Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

iXtr3m3

Podobne slabé ako Cannibal Ferox. Jasné, pre niekoho sa to možno stalo malou kultovkou, mňa to veru okrem pár mordov a hnusného sexu ani trošku nezaujalo. ()

Theraphosa

Pořád nemůžu přijít na označení, které by Ruggerovi Deodatovi patřilo. Myslím si ale, že neschopný, nechutný prase by mohlo stačit. Vůbec nechápu, že ho za něco takového nezavřeli. Nemyslím tím nechutnosti některých scén, tento idiot ale pro svoji neschopnost přivést tu správnou "atmosféru" musí rozřezávat nevinná zvířata před kamerou a postavy se tím (doufejme že pouze před objektivem) náramně baví. Ani nechci vědět, jestli se některé z těch scén točily několikrát...No, to bych měl k režisérovi. K filmu bych chtěl ještě dodat (nyní bez ohledů na zmiňované scény), že hudba byla sice kolísavá, ale byla nejspíš tím nejlepším v mezích civilizovanosti a jak někdo řek l- byla "hypnotická". 30% ()

wosho odpad!

U tohoto druhu filmů se nesmí sázet na auteniičnost-scéný kdy filmaři doopravdy masakrují zvířata,byť aby se najedli se mě zdají odporné. Ikdyž pochybuji, že "hvězdy" tohoto krváku si dali opičí mozečky, či steak z bahenní želvy. Kanibalové mají smůlu, že filmaři jimy chtěli šokovat a hráli nebezpečnou hru s mixem dokumentu a filmu . Tehdy jim to prošlo a díky tomu zbohatli, ale časem film spadl do toho největšího marastu odpadu. Celkově film nefunguje, bylo sice natočeno spoustu horších filmů, ale Kanibalové mají prostě tu smůlu, že je s němi i po skoro 30ti letech spojováno, že je to skutečnost. A každý divák pak je zaskočen trapností a směšností co z tohoto díla vychází. ()

eagle-eye

Tak to byl docela hukot. Pár fakt eklujících momentek, rozhodně stojí za shlédnutí bo se jedná o zajímavý filmařský experiment. Lehce úchylný a popírající jakákoliv filmová pravidla. ()

Lukiš

Posledních cca 15 minut byl ten největší humus, co jsem kdy viděl... Je těžké tento film hodnotit. Jestli to měl být horor, tak jsem se nebál, protože tam opravdu není čeho. Na druhou stranu od filmu jako je tento se toho více čekat nedá. V tomto filmu nešlo o to, aby se diváci báli, ale šlo jim o to udělat ten největší filmový humus...a to se vyvedlo :-) ()

dopita

Čtyři nafoukaní filmaři se vydali do amazonského pralesa, tam provokovali, dělali bordel a tak je domorodci sežrali. A dobře jim tak. Film samotnej není zajímavej ani napínavej, veškerý napětí pramení z toho, že divák musí sledovat hnusárny a nechutnosti, při kterejch slabším povahám asi nebude moc dobře. Což je hodně laciný vyvolávání emocí. Já takovýhle filmy už z principu odmítám, a proto je mý hodnocení takový, jaký je. ()

lonewolf

Čemu se divíte??? Co jste čekali?? Krevety??!!! Naprosto brilantně a úchvatně natočený dokument o kanibalech s použitím autentických záběrů. Nic moc příjemného na pohled, ale film kvalitní. ()

Oxy

Film jsem viděl asi ve třinácti letech, kdy mi ho přinesl kámoš s tím, že scény z džungle jsou autentické a poseru se u toho. Já tomu věřil. Pustil jsem si ho. Neposral jsem se (díky mé silné vůli).Až to skončilo, přál jsem si, abych to nikdy neviděl. Když se na to podívám zpátečně, tak to byl asi účel filmu. Takže: účel splněn! ()

HonzysKISS

Velmi výtečně natočený film o kanibalismu. Ani bych nevěřil, že je tento snímek tak starý, protože brutální scénky jsou opravdu uvěřitelné. Chce to víc takových filmů, kde věci vypadají skutečně jako realita. Lidem, co se zajímají o kanibalismus určitě doporučuji. Nejradši bych dal pět hvězdiček, ale příběh mi přijde takový nezajímavý a občas jsem se chvílemi nudil, když se nic zvráceného nedělo. Na druhou stranu, kdyby to vyšlo v dnešní době, asi bych pár hvězdiček i ubral. Závěr mi přišel takový zbytečně trochu uspěchaný, udělal bych ho klidně delší. Jinak místy se mi dokonale líbila i hudba. Režisér si zaslouží obří poklonu, že měl odvahu tohle vydat. ()

Adramelech

Dnes už každý ví, že jde o hraný film, avšak legenda, že je to autentický dokument, ve své době určitě zvýšila zájem o toto filmové dílo. Přikládám záznam „kanibalského“ snu. - - - Sen o kanibalech (v noci z 11. na 12. září 2020) - - -     Práva menšin opět znatelně pokročila. Etnikům, součástí jejichž kultury byl kanibalismus, byla tato praktika opět povolena. Začalo to v Austrálii a na Borneu a záhy se připojila řada dalších národů, jako třeba kanadští Kwakuitlové. Leckde, například na Haiti a mnohde v Africe, kanibalismus prostě jen vystoupil z ilegality. V řadě zemí se pravidelně pořádají kanibalské hody, které se brzy staly velkou turistickou atrakcí.      Vypravil jsem se do Austrálie, abych to také viděl. Aboriginci vybudovali na okraji svého teritoria maketu vesnice a nechali tam postavit i chaty či bungalovy pro turisty. Veškerá tepelná úprava masa (pečení, uzení) probíhá tradičním způsobem před očima návštěvníků. Hotové produkty se pak prodávají u stánků. Aboriginci si na to ale najali prodavače, jelikož stát za pultem je jim nějak proti mysli. V areálu se však pohybují aboriginští informátoři, s nimiž lze pohovořit o aboriginské kultuře, dějinách, mytologii, gastronomii apod.      Hovořím s jedním takovým informátorem. Zajímá mě, odkud získávají to maso. Dostane se mi odpovědi, že maso pochází z příslušníků jisté australské národnostní menšiny, která oficiálně vlastně neexistuje. Jde o přistěhovalce odněkud z Tichomoří, kteří žijí ve městech po způsobu našich cikánů. To je tam Aboriginci chodí lovit? Ale kdepak! Oni sami jim prodávají své lidi za účelem potravinářského zpracování. Pro etnikum, které nechce a nikdy nebude pracovat, je to vítané zvýšení životní úrovně. Říkám, že jsem neviděl ani jednoho Aborigince, který by jedl zde připravované maso. Proč to? „To proto, že my máme lidské maso nejraději syrové. Nejdřív ukousneme člověku uši,“ muž zacvaká zuby poblíž mého ucha, „pak mu vydloubneme oči a sníme je,“ muž udělá příslušný pohyb prstem, „no a potom přijdou na řadu vnitřnosti,“ muž naznačí gestem rozpárání břicha. Je mi jasné, že mě jenom tak straší, abych si odnesl intenzivnější emoční zážitek, a dost možná si pustě vymýšlí, ale instinktivně si od něj kousek odsednu. Bez ohledu na to, že mluví anglicky líp než já, v něm ucítím závan až pravěké divokosti.      Čekám ve frontě u stánku s pečenou uzenou šunkou. Cena je uvedena v australských dolarech, v amerických dolarech a v eurech. V těch eurech se mi to nejlíp přepočítává na koruny. Cena 50 EUR za porci o hmotnosti 300 gramů není právě málo, ale co se dá dělat. Přede mnou stojí nějací Američané a každý kupuje hned několik porcí. Když na mě přijde řada, ukáže se, že zboží právě došlo. Ptám se prodavače, jestli by neměl ještě aspoň jeden kousek. Stánkař je hubený šlachovitý stařík zhruba v mém věku, na hlavě má slaměný klobouk, na opálené, větrem ošlehané tváří strniště bílých vousů. Z mého přízvuku pozná, že jsem Čech, a spustí na mě česky. Dozvídám se, že se do Austrálie dostal ještě jako dítě spolu s rodiči, kteří tam emigrovali v roce 1968. Krajanovi rád vyhoví. Jedna porce totiž opravdu zbyla. Vyřadil ji z prodeje, protože se při manipulaci rozlomila na dva kusy, čímž se podle předpisů stala neprodejnou. Kdybych ji chtěl, mohu ji dostat se slevou. Říkám, že to beru. () (menej) (viac)

