Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

sedm.1

UPOZORNĚNÍ ! : Můj komentář obsahuje velmi mnoho vulgárních slov, které jsem byl NUCEN použít. Na úvod bych chtěl jen podotknout, že pokud už si distributor jen tak libovolně zvolil z patra název, spíš než Zkažená mládež měl zvolit výstižnější Zkurvená mládež, ale to jen tak na okraj. Ale jinak se s tím tedy autoři moc nesrali a pokud mám porovnat stejně jako jiní se švédským Zlo mezi námi, zde jde o přímí úder do ciferníku. Zlo mezi námi bylo po filmařské stránce úplně někde jinde, měla výbornou zápletku, sympatické a charismatické profiherce, velice kvalitní scénář, byla zakombinována i romantika a celé to prostě bylo skvěle natočené po všech stránkách na velice vysoké úrovni. Zkažená mládež má společné jen téma. Jinak tohle je skutečně jen ultrasyrový námrd, kde se autoři nepárali s nějakým vykreslováním, složitou filmařinou, nějakým velecastingem, tady šli přímo na věc. Ukázat, co jsou dnešní zamrdaní náctiletí zač. Co za zdegenerovaný, vypatlaný hovada vyrůstá z našich dětiček. A že se tohle stalo v Estonsku? Hovno. Každý město, každá zasraná škola, každá zkurvená třída má jednoho takovýho vyjebanýho zmrdečka, který strhne celou třídu vypatlanců k násilí, teroru a především bezohlednosti k jedincům, kteří jim prostě jen jak blbečci všechno neodkejvaj. V tomto případě to došlo sice až neobvykle dost daleko, ale VÍM, že se vše tohle jen stupňuje i v reálu, zkurvená agresivita, zlo a ponižování na straně jedné a TOTÁLNÍ bezmoc a beznaděj na straně druhé. Zkažená mládež není uměleckým snímkem, jde vlastně i podle mě o projekt bez jakýchkoliv ambicí, tvůrci pouze chtěli říct: KURVA, vy starý zaslepený hovada, otevřete oči, nikdy nevíte, kdy se váš potomek může dostat na druhou stranu. Tohle je vážně nekompromisní úder a kopanec do držky v jednom, ovšem zároveň je velice diskutabilní, jestli by právě tohle měli vidět i ty naše dětičky. V prdeli je totiž to, že právě většina z nich tohle denodenně zažívá i ve své třídě a to ať už na jedné či druhé straně a aby to ty jejich zdeformované pidimozečky spíš neinspirovalo ať už ke stupňování teroru, či k obraně před ním. A ještě na závěr si neodpustím poznámku. Nejsmutnější na všem je, že většina těch největších zkurvených zmrdů, co šikanují nejvíc, pak vylezou ze škol jako právnící, manažeři a podobná bezohledná agresivní zvěř a ti nadějné,původně ambiciózní děti,co chtěli mít jen svůj klid, skončí v lepším případě s migrénama ve fabrice u pásu. Úžasný film, který nemůže nechat nikoho v klidu! Tole je totiž každodenní všudepřítomná REALITA!!!!! ()

Kejdlo

A takhle to někdy dopadá, když někoho zbijete, silně ponížíte a on vám to pak vrátí. Charaktery byly popsány věrohodně a lacná estónská kamera to mu dala ten správný říz. Cílovka se tomu ale lehce vysměje. Závěru především. 8/10 ()

Rebbit

Nesnáším šikanu, při tomto filmu jsem byl tak naštvanej, že bych je chtěl všechny nakopat. Myslím, že by tento film měl zkouknout každý, na takové filmy bych s dětma ze škol, chodil do kina.... ()

danca044

Tento film mnou hluboce otřásl. Sledovat, jak celá třída šikanuje jednoho nevinného kluka, bylo psychicky velmi vyčerpávající. Taky zde máme názornou ukázku toho, jak to dopadne, když se ho jeden zastane. Film je naprosto bravurně natočený a ukazuje krutou tvář šikany. Konec, kdy oba kluci zavraždí ty, jenž je šikanovali je skvělým zakončením filmu. Tento film by podle mého názoru měli pouštět ve školách, aby se zamezilo šikaně. ()

FIBO

Kdysi kdosi pronesl výrok, který se k filmu hodí: "Stačí, aby se v místě, kde se odehrává zlo, objevil mezi přihlížejícími člověk s hlubokým smyslem pro spravedlnost a pak se začnou dít věci...". Dobré a uvěřitelné herecké výkony i když člověk prakticky ze začátku ví, že to všechno směřuje k velkému finále, jehož závěr se dá předpokládat, Film dobře ukazuje tenkou hranici mezi blbou srandou a skutečným pošlapáním i té minimální lidské důstojnosti. Problém je ten, že ve výsledku z toho zadobře nevyjde nikdo, což otevře dohru, kterou zajímavě ztvárňuje navazující seriál Klass - Elu pärast. ()

gutshoter

Na konci příběhu jsem oněměl, mé plíce byly nepřesvědčivé. Podobný film k Requiem for a dream, kdy divák po zhlédnutí nemluví... ()

Sdoom

Teoreticky hodně silný film o zásadních věcech, ale v praxi docela pokulhává. Silné téma v průměrném, maximálně lehce nadprůměrném zpracování. Šikana většinou bublá pod povrchem, proto je nebezpečná, ovšem tady mi přišlo, že je tak evidentní, že prostě není možné, aby byla jen tak přecházena a neviděna okolím. Nepřišlo mi to prostě v mnoha pasážích věrohodné. Ale jako povinnou výuku na školách bych Zkaženou mládež klidně doporučil. Lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

solskjaer

Velmi nenápadný film na který jsem narazil jen náhodou. Gradace šikany je zfilmovaná do dokonalosti. Ještě několik dní po shlédnutí jsem musel nad jeho obsahem přemýšlet. Skutečně silný příběh! ()

herr_carter

Pro mě stejně ojedinělý a kvalitní film, jako tomu je například u švédského "Zlo mezi námi" - autoři v obou případech dokonale vystihli temnou stránku šikany a dokázali postupně prohlubovat bezvýchodný stav hlavních obětí, který musí zákonitě končit tragédií, fuj, ještě teď mě mrazí....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

JADIM

Väčšinu filmu uznávam ako obstojnú školskú drámu, ktorá má pár prešlapov a nelogík ako napríklad občasné správanie takmer všetkých postáv, ale dokáže celkom vtiahnuť do deja a udržať diváka pri tom, aj keď si myslím, že ak niekto videl viac podobných filmov, tak ho to veľmi nezaujme. Ja sám, ktorý podobný film ešte asi nevidel cítim, že to nie je nič špeciálne. Čo bolo však extrémne divné bol koniec. Spoiler - Viem, že mal byť šokujúci a viem, že je to podľa skutočnej udalosti (kto vie, čo konkrétne), ale aby niekto kto sa zastáva šikanovaného chcel vystrielať školskú jedáleň, čím si zničí život či už sa zabije alebo nie? To už je naozaj prehnané. - Koniec Spoileru - 6/10 (Videné 3.9.2020, CZ dabing) ()

masr

Bohužel, nemůžu si pomoct, tři hvězdy. Je to sice zajímavý film, zajímavě natočený - ale chybí mu něco víc, něco překvapivého a bohatějšího než sled scén ponížení. Chápu, že se lidem líbí, že všechna šikana i šikana naruby je natvrdo a neskutečně zajímavě zobrazena, ale chybí za tím druhý plán. Takové Zlo (Ondskan) dokáže vyvrcholení a pointu postavit jen na zbrunátnělé tváři a lehkém náznaku, ale zde chybí skutečné charisma a tak je potřeba vše vybalit naplno, dopovídat, ukázat. Dobrý film, který stojí za shlédnutí - ale nic víc. ()

Lenarek

Zvažovala jsem, jaký film si mám pustit před přijímačkama, aby se mně všechno učení uleželo v hlavě. A můžu říct, že po tomhle filmu jsem neměla chuť se na nějaké vzorečky ani podívat. A vzhledem k tomu, že to bylo v noci, tak jsem nemohla usnout. Neustále jsem měla celý děj filmu před očima. V noci jsem se pořád budila a pokaždé jsem se objevila před otázkou, napsanou velkým písmem "Tohle se vážně někde děje?" Odpověď je děsivá, ale přesto neuvěřitelně pravdivá. Navzdory Tobě nezemřu... ()

Tjaden

Počítal jsem se surovým a depresivním severským filmem, ale to, co jsem dostal předčilo má očekávání. Opravdu šokující sonda do nitra školní šikany. Vše působilo naprosto autenticky, a to i díky výkonům neznámých estonských herců. Ta třída plná hajzlů a nečinně přihlížejích "ovcí" mě děsila a já si uvědomil, jaké mám štěstí, že patřím do relativně pohodové třídy. Zejména u holek mě ohromila bezohlednost, a to že se šikanovaného Josefa nezastal kromě Kaspara nikdo jiný. Ten závěr mě sice nepřekvapil, ale totálně mě oslnil svou nekompromisností. I když Kaspar rozhodně vystřelil víc než osmkrát, tak se u toho nepozastavuji, neboť na to, že hrdinové nepřebijí ani v Hollywoodu už jsem si zvykl. TŘÍDA ve mně zanechala hlubokou stopu a ještě dlouho budu tento film rozdýchavat. ()

bari68

Realistické, surové ale nie zasa až tak nevídaná a originálna dráma. Šikana vo filme aj mimo je problémom globálnym a jej diskusia a opisovanie je témou ktoré nie je pre nás až také nevšedné.Navzdory tomu je ale veľmi silným filmom , ktorý svojou surovosťou v nás zanechá ešte dlho veľký dojem. ()

chef

Šikana vždy existovala a vždy existovať bude ako nástroj formovania a členenia sociálnych skupín. Rozdielna však je forma šikany. Keď sa hranica posmievania a doberania začne uberať cestou násilia a verejného týrania, prestáva byť všetko jedno a dochádza ku extrémnym životným rozhodnutiam. Raag vykreslil veľmi presne a realisticky dusivú atmosféru, ktorá obklopue hlavnú obeť šikany. Tým, že režisér minimalizoval vedľajší dej sme stratili možnosť hlbšie spoznať akúkoľvek postavu, zatlačil však na pílu presne tam kde bolo treba a výsledok je skvostný.85% ()

Herráček

Něčemu druhá projekce spíše uškodí... Dialogy místy dost zoufalé... Tolikrát v životě se mi nestává, že bych nevěděl co odpovědět... A důvěryhodnost příběhu u mě za ten půlrok či kolik taky trochu utrpěla... Prostě to na mě šlo trošku rychle... Leč jako moralizující vykřičník tento film pořád uznávám víc než dost... ()

rozbris

No tak to se Estoncům povedlo teda hlavně Ilmarovi Raagovi a jeho kolektivu herců. Koukali jsme na to společně čtyři (fojty, fars, noneto a já) a koukali jsme s otevřenou pusou:-) Tak tomu říkám opavdu šikana, o takové jsem myslel, že se píše jenom v knížka a ono to bylo inspirováno skutečnou událostí. Člověk se zastane někoho a jede v tom s ním....ani se nedivím, že se uchýlili k takovému činu a nezkusili jinou alternativu. Hodně dobrý film, určitě nezůstane u jednoho podívání. ()

Pollock

Tento film bych pouštěl při hodinách občanky - povinně. S části to může být i jedno z vysvětleních, jak je možné že ten tichý nevýrazný hoch, kterého zná celá ulice zničeho nic úplně otočí a je schopen čehokoliv. Popravdě ruku na srdce, kdo z nás se nikdy na škole nesetkal s nějakou formou šikany. Skutečně povinně promítat na školách! ()