Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Ištván87

Sheldon je ku*va bourák. Tohle je ten typ sitcomů, kterej mám rád. P. S.: K dnešnímu dni (2.2. 2011) mám shlédnuto vše, od neodvysílaného pilotu až po 13. díl 4. série a je to neustále naprosto geniální se scénami, které si musím pouštět neustále dokola (Sheldonova Bazinga v suchém bazénu je jedna z mnohých, ale nejspíš úplně nejlepší).. ()

veru_needy

Příběh o nerdech a jejich sousedce Penny ve mě probudil nespočet záchvatů smíchu. Hlavně první série jsou legendární. Postupem času seriál trochu ubral dech, ale pořád to zachraňuje Sheldon, jeho postava je brilantně napsaná a vždycky se těším, jakou hlášku zase vypustí. Sheldoma bych ale za souseda určitě nechtěla. Z pohledu diváka je ale neodolatelný. Vidět, jak trápí všechny kolem sebe, za to fakt stojí. Leonard jako jeho spolubydlící má všechno z první ruky. Za celou dobu byla jeho trpělivost zkoušená až moc, přesto pořád bydlí spolu a to si zaslouží obdiv. Penny má být ta nedobytná kráska, na kterou si nikdo netroufne. Podle mě moc hezká není, ale to už je věc názoru. S Leonardem má tak trochu zvláštní vztah, už se několikrát rozešli, pak dali dohromady. Raj prodělal asi největší změnu. Dříve ani nemohl mluvit se ženami a teď zkouší randit a je to pro něj nové. Howard je hrozný děvkař. Dokud byl svobodný, tak se otáčel za každou sukní. Teď je manželem a naštěstí se už usadil. Tento seriál jsem dokoukala až uplně do konce a vždy pobavil. - "One cries because one is sad. I cry because others are stupid. And that makes me sad." ()

Necrotongue

Po pěti sezónách patřil tento sitcom k mým nejoblíbenějším; tvůrci přišli se skvělým konceptem, který mi velice seděl a já jsem se s tlupou geeků/ nerdů a s Penny přímo královsky bavil. Každá epizoda seriálu poskytovala opravdu mocný trénink mé těžce zkoušené bránici a jsem si jistý, že na některé scény už nikdy nezapomenu. U šesté sezóny došlo k prvnímu zaváhání a tato řada byla první, kterou jsem neohodnotil pěti kousky. To, co se začalo dít od sedmé sezóny, pro mě ale bylo těžkým zklamáním. Tvůrci jakoby zapomněli na všechno to, co bylo na celé záležitosti tak skvělé, a vrhli se na výrobu všední vztahovky, což už jim vydrželo až do finále. Kdybych věděl to, co vím teď, ukončil bych sledování po šesté sérii a nekazil bych si zbytečně celkový dojem. / Poučení: Užívej si, dokud můžeš. Nikdy nevíš, co přijde. ()

MeanWhile

Viděl jsem první, druhou, třetí sérii a čekám na to, až si někde seženu čtvrtou. Když jsem jednou viděl jeden díl (to ještě když jsem přepnul televizi a ani jsem nevěděl co to je za seriál), tak se mi vůbec nezamlouval ten humor a vůbec celej seriál. Ale další den jsem si řek, že bych si to moh zkouknout ještě jednou, i více dílů a pak to začlo. Velká "BigBangová" eufórie. Musel jsem si stáhnout co nejvíc dílů a koukat a koukat a smál jsem se a smál. Je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, u kterých se vážně alespoň pobavim. A budu na něj koukat do tý doby, dokud mě to neomrzí, což doufám nikdy nebude. Sheldon RULEZ! ()

Fevas

Ten, kdo tento seriál nikdy neviděl, nechť zaleze do kouta a radši z něj nevylízá. Big Bang je prostě klasika. Seriál vyzařující humor i inteligenci, ovšem velice často také hloupost - a to nemluvím jen o Penny. Je opravdu těžké neoblíbit si Sheldona a jeho "Bazinga!" :) ()

JASON_X

Kdysi jsem někde zaslechl či četl, že tohle je opravdu skvělý sitcom. Tak jsem si opatřil první řadu a nestačil se divit. Ono to bylo od první chvíle tak inteligentně a vydatně zábavné, že jsem zprvu automaticky myslel, že je to britské. Na takovýhle druh humoru nejsem zkrátka od yankeeů zvyklý. A je to skvělé pořád. A když se mi občas zdá, že už to nějak ztrácí náboj, přijde vzápětí nějaký velmi povedený díl. A stále se těším na nové. Sheldon je stále fenomenální a stále mě baví dokola se opakující dialogy, stavějící svoji humornost na tom, že je to naprostý mimoň. / Po sedmé řadě: Je to pořád skvělé a pořád mě to hrozně baví, co dodat... Snad jen to, že jsem se vždycky vduchu poškleboval lidem, kteří žrali seriál Friends, a teď sám ujíždím na téhle monstrózní komerčárně, jejíž postupující plytkost, podbízivost a středoproudovost je zřetelná... ()

Lucasion

Znenadání se nám tu před lety objevil nový sitcom. A sice Big Bang Theory! Upadající žánr sitcomu oživil a živí doteď. Dokonale složená parta: nesmělý Leonard, bláznivý Shledon, ženy "uchvacující" Howard a se ženy nemluvící Raje. Samozřejmě nesmíme zapomínat na sousedku Penny, která zprvu s nimi má pramálo společného. Seriál i po tolika sériích neztratil nic ze svého kouzla. Dokonale vtipné dialogy a neuvěřitelné Shleldonovi monology, jsou nesmrtelné. Geekovská parta, která zná všechno ohledně "universů" Batmana, Spidermana, Supermana, Greena Lanterna, Conana, Maria, LotRa, Star wars, Star Treku....a mnoha dalšího. (Samozřejmě zvládající i kvantovou fyziku.) Není vůbec seznámená s koloběhem života a to co do něj patří. Tudíž když se přistěhuje sexy blondýnka Penny, jsou všichni vedle. Velmi doporučuji originální znění, pač český dabing se nemůže rovnat originálnímu hlasu Jima Parsona (Sheldon) a to platí i o všech ostatních hercích. Mnoho příběhu, mnoho epizod, dost sérií a hlavně stovky monologů vám utkví v paměti a budete na ně vzpomínat doteď! Nejlepší sitcom současnosti - Big Bang theory. (100 %) ()

Coleator

Poprvé jsem TBBT odložil s tím, že nechápu, co na tom lidé vidí. Asi po roce jsem se k tomuto seriálu vrátil a seriál mě začal neskutečně bavit. Seriál je skvěle napsaný a castingy se povedly také výborně (Jim Parsons se pro tuto roli snad narodil). Až do sedmé série si seriál držel svou výtečnou kvalitu, jenže osmá řada je zatím jedno velké trápení - snižuji tedy hodnocení na čtyři hvězdičky... ()

prome

Nehodnotím zde konec třetí a celou čtvrtou sérii. Neviděl jsem je a ani to neplánuju. Ostatní série jsou ale výtečné. ()

Sawy

Penny je sexy a Koothrappali nejsympatičtější postava s tejtrefnějšími hláškami, ale jinak naprostý sitcomový standart bez překvapení, který dokola obehrává jednu šablonu kolem každé z postav. Docela se divím, že to nejpozději ve třetí sérii nezačne nudit všechny, nejen mě. Na oddych velmi dobré, jako jeden z největších popkulturních fenoménů posledních deseti let mě ale Teorie velkého třesku docela zklamala. ()

Kamca_

Moc povedený seriál. Podle mě jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Sheldon je stejně nejlepší, ale doma bych ho mít nechtěla :-D ()

TheJokerCZ

Jo, tak tohle je jeden z nejlepších sitcomů, které jsem kdy viděl. Sheldon, Leonard, Raj, Wolowitz, Penny. Tak tahle pětice mě vždy zvedne náladu a neskutečně pobaví a to již od první řady. Také je velké plus, že jsem si nevšiml snad žádného zakolísání mezi řadami. Na rozdíl od HIMYM. Tam je vlastně nejvýraznější postava Barney a ostatní nejsou už tak výrazní. Je pravda, že tady je vlastně také největším tahounem Sheldon, ale ostatní mu jsou hodně v patách. I ty vedlejší postavy jsou skvělé (například Wolowitzova matka, kterou jsme nikdy neviděli a asi ani neuvidíme). Shrnuto a potrženo, tohle je opravdu skvěle napsaný seriál, který rozhodně pobaví a zabere vám jedno políčko v sekci "oblíbené seriály". // Teď běží sedmá řada a kvalita je neskutečně vysoko a ne a ne klesnout dolů, na rozdíl od nudného a natahovaného HIMYM. 10/10 ()

ScarPoul

Absolútne odzbrojúci a hlavne po všetkých stránkach invenčný a vtipný sitcom, ktorého hlavnou doménou je neustále kecanie o fyzike, matematike, Penny, Star treku, komiksoch a hviezdnych vojnách. Keď som ho začal pozerať, hneď od prvej epizódy ma uchvátil a nemohol som ho prestať pozerať. obidve série som jednoducho zhltol za tri dni. A teraz netrpezlivo očakávam tretiu sériu. Absolútne neskutočný vo svojich úlohách sú Johnny Galecki so svojím typickým držaním prstov, Jim Parsons- ktorý svojími hláškami a aj správaním, čím predstavuje doslova kultovú postavičku a v neposlednom rade Kaley Cuoco, ktorá je nielen krásna, ale aj po čertoch vtipná, a to sa týka vo svojej podstate všetkých postáv, či už hlavných, alebo vedľajších. Každý ma v sebe niečo, čo ho robí naprosto originálnym v tomto seriály a vďaka čomu si každý nájde toho svojho obľúbenca, lebo obľúbiť si jednoducho musíte všetkých. Plus podarený diel so summer glau:). 1.séria - 100%, 2. séria - 100% 3 séria - 100%. 4 séria- 100%, 5 séria - 100%, 6 séria- 100%. Takýto seriál, ktorý ani po 6 sezónach nenudí a dokáže prekvapiť, je to najlepšie čo sa na obrazovkách na poli sitcomu dá vidieť. Neprekonateľné. Lenže prichádza 7 séria a tá je čírim utrpeným. Vzťahy sa už nikde nevyvíjajú a sympatickosť postáv už len varí z osvedčenej vody. Taký výrazný pád dole som nečakal. 7. séria 40%. Zatiaľ posledná ôsma séria si viedla o trochu lepšie ako siedma, ale stále tam chýba nejaký výrazný posun. Z Big Bang Theory sa tak stáva presne to čo s HIMYM. Začína to byť uťahané, nezaujímavé a dejový zvrat tam nastane len preto, aby sa mohla séria uzavrieť. Plus aj Cuoco sa tu ostrihala, takže ten jej sexappeal odišiel do stratená. 8.séria - 60% Pomaly to smeruje k finále. Ono to má stále tie svoje pekné a príjemné momenty a celkovo mám tieto postavy rád. Len to akosi stratilo šťavu vo veľa smeroch. Ale je to o trochu lepšie ako 8 séria, hoci stále to nie je žiadna sláva. 9. séria - 70% 10.séria - 40%, 11. séria - 40%, 12 - séria 30%. Od siedmej série začal seriál upadať. Dopozeral som to len zo zvedavosti. ()

Bowser

Víc jsem se u žádného seriálu nezasmál. Jim Parsons je vážně skvělý herec a nechápu, jak si může tak náročné dialogy pamatovat. ()

Lacike

Tak po dvanástich rokoch je tento sitcom o geekoch za nami. Ja si na rozdiel od niektorých frflošov (hlavne na zaniknutom Lapiduchu) myslím, že sa kvalita seriálu príliš nezmenila a celý čas to bol len mierne nadpriemerne zábavný sitcom, ktorý sa od ostatných líšil iba postavami geekov. Mňa zakaždým najviac rozosmiala dvojka Raj a Wolowitz a ich gay dvojzmyselné narážky. Takisto zápletky okolo toho, že Raj nevedel hovoriť so ženami boli skvelé. To mi ako jediné v pozdejších sériách chýbalo. Ale zase postupne pribudli zaujímavé ženské postavy. Celkovo som nemal problém so žiadnou hlavnou postavou a všetky som si obľúbil, keďže som tiež tak trochu geek. Povahovo niekde medzi Leonardom a Rajom. U mňa ale rozhodne nebol ťahúňom seriálu Sheldon. Všetci boli rovnako sympatický a tak ma občas štvalo, že za každú cenu dávajú do popredia Sheldona. Takisto ma štvalo jak veľkého chudáka urobili zo Stuarta, ktorý bol na začiatku celkom normálny majiteľ obchodu s komixami. Veľkou okrasou seriálu je Kaley Cuoco na ktorú sa vždy dobre pozeralo. Páčilo sa mi aj to jak postupne jednotlivé postavy spárovali. Len to rozchádzanie a dávanie sa dokopy Leonarda a Penny bolo už trochu otravné jak u Rachel a Rossa v Priateľoch. Finále bolo pre mňa prekvapivo aj dojímavé, čo som nečakal, lebo prvýkrát v tomto seriály na mňa zaúčinkovala aj vážnejšia nôta. akže rozhodne neľutujem tých dvanásť rokov, ktoré mi seriál spríjemňoval. Obšas ma aj naplno rozosmial. Na rozdiel od mojich obľúbených komediálnych klasík, ale nemám chuť si nejakú epizódu pustiť znova. Ani ma nejaká fakt srdcovka, na ktorú by som spomínal, nenapadá. Je to proste len taký spotrebný sitcom na jedno pozretie. P.S: Nakoniec sme sa dočkali aj výťahu. Haleluja. 7/10. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů