Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

Martrix

Viděl jsem to před cca 20-ti lety a podruhé už se na to nepodívám. Ta jedna hvězdička je za to, že si i po tak dlouhé době pamatuju pár opravdu vypečených scén a od té doby jsem nic nechutnějšího neviděl a ta druhá za to, jak je to filmařsky skvěle zvládnuté. Pokud si někdo tento film nahrál a pouští si ho častěji...je víc než pravděpodobné, že jde o velice nemocného člověka. ()

Šimpy

Pro mě je tenhle film svým způsobem kultovní. Poprvé jsem ho viděl někdy v roce 1994. V té době jsem podlehl tomu, že se jedná o skutečné záběry. A ačkoliv už teď díky filmu o filmu vím, že se jedná samozřejmě o fikci, stále si to tak nějak nepřipouštím. Nechci si kazit svoji představu o tomto snímku. Samozřejmě film nedoporučuju pro slabé žaludky. Film je vskutku dost brutální. Zajímavost: vraždění lidí, usekávání jejich údů apod. mě vůbec nevadilo, ale na zabíjení zvířat (nap. scéna se želvou) jsem se fakt nemohl koukat. P.S. Zapomněl jsem zmínit výbornou hudbu. ()

chlupatec odpad!

Zbytečně dlouhé a trapně provedené naturalistické scény, zbytečně zabitá zvířata, zbytečně natočené, zbytečně existující. Zbytečnost. Tfuj... ()

miciveres

ma niekto chut na korytnaciu polievku? ze nie? vsetko vyzeralo naozaj autenticky a otazne je, ci to bolo skor plus, alebo minus. ja volim zlatu strednu cestu... ()

Ninkaa odpad!

Hmm, před takovými šesti lety jsem si ve sladké nevědomosti pořídila tento film a po spuštění mi doslova "spadla čelist" - takový humus se jen tak nevidí...přiznám se, že jsem po chvíli ony "autentické záběry kanibalských orgií" přetáčela. Nejvíc mi vadil skrytý rasistický podtext - kopulace mladých reportérů u mrtvol domorodců a další...je ale pravda, že domorodci jim to posléze "nandají" zpět i s úrokama...možná, že kdybych Kanibaly viděla dnes, vnímala bych je jinak, než jako "Odpad!", ale ověřovat si to znovuzhlédnutím zatím nehodlám...sice se mi asi některé scény již vybavují zkreslené, ale celkový dojem kombinace C-čkového porna a brutálního násilí utkvěl nejspíš navždy... ()

KajusaK

Co mám na tomhle hodnotit..Viděl tenhle film v roce 1980, tak se asi zblázním, dnes mi ale vadily snad jen scénky se zvířaty, hlavně s želvou a opicí..Také když víte ze zajímavostí jak byly scénky (s lidmi) natáčeny tak už to není nic moc..Podle mě ovšem naprosto zbyteečný film, který asi nikomu nic nedal a ani nedá a jediné pozitivní byla skvělá hudba a některé herecké výkony.. ()

AGO odpad!

Veľmi drsná prehiadka surovostí, ktorá by mi vôbec nevadila, nebyť záberov so skutočnými zieratami. Nemôzem totiž dať čo i len 1* filmu, ktorého režisér sa vyžíva v zabíjaní zvierat a s veľkou radosťou to natáča na kameru. Nech sa pokúša fylozofovať ako chce, nad toto sa nepovznesiem. Odteraz nenávidím Deodata a myslím si, že tento film vôbec nemal vzniknúť. ()

Noviik

Jak to říct? Mnohem radši bych byl, kdyby byli sežráni ty lidi zaživa, než aby se tam zabíjela zvířata jen kvůli autentičnosti. To však nikdo nevrátí a pro mě tento film zůstává za hranicí snesitelnosti. Ano, je velmi dobře natočen a zahrán, ale naprosto souhlasím se zputnikem, také je to pro mě neohodnotitelný snímek. ()

Sharlay odpad!

Jedním slovem HNUS. Zásadně nedoporučuji, aby se někdo na tento snímek díval. Je to zcela neuvěřitelné, co někteří lidé udělají pro to, aby vydělávali peníze. Například udělat tento film kam dají záběry (autentické) jak domorodci jedí někoho jiného. Nemohl jsem pořádně jíst ještě týden poté co jsem viděl to nejhorší ve svém životě. Přiznám se, že mě to lákalo, ale pak jsem litoval toho, že jsem se na to díval a měl jsem to vypnout už když to začalo. ()

sir-dave

No do pr*ele :D Dlouho jsem se nesetkal s filmem u kterého je těžko rozhodnout o hodnocení. Očekával jsem nějaké pořádne kanibalské jatka, které se mi ale 3/4 filmu nedostávali. Už jsem byl na to psychicky připraven ale kde nic tu nic. Těch celých 3/4 filmu mi dokonce i připadalo, že větši "kanibalové" jsou "naši" běloši, při tom co tam prováděli. Z omylu mě vyvedl až ten závěr........ to byl fakt humáč :D Celkově jsem se rozhodl pro 2* za unikátní záběry a skvěle zpracování, jinak film asi pro silné povahy, ikdyž ..... čekal jsem opravdu daleko větší humusárny... :-) ()

