Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

sskrblik

Mám rád filmy z doby Americké prohibice. Dopomohla tomu česká hra Mafia, abych této tématice přišel na chuť. Očekávání tedy bylo veliké, bohužel nenaplněné. Pokud to vezmu pro změnu od herců, tak ze silné trojky Costner, De Niro, Connery vynikl svým výkonem pouze nejstarší pán z nich. De Niro jako Al Capone nedostal příliš prostoru a pro těch pár minut ho rozhodně nevidím jako takovou hrozbu, jakou byl ve filmu prezentován. Costner odvedl celkem rutinní práci, dle mého. Film, který nemůže stavět na oslňujících hereckých výkonech, pak rovněž zaniká spolu s některými hloupými momenty, které se do kvalitního filmu nehodí. Nebudu vyjmenovávat, ale určitě si toho nelze nevšimnout. Překvapila mě lehce westernová část, avšak jako celek je to průměrný film v mých očích. ()

Autogram

Štyria statoční proti Al Caponemu majú na svojej strane dovtedy nevídané metódy práce. Celý film sa sústreďuje na nich, je o nich, a preto je správne, že Al Capone je zobrazený len ako karikatúra, hoci v podaní mnohonásobného osvedčeného mafiána De Nira. Nedá sa nespomenúť hudbu, už pri prvých tónoch je jasné, že pochádza od Majstra, každá dôležitá scéna má svoj hudobný motív. Povedal by som, že hudba je o hviezdu lepšia ako film. –––– Chcem, aby ste ho dostali v jeho brlohu. Chcem, aby ste dostali toho hajzla a musí skapať! Jeho rodina skape s ním! Jeho dom zhorí do tla! A ja prídem a vyštím sa na jeho popol. ()

šerminator

Teď jsem to viděl po delší době znovu, tak hned k tomu napíšu své postřehy. Že se jedná o nadprůměrný snímek je nepochybné. Jediné co je škoda je to, že se tolik potenciálu natěsnalo do jednoho 2h filmu, takže nyní s odstupem času a možnosti porovnání s jinými počiny, mi to příjde vše takové hrr abychom stihli ukázat vše od zárodku boje mafií po konec Al Caponeho. Postihnout tolik zajímavých etap třináctiletého zákazu chlastu ovšem prostě nelze. Proto dnes vítám tuto tématiku rozdělenou třeba do serálu Boarwalk Emapire. Příběh je ze života, takže po této stránce vynikající, hudba vynikající. Z hereckých výkonů zasloušený oscar pro Conneryho, ale De Niro je jako Capone úžasný pro mě taky osacorvý výkon. ()

Mr.KarlAdler

Pro mě mají Neúplatní dvě rovnocenné tváře, pro které si je nemůžu oblíbit, ale ani zavrhnout. Na jednu stranu De Palma skvěle režíruje. Má to švih, je to drsné, nápaditě znázorňované z nejrůznějších úhlů - a to i když šla spousta chvilek zabrat prostě rutinérsky. Ale proboha, co ty postavy a dialogy? Jak ostrou scénu De Palma připraví, tak ji scénář shodí naivními, neuvěřitelnými prohlášeními a chováním hrdinů. Proč může v jednom filmu být tak výživná scéna s Caponeho proslovem o baseballu a tak trapná jako policejní zásah při předávce na americko-kanadské hranici? Bylo to jako koukat se na Mirka Dušína s jeho partou nebo na Vinnetoua s Old Shatterhandem. Občas to těm hrdinům šlo všechno až záhadně moc pod ruku (při vší úctě ke Connerymu, dostal oscara za roli, kterou mu někdo podle šablonky napsal). A to přitom, jak se tenhle film bere z hlediska amerických dějin vážně, je to určitě na škodu. ()

venca163

Mně to přišlo zrežírovaný a tak nějak celkově pojatý jak kdyby ten film byl ještě o 10-15 let starší. Třeba práce s akcí, napětím a hudbou byla fakt lame. Taky Kevin Costner v roli dal-bych-si-klidně-skleničku-ale-tady-je-porušen-AMERICKÝ-zákon moralisty pro mě nebyl zrovna hrdina, kterýmu bych toužil nějak zvlášť fandit. Nejvíc mi tam ale tahaly za oči takový ty detaily jako třeba přerod účetního v kovboje s brokovnicí (u jeho rány pažbou do rozkroku chyběl už jen takovej ten zvuk z animáku) nebo třeba volba hlavní ochranky korunního svědka (fakt se nesmí nic stát, je to naše jediná šance...pošlete účetního!). Nebo to, že někdo, komu byl do hrudníku vyprázdněnej celej zásobník nějakýho thompsna (nebo co), si tam ještě tak hoďku chilluje na podlaze, aby mohl mít později proslov. Nejvíc ale upřímně nechápu tu oblibu závěrečný přestřelky na schodech. Myslim, že snad ani neni třeba vypisovat důvody, proč byla absolutně wtf od prvního do posledního momentu a omezim se jen na prohlášení, že parodie z Bláznivý střely je trochu zbytečná, protože tohle byla parodie sama o sobě. Některý momenty to samozřejmě mělo, vzpomenu Seana Conneryho, jak prostřelí při výslechu tomu týpkovi hlavu. Good shit. #zestárliJsmeLásko (65%) ()

drackula

Hviezdne herecké obsadenie a aj keď ide o vcelku jednoduchý príbeh, je to skvelé remeslo. Hudba Ennia Morriconeho vyniesla túto gangsterku ešte o level vyššie. 90% ()

zigíš

Když mistr přebíral oscara za hudbu k HATEFULL EIGHT, seděl u stolu s Johnem Williamsem. Morricone nemluví anglicky a ceny akademie -jak víme- trvají věky. Měl překladatele, ano ..a ceny akademie trvají věky (!) moc rád bych tam byl a poslouchal hodiny o čem promlouvají -stejně jak s mistrem promlouvá Tarantino je to, na každý pád cinefil- prostě debata nadšenců do umění, hudby, filmu a vůbec. NEÚPLATNÍ zrají každou další projekcí. Fascinující film co ctí pravidla žánru stejně, jako jim vzdává hold (!) esenciální De Palma .. a jedinečný Morricone ! ()

Jaro.Krafcik

Na tohtoročný Halloween zomrel herec Sean Connery. A tak som si vybral na hodnotenie s číslom 7.500 práve film kde hrá, prekvapivo to nie je bondovka. Ale gangsterka ktorá je vydarená. De palmov asi najlepší film hneď po Scarface. A tiež chválim koment užívateľa Trevor, viac sa k nemu už nedá doplniť. Rozhodne ani po tých rokoch táto gangsterka nesklame. 4* ()

Nepi

Po Zjizvené tváři další trhák od De Palmy. Tohle téma mu prostě sedí jak ulité. Hon na Al Caponeho je honem na divákovi smysly. Výborná kamera, hudba, střih, režie a herecké výkony, to vše je namícháno se svěží lehkostí a zábavou. Další bod má Kevin Costner a jako vždy skvělý Robert De Niro. ()

manonfire

Pro mě zklamání měnící se postupně ve frašku. Úděsně přepatetizované, se scénami, kdy se Connery se šedesáti kulkama v těle plazí, aby domluvil Kosťovi co a jak. Naivní a nedomyšlené akce. Hloupé až parodické. 10% ()

BuryGol

Já si nemůžu pomoct, ale podle mě je ten film aspoň co se hodnocení týče poněkud nadhodnocenej. Námět byl jasně danej, zpracování už haprovalo. Občas jsem se přistihnul, že zívám. Herecký obsazení možná mohlo bejt lepší, aspoň o jednu Hollywoodskou hvězdu víc. Nevim, jestli jsou o Caponovi další filmy nebo ne, tenhle je lehce nadprůměrnej. Ale ukažte mi v reálu, že někoho prostřílíte dvaceti ranama ze samopalu a on se odplazí 30 metrů a ještě najde nějakej papír a po 20ti minutách mluví s kolegou..to teda pardon! Ale zase tak ztracenej večer to nebyl. Díky Connerymu, Costnerovi a Garcíovi. ()

VooDoom

Dobro vyhrálo nad zlem, taková pohádka z doby prohibice v Chicagu.Herecké výkony => luxusní! Kamera se mi hooodně zamlouvala. Hudba mi přišla, že místama patřila spíš k Vinnetouovi, než do doby tvrdých chlapů s brokovnicema a thompsonama. ()

iantomasik

Ukázka toho, že i mistr tesař se někdy utne, aneb jak může hudební doprovod zabít film.. Pokud tedy nemá být ta parodická klišovitost záměrná, čemuž by nasvědčovali i některé citace jiných filmových klasik. ()

jefff

Hvězdně obsazený film, který snad být ani lepší nemohl. Palma je mistr ve svém oboru a nemohu mu vytnout u Neúplatných ani ň :-) Film, který mě bavil a měl jsem z něho vnitřní radost. Doporučuji bez váhání. ()

sellsakul

Keď som videl prvú akčnú scénu, ktorá prišla po 45 minutách, tak som to musel vypnúť. Neskutočne debilno natočený film, škoda... ()

Blackberry

Do silnej kategórie mafiánskych filmov sa zaraďuje na popredné pozície, aj keď dá sa povedať, že trend môže De Palma asi len ťažko udávať. Štyri herecké esá, silné filmové (mafioso) obdobie, no nie do zlatista vyšperkované detaily - až sa mi tak zdá, že to nebolo ani tak o Al Caponem ako o Eliotovi Nessovi. A to je popravde, škoda. ()

voleman

Vynikající akční krimi gangsterka z dob prohibice. Jejím obrovským plusem jsou skvělý herci v čele s Costnerem a Connerym. Brian DePalma měl ovšem i režii pevně v rukou, a stvořil tak možná jeho nejlepší film. Neúplatní mají hned od začátku příkladné tempo a ani chvilku nenudí. A mají také zcela dokonalou Morriconeho hudbu, která film ještě o něco povyšuje. Vrcholem celého snímku je pak legendární scéna na schodech, která je i dnes stále velmi působivá. Když to všechno shrnu tak jsou Neúplatní skvělým diváckým zážitkem s partou výborných herců v bezchybném audiovizuálním provedení. 90% ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery