Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

t0ny

Humoru je poskrovnu, ale postavy vám rychle přirostou k srdci. Po vynikajících prvních dvou dílech mizí lehkost, nevyhrocenost a postavy sklouzávají k typizovanosti, jsme svědky mnoha klišé a vlastně to o ničem není. Ale jak už jsem napsal, hlavní hrdinové působí jako sousedi odvedle a zvláště hudební podkreslení kratochvílí mladých nezvedených Angličanů je výborné. U druhé série je ovšem kouzlo pryč a musím jít o stupínek níž... P.S. České "pokusy" ztvárnit téma ale nikdy nedopadnou lépe. ()

bagetka007

Spousta situací na můj vkus (no, asi nejen na můj) "over the top", ale za ty 4 sezóny, co mám prozatím zhlédnuté, jsem si absolutně zvykla. 8) Tony: "You know what I like about your body? One boob is bigger than the other." :D ()

mrtvej pes

Patřím k těm nešťastníkům, kteří se zůstali dívat i od třetí série výš; úměrně s tím kleslo moje hodnocení. Vraťte mi Sida. ()

Dandyy

První dvě série (ač jim chvíli trvalo než vtáhly) jsou za **** ale další jsou jako jiný seriál, který jsem neměl sílu sledovat. ()

canucks333

Iróniou podrtrhnutá, pestrá výpoveď doby. Dobre napísané postavy, nápaditá réžia, príjemná atmosféra... Po pilotnom dieli spokojnosť 70% ()

Folky

Moc se mi líbila první série. Měl jsem rád všechny postavy a příběh mě hodně chytnul. Dokoukal jsem jí během asi tří dnů. Ale když jsem se dostal k druhé sérii a jediné, co se dělo bylo brečení všech postav nad hrozným osudem, přestal jsem sledovat v polovině. Hodně nepříjemný odklon a silné zklamání. ()

derewi

Těžko se mi hodnotí. Některé díly byly skvělé, jiné zcela podprůměrné. Absolutní vyhrocenost postav. Někdy k užitku, jindy k pláči. Problémy s rodinou, se sebou, drogami. Sonda do života každého z nich. To se celkem cení. Pořád lepší než provázanost a ulepenost děje i lidí stylem „Kdo s kým“ a „Nechceš si o tom promluvit?“. ()

Luczynkaaa

Začínající díly 1.série občas nudné, ale pořád jsem to chtěla dokoukat... Přibližně od 6. dílu se to konečně rozjelo:) Na 2.sérii nemám slov. Fakt pecka. A u posledních 2 dílů 2. série se opravdu nedalo ubránit slzám. Popravdě teď už ani nemám chuť na 3. a 4. sérii... Jiní herci, všechno odznova. No uvidíme. ()

truby

Asi bezkonkurenčně nejlepší seriál, co jsem zatím viděl. Nemám tomu v podstatě co vytknout. No možná trochu moc drog, alkoholu a sexu na 17tileté děti, ale to beru trochu jako nadsázku. Velmi se mi zamlouvá ta generační výměna po dvou seriích, je docela originální a nedává téměř žádnou šanci, aby se seriál dostal do slepé uličky. Díky tomu jsou jednotlivé serie docela odlišné, jinak stavěné a skvělé. A tady mi ani nevadí, že se musím na konci každé druhé serie rozloučit s jednou partou lidí, protože u Skins jsem si téměř jistý, že i ta další se mi dostane "pod kůži." Zapoměl bych na výjimečný soundtrack, velmi blízký mému hudebnímu vkusu. ()

studo

Možno sa kvalita 2. a 3. generácie nepriblížila k tej prvej, no stále sa jedná o najlepší teenagerský seriál. A to bez váhania. Dúfam, že sa raz dočkám filmu ktorý by uzavrel nezodpovedané príbehy. ()

Naki

Začala jsem 3. sérií a v životě jsem se u jediné epizody tolik nenasmála. Ze začátku jsem si říkala: "Co to probůh je za ubouhou kravinu?!" pak se to ale rozjelo a teď se od Skins nemůžu odtrhnout. Nikdy bych nevěřila, že Britové jsou schopni natočit něco tak sprostého, úchylného, lehkého, drogového a co já vím všechno možné.. Díky IT & Little Britain vím, že si umí ze sebe dělat srandu, ale takovou nálož nadávek jsem snad neslyšela ani v americkém filmu! Možná kanadském... Každopádně mi naprosto vyrazili dech a přetvořili nějaký "teen seriál" na závislost! Bezkonkurenčně nejlepší story ze všech generací mají samozřejmě Emily a Naomi. ()

Macias odpad!

Ano, ty mladý tam fetujou a chlastaj. Takže je to trošinku reálný a nevystupuje tam žádnej Brando Dawson Walsh. Ale prostě tady není ani jedna malinko trošku sympatická postava. Ani jedna! 4 díly mi stačily! ()

Kingjiri

Nápad na takhle zaměřenej seriál pro teeenagery to je určitě zajímavej a dost seriálu pomáhá, že je to britská produkce. Docela by mě zajímalo, jestli je někde k dispozici seznam použitejch skladeb v rámci jednotlivejch dílů, páč tu občas zněly slušný hudební fláky. 1. SÉRIE: Původně jsem si myslel, že je to série, ve který jde o podrobnější představení jednotlivých postav, a proto co díl, to příběh jedný postavy. Ale stejně to nakonec mapovalo vývoj partičky kamaráda jako celku a nepůsobil příběh moc "roztrhaně". Místy jsem se ale během první série docela nudil, kromě toho nějaký charaktery postav byla docela zvláštní nebo přehnaný. Nicméně konec série se poved a záčinalo to k závěru už být zajímavější. 2. SÉRIE: O dost lepší a zaživnější než série předchozí. Děj tu místama slušně graduje a já se pořádně do seriálu vžil, konec taky působivej. Jenom mě zklamalo, že v dalších sériích už tuhle partu pohromadě neuvidíme, právě když mě začal seriál opravdu bavit. 3. SÉRIE: Na nový teenagery v hlavních rolích jsem si docela zvyknul (hlavně na ty pěkný holky), jenomže v polovině přestává být třetí série zajímavá. Děj se nikam neposouvá a věnuje se jenom vztahům mezi většinou ústředních postav. Dokonce mě přestával bavit i lesbickej románek, kterej se tu rozvíjel (jinak pro mě docela vděčný téma). Když mě zajímá obsáhlý rozebírání vztahů, tak si můžu pustit libovolnou telenovelu. (1. série ***; 2. série ****, 3. série **). ()

longercz

První parta byla super a první 2 série rozhodně stojí za shlédnutí, druhá skupina "puberťáků" ale byla natolik přehnaná v tolika směrech, že mě od seriálu odradila a další řady jsem už pochopitelně neviděl, podle toho co jsem ale slyšel nápravu nečekejte... ()

UniqueNett

První generace byla jasně nejlepší. Druhou táhla Effy. A ta další mě absolutně nebavila. Za první dvě bych dala plný počet hvězd, protože ta opravdovost byla neskutečná. Nudná a viditelně fiktivní třetí generace stahuje o jednu hvězdu, bohužel. Oblíbená postava: Cassie ()

chrispe

(1.řada) Já bych to liskala po těch tlamách! Ať ty puberťáky, nebo "dospělý", kteří se kolem nich objevují. Mám slabost pro loosery a slabý jedince, takže mými oblíbenci se hned stali Sid, Cassie (s tím jejím -wow, okey, lovely, cool- a věčným úsměvem za který vše schovává), Chris (já se na ty věkový rozdíly prostě vždycky chytím)... ale pak jsem si je ve finále oblíbila všechny, i toho blbce Tonyho (kterej mě začal opravdu zajímat ve chvíli, kdy to zkoušel na Maxxieho). Sjela jsem to skoro nonstop (jedinej díl, kterej mě moc nebavil byl osmej)... a ten konec byl vážně dobrej. // 31.3. (2.řada) Už je to takovej návrat ke starým známým, i když moji hlavní oblíbenci se trochu změnili, teď to byli Chris, Sid, Tony, Maxxie. Rozjezd je hodně slušnej, docela masakr... ke konci to jde trochu dolů, nicméně pořád je to na velmi dobrý úrovni. Konec jsem čekala alespoň stejně dobrej jako u první řady a byla jsem trochu zklamaná. Teď se začínám těšit na další generaci i když nepochybuju, že mi tato první bude kapku chybět. // 16.4. (3 řada) S druhou generací odešla syrovost. Je celkově taková "líbivější" a děj se stává prostě seriálovým - nebo nevím, jak to líp popsat. Ale lhala bych, kdybych řekla, že jsem se nebavila. Co mě doopravdy iritovalo, byla postava mafiána - co to bylo za směšnou figurku, proboha? Taky mě moc nebavil milostný trojúhelník... a řešit to celou závěrečnou epizodu? Pro mě mírné zklamání. Oblíbenci: Thomas, Emily. ()

Professor Zoom

Niektoré epizódy sú dobré a niektoré nudné. 1. + 2. séria boli dosť dobré, hlavne čo sa týkalo 1.generácie ´= 4,5*. Potom som sa bál že 2. generácia sa mi vôbec nebude ľúbiť... ale čože to, ono je to fakt dobré. Čiže za 3.sériu dám 4*. Uvidíme ako si povedie 4. séria a na 5. a 6. sa asi ani nechystám. Verdikt: super seriál na ktorý len tak nezabudnem a rozhodne nedoporučujem mladistvým divákom = 95% - 4,5* ()