daEmoNickY

Průměrná komedie, nic víc. (škoda že tam nedali regé nebo funky místo otravných smyčců ale to by asi tehdejší intelektuální lůza nezkousla). Většinou je ale nudná. ______ Znásilňování kokosovým ořechem? Jak ta malá žabka porodila děcko do bláta mě rozesmálo. Další vál - znásilňují domorodou ženskou a když jejich kámoška vystoupí proti, tak jí znásilňují taky - ženskejm prostě některý věci nevysvětlíš jinak ... Nejdřív zapálí domorodce v chýši a pak za zvuku smyčců litují domorodku napíchlou na kůl (kdybych si hrál na intelektuála tak řeknu že to je odraz pokrytectví dnešní společnosti). .. A ten konec? Chlapovi uřežou penis - sen každé feministky. ()

Nivenx

Rozhodně zajímavý snímek, který mi jako fan hororového žánru moc nesedl. Jsou tam hnusné scény. Něco tak otřesného, hnusného a zároveň film, který mě nehorázně nudil se jentak nevidí. Pro mě 30% ()

HorrFi

Tenhle film mi nepříšel tak brutální podle toho co jsem tady četl.. jediná brutální scéna byla podle mě ,,želví" scéna.. díky tomuhle filmu jsem viděl jak to vypadá v právý džungli v Jižní Americe, ale celkově me tenhle film moc nezaujal ()

CinemaRanger

Jeden z největších kontroverzních snímků a velká exhibice násilí, nechutností a zvráceností. Tváří se to jako dokument, ale vlastně je to dost nereálné a horor to také není, pokud nepočítám gore. Tenkrát to muselo šokovat opravdu hodně, dneska už to takový účinek nemá. Ačkoliv se Cannibal Holocaust tváří, že nese nějaké poselství, tak vlastně vůbec. Výpovědní hodnota filmu nulová. Tady se jede jen na detailní zabíjení lidí a (opravdových) zvířat. Těžko hodnotit takový film. ()

Triple H odpad!

Pre mňa úplná definícia odpadu. Vonkoncom žiadna výpovedná hodnota, ktorú sa však táto snímka snaží predstierať záverčným "kto sú väčší kanibali, my alebo oni?" (či ako to bolo). Pokiaľ im išlo o porovnanie nefunguje to z toho prostého dôvodu, že "filmový štáb", ktorý sa vo filme vydáva za kanibalmi sa chová ÚPLNE absurdným spôsobom. A nie je to odpustiteľné skrátka preto, lebo film sa snaží pôsobiť autenticky a chovanie dotyčných hrdinov je natoľko idiotské a nepravdepodobné, že celý úžasný nápad s poukázaním na našu vlastnú barbarskosť (ktorý bol podľa mňa určite doplnený až v druhom pláne) kvôli tomu stroskotal. Čo zostalo, je len séria nechutností a brutalít, čo by bolo ešte OK (proti gustu...), ale pre účely takejto filmovej žumpy zabíjať zvieratá? To mi vážne príde maximálne nevhodné a to nie som žiaden zapálený ochranca zvierat. Predtierať nejaké posolstvo a točiť film o tom akí sme aj my napriek výdobytkom civilizácie barbari, držať vztýčený prst a pritom pri natáčaní pre účely filmu masakrovať zvieratá - to len dokazuje Deodatovu duchaplnosť a zbytočnosť celej tejto sračky. Fuj! Jednoducho Odpad! ()

eye candy

veselá rodinná komedie, dokumentující nešvary jedné jihoamerické kanibalské famílie(tak co mají chudáci jíst :) ..mezi ty nejméně přehlédnutelné zlozvyky patří nejspíš nabodávání lidí na kůl a mlaskání při jídle. Navíc jako bonus pro všechny želwomily obsahuje snímek tuhou scénu ve které figuruje želva několik člověčích jedinců a nabroušená mačeta, zbytek si s trochou představivosti domyslíte (ano želva si prokelstí cestu) Nevím, svým způsobem je tento snímek fascinující a jedno se mu musí nechat...odvaha pustit se do takovýho fujtajblu s takovou věrohodností ta se dnes už jen tak nevidí. ()

Cedr

Chcete radu? Ušetřete si hodinu a půl života a neztrácejte čas tímto filmem. Ten pokus o poselství o tom kdo je kanibalem ve skutečnosti za to nestojí. Proč dvě hvězdičky? Paradoxně za jeden dobrý černočerný vtip a za to, že jakmile se začnete dívat tak film dokoukáte... protože jste zvědaví proč takový brak získal a stálé získává tolik publicity. Běžný divák se na film nepodivá a ti ostatní jsou už na nějaké ty gorefesty zvyklí, takže kromě zabíjení skutečných zvířat neuvidíte nic šokujícího. Pokud je toto jeden z těch "lepších" filmů o kanibalech, tak opravdu nechci vidět ty osatní - "horší". ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)