Tommy Vinson je pokerová legenda, zatímco mladý Alex Stillman o dráze profesionálního hráče zatím jenom snil. Když se dají dohromady, vyhrají každý turnaj. Ale jak to dopadne, když se z nich stanou soupeři? V hlavních rolích Burt Reynolds a Bret Harrison.  Americké drama, které se odehrává v prostředí hazardních her a vysokých sázek v pokeru, vypráví příběh Alexe Stillmana, domýšlivého frajírka z university Yale, který sní o tom, že se stane profesionálním hráčem pokeru. Zatím toho ještě moc neumí, ale naštěstí se setkává s pokerovou legendou Tommym Vinsonem, hráčem, který před dvaceti lety patřil ke špičce, ale nechal hazardu, aby zachránil svou rodinu. Tehdy sice přísahal své ženě, že se karet už nikdy nedotkne, ale po setkání s Alexem zjistí, že by mohl znovu získat sebedůvěru, hrdost i titul šampióna, kdyby talentovaného mladíka vzal pod svá ochranná křídla. Alex se řídí při hře Tommyho pokyny a společně vyhrají každý turnaj, jehož se účastní. Jenže pak se na scéně objeví půvabná call girl z Las Vegas, která odvádí Alexe od hracího stolu. Mezi talentovaným žákem a zkušeným učitelem se prohlubuje propast a skončí to tak, že při prestižním světovém utkání stojí proti sobě jako soupeři. Kdo z nich vyhraje? Stárnoucí mistr, který slíbil, že karet nechá, nebo nováček, jenž se od něho naučil všechny triky? V hlavních rolích Burt Reynolds, Bret Harrison a Shannon Elizabeth, režii má Gil Cates Jr. (oficiálny text distribútora)

Mr.Hudson

Miluji poker, jeho rozmanitost, všechny podoby hry a hlavně ten jeho půvab. A tak z toho logicky vyplývá, že musím milovat i filmy, které jsou z pokerového prostředí a také že ano. Neviděl jsem mnoho děl na toto téma, ale i těch pár filmů co jsem viděl mi dalo za pravdu. Tento film se může ze začátku jevit jako průměrný, ale není tomu tak. Má dobré herecké obsazení, příběh a hlavně výborný pokerový námět. Zápletka je sice všem předem jasná, ale ani to mě nemohlo odradit od toho, abych tento film mohl považoval za nadprůměrný. ()

Herr_Flick

♠ ♥ ♦ ♣ Výjimečně jsem byl odsouzen ke sledování s dabingem. A ten bohužel nebyl ničím výjimečný, tradiční stoprocentní tupá kejda, při které vám padají vlasy a vyrůstají chlupy na zadku. Mám film o pokeru, tak proč vymýšlím a motám celou terminologii!?!?! Co se samotného filmu týče, přináší nám typickou béčkovou americkou pohádkovou cestu na vrchol, při které nemůže chybět nějaký ten románek, nezničitelní borci a očekávaná laciná pointa. K pokerovému tématu, které i když se motá jen kolem Texas Hold’em, bych toho až tak moc neměl, až na tradiční směšný finálový heads up. K pětihvězdě chybělo, aby si Reynolds s Harrisonem dali francouzáka. Takže dvě hvězdy filmu o pokeru, který má k realitě asi nejblíže a třetí hvězda za všechny ty pokerové superhvězdy, které se filmařům tady podařilo dostat na plátno. ♠ ♥ ♦ ♣ ()

baXter

Pokru nerozumím, i když bych docela chtěl. Mě se to zase tak špatný nezdálo, samozrejme divak uz od zacatku tusi jak film bude probihat a jak i nejspis dopadne. Zadne prekvapeni se ani nekoná. Lehko představitelná dějová linka a závěrečný "zápas" který vyhraje ten lepší. I tak se mi na to dobre koukalo, i hudbu nemam za co kritizovat. Pohodový béčko. ()

Gereth

Pohodová odreagovačka. Pokerové prostředí je přitažlivé a v každé jednotlivé hře je vždy kus napětí. Bylo fajn, že i pro neznalce byla v rychlosti vysvětlena pravidla, že vždy jsou dobře vidět karty a vy si tak můžete jednoduše odůvodnit, kdo jak proč hrál. Trochu mě mrzelo, jak často v klíčových okamžicích vyhrávalo čisté štěstí proti silnějším kartám. Samozřejmě to tak čas od času bývá, ale přesto se mohli trochu více zaměřit na taktiky a různé triky. Příběh je průměrná přímočará cesta s malým očekávaným zvratem, ale naštěstí je to tak krátké, že vás to ani nestihne nějak výrazně naštvat. // 55% ()

toomm

No je zajímavé vidět jak průměrný herec naoko poráží v pokeru hvězdy jako Phil Laak nebo Antonio Esfandiari. Poker, zvlášte pak Texas Hold'em miluju. A proto asi musím za závěr strhnou hvězdu z hodnocení. Jelikož mám za sebou pár menších tunajů a několik hodin cash game, byť rozhodně ne nijak valné kvality, vím, že nikdy dobrovolně neprohrajete na úkor kamaráda, přítelkyně či příbuzného. 60% ()

• Kvůli natáčení filmu byla dokonce přesunuta World Poker Tour do New Orleans. (KucC)
  • Karty používané ve filmu jsou hrací karty Bee od The United States Playing Card Company. Konkrétně No. 92. (Esszed)
  • Jennifer Tilly, která se objevila ve filmu, je držitelkou náramku z World Series of Poker. (KucC)