Arach.No

Tohle bylo asi nejobtížnější hodnocení, co jsem kdy dělal. Abych řekl pravdu, nejradši bych nehodnotil * vůbec a zůstal u slovního hodnocení, ale to dělám opravdu, opravdu nerad. Tento film je přehlídka skutečně odporných brutalit. DVD jsem si koupil, aniž bych o tomhle filmu cokoliv věděl, prostě jen ze zvědavosti. A s hrdostí musím konstatovat že jsem to ustál. I když jsem si chvílemi opravdu nebyl jistý, jestli to vše není skutečné. A nebýt toho odporného zabíjení zvířat jen za učelem natočení co nejvíce šokujících záběrů (Deodato se hájí tím, že to byla stejně potrava pro domorodce - tohle mu teda nesežeru), tak by hodnocení ani nebylo tak těžké. Film v sobě nese filozofické poselství, že všichni se ve své podstatě chováme jako kanibalové, ale tohle poselství mě znechutilo ještě víc, než celý film. Tohle mu taky nesežeru. Brutální scény (znásilňování dřevěným kůlem apod.) mě nijak nerozhodily, přece jenom je to jenom nahrané. A nebýt těch nechutností se zvířaty, tak bych si tohoto filmu i celkem vážil za to, že jako jeden z mála ukáže všechno a ne jen to nejnutnější (i když je to jen kvůli šokování diváka) a za hudbu. Koho by napadlo dát k těm nejhnusnějším záběrům hudbu jak vystřiženou z romantického filmu, ale věřte nebo ne, ta hudba tam sedne. Tento film jsem viděl jednou a podruhé se na něj podívám..kdy?to vám nepovím, ale hned tak to asi nebude. Tohle rozhodně není film pro každého a lidé se slabším žaludkem, a také všichni co mají rádi želvy by od něj měli dát ruce pryč. ()

Moskoe

Příběh: byl. Hrdina: byl. Záporňáci: byli. = dvě hvězdy. Ať mi ale nikdo neříká, že si v dnešní době myslel, že je to dokument - takovou přesvědčivost to rozhodně nemělo ("dokumentární" záběry z vesnice, v nichž jsou zabíráni hlavně sami "dokumentaristé" apod.). Lidské oběti mohli být jen "filmové", takže zbývalo dokumentovat jen zabíjení zvířat. Je docela síla koukat na to, ale je i něco pravdy na tom, co o tom píše uživatel monolog. Moc civilizovaných lidí by se v džungli asi nenajedlo... To, co pak musel podstoupit režisér v souvislosti s tímhle filmem, je asi to nejzajímavější... a asi k tomu ani není třeba vidět samotný film._____ Dodatečně přidávám jednu hvězdu. Přeci jen, je to zajímavý počin. ()

Ještěřák

Rovnou přiznám barvu - nebýt všech těch připosraných komentářů, kašlal bych na ten film! Jste každopádně měkké žaludky. :-) Co se mi ale někam "zarylo" byla ta praštěně optimistická hudba při znásilňování. No jo, Italové. Tři hvězdičky a škoda zvířátek, které se připletly těm taliánským buzerantům před kameru. ()

Schuldiner odpad!

Já nevim, asi tu budu i někoho opakovat, ale masakrovat zvířata kvůli takový pí****ně... To mi příde trochu jako demence... To, že sou někerý lidi prasata mi nikdo nemusí vysvětlovat a už vůbec ne touto formou... Jiný sdělení v tom ani bejt nemůže a tudíš tento naprosto zbytečný film hážu do odpadu... I když sem ho viděl dvakrát.. poprvý jako malej blbej a šokovanej a podruhý nedávno a nechápal sem vůbec proč se na to eště dívám... Prostě SHIT ()

Radim odpad!

Film daleko přesáhl hranici dobrého vkusu. Nevím, jestli bylo cílem autorů šokovat, znechutit nebo se co nejvíce přiblížit naturalismu. V každém případě - ve filmu poberu prakticky všechno, ale opravdové zabíjení zvířat ne. ()

Prochy38

Šokující snímek, který se pohybuje na hranici hororu a dokumentu. Natočeno je to geniálně, několik záběrů z přírody je úžasných. Ale jestli je to založeno na skutečných událostech, tak mi bože někdo vysvětlete, proč se ti mladí chovali takto? Přál jsem jim smrt už od té doby, co se poprvé setkali s prvními domorodci. Nechápu. Okolnosti vzniku filmu jsou více než zarážející a pevně věřím, že už se to nikdy nikde nebude opakovat - zabíjet zvířata jen pro reálnost... no pardon, ku zblití, a to nemyslím ty záběry, ale povahu, která na to měla... ()

kill-tec

Co na to napsat? Myslím že slovo "nic" bude dostačující. Tak strašně mě to nebavilo, tak strašně mi to přišlo tragický a místy trochu nechutný, že jdu radši spát a budu se snažit na tuhle břečku co nejrychleji zapomenout. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)