Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Othello

Strašná amerika. Snaží se to tvářit stylově, ale vychází to jen občas. Hry jsou fajn, ačkoli ohraný signály dneska ve Vegas prohlídne imho už fakt každej (ten s rukama za zády je fakt extrémní). Navíc uvěřitelnosti situace nepřispívají ani detaily, že při posledním zápase se hrdinové navlíknou do umělých vousů a paruk, takového střihu, jakého jsou pouze paruky a to pro všechny znamená profesionální převlek. O tom, že první co hlavní postava udělá, když si sundá onu paruku na útěku před ochrankou je, že si za běhu prohrábne vlasy, aby byla pořádně fešácká a hrdinka naopak nabušenejm sportovcům v pohodě vezme čáru na jehlových podpatkách nemluvě. To asi nesežeru. Nic nového nepřinášející závěrečný zvrat jen dodává větší váhu otázce: "Proč si raději nepustit nějaký díl Ocean´s Eleven?" ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 8.4.2012, réžia slovenského znenia (Markíza) = ŠTEFAN MANDŽÁR - Dávam síce priemerné a neoriginálne "tri žetóny", ale keďže sa jedná o pomerne kultivovanú a príjemnú oddychovku, vrele odporúčam. A nezabudnite: "Oko berie, večeru nerieš." :-) (11.4.2012) ()

Thomick

Hodně moc moc předvídatelný a jednoduchý scénář (musí takový být, když se tak jevil i mně, tedy někomu, kdo se obvykle v odhadování vývoje nevyžívá) se dá leckdy snadno odpustit - třeba v tomhle případě. "Oko bere" je minimálně bravurně zvládnutou oddychovkou s perfektním obsazením (Spacey nezklamal a duo Sturgess-Bosworth vytvořilo krásný pár) a podmanivým střihem. Což mi dnes bohatě stačilo... ()

Ilicka

21 aneb Jak se státi milionářem snadno a rychle... Podmínky? Kalkulačka zabudovaná v šedé kůře mozkové, sympatický vzhled, klid a spolehlivost. Pár dobrých kamarádů podobných vlastností také není k zahození. Riziko? Dobrácký učitel matematiky a ostražitý strážce regulérnosti hazardu. Oba taktéž počítají karty. Odměna? Veliká... Jak peněžitá (600 000$), tak v podobě oduševnělé krasavice v náručí... Ještě váháte? *** Jim Sturgess je pro mě rozhodně objevem roku 2008 (i když máme teprve květen). V zádech mu stojí parta mladých sympaťáků a Kevin Spacey. Co se samotného příběhu týče, originální nebo objevný rozhodně není, k mému mírnému zklamání si člověk dokonce neužije ani karet, či matematiky, podstatnou dobu totiž studentíci řádí někde v nočních klubech. Svižná kamera a herecká parta to však celou stopáž táhne kupředu. A mi se to líbilo. Dokonce i to závěrečné poučení, že peníze nejsou všechno. ()

claudel

Kdo s čím zachází, s tím taky schází. Chytrá a rafinovaná zápletka s mravním ponaučením a několika povedenými vtípky. Herecké obsazení na jedničku, Las Vegas na dlani a oblíbená karetní hra "očko", co víc si přát? ()

becki_tu

Skoro každý zde zmiňuje podobnost k Dannyho parťákům a můžu potvrdit, že se mi při sledování "21" taky nejednou vybavili, stejně jako legendární Scorseseho Casino. Tyto filmy spojuje hlavě neskutečně atraktivní prostředí casin v Las Vegas a v případě všech, výše jmenovaných, filmů i velesympatické herecké obsazení. V případě "21" se nechali na karty a žetony zlákat Kevin Spacey a Laurence Fishbourne a z mladých herců třeba talentovaný Jim Sturgess (který mi dost připomínal Emila Hirsche) nebo sympaťačka Kate Bosworth. Pohodový film s povedeným písničkovým soundtrackem, bez slabších momentů a s ideálně nastavenou stopáží, která docela rychle uteče. Myslím, že tenhle film by mohli pouštět na školách při hodinách matematiky a hned by to bylo o motivaci studentů postaráno :) ()

Bauer

Už v Rain Manovi pro mně byla záhada, jak lidé dokáží při Black Jacku počítat karty a pořádně si na tom namastit kapsu. Oko bere je film zaměřený právě na počítání karet. Opět jsem nepochopil metodu tohoto počítání (bohužel nemám tak dobrý mozek na matiku), ale to je jedno, protože tento film je intelegentní, promyšlený a s neotřelým scénářem. Opravdu velmi povedené drama, které mně chytlo hned na začátku. Ono už jen místo, kde se to odehrává je samo osobě zajímavé. Las Vegas!!! Gamblerské doupě a díky tomuto filmu jsem měl možnost proniknout mezi špinavé praktiky tohoto města. Ať už šlo o špinavé praktiky hráčů a nebo majitelů a hlídačů kasín. A i když je to pouze film, tak jsem si jist, že to takto funguje v běžném životě. Méně podstatná věc tohoto snímku je, že jde vůbec o první film ve kterém se mi vzhledově líbila Kate Bosworth. Kevin Spacey zahral dobře parchanta, který nemá strach nechat studenta rupnout a nebo mu sebrat prachy. Laurence Fishburne taky dobře zahrál svou roli a občas jsem nevěděl, jestli je to typický kasínový padouch, nebo se jen snaží dělat svou práci. Jim Strugess v roli chytráka byl taky dobrý. Docela jsem se bál délky. Přeci jen dvě hodiny je docela slušná palba. Ale tomuto filmu to v žádném případě neškodí, protože to uteklo celkem rychle! Velmi dobře ztravené dvě hodiny. ()

luka4615

Nenáročná oddychová podívaná s velkorysými scénami a hereckými výkony, z nichž nejvíce dominuje (jako vždy) výborný Kevin Spacey. ()

BoPo

Nenáročná, pohodová oddychovka z môjho obľúbeného prostredia. Film z kategórie Vyzerám a pôsobím lepšie, než je môj reálny stav. Človek sa raz za čas rád nechá obalamutiť, a teda odpustí chyby a zjednodušenosti. ()

Tommassi3

"Něco mi řekněte !! Když umíte tak dobře počítat, proč děláte pro nás ??" - "Sám se tomu divím !! Prostě se mi asi líbí okrádat z týhle strany stolů.." ;) ()

Hwaelos

Příjemně strávené dvě hodiny. Stejně jako Dannyho parťáci, sází na sympatické (byť v tomto případě dost neokoukané) herce, chytré plány, retrospektivní vysvětlování a rychlý střih. Nic víc - nic míň ()

BigDeal

Celý čas som sa rozhodoval medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale chystaný zvrat v závere ma potešil natoľko, že som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. Najlepšie sú scény, keď sa konečne hrá Black Jack, tam si strihač určite prišiel na svoje. Hrdinovia sú sympatickí a to nielen hlavný hrdina, či Kevin Spacey, ale aj napríklad Kate Bosworth, ktorá sa zhostila postavy, ktorú väčšinou vo filmoch neznášam (a to vysnené a bezchybné dievča hlavného predstaviteľa). Je síce pravda, že 2 hodiny sa zdajú priveľa, no o nejakej nude sa nedá hovoriť, chybu by som skôr hľadal v tom otrepanom klišé typu dobrý chlapec prepadne hazardu a tak musí stratiť priateľov, aby pochopil, čo je pre neho dôležité. Treba ale povedať že toto klišé nie je nejak viditeľné a teda ani veľmi nevadí. ()

Terva

Inspirováno skutečným příběhem pěti studentů, kteří hru změnili navždy. Scénář : Peter Steinfeld a Allan Loeb. Kamera : Russell Carpenter. Hudba : David Sardy. CITÁT - Myslím, že na Vegas je nejlepší to, že se tam můžeš stát kýmkoli chceš........ ()

jh666

Docela fajn film o kartách a o tom, jak člověk snadnou propadne luxusu. Akorát přemýšlím, kdo byl lepší, jestli Kevin Spacey jako profesorskej zmetek nebo Lawrence Fishburne jako další zmetek. Jinak příjemná oddychovka, nic víc, nic míň. 70 % ()

Gazy

Oko bere není filmem, který by se měl zapsat tučnějším písmem do filmové historie, je filmem, který si klade za úkol pobavit a to se mu daří opravdu znamenitě. Někdy má člověk prostě chuť podívat se na něco oddechovějšího, užít si takové menší filmové povyražení a přesně pro takové případy je tu tahle parta okolo Kevina Spaceyho. ()