacionární i nestacionární Schrödingerovy rovnice pro systémy mnoha částic, jejichž hmotnost se výrazně liší. Leonard je však zamilovaný, snaží se konverzovat, ale křen Sheldonova typu vždy dokáže každou snahu o sblížení zhatit. Za typický považuji tento rozhovor. Leonard: "Pověz nám něco o sobě." Penny: "Jsem střelec, což na mě prozrazuje víc, než je mi milý." Sheldon: "Jistě! Prozrazuje to fakt, že jsi obětí masového kulturního přeludu, že poloha slunce vzhledem k libovolným konstelacím v čase tvého narození jakýmsi způsobem ovlivňuje tvoji osobnost." ()

hippyman

sofistikovaná bomba! inteligentní humor (což u sitcomů fakt pohledáte) a příjemný spád v každém díle...a to je nebezpečná droga. navíc, v dnešním světě online vysílání se nedá shlédnout "jen" jeden díl... snad se to udrží i nadále! po první sérii: 90% ()

Stegr

95% - Parádní věc, rozhodně jsem nečekal, že to bude s IT Crowd a Black Books tak zdárně držet krok. Navíc je to neskutečně originální, plné odkazů na různé kulty a Sheldon, který se po několika dílech stal tahounem celého seriálu, se v mých očích zdatně blíží vysoké laťce, kterou nasadili NO.1 jiných legendárních sitcomů: Barney a Rimmer. Toť po první sérii. P.S Po 6 dílech druhé série si BBT drží neuvěřitelně vysokou laťku. Uvidíme po celé. A Sheldon je prostě PARÁDNÍ... Série dosledována. Sheldon a spol. váleli v každém díle. Na Himym to pro mě nemá, ale přesto aplaus... 95% ()

Rosaviva

"Bazinga!" Nikdy dřív jsem nechápala proč se lidem tenhle seriál líbí, ale pak jsem náhodně viděla pár dílů a docela mě to zaujalo. Když mi to nakonec doporučil i kamarád. Začala jsem se dívat od začátku. A takhle rychle jsem snad ještě žádný seriál neodsledovala. A teď už to chápu a uznávám, rozhodně jeden z nejvtipnějších sitcomů vůbec. A hlavní zásluhou je neobvyklý typ humoru a bezkonkurenčně nejlepší seriálová postava - Sheldon Cooper, on je prostě briliantní. A Jim Parsons je úžasnej herec, který by měl posbírat všechny filmová/seriálová ocenění co existují, protože strčí do kapsy i kdejaké filmové herce. Nejvíc mi tam vadí Raj, a celkově 4. série nepatří k mým oblíbeným a bohužel je to taky dost značné snížení kvality, moc málo Penny, příliš mnoho otravných nových přítelkyň, naštěstí, narozdíl od jiných seriálů se TBBT dokázal zvednout a poslední série jsou stejně kvalitní jako ty první. *knock knock knock* Penny... Dávám 5* ()

666teen

Asociální kříženec vědeckého důstojníka Spocka a poručíka Data jako zdroj zábavy? Stejně zábavný by byl Čikatilo šmrncnutý Hitlerem. Hrozná představa.....Bazinga! ()

GilEstel

Po dlouhé době konečně sitcom, který mě bavil a u kterého jsem se rád podíval na všechny díly. Některé části svou kvalitou lehce vybočují na tu či onu stranu, ale obecně vzato si seriál udržuje po celou dobu nadprůměrnou laťku zábavy. Kombinace servírky, zkrachovalé herečky Penny a předčasně dostudovaného experimentálního fyzika Prof. Sheldona Coopra funguje výborně. Společně s Leonardem vytváří velmi vtipný trojúhelník, který táhne první díly. Sheldon je každopádně ústřední postava celého seriálu, bez které by místní humor nemohl fungovat. Jeho nadprůměrná inteligence, pedantství a asociálnost, kdy neustále balancuje na hraně tolerance okolím, aniž by si to sám uvědomoval, baví diváka již ve své podstatě. Rádž s Howardem jsou lehce stranou a víceméně vždy nahrávají na smeč někomu dalšímu nebo rozdmýchávají oheň. V pozdějších epizodách se už poněkud vytrácí nápady ohledně ústředních postav, a proto se přidávají další. To obecně funguje dobře, ale taky ne vždycky. Vše se totiž tak nějak rozmělňuje a koncentrovaná výbušnost prvních dílů se postupně vytrácí. Jsem zvědavý na 5. řadu. ()

