Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

Kolikokoli

1. SÉRIE (100 %) Nejlepší jsou na tomhle seriálu postavy a už chápu, proč jimi byl RTD "obsessed" . Všichni mají spoustu chyb, jsou to pokrytci, "slepí" k tomu, co se děje kolem nich. Úžasné je, jak je to celé nepředvídatelné. Načnou jednu linku, která zdánlivě nemůže mít jiný konec, než z ní na začátku vyplývá, ale nakonec stejně skončí úplně jinak. Z postav jsou nejlepší Chris, Maxxie a Cassie, ale i ostatní jsou super. Ty charaktery jsou opravdu přivedené k dokonalosti. A to především Tony. To je takovej hnusnej manipulativní hajzl, všechno mu jde, je ve všem dobrej, zpívá, je chytrý a má úspěch u ženských, ale využívá to k ne příliš dobrým věcem. A přesto tu postavu musíme mít "rádi", vzhledem k tomu, jak je napsaná (a zahraná). Je tu Maxxie, nenápadný kluk, který je gay a nemá to moc lehké, protože jeho nej kámoš je muslim. No a jednoho dne si ten muslim řekne, že prostě je muslim a tudíž je pro něj homosexualita špatná, takže je tu další problém, jelikož se nemůže rozhodnout mezi vírou a přátelstvím. Je tu Sid, obyčejný kluk, povaleč, úplný opak "skvělého a úspěšného Tonyho". Jako nerd se moc nechová, ale je tak všemi označován. Celou dobu fantazíruje o holce, kterou nemá šanci dostat, ale nevidí, že o něj stojí jiná holka, kterou ovšem on vůbec "nevidí". Všichni jsou tu strašně "tupí" - nechovají se prvoplánově, jako filmové/seriálové postavy, ale jako lidi. Často svým rozhodnutím všechny překvapí a ještě častěji naštvou. Abych pravdu řekla, tohle je jeden z nejrealistějších seriálů z hlediska charakteru a chování postav, který jsem kdy viděla. Člověk má opravdu pocit, že sleduje skutečné životy skutečných lidí. Nejsou tu šťastné konce, ale ani "tragické". Jsou tu tragické osudy, ale ne TAK tragické, jako v trapných nekonečných seriálech. To se prostě nedá popsat, jak je to realistické. Sice příběhy nebo scény, které se tu odehrávají, jsou v duchu britského humoru občas trošku absurdní (hlavně první díl), tak mají jen doplňovat a podporovat ty úžasné postavy. ▐▐ 2. SÉRIE (85 %) Abych to řekla takhle - ze začátku to bylo hodně zajímavé, ale pak se věci začaly tak nějak kazit. Všechno šlo do kopru a všem postavám se nějakým způsobem podělal život. Vznikla tam taky taková trochu trapná situace, ze které naštěstí docela dobře vybruslili. Pak se ale stala jedna věc, druhá věc, třetí věc... vlastně čtyři věci, které... prostě... tak nějak jsem doufala, že se v tomto seriálu neobjeví (není to zklamání ze scénáristů nebo tak, spíš jsou to věci, které doufáte, že se neobjeví ani ve vašem životě, abych to tak řekla). Stále to bylo kvalitně napsáno, ale ty postavy už nejsou tak reálné, jako v 1. sérii (stejně tak příběhy) a místo nějakých pár měsíců, které od konce 1. série do začátku 2. série uběhlo, se zdá, že postavy jsou o nějakých 5 let starší. Poslední dva díly už jsou prostě v řiti, tak to řeknu. Ano, je to stále kvalitní seriál, to opravdu jo, ale pokračování je asi dobré jen pro lidi, kteří mají rádi sebemrskačství. Je to prostě příliš depresivní, smutné a tak nějak... člověku to prostě až láme srdce. . . Takže rada pro všechny - skončete u 1. série. To úplně stačí. Má to začátek, konec a je to hezké i když se tam taky pár věcí podělá. 1. série je mladá a svěží, takové "jaro", ta druhá je hrozně drsná a tvrdá, jako "zima". Je mi teď pěkně mizerně... () (menej) (viac)

animaxis

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami,pořád se nemohu rozhodnout.Začátek byl dobrý,ale pak to začalo být docela nudné,tak fakt vůbec nevím.Neviděl jsem to ale celé,tak si počkám a pak se plně rozhodnu. ()

Splasher

Už jsem se těšil jak tu poplavu proti proudu a Skins totálně zkritizuju, ale 8. a 9. díl první série můj záměr jaksi poupravil. Přesto si další generace zatím nechám ujít. ()

vadic

Viděl jsem pouze první dvě seasons a tak to i zůstane. Vzhledem k faktickému restartu seriálu od té třetí, nějak nemám zájem poznávat další postavy, protože vím, že lepší to prostě být nemůže. Kromě Cassie, která mi moc připomínala jednu známou, jsem hltal všechny postavy a jejich vlastní "Beverly hills". Skins mě ale měli na své straně hned od začátku. Anglie + loads of pills + skvělý ost + nádech devadesátkového rave, to byl námět přímo pro mě. Myslím, že si to sjedu ještě párkrát, už teď mám oblíbené okamžiky - díl v Rusku, scéna z Chrisova dílu, kdy nachytá ve vaně spícího rastu rozhodně vedou. Až mě mrzí, že to je jen seriál. ()

ladyDOOM

Tak tenhle seriál je pro mě vážně hodně rozpoluplnej. První díl mě vůbec neoslovil a vypnula jsem ho hned po několika minutách. Jenže zanedlouho, když nebylo do čeho "píchnout", dala jsem mu druhou šanci a vyplatilo se. Došlo sice k okamžikům, kdy jsem si říkala, že na tohle tedy už koukat vážně nebudu, třeb ruskej díl byla vážně blbost a 10. díl o utajený kalbě - hovadina. Všechna ta přehnanost a souhra nešťastnejch náhod?? No ale, ať to jen neHanim, přecijen hodnotím ****. Perfektní vývoj postav, nejvíc mě bavila přeměna germánsky vypadajícího Tonyho a psycho anorektička Cassie je vážně výborná, k tomu všemu skvělá hudba a mě štve, že už nejsou další díly s těmito nesympatickými herci :) Na další série totiž nejsem zvědavá, i když stát se může všechno... ()

Laerry

Legendární první generace, nahrazena nudnější druhou.... a na třetí jsem se už radši nedívala. Takže pro mě Skins jsou hlavně první dvě série. ()

mr.kliky

problém tohohle seriálu je v tom, že některý linky a postavy jsou dobrý, ale některý zase vůbec. a od toho se odvíjí kvalita jednotlivých dílů, z nichž každej je zaměřen trochu víc na jednu z postav. a vůbec, oblíbenost tohohle serialu nechápu, beru vycházkovou hůl, narážim si rádiovku a jdu se projít. ()

Gumi.30

K tomuhle seriálu mám zvláštní vztah, ale podstatný je, že už nějakej vůbec mám. Nejdřív jsem viděl úplně první díl, kterej mi připadal jako shit, a tak jsem na to celý na cca. tři roky zanevřel. Nedávno jsem se, ale dostal hopem skokem, až do třetí série. A ta mě bavila dost, i když...jak kdo. Nejvíc z týhle série mě bavil asi dost upožděnej Thomas. Kluk z Afriky, kterej měl potencionál, ale narážel na kulturní rozdíly i osud, kterej mu moc nepřál. Pak byl samozřejmě zajímavej Cook, JJ a Effy, i když jak kdy. Jejich linie dávali, tak nějak smysl. Další postavy už mi tak sympatický nebyli, ale dávalo to celkem smysl. Krom toho teda dost přehnanýho a utahanyho závěru. Ale tahle parta k sobě seděla. Teď jsem, ale viděl první díl tý třetí generace a jako WTF?! Story o outsiderce, ze který si utahuje největší šlapka školy, který se bojej i Rambove a najednou jsou strašný kamarádky. Bylo to nevtipny, nesmyslný a strašně nudný. Ne, tuhle řadu nedám a kazí mi dojem z jinak poměrně hloučkyho, ale zároveň svěžího seriálu. Škoda! ()

Mrkvič

Kdyby mělo porno lepší děj, tak je to asi lepší volba. Málokterý seriál má třeba tak propracovaný postavy, ale na bandu arogantních teploušů a metrosexuálů se moc dívat nedá. ()

kozina

Pouze první dvě serie.. dál se dívat nebudu...Chris byl nejlepší! Skoro jsem mu na pohřbu brečel:D:D.. Dal jsem třetí čtvrtou.. a furt skvělé.. I am fucking Cook!!! ()

