Ordinácia v ružovej záhrade

Dráma / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (viac)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiálny text distribútora)

elanista1

Zeby to oplyvalo nejakou velkou kvalitou to sa povedat neda. Ale je to slovenska tvorba, vacsina slovakov sa slovenskym serialom a filmom stavia skepticky a vacsia tunajsich hadze bez rozmyslu odpady vsetkemu co ma pod nazvom napis Slovensko. Neobhajujem tento "skvost", ale ani ho nebudem hanit, ked som nevidel vsetky diely. Ale proste ked to pozeraju vsetci okolo mna tak sa na mna stale nieco nalepi a obcas to pozeravam. ()

kissilen

Česká verzia mi sadla lepšie, možno je to tým, že tamojšie hviezdy nemám tak "okukané" a dokážem sa odosobniť od ľudí z reality a scenár je tiež omnoho slabší. No dá sa aj tu nájsť zopár lepších momentov ()

Riker

Slovenská verze se vůůůbec, ale opravdu vůůůbec nepovedla. Od scénáře, přes režii až po herce. Jedna hvězda za Emilii Vášáryovou. ()

Marty_cihi odpad!

Tady v čechách natočej jeden z nejtrapnějších seriálů všech dob....a na slovensku se toho chytnou. Nechápu lidskou hloupost. Kdo na to může koukat. Vždyť na to nekouká ani moje máma! :-D ()

MFJD odpad!

Pracujem v zdravotníctve ale toto čo tu dávajú som nikde a to mám zdravé oči, nevidel. K.k.t.na ktorá bere skôr západny realizmus ako ten náš, nech nám radšej dvihnú platy, namiesto točenia takýchto p.č.v.n!!!!!!!! ()

unclejack odpad!

Nevydržateľný odpad , neuveriteľné , ako môže byť seriál otravný. Keby v literatúre sa všetci takto len opičili po sebe ako české a slovenské televízie , tak sa zasekneme pri Jane Austenovej. ()

klapqua

Hahahahahaha.... haha.... Tú jednu * dávam viac menej z recesie za jediný diel, ktorý som videla a v ktorom hrala Matrac Ďurianovámomentálneešteneviemaká letušku... ()

De Large

Veľmi vysoko hodnotím herecké výkony (stálych hercov, nie príležitostných). Som spokojný aj s príbehom, aj keď sa nevymyká klasickému scenáru telenovely, predsa len scény nie sú tak hlúpo patetické a afektované. Na Slovensku máme dosť dobrých hercov, konečne sa točí niečo normálne. ()

MaideN-SK odpad!

Klasická slovenská filmová produkcia - herci 10. cenovej kategórie s výkonmi horšími ako nadrogovaný moriak, nechutná kamera, inteligencia scenárov hlboko pod úrovňou hojdacieho koníka. Nech žije pôvodná slovenská tvorba!!! :-D ()