Teória veľkého tresku - Série 9

(séria)
USA, (2015–2016), 7 h 44 min (Minutáž: 18–21 min)

Klimatické změny jsou ve srovnání se změnou poměrů mezi intelektuálně nadprůměrnými a společensky naprosto tragickými postavami vědců z komediálního trháku Teorie velkého třesku naprosto zanedbatelné. Impulzivní sňatek dvou hrdliček v podání Leonarda a Penny v Las Vegas se ocitne v ohrožení, když budoucí svazek téměř zničí ženichovo bezelstné, ale dokonale špatně načasované přiznání. Urputně racionální Sheldon a romanticky založená Amy odstoupí od „smlouvy o vztahu“, ale zákony přitažlivosti je znovu svedou dohromady. A navíc se dočkají narozeninového překvapení. Howard s Bernadette se s rozechvěním posunou do další etapy jejich dlouholetého manželského experimentu: do fáze rodičovství. Stále svobodný Raj zažije nezapomenutelného sv. Valentýna, když se bude muset vypořádat se svou náklonností ke dvěma ochotným dívkám i vlastní přelétavostí mezi nimi. Ve vzduchu je navíc takové množství proměnlivých elementů – včetně potenciálního nápadníka, dávky Stuartova separačního syndromu, třaskavé návštěvy v podobě babči a maximální konvergence rodičovské kontroly – že vás každá z 24 epizod 9. sezóny svým vtipem totálně vychýlí z oběžné dráhy a připraví o veškerou sebekontrolu. (Magic Box)

peetrejr

Ďalšia séria do počtu, ktorá neprináša nič špeci, nič čo by ma postavilo na kolená. Už je ako tak zvykom že séria končí nejakou srdcevrúcou scénou kde sa máte rozplakať. No a to je všetko? Je toto jeden z najlepších komediálnych seriálov v histórii? No to teda netuším. Seriál mal strašne zaujímavý nápad, dokonca som sa po istý čas v seriáli aj našiel. Len, keď už ste videli tak 9 sérii kde väčšina časti je nudná pozliepanina  starých vtipov.... Rozumiem, že už dochádzajú nápady na niečo čo by prekvapilo a zaujalo divákov. Len zas je tu problém: načo to potom robíte? Načo potom  spravíte tucet zbytočných sérii? Ani neviem či kvôli peniazom... ale kvôli čomu inému? Možno Amíci majú iný zmysel pre humor. Načo sa vlastne sťažujem, veď tak či onak si pozriem všetky série:) ()

Necrotongue

Devátá sezóna u mě dopadla nemlich stejně jako ta předchozí. Jediný výrazný rozdíl spočíval v tom, že osmá řada měla špatnou první polovinu, zatímco devátá série byla tragická až od druhé půle (obé s výjimkami). V každém případě si stojím za názorem, že to jde se seriálem z tlustejch do tenkejch a dost se děsím toho, co ještě mohou nabídnout zbývající tři sezóny, když už se tvůrci seriálu zjevně vyšťavili v průběhu šesté řady. / Poučení: Když ti chybí soudnost, nahraď ji nadšením. ()

Cheeter

Opět se projevila sestupná tendence úrovně seriálu. Byť devátá série mi nepřišla o tolik horší, než osmá, tak v porovnání se začátkem je to úplně někde jinde. Abych nekřivdil, seriál i nadále baví, ale už je to prostě něco jiného, než bych čekal. ()

• V epizodě je zmíněna madam Curie (Marie Curie-Skłodowská), francouzská vědkyně polského původu a držitelka dvou Nobelových cen za fyziku a chemii. (Duoscop)
  • U Sheldona na stole můžeme vidět vlajky Slovenska, Velké Británie, Moldavska, Sovětského svazu a Austrálie. Později se objeví i vlajka České republiky, Slovinska a Manu. (Matej.Krajci)
  • Wil Wheaton udělá vulkánský pozdrav ze seriálu Star Treku (od r. 1966). Pozdrav znamená „žij dlouze a blaze“. (SONY_)