Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Malarkey

Nějak jsem viděl modré hodnocení a tak jsem si řekl, že na večer si to pustit můžu a uvidím, co se z toho nakonec dokáže vyklubat. Nečekal jsem, že to bude až tak moc chytlavé, jako to na první pohled absolutně nevypadalo. Sympatičtí herci, zajímavý matematikou propletený příběh. Asi bych si také přál mít mozkovnu plnou matematických výpočtů. Jen si to představit. Přijít do casína s pár šupy a odejít s miliony v kapse. Hezky by to hřálo, ale špatně by to dopadlo. To je jednou jasné. Peníze dokáží člověka změnit, ať si řiká co chce, takže je tu jedna věc k dobru, ale další věci naopak k zlu. Tenhle film to vlastně ukáže dost znatelně, jen se chce do toho všeho pořádně zahledět. Do jádra filmu, do jeho karet, které rozvrhne po stole a už jen závisí na divákovi, zdali bude chtít jeho hru hrát až do konce. Každopádně já jsem to zkusil a rozhodně jsem nelitoval. Ten král s desítkou na stole, představující jednadvacet, totiž řikal pravdu a tu, že tento film si lepší ohodnocení rozhodně zaslouží. --- Winner winner, chicken dinner ()

POMO

Príjemná oddychovka, ktorá v amerických kinách zaslúžene zožala väčší úspech, než na aký aspirovala. Produkčne skromnejšia verzia dobrodružstiev partičky Dannyho Oceana, prekypujúca mladíckou sviežosťou, klipovitým strihom navlečeným na cool pesničkový soundtrack, dobre napísanými i zahranými postavami a nejakou tou zdravou moralitkou k tomu. Malý film na nemalé tri hviezdy. ()

Matty

"Studenti, dnes si povíme, jak snadno a rychle odrbat dobře prosperující kasino." Ach, ti američtí kantoři, kéž bychom měli více takových i u nás, kde je dobrá podrazácká průprava nezbytnou podmínkou k přežití. Sice asi nepředejdete tomu, aby nakonec neodrbali také vás, když už to holt mají v povaze, ale jedno máte jisté – užijete si spoustu srandy na hraně zákona. Nový film Roberta Luketice té zábavy neskýtá tolik, kolik jí, věřím, skýtala skutečná akce studentů MIT, a ze všeho nejvíce připomíná o spoustu věcí ochuzené pokračování Dannyho parťáků (takové „Jak začínali“). Spacey ani Fishburne účast v tomhle filmu pravděpodobně nebudou zvýrazňovat ve svých životopisech, to spíš „účesyjakonaběžícímpáseměnící“ Kate Bosworth, od Supermana konzistentně nevýrazná, naláká do svého fanklubu pár nových pubescentů. Scénáristé z reálných událostí vypreparovali pouze pevné jádro, které následně překryli tím nejpředvídatelnějším hollywoodským make-upem. Pár vtipných hlášek a předvedení jednoho z mála praktických využití jednoduché matematiky, to jsou nejsilnější zbraně tohoto řadového krupiéra. U stolu jeho a jemu podobných přinejhorším vždy víte, že – nezávisle na hodnotě vlastních karet - nemůžete prohrát. 60% Zajímavé komentáře: genetique, Satan, StarsFan, GodComplex, Saccard ()

