Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

MGMCZ

Neuvěřitelná rodinná komedie , která vždycky potěší . Je to pohodová komedie , když nevíte co si pustit a když si vyberete tenhle film , tak určitě nebudete litovat že jste si vybrali špatně . Když si ho pustíte jednou , určitě ještě jednou za váš život ho uvidíte . 90% ()

MiaMoonlight

Nehledě na to, že jsem chytla vyloženě histerický záchvat, je tento film velmi dobrá romantická komedie(což je u mě velká pochvala), které hlavní psí hrdina dodává potebnou šťávu. A tak se na lidi musí, přes psy. Citát: "A dog doesn’t care if you’re rich or poor, clever or dull, smart or dumb. Give him your heart, and he’ll give you his." ♥ ()

Firebug

Poměrně kvalitní snímek, od něhož jsem vůbec nic nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Šel bych možná i na 4*, kdyby film nekombinoval 2 věci, které fakt nesnáším. Za prvé to jsou lidé, kteří si pořídí psa a potom totálně kálí na jeho výchovu. A za druhé to je násílné dojení divákových slz. To první bych byl možná i schopen odpustit, ale ten závěr je opravdu zprasený. P. S. Mám rád Owena Wilsona. ()

MurielRezek

My pejskaří máme rádi psí filmy. Máme také někdy zcela přirozenou tendenci tyto filmy nadhodnocovat. Prvoplánové snahy tvůrců "vydojit z diváků slzy" (jak jsem se zde v komentářích dočetla) jsou nám vesměs šumafuk. Nám se holt líbí:-). I tento film patří k těm mým oblíbeným psím. Majitelka 57kilové Ištar (černá labradorka namixovaná s novofundlákem). ()

Tejkina

Jako milovnice a majitelka dvou psů nemůžu jinak, než tento film zařadit do mé Top 10. Tenhle film je úžasný, vtipný a smutný zároveň. Život se psem je zde popsán naprosto dokonale - všechny radosti, starosti i bezmezná láska. Je zde dost vtipných momentů, protože život s Marleym byl hodně veselý (ano, dobře to znám, s mými psi se člověk taky nenudí), takže se zasmějete, ale na konec si připravte kapesníčky, protože si i popláčete. Já jsem ten konec nikdy nezvládala, ale bohužel i to k životu se psem patří - loučení.. Pro mě je to prostě neobyčejný film a srdeční záležitost, na kterou se můžu podívat kdykoliv znovu. Podobné filmy: Psí poslání  ()

JADIM

Nahliadnutie do 13 rokov života obyčajnej rodiny, plných zmien a prispôsobovaní, kde bol pes Marley iba doplňujúcim prvkom, ktorý z tohto filmu spravil zábavný a dojímavý kúsok. Veľmi potešila tá typická príjemná a rodinná atmosféra, v ktorej sa tento film niesol doslova od začiatku až do konca a toto ešte dotvárali dvaja skvelí herci. Čo dodať, proste rodinná drámička, ako sa patrí! 10/10 (Videné 24.2.2020, Originálne znenie) ()

lOPATKA

Chcel by som naozaj vediet ako nakecali Aniston a Wilsona na tento film....museli im ponuknut asi nejaky poklad:D 3/4 filmu pozeram na psa, ktory nedokaze na povel ani sadnut:D a poslednu stvrtinu pozeram na jeho pohreb a ako im bude vsetkym chybat......no proste what the hell?Jedina myslinka z toho filmu co za nieco stala bola: A dog has no use for fancy cars or big homes or designer clothes.A waterlogged stick will do just fine.A dog doesn't care if you're rich or poor...clever or dull, smart or dumb.Give 'em your heart and he'll give you his. ()

Kracken

Není to film o roztomilém štěnátku, je to film o páru který si pořídí štěně ze kterého vyroste devastátor. Po čase založí rodinu, párkrát se přestěhují, vymění si práci, rozroste se jim rodina a přitom všem je doprovází v radostech i starostech, chlupatý pudlolabrador jménem Marley. Herecky je film velmi dobře stravitelný, Jenifer Aniston i Owen Wilson působí jako pár přirozeně a přesvědčivě. Už pěkně dlouho jsem se u filmu tak nedojal a nepobrečel si. Závěrečná scéna na mě působila jako eso tvůrců vytažené z rukávu a zároveň mi to připomnělo, jak moc mám toho svýho bobana rád. Velmi příjemné, lidsky i psovitě :) Všem pejskařům vřele doporučuji. ()

DavidS.

Tvůrci měli zřejmě dojem, že na romantickou komedii/rodinný film stačí štěně labradora a tváře Wilsona a Aniston. Já ten pocit bohužel nemám. Děj samotný se navíc po úvodní žánrové expozici rozběhne stejně jako nezvladatelný pes do příliš mnoha směrů, i když jednotlivé momenty jsou uvěřetelné a v rámci vývoje vztahu i logické...V jednu chvíli jsem ale začal mít strach, že ještě několik minut a sledujeme další Nouzový východ... ()

joora1

Tak tady asi budu vybočovat od většiny lidí a jejich komentářů, ale nemůžu si pomoct.Film Marley a já mě nezaujal.Kulantně řečeno byl to příběh o ničem.Před každou scénou se dá velmi jednoduše předpokládat co se stane dál, humoru si zde taky člověk moc neužil a ty emoce na závěr, to už mi přišlo malinko přehnané jak všichni oplakávají psa a říkají dokola, že je změnil ( přitom se to ve filmu ani nijak neprojevilo).Ve filmu je hodně děje, který by se mohl nějak rozvést, ale přitom se pořád ubírá po stejné linii (kdy se události pořád opakují) až začne nudit.Jedna dobrá scéna tam ale přeci je a to jak Owen Wilson čte velmi rychle události, která se odehrály a u toho je i obrazová dokumentace.Nic víc jsem zde nenašel. ()

MARTIN*I

Od tohoto filmu jsem nečekal, žádné veledílo, spíše odreagovačku.. Po dějové stránce žádné velké kino: v první půlce pes, co všechno ničí, v druhé polovině pak umírá.. Nicméně jsem byl překvapený hloubkou a myšlenkami, které v sobě tento snímek skrývá. To, že v životě neni nikdy nic, jak si naplánujete, čeho se člověk všeho musí vzdát, když něco chce, že i když vám někdo dělá jen naschváli, stejně ho máte rádi... Film ze života, člověk vždy chce to co nemá. V první části několik vtipných mometnů, ale právě druhá část ve mě vzbudila silné dojmy, obzvlášť ta poslední věta. ()

Rudinsky

Citová šikana v 24 karátovej Hollywoodskej podobe. Presladený psychoterror žmýkajúci slzy aj zo žulovej sochy. Labrador Marley je najlepší herec na plátne, Jen s Owenom sa držia v rámci možností a súkajú zo seba to, čo vedia najlepšie, ale inak je tento film totálne o ničom. Pripomína mi to slovenskú produkciu - nemastné medziľudské klišé šróbované na overené trademarky. A áno, plakal som aj ja:D ()

medlo

Jeden obyčajný život, obyčajného (zle vycvičeného) psa. Chvíľami som sa nudil, chvíľami skoro plakal, ale v konečnom hodnotení to bolo dobré. ()

jondoe

Velmi pekny rodinny film v ktorom hraju Owen Wilson spolu a Jennifer Aniston druhe husle a vsetku slavu si berie krasny labrador Marley. Smutny emotivny koniec ma naozaj dojal a aj slzicka vysla. ()

Kuny27

dobrý film, až na to že byl střašně průhledný, a člověk přesně ví co se stane... ale to nevadí to je asi jediná chyba ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)