Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Xavi6

Vánoční nádech byl pro mě nadmíru slušný, ale to zase bylo vše. Chtěl jsem si tím jen zpříjemnit Vánoce, což se stalo, ale že bych byl nadšen, to rozhodně ne. Doufám, že tohle je už opravdu poslední Shrek. Mám jej sice rád, ale čeho je moc, toho je moc. ()

ThomasCrown

Možno som to nízke hodnotenie prestrelil a ak by to bol film o niekom, kto chce späť svoj starý život, no nakoniec si uvedomí čo by tak stratil, fajn. Lenže toto je Shrek a Shrek musí byť vtipný a keď som sa zasmial iba pri scénach s kocúrom, aj keď pri každej jednej, nestačí to. ()

Honzeek95

Nebylo to vůbec špatné, vtipných momentů je zde z posledních tří dílů určitě nejvíce, příběh má něco do sebe, ale samozřejmě jedničce a dvojce se nemůže rovnat.. ()

peetriss

Už to není to pravé ořechové. Stále se jedná o zábavné a svižné dílo, ve srovnání třeba s dvojkou už chybí taková ta parodicky laděná lehkost a nahláškovanost. Jde vidět, že snaha studia vymáčknout se Shreka další výdělky předběhla rychlost rodících se nápadů v hlavách tvůrců. Už to je trochu křečovité a nazrál čas dát postavu Shreka (alespoň prozatím) k ledu. ()

Paldiny

Príbeh si od minula polepšil, zato humoru je ešte pomenej. Pousmial som sa trikrát, zasmial iba raz (dělej zařvi !) a zvyšok len mlčky sledoval. Aspoň, že dej nenudil a pointou zdvíhal varovný prst nad podpisovaním zmlúv s malými písmenkami. Shrek si pozor nedal a čoby obeť stereotypu rodinného života nechtiac zavrhol vlastnú existenciu. Scénky, pri ktorých si znovu získava priazeň priateľov a Fiony patria k tomu lepšiemu a na moje prekvapenie to medzi nimi opäť príjemne iskrí. Zvonec a koniec, výstižný distribučný preklad, síce predznamenáva, že ide o posledný záťah tohto šoubiznisom unaveného zelenáča, ale nemyslím si že to tvorcovia zabalia, iba si doprajú dlhšiu pauzu, ktorá je viac než vítaná. ()

xmatysekx

Docela vtipná vykrádačka ještě více okolních pohádek. Jen mám trochu zmatek v tom paradoxu, že se nikdy nenarodil, tam to trochu pokulhává. Jinak vtipný to nijak extra není. Ale zase už je to poslední díl, tak už je klid. Ne počkat, koukám, že se ještě něco chystá. A sakra... ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Man, you are a cat-astrophe!" "And you are ri-donkey-lous!"     Je veľmi zvláštne a úplne si to nedokážem vysvetliť, že práve tento veľmi slabo hodnotený diel (takmer na úrovni mizernej trojky) série, ktorá nie je práve mojou obľúbenou, na mňa ako jediný dokonale zabral, a to takmer vo všetkých ohľadoch. Konečne tu je trochu spletitejší príbeh (s peknou nadväznosťou na predošlé diely, konkrétne na jednotku a dvojku, trojka bola, naopak, v podstate odignorovaná, a to úplne zaslúžene), ktorý ma baví aj so všetkými jeho zvratmi (pre fatálne hry s časom mám celkom slabosť), animácia je výborná (to prostredie vyzerá fakt úžasne), výborne funguje humorná i emocionálna stránka (najmä v dojímavom závere) a postavy majú opäť tú bývalú iskru. A to tak staré postavy (Oslík je späť v plnej paráde!), z ktorých niektoré prešli zaujímavými a aj vtipnými zmenami (skvelý je Kocúr "Feed me, if you dare", štýlová je i Fiona ako veliteľka odboja), ako aj nové postavy, najmä démonickí Rumpel a Potkaniar. V podobe Rumpela narazil Shrek na veľmi nebezpečného a zákerného súpera, ktorý rafinovane zneužije jeho frustráciu z rodinného stereotypu. A výnimočne mi tu vôbec nevadila ani hudba, dokonca by som až povedal, že snímka funguje i z hudobnej stránky.     "Donkey, woo her!" "Woo who?" "Your wife!" ()

Mikeel

Myslím, že tento díl je důstojným zakončením série. Jak tu už mnohokrát padlo, hraje spíš na emoce, než na humor. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Celý film mi příjemně utekl a přišel znovu ten čas, kdy cítím takové to prázdné místo kdesi uvnitř, protože vím, že nic dalšího už nepřijde. Celá série Shrek patří mezi nejvyšší elitu animáků desetiletí. Někdy si v jeden den zkouknu všechny čtyři díly. I když jsem ani jeden z filmů nehodnotil pěti hvězdičkami, tak celé sérii je dávám ***** ()

