Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

mirkaaa

Není to jen rodinná komedie, jak se na první pohled zdá, film řeší i problémy v manželství, stereotyp, bydlení, rodičovství….. Hlavní příběh se točí okolo labradora Marleyho, kterého si mladí manželé pořídí. Pes je sice roztomilý, ale zároveň divoký, takže žere všechno možné a zanechává za sebou spoušť. Paradoxně je to ale právě Marley, kdo nakonec dokáže stmelit celou rodinu. ()

Crackonosc

Neromantická romance, nevtipná komedie, nefunkční drama, natahovaná prázdnota... Manželé se vykecávají, ona vychovává děti, on píše do novin, pes žvejká na co přijde. Skoro to vypadá, že tenhle film vznikl jenom kvůli závěrečnému citovému vidírání, které jako jediné z celku, aspoň funguje... ()

Prochy38

Romantická rodinná komedie je postavena na výkonech dvou hlavních protagonistů. O. Wilson a J. Aniston tvoří moc příjemný pár. A celé dvě třetiny filmu jsou veselé a příjemné. Ale jak plyne ve filmu čas a děti rostou, každému pomalu dochází, jak tento film bude končit. Asi trošku přehnané a zbytečně velký tlak na emoce. Jinak příjemná komedie asi i ze života. Zajímavost: Marleyho hrálo ve filmu 22 psů. Upřímně jsem zachytil jeden zlom, kdy psy vyměnili, protože posledních 20 minut má ten pes podstatně menší hlavu, než ti předešlí. ()

santiamén

Humorné, dojemné, civilní a ze života, uvěřitelné herecké výkony a vlastně docela milé překvapení. Pro majitele psů určitě povinnost, pro manželské či rodičovské páry poměrně realistický náhled na průběh vztahu. Dané téma se dalo zkazit na milion způsobů, ale tvůrci se s ním popasovali se ctí. ()

Angelino

Chcel som si pustiť iba prvých 30 minút a ísť robiť niečo iné, no musel som to dopozerať. Neuveriteľne chytľavé a pozitívne. A každý v cieľovke 20 – 40 rokov sa tam nájde. Len odporúčam na romantický večer vo dvojke a nie do vlaku ako sa stalo mne kde som sa v závere už cítil aj trochu nesvoj, keď som ronil kroupy posledných 10 minút už pomaly vkuse a zjavne si to niektorí moji spolucestujúci všimli... ()

DannyBoy80

Oddychovka. Vcelku solidně zahráno. Život psa od začátku až do konce. Psa, který byl nevychovaný a byl v dobré rodině. No a to je asi tak vše :) Koukat se na to dá. Něktří nakonec i slzu ukápnou. ()

Xavi6

Já tohle beru spíše jako komedii, než drama, už jen z důvodu toho, že asi 3/4 filmu je jen samá sranda se psem a jeho potíži a zbylou 1/4 tvoří neúprosné drama trpícího Marleyho, tak si takhle alespoň ulehčuji pomyšlení na něj, chudák, sice to jednou muselo přijít, ale nechtěl jsem to tam. Jinak musím opět pochválit skvělého Owena Wilsona, který už zase na mě udělal dojem (jak jinak). S Jennifer Aniston byli prostě senzační pár. ()

kwoky

"Sladkobolná" agitka na téma "jak se blbý páníček s blbým psem našli". Kdyby to mělo o půl hodiny míň a aspoň JEDNOU! toho psa trochu srovnali (některé věci se prostě nesmí)... Ale ne. To by prostě do holywoodské romantické komedie nezapadalo, že? Po skončení jsem naštvaný, takže dvě, ani o chlup víc. P.S: Pokud máte "ťuťu ňuňu" pejska, tak z tohohle filmu budete na větvi. ()

vander19

Bavil som sa, smial som sa, a po konci sa skoro rozplakal ako malé dieťa....miesto toho som radšej zobral svojho psa von, ten úvod ako Owen Wilson naháňa svoj psa dôverne poznám keď sám ako gepard prenasledujem toho môjho.....Každý kto chová alebo má rád psy tak nech si to pozre a máloktoré oko ostane suché... ()

Dyas

Nádherný film, který zabaví a milovníky psů přímo ohromí skvělým zážitkem z filmu, který bohužel na konci rozesmutní a vy přemýšlíte nad tím, jak je život někdy krutý, ale v mnoha ohledech plný lásky. Ten konec mě tak dojal, že mi tekly slzy nepřetržitým proudem... ()

Mikeowka

Tak tohle je fakt docela milej filmek. I když psa a vztah k nim moc nemám... srdce však jo, a tak jsem si aji trochu pobrečela... teda vlastně dost... ()

J*A*M*A*L

Komedie je to velice příjemná, vlastně celý film se mi moc líbil a byl příjemný.já mám zvířata rád a mám i rád herce, kteří zde vystupovali, Owen Wilson se spolu s Jennifer Aniston zřejmě hledali a konečně se našli a jejich výkon tomu dává takové hezké zpestření(hlavně skvělý výkon Owena Wilsona).Ale je to také film, který fakt chytí za srdce a dojme neuvěřitelným způsobem, a teď to přijde, je to snad jediný film u kterého jsem už prostě ty slzy vyronil.Nikdy jsi za svůj život nepamatuji, že bych se u nějakého filmu rozbrečel a už vůbec ne jak želva, musel jsem prostě už hned jak to skončilo vypnout a snažit se zapomenout, protože jsem z toho byl fakt odvařenej, ale byl to krásný film. ()

Terezinka198

Ačkoliv na romantiku nejsem a dojemné příběhy moc nevyhledávám, u Marley a já jsem uronila nejednu slzu. Nejdříve jsem si říkala, co to může být (odjakživa mám slabost pro psy), tak jsem si to pustila. Ani ne po první scéně mě film zaujal natolik, že jsem si ho se slzami v očích musela pustit znovu, nikoliv kvůli bolesti, ale kvůli té zábavě před koncem. Je mi líto, jak to skončilo, ale závěrečná řeč byla překrásná, a ta u mně vyvolala slzy. Takže bohužel, nemohu jinak, ale je to za 5* ()

oRi11

Perfektní film na víkendové odpoledne, není nijak dějově náročný, ale přesto vás vtáhne takovým způsobem, že téměř každý ke konci upustí slzu. Herecké obsazení je velice dobře zvoleno, Aniston a Wilson děj doplňují svým vlastním kouzlem a příběhu dodávají na reálnosti, nejspíš i diky nim, vás příběh na konci donutí k slzám. ()

orkadimenza

Marley a já není film, který by se zaměřoval na něco konkrétního: na psa, na rodinu, na děti nebo cokoliv jiného. Nesnaží se být ani komedií, ani dramatem (pro mě překvapivě ani v závěru) ani romantickým snímkem. Je to moc milý rodinný film, který se v mnoha věcech snaží napodobit běžný život. Otevírá mnoho kapitol, některé v průběhu zavírá, ale život jde dál a i když není film v ničem konkrétní, já jsem si dokázal užít příjemnou atmosféru a sledovat probíhající život jedné rodiny s neobyčejným pejskem. ()

KatRi

Tady se sází na jedno - máte psa, tak se vám film bude líbit. Myšlenka zachytit partnerský vztah v období života jejich nenapravitelného psího"mazlíčka" mi přijde originální. Jenže jak už jsem psala, hraje se tu hlavně na to, že film jak plakátem, tak pak v kině osloví příznivce domácí zvířeny. A to je příliš laciné, než by to na mě zabralo. Ač měl film být zřejmě ze života a zachycovat především vývoj vztahu dvou lidí obohaceného o příhody nezdárného psiska. Mohlo to být velmi zajímavé, jenže tady je pozornost příliš upírána na psí kusy - nejeden divák by jistě ocenil spíše hlubší sondu do života těch lidí. V jejich případě je totiž vše ideální a jednoduché - práce, bydlení, děti....až na neukázněného Marleyho a jeho páníčka, jenž furt jaksi neví, co se životem, který se mu sám tak nějak bezproblémově řítí vlastní cestou...Příjemným překvapením pro mě bylo, že v Aniston jsem neviděla Rachel z Přátel, ačkoli jsem nedávno dokoukala tento seriál komplet. To ovšem neznamená, že by hrála nějak dobře, takže za výkony taky body dolů. ()

Marys

Úplne úúúúžasný film siahajúci až za hranice tejto päťhviezdičkovej stupnice pre mňa. Spočiatku humor, pohoda, príjemné pozeranie vyostrené do toho najväčšieho dojáku, aký si kedy pamätám. Naposledy som plakal hádam, keď mi ešte počas prvého stupňa základky umrel dedko. Teraz, už ako vysokoškolák, od momentu, kedy si ten chlapec položil hlavu na Marleyho, až do konca titulkov som to jednoducho nemohol zadržiavať a opadlo to zo mňa, až keď som vyšiel z kina do reality. Nádhera, určite odporúčam!!! ()

Zombi

Hezkej rodinnej film, kterej naštěstí není tak prvoplánovaně roztomiloučkej jako jeho plakát, ale naopak je celkem inteligentní. Do dvou hodin filmu se vejde několik bočních linek, takže se něco dozvíme i o lidech kolem Marleyho a především hlavní herecká dvojice hraje dobře a celkově je moc sympatická. Film určitě potěší pejskaře, které ovšem asi moc nepotěší závěrem, kterej hraje docela brutálně na city a člověku, kterej něco podobného zažil, se určitě začne klepat brada jako mě. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)