kinghome

Zatím jsem vyděl jen 1. generaci (1. a 2. serie) a stydim se, že jsem tak pozadu. Skins jsou uplně něco jinýho než to, co jsem doposud viděl. Je to na jednu stranu úžasná a někdy dost zvrácená komedie ale na stranu druhou jsem měl u nějakých dílů strašně divnej a stísněnej pocit. A hlavních postav mi bylo někdy fakt líto. Například v 1. serii jsem si myslel, že Chrisův díl bude nejzábavnější, když hrál toho zhulence ale opak byl pravdou. Byl to jeden z nejsmutnějších dílů. Vlastně všechno co se točilo kolem Chrise bylo takoví depresivní. Což se v seriálech taky moc neděje. Strašně se těšim na 2. generaci a to kvůli Effy. Je to úžasná postava a mrzelo mě, že tam byla jen ve svých dílech a moc se neprojevovala. Teď se to snad změní. Nejoblíbenější postavy v první generaci: Cassie a Chris. A na závěr bych chtěl říct asi jenom Chrisovo oblíbený FUCK IT! UPDATE: 2. generace nebyla tak dobrá, jako ta první, ale pořád to jsou hodně nadprůměrné série. Jediný věci co mě vadily na 3. a 4. sérii byli písničky. Bylo jich tam až moc. A ten konec. Totálně podělanej konec, ze kterýho jsme se nedozvěděli vlastně vůbec nic o lidech z 2. generace. Jenom o Pandoře a Thomasovi. Effy, Cook, a o těch další nepodstatnejch lidech z party jsme se toho moc nedozvěděli. Zdálo se mi, že 2. generace byla zakončená najcky a tak nějak narychlo. Asi to dělalo i těch 8 dílů místo 10. Je to škoda. Ale zase plus, že jsem fakt nečekal kdo zemře. Typoval jsem všechny ostatní, jenom tuto osobu ne. To je zase plus. Oblíbené postavy: Effy, Cook Nejvíc neoblíbená postava za obě generace: Pandora! ječená kráva, která mě srala už od první chvíle co se tam objevila. 3. GENERACE stojí vážně za hovno. Nesympatický herci+ typickej americkej příběh alá podivnýn je ten dobrej a oblíbená holka ( nejlíp blondýna ) je ta nejvíc zlá a nečekaně ten podivýn zvítězí nad oblíbencem a vlastně jí zničí život. Jako co to kurva je? Tohle si Skins nezasloužili. Je mi jedno, že by se to postupem časem víc zamotalo a bylo by to třeba lepší ale po 5 dílech se na to už nemůžu koukat. Ty postavy jsou vážně špatný a hlavně strašně nesympatický. UPDATE: tak mám za sebou posledních 6 dílů Skins a musím říct, že jsem celkem rád, že to skončilo. Tvůrci už prostě nevědí co s postavama a jde to vidět. Fire je prostě divný drama s Kayou. Tohle už prostě nebyla Effy a dost to nudilo. Ale potěšilo mě, že se tam objevili alespoň nějaké postavy ze série. Takže tak 70%. No a pak přišla na řadu Cassie.. Takovou nudu jsem vážně nečekal. Totálně posraná část, která vůbec nebavila a vůbec se neměla natočit. Akorát ztráta času. 40%. Rise byl úžasnej thriller s Cookem v hlavní roli. Taky to se skins nemá nic společnýho, ale je to úžasný krimi. Rozhodně nejlepší část. 85%. Bohužel jsem ale musel hodnocení snížit, protože když si to tak vezmu, tak to rozhodně není na plný počet. První a druhá série možná, ale třetí generace je odpad a 7. série je tak na 3 a půl hvězdy. Jak jsem se na tu poslední sérii těšil a oni to takhle poserou. Ještě dlouho to budu vstřebávat. () (menej) (viac)

Samuel7

1. a 2. série: Většina postav je krajně nesympatická a jejich chování je skutečně zvláštní. Zbytečně velkou část zabírají drogy a sex. Škoda; krom toho je tu totiž poměrně dost zajímavých událostí, hlavně tedy v druhé sérii, kde se život s hlavními hrdiny skutečně nemazlí. Tvůrci se urputně snažili o humor, ale po této stránce příliš neuspěli. Mnoho vtipů vyzní do ztracena, v tom horším případě jsou až trapné. Některé postavy jsou zahrány velmi slušně, zejména Cassie či Michelle, jiné naopak velmi slabé, když přijde na herecky náročnější situace (Jalandra, Sid). Za první sérii 65%, za druhou 75%. Ve výsledku tedy nějakých 70%, ale přikláním se k silným třem hvězdám. 3. série: Postavy pro mě ze začátku daleko snesitelnější, ale postupem času se z nich vyklubala skoro ta samá, ne-li dokonce ještě horší parta. Jedině Katie, J.J. a Effy si získali alespoň nějaké mé sympatie, ale že by i tak byly pro mě nějaké významné postavy se říct nedá. Zůstávám na silných třech hvězdách, protože přese všechnu kritiku mě příběhy těchto lidí celkem baví. ()

viperDavid

Přesto, že jsem o dekádu starší než teens, seriál si mě dostal. Viděl jsem však jen 2 serie, protože tím jak komplet změnili herce se mi znechutilo natolik, že jsem se k seriálu už nevrátil. Není se čemu divit, protože právě herci neherci tomu dávali takový náboj ()

MrMysterious

Hodnotenie prvých dvoch sérii: Uveriteľné, citlivé, vtipné, plné života... Možno miestami šokujúci pohľad do života a duší skutočných teenegerov. Sympatické postavy zahraté sympatickými hercami. Moje srdce si najviac získala neskutočná Cassie a správny Maxxie :) ()

Nihlathak

Typická minisérie, ale dobrá je menší provázanost jednotlivých grup, i když to by mohlo být výraznější a ne jen jedna v prvním a druhém castu kulminující postava (Effy) Nejlepší byla prostě první parta a z ní byl nejlepší Sid a Chris... 1. SÉRIE - 90% / 2. SÉRIE - 90% / 3. SÉRIE - 65% / 4. SÉRIE - 85% / 5. SÉRIE - 60% / 6. SÉRIE - ? ()