Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

masw

Pro mě fandy násilí v hororech, je tento film jasnou volbou the best, ale vraždy zvířat (neboj želvičko, já tě nedám!) se mi jako fandovi zvířat nelíbí. Je to něco mezi pornem, hororem a nepodařeným dokumentem BBC, ale jako horor nezklame! ()

ganz

to je spíš snuff ne? Kdo dokoukal, musí uznat že v sobě má kus úchyla. I když mám poměrně silný žaludek, tak takhle bezúčelná brutalita byla pro mě nekoukatelná a hlavně nedokoukatelná. Jedna hvězda je za přínos filmu pro lidstvo... možná se tím nějaký úchyl uspokojí a pak mě nerozpáře v nějaké zapadlé uličce. ()

jitrnic odpad!

Dost jsem se toho filmu bál, ale asi už jsem otrlý divák, při sledování filmu jsem žádný děs nepociťoval, spíš jsem nevěřícně kroutil hlavou jednak nad podle mě totální samoúčelností všech "šokujících" scén, jednak nad absencí logiky v chování postav. Navíc, ač nemám ve zvyku hodnotit osobnost režiséra, tady to udělám vzhledem k faktu, že kvůli natočení téhle agresivní sračky bylo zabito několik zvířat. Ruggero Deodato je debil. Nebo jím aspoň byl v době natáčení ()

Elleannie

Absolutně nevím, jak mám tenhle film hodnotit, ale okomentovat ho musím..Většinu záběrů, kde se něco pitvalo, rodilo, mlátilo, už ani nevím, co všechno se tam dělo, jsem se dívala jedním okem, "trestání" cizoložnice kamenem nezapomenu asi nikdy.. a přiznám se, že konec filmu jsem neviděla skoro vůbec, protože už jsem to opravdu nezvládala.. Tím víc to nezvládám, když jsem si přečetla "zajímavosti", kde je uvedeno, že se skutečně některá zvířata vraždila, samotní herci byli dost zdeptaní, a.... nevím, jak to mám ukončit.. možná někdy zvládnu podívat se na úplně celý film (na jednu stranu mě to láká, když vím, že je položen na pravdivých základech, a je to prostě "ze života"), aniž bych zavírala oči, ale nejsem si jistá.. ()

J.Lajner

Rugero Deodato už asi navždy zůstane v dějinách kinematografie zapsán jako muž, který natočil skandální „Cannibal Holocaust“. Film, na němž postavil svou slávu a paradoxně i film, který mu solidně rozjetou kariéru zadupal do země. Nechvalná sláva snímku „Kanibalové“ pramení z jeho drsné formální stránky zahrnující hromadné sexuální násilí, vydatnou porci krvavých efektů a zcela reálné (jen těžko obhajitelné) zabíjení zvířat. Kanibalové jsou tím druhem filmu, při jehož sledování chápete naprosto přesně, proč jej tolik lidí nenávidí. Přesto si troufnu tvrdit, že na poli subžánru kanibalských snímků nemá Deodatův příspěvek žádnou konkurenci. Kromě revolučně pojaté výstavby příběhu, myšlenkového přesahu a solidní řemeslné stránky, jsou Kanibalové i průkopníky filmového stylu zvaného found-footage. Pokud všechny klady a protiklady začneme porovnávat, vypluje na povrch komplikovaná otázka. Jak s Ruggerem Deodatem naložit? Zaslouží si jeho nejslavnější film trvalé zatracení nebo jde o přínosné dílo, jež posunulo vnímání kinematografie na novou úroveň?  Na tyto i další otázky se pokouším najít odpověď zde. ()

pfa

Horror. Tady je myslím komentář "zbytečný" a ani by nebyl jednoduchý. Buď se na to kouknete - a nebude vám po konci ani zdaleka lehko (pro děti, ani ty rádoby "velké a drsné" tento film rozhodně není!), anebo na existenci tohoto filmu raději zapomeňte... Tedy soundtrack tohoto filmu stojí rozhodně za poslechnutí, ten vám s klidným svědomím doporučuji. [7/1O] ()

manonfire odpad!

Případ, který budete sledovat se skutečně nestal a pokud tomu věříte, tak jste dementi a klidně si to jděte otestovat na IQ testy. Jedinou skutečně natur scénu si odsrala želva. Stačí se podívat na scénu, kdy domorodec trestá svou nevěrnou manželku z džungle, která má ve skutečnosti zoubky jak Paris Hilton a mindu zastřiženou dokonaleji, než je trávník u Buckinghamu. Ubohost. 0% ()

Borat

Určitě Kanibalové vnesli do světa filmu něco nového - záběry z ruční kamery a tudíž jakousi větší autentičnost. Blair Witch možná Kanibali vykrádá, ale je natočena mnohem chytřejším a pro mě přijatelnějším stylem. Sice jsem přišel o ten pocit, že záběry jsou autentické, ale i tak to nebyl film k obědu. Paradoxně mě víc znechucovalo kuchání zvířat, než lidí a to nejsem žádný ochránce zvířat, nebo aktivista z řad hnutí Greanpeace. Kuchání zvířa je totiž autentické, narozdíl od kuchání lidí. Ano, záběry znásilňování, bodání, kuchání, řezání a jiných zvrhlostí je nechutné, ale v tomto filmu mi to moc nepřišlo. Navíc opravdu podivná, nadnesená hudba by se hodila úplně jinam. Při některých scénách se dokonce neubráníte smíchu, i když to co hraje před vámi, moc srandovní není. Jakožto otrlý divák, který se z hektolitrů krve a nechutností nepoblije, pro mě nic nového a ani nic dobře natočeného. Diváka začátkem osmdesátých let film musel určitě zaujmout, ale tyhle léta jsou pryč a mě překvapí ůplně něco jiného. Plusy+: chudácí zvířátka Mínusy-: hudba Hodnocení:|30%| ()

Pecival

Tento film mě docela mile překvapil. Čekal jsem velkou porci samuúčelného násilí (kterou jsem v zásadě v omezené míře dostal), ale i ten zbytek byl docela slušně koukatelný. A to násilí nakonec nebylo nic u čeho by člověk musel nutně odvracet hlavu od plátna (a nebo jsem už nevšímavý). ()

Jello Biafra

Ťažká úchyláreň, ktorá bola natočená aby vyzerala ako snuff film, kde budú všetci herci povraždení a bude to vyzerať ako skutočnosť. Treba povedať, že to filmárom fakt vyšlo, pretože diváci im na to skočili. Jediné reálne tu však bolo len vraždenie zvierat. Osobne tento film moc nemusím a snaď jediné čo mňa tu zaujalo bolo že "civilizovaní" ľudia sa tu správali horšie ako tí negramotní domorodci. ()

Specs

Hláška: reportér: - "Člověk je všemohoucí; nic pro něj není nemožné. To, co nám připadalo včera nemyslitelné, dnes patří minulosti. Například takové dobytí měsíce: kdo o tom dneska vůbec mluví? Nyní už jsme na prahu dobytí naší galaxie. A v blízké budoucnosti budeme uvažovat o dobytí celého vesmíru. Přesto je člověku lhostejný fakt, že na této planetě existují stále ještě lidé, kteří žijí v době kamenné a provozující kanibalismus." ()

Fox85

Film je to dnes již skoro legendární, to ale nemění nic na tom, že je to sra*ka. Místy se film tváří jako dokument, ale jinak je to jenom přehlídka více či méně nechutných nebo zvrácených scén, kde jediným cílem je šokovat ()

sedm.1

Opravdu těžko hodnotitelný.Mám opravdu chuť dát i ODPAD!Jedno je každopádně jisté.Ten film nemůžu dostat z hlavy.Humusárna je to fakt těžká.Opravdové zabíjení zvířat pro účel filmu(navíc zbytečný účel) mě taky zrovna dvakrát nenadchnu a ODSUZUJI TO!!!!.Filozofické poslání filmu?No,...nevim,nevim.Gore scény jsou na svou dobu docela slušné a hlavně jich neni málo a pár jich je opravdu ,,lahůdkových".Musím se vyjádřit i k hudbě.Ta je totiž dost kontrastní s dějem(mám namysli úvodní skladbu,která vlastně zní celým filmem a pro mě byla hodně chytlavá),což jsem u takovéhoto filmu fakt nečekal.Stále přemejšlím,jestli v tom hledat něco hlubšího,nebo to byl opravdu jen ujetý nápad pár magorů.Natočený je to realisticky a o to autorům asi šlo,ale má člověk vůbec zájem něco takového vidět?Sakra,ty zvířata tam fakt dávat neměli :-(. ()

Anticque

Tento film je těžké hodnotit, ale musím se přiklonit k té lepší variantě, neboť sice film je velice nechutný a nedoporučuju ho slabším povahám, ale zase mě dost zajímal příběh o kanibalech, o kterých jeli 4 lidi natáčet film, ale po té co jsme viděl snímky co tam natočili, tak se ani nedivím, že autoři byli sežrání za živa. Jako neni zrowna normální, aby tam přišli, pokosili opár lidí a pak si mysleli, že bude mír nebo co? Každýmu člověku dojde jednou trpělivost, a kanibalům asi došl taky a ještě asi měli hlad:-) ()

fabuloz

Holá realita naservírovaná na podnose krutosti a nefalšovanosti. I když tento film není z filmového hlediska nijak hodnotný, svou funkci šokovat naprostou necenzurou dokonale splnil... ()

The Viper

Komentář obměňuji v roce 2014, jelikož po včerejším shlédnutí mě to už vůbec nijak nefascinovalo, až mi přišlo mimo mlácení do hlavy at už klacky či kameny, protože bylo viditelné na sto kilometrů, že jen hladí. I přesto velmi zajímavý film a že by mě nějak pohoršil nemůžu říci, naopak jsem se docela dobře bavil a opět to příjemně uteklo. No a Kerman ukázal že umí i hrát. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)