Cappuccino

Super sit-kom, ktorý fičí od roku 2007 bez väčších kvalitatívnych výkynov a preto si myslím zaslúži plné hodnotenie, aj keď deviata séria skončila akosi príliš obyčajne. Tak uvidíme čo prinesie (údajne) posledná desiata a podľa toho buď ponechám alebo znížim počet hviezdičiek. ()

Allien.9

Skvělý, ale hlavně inteligentní seriál, kterých už se dneska moc nevidí. První díl, který jsem (úplnou náhodou) viděla (ke konci roku ve škole), byl ten, kdy chce Penny podnikat s květinami z korálků.;-) ()

HAL

Skoro stejně jako v It Crowdu je většina humoru v BBT založená na tom že skupina ubergeeků se ve společnosti chová divně - což je jednoduchý humor pro obyčejné lidi, nikoli pro ty kterých se přímo týká, a jako takový není nijak závratně vtipný, originální a nepředvídatelný. Opravdu dobrých geek vtipů je minimum, takže vážně netuším co činí tento seriál tak populárním a obdivovaným... pár celkem zábavných dílů je, ale naprostá většina z nich je do třináctého dílu druhé série, kdy jsem se seriálem skončil, příšerná nuda, točící se převážně kolem toho že Sheldon je mimoň i na poměry ostatních nerdů. Smutné je že nejsympatičtější (resp. jedinou kterou jsem nechtěl zabít) postavou se časem ukázala jednoznačně Penny což je obzvlášť tristní, vzledem k tomu že v normálním životě mám těžkou averzi na blbé blondýnky a navíc bych se vzhledem ke svému vzdělání a zájmům sám za geeka označit dal. Srovnávat TBBT s klasikami typu Red Dwarf je tudíž čiré zoufalství a fanboyovství. 5/10 ()

Satan

Marně hledat v dnešním programu vtipnější dvacetiminutovku, která odsýpá jedna radost, dostanete kvalitní porci fórků a pár geekovských odkazů navrch. Samozřejmě konflikt asociálních nerdů s velmi komunikace schopnou sexy blondýnkou nemůže fungovat věčně a tak se nám ohnisko zájmů přesunuje do stále širších vod charakterů a poslední dobou se ani na ty geekoviny nedostává a řeší se denodenní partnerské vztahy. Zatím se žádný VÝRAZNÝ pokles nekoná a BBT se řadí mezi seriálové stálice, za což jsem mu vděčný, neboť ještě nezabředl do vod sebeparodie a umělého natahování (zdravím HIMYM). 1. série = 95% | 2. série = 90% | 3. série = 90% | 4. série = 95% | 5. série = 85% | 6. série = 90% | 7. série = 90% | 8. série = 80% ()

mchnk

Přiznávám počáteční nadšení a podivení se sám nad sebou, že zámořský TV vynález s umělým smíchem mě rozesměje. Sheldon a jeho svět je vážně perfektně vymyšlenej. Ovšem, nic není věčné. Čtvrtá a pátá série je vyložené zklamání. Vše se nakonec mění v klasickou americkou telenovelu o tom kdo, kde a s kým, plus klasický obraz nestoudné životní rozmařilosti Američanů žijící v absolutním přebytku. ()

Vančura

Ok, jsem asi poslední člověk na světě, který doteď tenhle seriál neznal. Když jsem poslední dobou náhodou na Coolu zhlédnul pár dílů, s údivem jsem seznal, že je to vážně strašně vtipné. Och bože, ale vážně - asi budu muset přehodnotit svůj názor na moderní sitcomy, haha. ()

DJ Obelix

Musím dát za pět. Takhle vtipný americký seriál už tu dlouho nebyl. Srovnání s IT Crowd není úplně od věci, ovšem je zde samozřejmě poznat rozdíl mezi britskou a USA produkcí - tentokrát z toho ale "Teorie" nevychází vůbec špatně. Hodnotím po prvních osmi epizodách, než byl seriál přerušen kvůli stávce scénaristů a musím říci, že jsem si oblíbil všechny postavy, které zatím seriálem prošly. A odmítám zdejší názor, že by Kaley Cuoco svým hereckým partnerům nestíhala, naopak s nimi poměrně zdařile drží krok a ještě k tomu se na ní hezky kouká :-). Pokud si seriál udrží svou kvalitu a kadence fórů bude na tak vysoké úrovni, tak můžeme směle hovořit o nejlepším americkém sitcomu nového tisíciletí. "Leonarde, proč nemohou být všichni chlapi jako ty?" "Protože to by potom lidský druh zanikl" - P.S.: Těžko uvěřit, že jeden z režisérů tohoto suprového seriálu kdysi zplodil dle zdejšího hodnocení nejhorší zahraniční film všech dob - parodii Plump Fiction ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů