TAP: Maxova Hra

(študentský film)
  • USA Tap: Max's Game
všetky plagáty

,,Na světě jsou jen dobré konce. Jestli to není happyend, není to konec.“ Karel Adam (Ondřej Holeček) si tím ale není jistý. Před několika lety on a jeho čtyři přátelé byli vrcholovými hráči v karetním klubu Fireball a zažívali nejlepší časy svého života. Nic jim nechybělo. Nic nepotřebovali. Měli jeden druhého. Bohužel, tyto časy jsou již dávno pryč. Skupina se rozpadla. Fireball jeho majitel prodal. Pouze Karel nezapomněl a navštěvuje zavřený klub. Vzpomíná a čeká. Jen vědět na co… Maxova hra je příběh o přátelství, které rozdělila láska, o přátelství, které rozdělil čas, o přátelství, které rozdělila sláva a o přátelství, které spojily vzpomínky. Přidejte se ke Karlovi na cestě za druhou šancí prožít ty nejkrásnější chvíle. Šancí nejspíš poslední. (oficiálny text distribútora)

swamp

Docela povedený amatérský film z prostředí hry MAGIC: The Gathering. Přestože v něm spousta věcí působí lacině (zvuk, postsynchrony apod.) a děj je místy neskutečně naivní, jedná se o docela příjemnou záležitost, která docela svižně utíká (oproti jiným českým "profesionálním" snímkům, které jsou v kině za peníze). Proto palec nahoru - a já si aspoň zavzpomínal, jak jsem před lety chvíli hrál na gymplu. :) ()

Jarlaxle

No, řekněme si upřímně, že o nějakém hraní (filmovém) tu nemůže být moc řeč. Scénář za moc nestojí. A celkově tento film asi nezaujme moc lidí, kteří se kolem MTG netočí... Na druhou stranu, na to, že se jedná o studentský projekt za pár korun, má místy docela slušnou hudbu. Kamera v některých pasážích taky není úplně marná. A když přihlédneme k tomu, že všechny postavy jsou ztvárněny neherci, a že se jedná o prvotinu autorů, není to zas tak zlé. Pokud se tvůrci poučí z chyb, dotáhnou do konce některé nápady a přidají k tomu lepší příběh, mohlo by to příště daleko zajímavější :-) ()

nash.

Samozřejmě to má, jako každý amatérský fanfilm, nedostatky. Námět výborný, ale scénář by potřeboval přepsat, zejména dialogy které tahají za uši nebo jsou nechtěně komické, střih by potřeboval pořádně přitvrdit, hercům by prospělo trochu se uvolnit a zejména první půlce výrazně chybí tempo. Na druhou stranu je tu ovšem řada velkých plus. Ve druhé půlce má film parádní atmosféru, která mě vrátila do let kdy jsem MtG hrál, znovu ve mě oživila všechny ty pocity zažívané na turnajích, a také mi umožnil vrátit se do míst, kde jsem také hrával, včetně dnes již neexistující herny Dungeon, kde jsem sám prožil asi to nejlepší magicové období. Bavilo mě strhující finále, kdy jsem měl sto chutí vzít karty a jít to taky zase zkusit. A už jen za to si zaslouží film a jeho tvůrci ocenit a pochválit. ()

Wysch

Dávám alibistickej průměr, ne proto, že bych nedokázal shodit kvality filmu (zvuk, střih, scénář a herecký výkony), ale asi proto, že je to přeci jen amatérskej počin člověka, kterýho osobně znám, řadu míst z jeho novely znám (aspoň na papíře) a tak nějak mám základní povědomí, o čem že to vlastně je. Jediný, co bych opravdu důrazně vytknul, je ten scénář, kterej nejenže potřebuje zvětrat tempo a na správných místech přitvrdit nebo naopak zvolnit, ale hlavně nevychytává tu hlavní pointu díla, o který se Kamil tak dlouho snažil ve svých literárních pokusech. Tak teď už jen doufat, že SE 4EVER dopadne líp. ()

Kozy9

Hrávam magic už 6 rokov a to je možno z jeden dôvodov prečo ma tento extrémne amatérsky a bezduchý snímok doslova urazil. On totiž so samotnou hrou veľa spoločného nemá a hlavný protagonisti mali skôr zostať pri hraní ako sa venovať natáčaniu dačoho tak hrozného. Dve hviezdičky sú za snahu, ktorú som ako jedinú ocenil. 25% ()

• Nezávislý snímek vznikal déle než rok. Rozpočet přitom činil pouhých 8 000 kč. (Arbiter)
  • Filmové mistrovství republiky se natáčelo na skutečném karetním šampionátu Grand Prix Praha. (Arbiter)
  • Ve filmu se objeví i skuteční elitní karetní hráči Lukáš Blohoň a Martin Juza. V roli komentátorů pak redaktoři karetních serverů Jarda Bílek a Luboš Platzer. (Arbiter)