Ordinácia v ružovej záhrade

Dráma / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (viac)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiálny text distribútora)

oceanic6

Neviem ako vy, ale ja sa bavím....Bavím sa na lacnej kamere, scenári napísanom na kolene, hercoch ktorý si neuvedomujú že nehrajú v divadle a tak dramatizujú a dramatizujú a na hudbe vytvorenej zrejme v aplikácii Music Maker na 6 rokov starom mobile ...bavím sa....a zatial královsky =) ()

miko105 odpad!

Tento seriál som už nemusel keď ho dávali na nove, ale samozrejme markíza vezme tú najväčšiu blbosť a točí a točí a samozrejme polovica Slovenska to pozerá. Však keď nie je nič iné sa ani nečudujem. ()

mixerik

Musím súhlasiť s Tronom, pretože tí herci robia ten seriál tak zaujímavým....snáď keby tam hrali iní, tak to bude na 1 hviezdičku ale takto sa mi to páči. Síce som videla len pár častí, určite to nie je na odpad a v porovnaní s trápnym seriálom ako Panelák, je Ordinácia priam skvelá... ()

cobraSK odpad!

Preboha prečo takéto zhovadilosti niekto natáča? Herecké výkony, dej, atraktívnosť deja a zápletka na úrovni latinsko-amerických telenoviel, ale s nálepkou Made in Slovakia. ()

Creator odpad!

Jednoduchý seriál s jednoduchým dejom, jednoduchými protagonistami s jednoduchým výkonom pre jednoduchých ľudí ktorým je to jednoducho jedno! ()

Nemesis odpad!

Kedysi, ešte ako malý zasran som sa smial nad tým, že my Slováci nemáme žiadne seriály. Teraz sa už len ticho hanbím. ()

Mič

Sposob akym je serial natoceny je strasny, prepacte ale taketo serialy natocene skoro VHS kamerov by uz nemali patrit na TV obrazovku. Jednoznacne by si mali tvorcovia brat príklad zo seriálu Rodinne Tajomstva, ktorý vdaka strasnemu scenáru a námetu nemal uspech, no spracovanie tohto serialu a cela supervizia bola aj nad slovenske pomery. Ale spat k OvRZ. Dialógy su casto strasne, no citim tam snahu o zlepsenie oproti ceskemu originálu alebo serialu Medzi nami. Herecke obsadenie nie je az take katastrofalne, no prepáčte ale ked vidim na TV obrazovke "stare zname tváre" tak sa mi 5 hviezdiciek udeluje velmi tazko. Z coho som bol prekvapeny je herecký výkon hlavnej postavy. Tomáš Maštalír je celkom slusný a niekedy aj velmi prostoduchucký scenár zvlada s poojnou tvarou...*** ()

nenio

no včera 19 februára som kukal ordináciu aj Panelák. Ordinácia má tieto chyby. 1. Hrôzostrašne monotónna hudba, ktorá je príliš hlasná, čo dopredu degraduje všetko ostatné. Neviem, ale mne to pripadalo ako jedná melódia, furt tá debilná melódia dokolečka, terrible. 2. Žiadne zaujímavé zápletky, že Gregorovi umrela pacientka, že Kamila má rizikové tehotenstvo, že do noble baru dali hrací automat? Už aj latinské telenovely majú lepšiu fabulu. 3. Rentgen vytlačený na papieri?! XIXIXIXIXIXI cha cha 4. Tá komisia, proste smiešne, 5. Mňa porazí ak tá ryšavka sa stane gamblerkou. 6. O čom to vôbec bolo ?!!! A jedna hviezda, za to že sa občas zasmejem. 24. februára, zase som to kukal. 1. Tá hudba je klavír a je akoby pred smrťou. Hudobník má depky a na druhého nemajú, pretože studenková zobrala všetky peniaze. 2. Čo sa stalo s automatom 3. Dialógy sú ozaj ako na hviezdoslavou kubín 4. Dúfam, že tá mladá či Halčáková ukáže kozy, bo inak to vymývanie mozgov. 5. Posledná scéna - no hotové kráľovstvo. ()

benedikt28

Nechápu to nízké hodnocení, viděli jste to vůbec někdo někdy? Samozřejmě to není žádné veledílo, ale už jen za účast tak skvělých herců jako je paní Vášaryová, Kronerová, Studenková, pan Labuda a další, kteří mimochodem hrají tak, jako by to veledílo bylo, musím dát přinejmenším tři hvězdičky. Doporučuji si to někdy opravdu pustit a zjistíte, že se to s původní českou verzí vůbec nedá srovnat. Pokud tuto hodnotíte 15 %, ta česká by musela mít mínus 70 :-). ()