Ant_Antony

Shrek is Back and Forever After... Tak nějak lze shrnout (prozatím) poslední, čtvrtý, díl... Po katastrofální trojce se tvůrci vrátili přesně tam, kde začali - tedy k romanci, vtipu a především " dospělé" pohádce, a to s noblesou a promyšleností, jež sebou nese břímě prvních patnácti minut, při kterých člověk chvilku pochybuje, jestli udělal dobře, že sedí na tomto sedadle, v této řadě, v tomto kinosále a na tomhle filmu - ouha Shrek nám dospěl. Jenže pak to přijde, Shrekův den ogra a ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, tak čas začne odsýpat a my všichni víme, že Shrekovi ho už moc na záchranu nezbývá a proto se s ním loučíme, jak jen dokážeme za doprovodu zpívajícího Oslíka, obtloustlého Kocoura a princezny "Xeny" Fiony (nejvíc sexy z celejch čtyř dílů)... Rampelapelníííík (nebo, jak se mu to sakra říká), je padouch dle mého gusta, čarodějnice jsou jako komické figurky a zároveň temné přisluhovačky perfektní, partizánská armáda ogrů má i svého kuchtíka no a o Fioně už jsem vlastně psal... :o))) Nutno poznamenat, že finále je ještě víc grandiózní než v jedničce a ve chvíli, kdy Harry Gregson-Williams vytáhne staré známé tóny při souboji s drakem, východu slunce, či polibku pravé lásky, měl jsem husí kůži na krku... 80% PS: Viděno "jen" ve 2D a hlavně v originále ()

Marys

Posledného Shreka by som mohol nazvať miernym, ba až celkom dostatočným sklamaním. Absencia nesmierne komických, ba až parodických scénok, Potter-dizajn bosoriek, rozplynutého dymu, kombinovaný s Greengoblinovskou naháňačkou a vrhacími granátmi guľatej formy, všetko zabalené v 3D, ktoré je v kine dvojnásobne drahšie, no účinok na mňa osobne ešte ani raz nezanechalo, to všetko hovorí o tom, že film u mňa až tak nezabodoval. Ako, Shrek je už klasika, dá sa povedať, mal, tak ako vždy svoje kladné stránky, ale od veľkého finále som očakával niečo väčšie. ()

KatRi

Nebýt skvělých replik oslíka a kocoura bylo by to opravdu jen umělé natahovaní finnčně úspěšného projektu, který by bylo škoda nezpeněžit ještě více, že... ()

Tomizzi

Tak "debilný" spôsob ako ovládnuť všetkých zlobrov, ale ono to k tomu príbehu proste padne. Šialené a zábavné. Je to lepší počin ako trojka avšak na prvé dve časti nemá. 70%. ()

Oňďo

Istotne to bolo lepšie ako trojka, no žiadna sláva. Neviem ako vy, ale mne tam chýbali tie vtipné ''funny'' scénky ako boli v jednotke či dvojke. Hej, boli tam nejaké no nič moc. Ak toto mala byť bodka za celým Shrekom, tak sa im to nepodarilo.! ()

conery1

" Vždy som si myslel, že v tej dračej pevnosti som zachránil ja teba. A nie ? Nie. Ty mňa." Tak toto by si mal pustiť každý ženáč povinne aspoň raz do roka. Inak čo sa Šreka týka, pripomína mi Mečiara. Keď prišli prvý krát, ľudia ich milovali. Aj na druhý krát ich ešte milovali. Ostatné návraty stáli za ... , ale stále sa vracajú, preto že to hovädzky vynáša. ()

sona123

Nebylo to bůhvíjak vtipné, ale bylo to nostalgické, dívat se na poslední díl (zaplaťpánbůh aspoň někdo se snaží skončit relativně v nejlepším). A tak jsem znovu oceňovala překrásnou vypiplanou animaci, každou hru stínu a strukturu textilie, fandila slavné filmové dvojici a nechala znít v hlavě závěrečnou písničku. Bylo to milé a protože jsou to staří (dobří) známí, dávám za tři, i když klidně by stačily hvězdičky dvě. ()

Reverger

Myslel jsem si, že po trojce, která se teda zatraceně posrala, se Shrek zlepší. Ani hovno, já ani nevím, za co jsem dal 1*, protože od prvního dílu se to vzdálilo o tom ani nemluvně, ale že se Shrek dostane díky nějakým debilům do bodu, kdy už prakticky neví, čeho se má chytit, to je v prdeli. U mě tedy opravdu - zvonec a konec! ()

TheKiw

Ne zrovna originální nebo nápadité, ale alespoň důstojné rozloučení. Duch jedničky a dvojky je sice ten tam, ale spolu s nimi naštěstí i otřesnost trojky. ()

Zombi

Lepší než trojka, ale slabší než první dva díly. Humoru mohlo být víc a vizuál už taky není nijak úžasnej, ale dá se na to v pohodě koukat. ()

Martin_W

Po tomhle díle je jasné, že Trojka byla nejslabší a hlavně, že ani nebyla zapotřebí. Shrek opět válí sice z posledního, ale i tak se dá "čtyřka" nazvat jako solidní animák u kterého se dá dobře zabavit. Teda alespoň já se solidně bavil hlavně u otravného děcka s lízátkem. Snad už to je poslední díl a když už tak.. Můžou udělat Silvestrovského Shreka. Pro mě 77% ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou