Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

HanaM.

Po zhlédnutí první série - aneb mé chaotické postřehy a dojmy: Geníálně natočeno, medailonky hlavních hrdinů do nichž se vždy nenápadně a jen tak mimochodem zapletou i osudy těch dalších. Úžasná kamera. Syrově vystupňované emoce. Zajímavý propletenec citů a necitů (slovo necitů je zde velmi důležité). Chytré a vypointované dialogy. Skvělí a charismatičtí herci. Tak si po těch všech superlativech říkám, není to na teenagerský seriál tak trochu mrhání? ()

sedlo03

1. Generace: Naprosto perfektní herecké obsazení, které dokázalo dokonale zakrýt jakékoliv obsahové nedostatky. Od trochu od každého něco, každý žije ve svém vlastní světě a řeší trochu jiné sociální problémy ale všichni do jednoho my byli hned od začátku neuvěřitelně sympatičtí. První 2 série zhlédnuty za týden. 2. Generace: 100% 3. Generace 75% Filmy: 80% ()

Bukk

Co napsat, když všechno už bylo vyrčeno? Se Skins jsem začínala přibližně v tom jejich věku a pamatuji si, jak jsem přemýšlela nad tím, jestli by takový život stál za to a jestli mě to čeká. Ach ty časy plné naivních očekávání. Jednou se dodívám na tu poslední generaci, už jen kvůli Alovi (i když to bylo tak...nijaké, ale prý se to rozjede) ()

Jaroslaf

Tak Skins se nám dostali do sedmé řady a já jsem potěšen! Přišel totiž návrat Effy a prý přijde na řadu i Cook a Cassie, což je skvělé a já jsem rád, že po opuštění hlavních postav v páté a šesté řadě se ty dobré opět vrací! Kéž by se z toho poučili například i takoví Misfits. Mimochodem, nevím čím to, ale britské seriály vizuálně mají snad nejlepší a nejpromakanější look, co znám. Vypadá to skvěle moderně, a zatím jsem takové hrátky s vizuálnem u jiných děl než z britské produkce nikde nepostřehl. Když porovnám českou seriálovou tvorbu s britskou, jsme tak strašně mílové kroky pozadu až to bolí. V Británii se nikdo neschovává za to, že označení "pro teenagery" musí nutně znamenat brak, a s látkou se pracuje na úrovni, tak jako se vším. Jestli takhle někdy bude vypadat a působit aspoň JEDEN jediný český seriál, myslím že se dostaneme do velkého, velkého zlomu. P.S.: Po fantastických dvou epizodách ze sedmé řady měním hodnocení celého seriálu na pět hvězd. Něco tak dramatického a napínavého se jen tak nevidí! bravurní. ()

kdosizrosy

Všichni mi říkali, ať se na Skins podívám, že se mi to určitě bude líbit, a hýřili přitom superlativy. Tak jsem se v rámci prokrastinace asi po dvou letech nakonec odvážila kouknout na první sérii a ejhle - nechytlo mě to. Nevím, jestli mám zkrátka přehnaně vysoké nároky anebo je se mnou dokonce něco v nepořádku, ale vážně - co na tom všichni vidí? Skins nejsou nic víc než "jen" týnejdž seriálová dráma s celkem slušně napsanými charaktery, ale určitě neodráží realitu. Možná kdybych to viděla za svých gymnaziálních let, tak bych se na to dívala jinak. Takhle to bylo jenom celkem fajn a srdce častokrát potěšila parádní hudba. Ovšem toť vše. (Nejsympatičtější postava jednoznačně Cassie) ()

Ceda

Těch pět hvězdiček je za první a druhou sérii. Ty nabízejí skvostný realistický pohled na slasti a strasti středních škol, případně tento pohled trefně úchvatně parodují. Dle mého názoru promyšlená psychologie jednotlivých postav i jejich rodičů, tak že si tam každý najde svůj odraz v zrcadle a zároveň i někoho, kým by chtěl být... Od třetí série už to jde níže. Není to úplně hrozné, ale ten trefný realismus se už tam pomalu začíná vytrácet a začíná to měnit styl a spíš být show, což bohužel pro mě narušuje ty úchvatné první dvě sérky... ()

nessbeal

Tak tomu hovorim naslapane! Party, skvela hudba, alkohol, trava, tabletky, mdma, ine drogy, vztahy, skola, sex, sranda, cista medicina, zvracanie, gay, rozvody, drama, demolacia, skoro ziadne happy endy, bitky, cestovanie, oblecenie, imidz, deti, auta, pohreby, porusovanie zakona, nemocnica, totalne zvraty, sporoodete zeny. Tento serial sa neda prehliadnut. EPIC ()

Pikkupiru

Pro mě jsou Skins jen první a třetí generace. Druhá generace je propadák, slátanina, při jejímž vymýšlení se scénáristi nejspíš jen moc sjeli, protože jinak si to vysvětlit nedokážu, ale přivírám nad tím oči a po geniální třetí řadě je to za jasných 5*. ()

Mikli

Hodně záleží na tom, jaké sympatie si vytvoříte k jednotlivým postavám. Já osobně můžu říct, že mě zaujala jak první, tak druhá parta (těm také patří to vysoké hodnocení), přičemž ve třetí už těch exotů bylo moc. ()

trepka

You know I've seen a lot of what the world can do And it's breakin' my heart in two ........ taková moje malá závislost. první generace naprosto perfektní, pak to jde trochu z kopce... ()

Platom

Abych pravdu řekl-napsal, zatím jsem viděl jen první sérii a první díl té druhé. Co se celkového dojmu z první série týče, tak úvodní díl, věnovaný Tonymu, mě spíše odradil s tím, že nepotřebuji sledovat pubertální děcka, která mají problém s alkoholem, drogami, ztrátou panictví, atd... Ovšem! Chtěl jsem dát po dlouhé době šanci nějakému seriálu a pokud má tak dobré hodnocení, něčím si ho zasloužit musel, ne? Takže díl střídal díl a můj názor na seriál se rovněž měnil. Byly díly, které mi vyloženě vadily, ale na druhou stranu se našly i takové, po jejichž zhlédnutí jsem měl nutkání, pustit se do dalších a závěrečná scéna, kterou herci vyzpívali, měla prostě něco do sebe a velmi mile překvapila. Potom jsem si takřka v nedočkavosti pustil první díl druhé série a ten mě vzhledem k ději v tom finálním ze série první vůbec neoslnil. Některé věci prostě měly zůstat takové, jakými se zdály být a já opravdu nepotřebuji tolik dějových zvratů. SPOILER:Zvláště když se jedna z hlavních postav z první série celou dobu určitým způsobem vyvíjí a přesvědčuje diváka o své drsné povaze, jež je chladná a nelítostná, aby se z této postavy v druhé řadě stal takřka úplný opak...Pardon, ale lepší by byla smrt. Mělo by to větší koule! ()

TETŘEF

Budu opisovat komentář jiného uživatele: Nevýdané a neslýchané. Nebo možná ještě takhle: No toto? No proto! Nebo možná ještě jinak: Skins jsou živé, vtipné, v rámci žánru originální, se skvělými postavami, s evropským feelingem, s britským počasím a nejúžasnější seriálovou ženskou postavou... Občas trošku skřípou (herectví Sida) občas trošku nedohrávají (některé drobnosti), ale jsou upřímní, zábavní a jiní. Je pravda,že všechny zámořské seriály vypadají vedle Skins opravdu nemotorně a hloupě. // dva týdny poté a skins pořád v hlavě...fuck it, Fat Segal a Sidney s Cassie :), jdeme na pět hvězdiček a možné jedna z nejpůsobivějších filmových cest ever! ()

KuZd

na teenagerovsky serial to ma alespon hloubku. Ale pokud nejste teenager, tak vas ten serial asi nedostane. Nektere dily jsou vylozene vydarene, ale vetsina dilu je seď a nuda. ()

Jíha

Extrémní, ale v podstatě realistický. Příběhy v seriálu jako by vznikly výběrem toho nejdivnějšího, nejšílenějšího, nejsmutnějšího a nejdojemnějšího z životů stovek skutečnejch lidí. Když je pak takový množství příběhů a osudů přiděleno poměrně malý skupince mládeže víceméně výrazných charakterů a trochu se stylizuje nutně vznikne poutavá podívaná. Vypadá to přehnaně, všichni vyvádí, jsou narušení, děsně prožívají a přitom pózují, až se na to skoro nedá koukat, ale celek funguje. Ta moderní hudba se taky místy skoro nedá poslouchat, ale přitom všechno patřičně dokresluje. Koncept seriálu, kdy se v šesti sezónách vystřídají tři generace postav je fajn, nemusel jsem tak celou dobu koukat na ty otravy z první generace, druhá byla o dost lepší a poslední třetí je taky fajn. Bristol vypadá jako moc hezký město. Skoro 80 %. ()

fixaman

Tenhle seriál mě naprosto dostal, protože v něm vidím sebe a svoji partu před nějakými šesti sedmi lety, kdy nám ještě bylo v průměru tak šestnáct, experimentovali jsme s naší sexualitou, alkoholem, drogami.. Kdy jsme sdíleli naše radosti i strasti.. Všichni s pošahanými rodiči, nepochopení, odvržení, jiní, divní.. Kde je tomu všemu konec :-) Takže nemůžu jinak než 5*.. Edit: První dvě sezóny super. Třetí a čtvrtá mě minuly, jelikož mi byl nesympatický nový cast.. Aktuálně jsem se k seriálu vrátil s pátou sérií a opět novým castem, který se mi naopak zamlouvá ještě víc než ten z prvních dvou řad.. Frankie je zajímavá a na metalistu v druhé epizodě se taky hodně těším :-) Edit2: Tak jsem sjel všechny série a zpětně můžu říct, že nejvíc mi k srdci přirostl cast druhé generace, pak první a nakonec třetí. Sedmá série pak začala naprosto geniálně, už aby tu byly další díly :-) ()