Isherwood

Solidně natočená žánrovka, která by si ale vystačila i s useknutím dvaceti minut a lepší práci s humorem. Kevin Spacey standard, Jim Sturgess kouká na vyšší mety. Fajn práci s hudbou a vizuální šminky občas rozmaže zbytečný digitál, ale výsledek je stále o třídu a něco výš, než poslední Dannyho parťáci. 3 a ½. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $81,159,365Tržby Celosvetovo $157,927,340║ Vykrádanie kasín či hracích stolov v Las Vegas tu bolo len nedávno, presne v roku 2007 vo filme Dannyho trinástka. Samozrejme tam ide pri vykrádaní o prešpikovanosť do najmenšieho detailu a tým pádom sa jedná pri zisku z takejto akcie hneď o miliónové sumy. Kdež to v prípade filmu 21 a teda študentskej akcie ide o nejaké $100.000 zisky denne aby mali na platenie svojich škôl, či svojich nákupných zhýralých chúťok, to je jedna strana príbehu a funguje v celku originálne pre predhodení dej. Lámať sa to začne, keď prídu na rad nezhody medzi študentmi a profesorom(Kevin Spacey) ohľadne provízie zo ziskov, prípadne aj dýchanie vedúceho ochranky kasína (Laurence Fishburne) na chrbát ich hlavnému tahúňovy(Jim Sturgess) tejto partie a tým sa všetko spočiatku jednoducho klapajúce rázom zmení na zákulisné ťahy všetkých zúčastnených. Len škoda že tento úsek nie je tak strhujúci ako by chcel. A to práve preto, že až moc polopaticky to pripomína práve spomínanú zlodejskú sériu Dannyho Oceana. Tým sa tento dobre rozohraný dej len mení na niečo čo sme mali možnosť vidieť v poslednej dobe a to hneď viac krát a ešte aj v prešpikovanejšom prevedení. Takže pokiaľ prvá polovica príjemne zabáva a drží nás miestami v napätí, tá druhá nás ničím neprekvapuje a len nám pripomenie to čo sme už mali možnosť vidieť. Čo je škoda lebo pre takýto druh filmu by to práve ku koncu malo gradovať a ponúknuť vo svojej podobe niečo nové originálne V každom prípade si režisér Robert Luketic počína dosť zručne a hlavne pokiaľ ide o jeho predchádzajúce projekty(Diabolská svokra, Pravá blondínka) napráva reputáciu a s týmom hercov na čele s Jimom Sturgessom, sympatickou Kate Bosworth či Kevinom Spacey, nám podáva slušný stráviteľný priemer, ktorý sa dá na prvý krát príjemne zjesť ale pri možnom druhom návrate na púť študentov kasínami Las Vegas vás už ničím zvláštnym či výnimočným nebude priťahovať. /videl v kine: 65%/ ()

Djkoma

Pravá oddechovka. Kevin Spacey se zase jednou propůjčil k zajímavé roli, která z počátku vypadá nevinně, ale končí skvěle. Jim Sturgess odvádí zajímavý a poutavý výkon. Oko bere je především pro milovníky Las Vegas a hazardu velmi zajímavý a dá se říct i poučný snímek. Konečně jsem se dozvěděl, jak funguje slavné "počítání karet" v Blackjacku a můžu vyrazit do města plného automatů a karet. Herecké obsazení je na malý snímek až překvapivě příjemné a překvapí nadhledem. ()

Renton

Scénář: Peter Steinfeld, Allan Loeb .. Velice, velice infertilní scénář co se stavby a vývoje příběhu týče, navíc místy lehce utahané, ale ten líbivý nával Las Vegas barviček, pohodových (i když nevýrazných) herců a cinkajících žetonů jistě u mnoha místních zabírá. Prostě nehazardní sázka na omakanou kartu, která zajistí jistotu pofidérní výhry. 50%. ()

Fr

Počítal jsem karty a vyhrál víc než…. J.Sturgees je sympaťák a K.Spacey vlastně taky. 40 minut perfektně odsýpá, atmosféra ,,vítězů“ funguje. Dostáváme rychlokurs o životě ve Vegas, přátelství a hlavně o moci peněz. Poslední třetina bohužel neudrží atmosféru. A udělá ze snímku pouhý obyčejný příběh, ve kterém je zlo po zásluze potrestáno. Ale to jednoduchá matematika, při které ani já nepodléhám emocím. ()

Nathalie

50%... I guess it’s luck, but it’s the same Hard luck, you’ve been trying to tame Maybe it’s love, but it’s like you said “Love is like a role that we play.” Just bend the pieces till they fit Like they were made for it But, they weren’t meant for this Chasin’ the ghost of a good thing Haunting yourself as the real thing It’s getting away from you again While you’re chasin’ ghosts. ()

Dever

Soundtrack David Sardy: 1. You Can't Always Get What You Want - The Rolling Stones [6:09] ,2. Time To Pretend - MGMT [4:20] ,3. Big Ideas - LCD Soundsystem [5:40] ,4. Giant - D. Sardy/Liela Moss [3:42] ,5. Always - Amon Tobin [3:38] ,6. Young Folks - Peter Bjorn And John [4:37] ,7. Mad Pursuit - Junkie XL/Electrocute [4:16] ,8. Sister Self Doubt - Get Shakes [4:22] ,9. I Am The Unknown - Aliens [5:27] ,10. Shut Up And Drive - Rihanna [3:34] ,11. Alright - Knivez Out [3:31] ,12. Tropical Moonlight - Domino [3:27] ,13. Hold My Hand - Unkle [4:58] ,14. L.S.F. - Mark Ronson/Kasabian [3:32] ,15. Tender Buttons - Broadcast [2:51], ()

EvilPhoEniX

Velmi chytrý, moderní a zábavný thriller pro každého,který obsahuje slušné dialogy, humor, kvalitní herecký ansámbl a slušné zvraty. Zábavná jízda jak svině, Doporučuji. ()

tron

„Horšie, ako prehrať, je nepriznať si, že si hral zle.“ Nebavilo ma to. Sladkobôľni tínedžeri, vizuálna stránka ako z nudnej turistickej reklamy na Las Vegas, ťažko pochopiteľné „počítanie kariet“ a scény, odohrávajúce sa mimo kasína, zaváňajúce tupým seriálom, v ktorom sa sexi bozkávajú dobre oblečení švihácki mládenci a bezstarostné dievčatá. Ach! Zostala štipka napätia, (očakávaný a logický) záverečný mini-zvrat a uchádzajúce výkony producenta Kevina Spaceyho a charizmatického Laurencea Fishburnea (ktorý hrá šéfa bezpečnosti zo starej školy). ()

Boss321

Oko bere je skvělý film s výborným scénářem, slušnou režií, charismatickým Kevinem Spaceym a spoustou nových neokoukaných tváří, ale proti tomuhle všemu stojí zásadní problém a to stopáž. Zkrátit snímek o dvacet až třicet minut, tak neváhám a dám jasných pět hvězdiček. Opravdu styl jakým je snímek natočen se mi moc líbil, ale místy jsem se neubránil nudě. I tak se, ale docela divím, že Oko bere je v "modrém", protože čtyřhvězdičková podívaná to určitě je (samozřejmě jedná se o můj názor a absolutně nikomu ho nevnucuji). Lepší čtyři hvězdičky....... ()

Jara.Cimrman.jr

"Žádnýmu tvýmu referátu z kombinatoriky vůbec nikdo nerozuměl." V souboji okradačů kasín a hlídačů kasín stojím vždy na straně matematiků. Jsem totiž matematickej génius a ve Vegas jsem nezbohatl jenom proto, že mě učili profesoři matematiky bez fantazie, hezký holky mi odmítaly hledat zahřátý stoly a hlavně proto, že ve stresu trochu panikařím. No dobře, nepanikařím. Jen jsem chtěl bejt zajímavej. Takže když si spočítám změnu proměnných, provedu nekonečný množství zkoušek kapacitního odporu a nakonec to celý zintegruju, tak mi vychází, že tohle mě docela bavilo. ()

Pethushka

Mám ráda tento žánr a když to někdo umí s čísly...a je nadprůměrně chytrý, vypočítavý a používá to ve svůj prospěch. Celkově ten film působil ale až moc americky a více než kasinem se zaobíral zbytečně lidskýma citama. Jinak příjemná oddychová věc... ()

Skejpr

Nedomrlý příživník na Soderberghově "Ocean's trilogy". Narozdíl ode všech Dannyho parťáků ale postrádá vtip, napětí, styl i spád. Je to jen na teenagery zaměřený nedovarek, kde je od každého něco, ale nic pořádně... ()

Shit

Neni to nic, co by se nějakým větším písmem zapsalo do filmový historie, ale určitá zábavnost a zajímavost se tomu rozhodně upřít nedá, hlavně co se týče částí příběhu v Las Vegas a všeho kolem toho spojenýho, krom toho Kevin Spacey je dobrej, i když nějakej větší prostoru mu nebyl dopřán a celkově nikdo z hlavnějších herců nezklamal a ani neotravoval, jen ten konec nic moc, ale to už ani nestihne obtěžovat a taky se mi moc nezdály ty jejich signály při hraní Blackjacku, protože tam je nějakejch 5 geniálních superstudentů + učitel s hypermozkem a jediný co vymyslej za signály jsou takový, kterých by si všimla snad i cvičená opice ()

Dudek

Black jack přeci jen není tak vděčné téma jako poslední dobou čím dál oblíbenější texas hodl'em, ale i přesto si tahle hra zasloužila lepší zpracování. Snaha tvůrců zapůsobit na mladé publikum se zasekla někde v půli cesty. Z části zajímavý příběh není příliš cool, i když k tomuto dojmu má několik scén přeci jen nakročeno (!). Největším průšvihem je však scénář, který na sebe bez ladu a skladu vrství jednu scénu za druhou, aniž by dodržoval nějakou strukturu (jako nejjednoduší příklad poslouží samotné akce v kasínu, které se od sebe vůbec ničím neodlišují). Děj se tak mění v změť neustále se opakujících scén. Samotná zápletka je primitivní, ale snaží se s využitím podivně konstruovaných matematických pouček kontrolovat chytrým dojmem. V podstatě je to velká předvídatelná nuda... ()